Garaaži sisustamine
#21

Selle nurgaga hakkab juba looma. Riiulid said paika, stendi ekstra tööriistadele sai paika ja akuriistad said oma lauakese. AGA. Akukate asukoht ei rahulda mind väga, ilmselt lähevad laua paremasse nurka, kus väheke käepärasem. Hetkel tundub küll lihtsam disainer kutsuda enne kui kõik seinad sõelaks puurin.

[Pilt: IMAG1582.jpg]
Vasta
#22

Mina olen heietanud, mitte küll teostanud, osta akutööriistadele need aku koha peale käivad hoidjad, mida 3d prinditakse. Siis selle üleval oleva riiuli alla kinnitad need akutööriistade hoidjad ja riistad ise ripuvad sealt pea alaspoole alla. Väga hea ruumikasutus ja visuaalselt täpselt näha, mis sul seal on (ei aja kärri ja trelli segi nt.)
Vasta
#23

Mul on küll puidutöökoda, mitte garaaž, aga põhimõtteliselt lähteülessanne on sama.

Akutrelli puhul on laadija seina kinnitamine väga mugav - saad ühe käega vahetada

Sahtlid - tööpink, mille alumine osa ei ole sahtleid täis ehitatud, on minu jaoks ruumiraisk. Tõsi kõike ei saa sahtlis hoida, aga olen paari aasta jooksul tööpinkdele sahtleid lisades kõvasti riiulite arvelt ruumi juurde saanud. Siuke lai, sügav ja madal (~74x60x12cm) sahtel mahutab päris kena hunniku laokarpe ja asjad ei saa tolmuseks ka. See rohkem muidugi puidumehe jutt, kes omal sahtleid aeg ajalt juurde teeb. Depos on väga hea hinnaga sahtlisiinid

Magnetid - ei maksa palju ja saab mingid igapäeva asjad käeulatusse panna. 

Matid - ma ei kujuta ette kas on garaažis sellist tööd, kus mitu tundi seisad sama koha peal, aga seistes betoonil ükskõik kui vinge töösaapaga, siis lisades suvalise lainepapi jalgade alla hakkab kohe mõnusam. Muidugi relakas ja keevitus seda ei soosi.
Vasta
#24

Mina aastaid tagasi teinud kanostritest riiuli osa ja olen väga rahul. Iga asi omas kohas, otsimine oluliselt kergem. Pole olnud kunagi probleemi hiirtega. Aga alati saab paremini...minul eriti teiste riiulitega, arengu ruumi on piisavalt.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#25

(19-04-2022, 08:43 AM)vant Kirjutas:  Ja kahtlemata ei kata poolemillimeetrine samm kõiki vajadusi, nii et midagi peab "kuskil" veel lisaks olema. 
Ei puutu küll konkreetselt teemasse, kuid harige natuke amatööri, milleks nii väikese sammuga neid puure tarvis?
Vasta
#26

(19-04-2022, 23:34 PM)Arnol Kirjutas:  Matid - ma ei kujuta ette kas on garaažis sellist tööd, kus mitu tundi seisad sama koha peal, aga seistes betoonil ükskõik kui vinge töösaapaga, siis lisades suvalise lainepapi jalgade alla hakkab kohe mõnusam. Muidugi relakas ja keevitus seda ei soosi.
Selles osas on mu meelest parimaks põrandakatteks vanad kummimatid. Nagu hea tava ette näeb siis peitel kohtub põrandaga just teravam ots eespool ning kui metallvarras vastu betooni kolistab siis see pole ka just kõige meeldivam kuuldemäng.
Vasta
#27

(23-04-2022, 19:02 PM)pikk88 Kirjutas:  
(19-04-2022, 08:43 AM)vant Kirjutas:  Ja kahtlemata ei kata poolemillimeetrine samm kõiki vajadusi, nii et midagi peab "kuskil" veel lisaks olema. 
Ei puutu küll konkreetselt teemasse, kuid harige natuke amatööri, milleks nii väikese sammuga neid puure tarvis?

Keerme lõikamise jaoks.
Vasta
#28

Kuna mul garaazi pole, vaid pisike keldrinurk, siis pidin leidma lahenduse ja kõik asjad üksteise osta suruma, et mingigi töökoht tekitada. Kasutasin olemasolevaid materjale.
[Pilt: IMG_20190311_142720.jpg]

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#29

Illos Smile

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#30

Rockeri lahendus padrunitele väga meeldib. Endal veel padrunilahendus puudub
Vasta
#31

Kuna olen ka üks nendest "õnnelikest" kes peab hobindusega tegelema väikses 20m2 ruumis. Olemas ka nõuka aegne tüüpgaraaz aga see elamisest eemal 5km, külm ja tänu sellele täidab kolikambri ülesannet.
Enda väikses töökojas tegelen motikatega. 
Parim ruumisäästja on see et külgmised seina riiulid on mul riputatud lakke ja seina alumine äär on 1,2m kõrguselt tühi. Väga palju asju olen riputanud ka lakke ja teinud nn rippsahtleid. Mul lagi tavapärasest kõrgem.
Aga keevitamist ja metallitööd seal ikka ei tee korralikult kuna pelgan tuleohtu. 
Tööriistad enamus stendis kuna mulle et meeldi sobrada ja padruneid ja narret hoian karbis mis komplektiga tuli. Nii on lihtne korda hoida ja jälgida kus mis on. 
Näpitsaid ja tange hoian sahtlis ning see on paras piin kuna vajalikud on alati kõige all. Siit teemast näppan kindlasti selle kanistrite riiuli kuna tundub minu jaoks ideaalne lahendus.

Praegu otsin head lahendust kompressorile kuna praegu selle kasutus on ebamugav. Alati jalus ja voolikuga vaja maadelda. Hea oleks mingi lahendus et vooliku tõmbad kuskilt kassetist välja ja pärast kasutust kerib see ennast ise kokku.
Vasta
#32

Kuna tööriistu tuli pärast revideerimist mitu komplekti, siis ostsin ikkagi tööriistakäru. Pean ütlema, et sobib nagu valatult. Sahtlitega "kummuteid" pole meelega muretsenud just nimelt, et ei tekiks mingit hunnikut ja sobramise ohtu. Kuna mul garaažil ka pööning siis kompressor liigub nüüd sinna. Varem pole seda teinud, kuna ei olnud voolikuparabani. Paraban tuli eile kätte täitsa puhtjuhuslikult (tänud siin naabrimehele Big Grin).
Vasta
#33

Suruõhu voolikurulle on poes saada. Soovitan sellist, mis on lahtise, katmata rulliga ning kummi/silikoon voolikuga. Saada on ka kinnise korpusega nagu https://www.tööriistamarket.ee/et/suru%C...m-automaat
Need jäävad hätta vooliku kokkukerimisega madalatel temperatuuridel sest see voolik külmalt lihtsalt ei paindu.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#34

(23-04-2022, 20:35 PM)jrgen20 Kirjutas:  Keerme lõikamise jaoks.

Nagu ma aru saan siis 0,5mm puurid ka mõeldud keerme lõikamise jaoks. Kas 0,2mm samm mõeldud rahvakeeli peenvindi jaoks? Kui nii, siis olen omadega õigel teel. Kui ei siis vaja veel ennast harida...
Vasta
#35

(24-04-2022, 10:42 AM)pikk88 Kirjutas:  
(23-04-2022, 20:35 PM)jrgen20 Kirjutas:  Keerme lõikamise jaoks.

Nagu ma aru saan siis 0,5mm puurid ka mõeldud keerme lõikamise jaoks. Kas 0,2mm samm mõeldud rahvakeeli peenvindi jaoks? Kui nii, siis olen omadega õigel teel. Kui ei siis vaja veel ennast harida...
iga keermesammu jaoks tegelikult eri mõõduga puur.Minu kogemus näitab,et kui võtta täpne puur siis keermepuur ei taha hästi sisse minna ja piiri peal jõu poolest keeramine ja palju puruks keerepulki keeranud.Nüüd kasutangi 0,5 täpsusega ja pole probleemi enam olnud.
Vasta
#36

(24-04-2022, 10:42 AM)pikk88 Kirjutas:  
(23-04-2022, 20:35 PM)jrgen20 Kirjutas:  Keerme lõikamise jaoks.

Nagu ma aru saan siis 0,5mm puurid ka mõeldud keerme lõikamise jaoks. Kas 0,2mm samm mõeldud rahvakeeli peenvindi jaoks? Kui nii, siis olen omadega õigel teel. Kui ei siis vaja veel ennast harida...

Näiteks tavalise M8 jaoks on kõige mõnusam 6,8mm puur, mu arvates.
Vasta
#37

13 aastat cnc peal töötamist õpetas: umbavade jaoks olid õige mõõduga puurid liig ja kippus keermepuure murdma. Kui võtsime 0.2 suurema, ei olnud kunagi probleeme ja keere jäi ilus tihke. Läbiva avaga probleeme polnud eriti, kui kasutasime nö kiirpuure. Käsitrelliga kodus lastes olen kasutanud orig. mõõduga kuna ava kipub käsitsi tehes suurem tulema kui pingis. Muidugi lisandub palju agasid nagu materjal, sügavus, keermepuuri kvaliteet, puuri teritus jne jne jne. 

Lugeda offtopicuks!
Vasta
#38

(24-04-2022, 11:10 AM)olli Kirjutas:  
(24-04-2022, 10:42 AM)pikk88 Kirjutas:  
(23-04-2022, 20:35 PM)jrgen20 Kirjutas:  Keerme lõikamise jaoks.

Nagu ma aru saan siis 0,5mm puurid ka mõeldud keerme lõikamise jaoks. Kas 0,2mm samm mõeldud rahvakeeli peenvindi jaoks? Kui nii, siis olen omadega õigel teel. Kui ei siis vaja veel ennast harida...

Näiteks tavalise M8 jaoks on kõige mõnusam 6,8mm puur, mu arvates.
 M8 jaoks ongi õige 6.8.
Vasta
#39

 M8 jaoks ongi õige 6.8.
Proovige 6,8 puuriga ka 6,8 ava saada.Enne keerme lõikamist tuleks ikka mõõta ava.Abiks võikolla keerme sise läbimõõtude tabel.
Vasta
#40

Et Teil ka küll ei saa sellest targutamisest Smile Erinevaid puure on vaja erinevate avade (aukude) tegemiseks. Erinevatel otstarvetel. Ammuilma juba pealegi vinditeema ära räägitud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne