Fordson Super Majori registreerimine
#1

Tere

Plaanis arvele võtta üks 57a Major Super. Registreerimistoiminguteks vajalikud paberid olemas aga küsimus tekib tuledega. 
Arki tagatuba väitis, et peaks olema suunatuled, numbrituli jne. Hetkel olemad gabariit, lähituli ja tagumised punased koos helkuriga.

Kas nii vanal traktoril peale gabariitide ja aegalse tunnuse märgi ikka on vaja suundasid j”ning pidureid? Pole valmidust nende jaoks ja pidurite jaoks peab eraldi konna veel hakkama leiutama mis on juba nagu ümberehitus.

Nende juttu kuulates jäi mulje, et ega vastust nad ei teadnud. Kas keegi selle katalipu läbi teinud?
Vasta
#2

Vaata,kas mõnes manuaalis pole midagi elektri kohta. 
Üks pilt, mille puhul aasta on teadmata, öeldakse, et diisel.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#3

Tere

Kõik sõltub väga suuresti sellest mehest kes seda arvele võtma hakkab seal(MNTs). Mina võtsin eelmise aasta lõpus arvele 66a Internationali. Tuled on ees lähi ja kauged, tagatiibade peal gabariidid - ette valged, taha punased. Gabariidid ehitasin kahe niidiga pirniga kuna armatuuris oli eelmine omanik suunatule lüliti pannud siis teine niit vilgub mul suunatulena, seda siis muidugi ette valgena ja taha punasena. Numbrituli on teema, minul seda arvele võtmise ajal polnud, isegi numbri kohta pole - suutsin ära põhjendada nii, et mina ei tea kui suur number antakse - sellest sõltub kuhu ta ära mahub ja kuhu ma voolu pean vedama valgustuse jaoks. Teiseks sai härra aru et kuna Soomest toodud traktor siis teadu poolest on Neil numbrid ees - sellepärast polnud taga ei kohta ega valgustust.
Mulle jäi ka mulje et sellist traktorit Eestis enne arvel pole olnud.
Ülevaatuse saamine on muidugi teine teema - seal on järgmine mees kellest sõltub selle saamine. Loodetavasti on pehmendavaid asjaolusid seoses masina tootmisaastaga, sõitma nad traktoriga ise ei hakka, kontrollivad kõiki asju mis küljes on et töötaksid. Pole õrna aimugi kust ma pidurituled välja võlun kui neid taga hakatakse jonnima...
Räägin omast kogemusest.

Parimat,
Märt
Vasta
#4

(01-05-2022, 12:59 PM)ivanvillis Kirjutas:  Tere

Kõik sõltub väga suuresti sellest mehest kes seda arvele võtma hakkab seal(MNTs). Mina võtsin eelmise aasta lõpus arvele 66a Internationali. Tuled on ees lähi ja kauged, tagatiibade peal gabariidid - ette valged, taha punased. Gabariidid ehitasin kahe niidiga pirniga kuna armatuuris oli eelmine omanik suunatule lüliti pannud siis teine niit vilgub mul suunatulena, seda siis muidugi ette valgena ja taha punasena. Numbrituli on teema, minul seda arvele võtmise ajal polnud, isegi numbri kohta pole - suutsin ära põhjendada nii, et mina ei tea kui suur number antakse - sellest sõltub kuhu ta ära mahub ja kuhu ma voolu pean vedama valgustuse jaoks. Teiseks sai härra aru et kuna Soomest toodud traktor siis teadu poolest on Neil numbrid ees - sellepärast polnud taga ei kohta ega valgustust.
Mulle jäi ka mulje et sellist traktorit Eestis enne arvel pole olnud.
Ülevaatuse saamine on muidugi teine teema - seal on järgmine mees kellest sõltub selle saamine. Loodetavasti on pehmendavaid asjaolusid seoses masina tootmisaastaga, sõitma nad traktoriga ise ei hakka, kontrollivad kõiki asju mis küljes on et töötaksid. Pole õrna aimugi kust ma pidurituled välja võlun kui neid taga hakatakse jonnima...
Räägin omast kogemusest.

Parimat,
Märt
Pole hullu, kasuta mingit vedru või hoova toimelist pidurikonna, kuskile annab ikka mõne poldi alla sättida ja pedaalile vedru kasvõi toruklambriga külge. Pane otsingusse"piduritule lüliti" ja tuleb.
Vasta
#5

Fordsoni kohta on materjali saada, seega nad ei saa nõuda asju, mida tehasest ei olnud. Näiteks suunatulesid. Pidurituli võis ka olla - sõltub aastast ja turust.

Nõue on, et peab vastama toonastele nõuetele.

Jonnida nad muidugi võivad.

Üldiselt angaaris vanu traktoreid ei tunta ja enesekindel esinemine koos oma õigust toetava infomaterjaliga aitab algavaid vaidlusi tõhusalt summutada. Näiteks selle allika valguses: https://www.queenslandtractorspares.com....Manual.pdf

on vaja vaid esityuloesid ja gabariite ning numbrivalgustit. Suuna- ega piduritulesid skeem ei näita.

Numbritule kohta juba öeldiSmile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne