Vanatehnika Lustisõit 2022
#1

Vanatehnika Lustisõidu 18. hooaeg saab avatud 17.05.2022. 

Osavõtureeglid on samad:
1. Aeg - maist septembrini iga kuu kolmanda teisipäeva õhtu (17. mai 2022, 21. juuni 2022, 19. juuli 2022, 16. august 2022 ja 20. september 2022)
2. Koht - Tallinn, Taltech parkla (Ehitajate tee ja Akadeemia tee ristmikul)
3. Kellaaeg - kogunemine alates 18-st, ärasõit kell 19.30 
4. Osalev sõiduk - korraliku välimusega ning tehniliselt korras vana sõiduk, millel vanust vähemalt 35 aastat.

Iga vanatehnikahuviline on oodatud oma tehnikaga osalema ning teiste sõidukeid kaema. Eelregistreerimist ega osavõtutasu ei ole. 

Ootan ikka ka abi, et leida põnev koht, kus ollakse valmis meid vastu võtma. Ärge kartke otse minuga ühendust võtta või ka foorumi kaudu vihjeid anda. Eriti tervitatav on abi sihtkohas kokkulepete sõlmimisel ja vastuvõtu korraldamisel. 
 
See on meie enda korraldatud üritus ning täpselt selline nagu ise panustada soovime. 

Kui tunned ennast haigena, siis jää igaks juhuks koju. 

Esimese sõidu sihtkoht on näituseplatsist ca 25 km ida suunas.

Indrek Sirk
Vasta
#2

17.05.2022 on lustisõidu sihtkohaks Rootsi-Kallavere küla, kus on säilinud vabaõhumuuseumilaadne ehe külatanum kiviaedade ja endisaegsete taluhoonetega. Kõrvuti on ühtekokku kolm endistesse taluhoonetesse rajatud muuseumi. Kontrast kaasajaga on seda suurem, et sellest idüllilisest kiviaedadega palistatud ajakapslist vaid mõnekümne meetri kaugusel on Maardu linna viimane 9-kordne korrusmaja. 

Muuseumide arendamiseks on ette nähtud piletiraha 5 eurot inimese kohta. Tasub veidi rohkem sularaha kaasa võtta, kuna uksed avab ka väike kodukohvik.

   

   
Vasta
#3

Maardu Linnavalitsus ning elanikud tervitavad ja tänavad lustisõitjaid näituse eest Maardu tänavatel. Kuigi ilm oli jahe, siis taevataat soosis taas kuiva ilmaga. Koduteel said kõik nautida ka ilusat päikeseloojangut. 

Sihtkohtades muuseumi külastades kogutakse piletiraha nägusid tuvastamata, kuid inimeste üldarv on arusaadav nii osalejatele kui vastuvõtjatele. Ärge unustage oma panust lisamata. See 5 eurot ei tee kedagi vaeseks ega rikkaks, kuid on eelkõige viisakusavaldus inimestele, kes meid vastu võtavad. Kiitke vastuvõtjaid nende kodulehel või facebookis - https://rkk.ee/kontaktid/

Maardu Linnavalitsuse jagatud fotoalbum https://www.flickr.com/photos/maardu_lin...0299050394

Kohtumiseni 21. juunil 2022. Siis valmistuge pikemaks sõiduks - kuna on pikemalt valget aega, siis sõidame ka veidi kaugemale. Esialgu on pilgud suunatud Raplamaa poole.
Vasta
#4

Pisike galerii minult ka: https://www.rallifotod.eu/album697/fotod.html
Vasta
#5

Oli igati mõnus õhtu. Ilmselgelt kategooriasse tunne oma kodumaad. Mul ei olnud õrna aimugi, et Maardu tagumises nurgas võiks Vana-Eesti küla olla. Ja see Maardukate vastuvõtt tee äärtes oli vägev. Uhke tunne oli läbi sõita.
Vasta
#6

21.06.2022 viib Vanatehnika Lustisõit meid Rapla lähistele Valtusse (Raplast ca 1 km Türi suunas), kus toimub ökoloogiliselt puhaste käsitöömarmelaadide tootmine. Saame ülevaate sellest protsessist ja suud magusaks. Ekskursiooni jaoks tuleb piletirahana kaasa võtta 5 eurot, mille eest saab ka samas väärtuses kingituse.

   

   
Vasta
#7

Lähenemas on taas kuu kolmas teisipäev. 

19.07.2022 hakkavad vanad autod ja mootorrattad kogunema taas kella 18-st Tallinna Tehnikaülikooli peahoone juures parklas. 

Seekord sõidame pärast näitust külastama Kõltsu mõisa. 

Seoses mõisa külastusega mõned märksõnad:
1. Sisuliselt on tegemist kellegi koduga, mistõttu mõisa ekskursiooni ajal võtame jalast välisjalanõud. Kes soovib, võib oma sussid kaasa võtta. 
2. Ekskursiooni tasu on 5 eurot täiskasvanud inimese kohta, lapsed tasuta. Kogume seda kohapeal.
3. Kohapeal on avatud kodukohvik, mis seekord sarnaselt eelmise aasta Peningi mõisa külastusega pakub ka toekamat sööki ehk süüa saab ka praadi. Arveldamine on sularahas, hinnad taskukohased ja toidud maitsvad.  

Ootame ilusat ilma ja rõõmsaid inimesi. Suur tänu kõigile, kes aitavad seda üritust korraldada.

   

   
Vasta
#8

Tere,

Tegin seekordsest kogunemisest ja väljasõidust paar udust pilti, mis on leitavad alljärgnevale lingile klikates : ) 

https://flic.kr/s/aHBqjzYMDf


Tanel
Vasta
#9

Augustikuu kolmas teisipäev kannab numbrit 16. 

Seekord viib tee meid Anija mõisa. Taas tuleb varuda täiskasvanutel ekskursiooniraha 5 eurot. Seekord pakub toitlustust kohalik Anija mõisa kohvik. 

Anijale sõidame Tallinnast välja mööda Narva maanteed, kuid juba pärast Pirita jõe silda pöörame Loo sissesõidust suure maantee kõrvale, kus häirime vähem teisi liiklejaid. Esmalt möödume Maardu järvest. Edasi kulgeb tee läbi Kostivere, Parasmäe ja Raasiku. Kokku on kilometraaz ca 45 kilomeetrit. Tagasisõidul tuleb arvestada, et päike on juba loojunud. 

Head ettepanekud ning abi sihtkohtade leidmisel on väga teretulnud. Seekord oli suureks abiks ksf! Priit_IZ. Aitäh, igasugune abi on teretulnud.
Vasta
#10

Juhised kohalejõudmiseks ja pealtvaatamise kohtadest. 

NB! sihtkoht on tasuline ning avatud on kohvik.

   

   
Vasta
#11

Septembrikuu kolmas teisipäev on 20.09.2022. Sihtkoht on näituseplatsist 15 km kaugusel. Külastame taaskord ühe muidu väga nähtava tegevusvaldkonna köögipoolt, mida tavaolukorras ei näidata.
Vasta
#12

(13-09-2022, 10:27 AM)indreksirk Kirjutas:  Septembrikuu kolmas teisipäev on 20.09.2022. Sihtkoht on näituseplatsist 15 km kaugusel. Külastame taaskord ühe muidu väga nähtava tegevusvaldkonna köögipoolt, mida tavaolukorras ei näidata.
Vihjeks lustisõidu sihtkoha kohta. Pildilt leiab nii eesootava vaate kui ka organisatsiooni nime, kes meid võõrustab. Asukoht saab avaldatud kaardil, mille saab Tallinna Tehnikaülikooli parklas näituselt.

   
Vasta
#13

Meenutuseks viimase lustisõidu märk.

       

2022. aasta lustisõidud on toimunud. Jätkamiseks uuel aastal on igaühe panus vajalik. 

Esiteks püüame hoida seda võimalikult internsena, kuna rohkem sõidukeid ei mahu näituseplatsile ning suure hulga inimeste jaoks on üha keerulisem leida huvitavaid sihtkohti. 

Teiseks palun igaühel mõelda enda ja oma lähedaste peale ning hoida pilk peal ka teistel. Meid usaldatakse erakordselt, kuid selle kuritarvitamisel lõpeb ka traditsioon ekskursioonidel käia.

Kolmandaks saab igaüks ka ise kaasa aidata, et sündmus oleks huvitav ja sujuks hästi. Eelkõige aidates leida ja kokku leppida ekskursiooniks sobivaid kohti. Ideaalne, kui teeksid ka eelkokkuleppe, aga abiks on ka vihje andmine, kuhu minna. Sel aastal oli mul erakordselt lihtne, kuna abilisi on olnud palju. 

Kõigil sõitudel on suur abi olnud Tallinna Tehnikaülikoolist ning Andresest, kes on korraldanud selle, et meil on parkla. Septembris küll oli parklasse jäänud muid sõidukeid, kuid sellele püüame leida lahenduse tulevikus. Märkide kujundamise ning valmistamise eest vastutab Joonas. Kuna see on otsene kulu, siis on märgid tasulised. Märk on mälestus, aga ka juhis selle õhtu liikumiseks. Kunagine rahva kokkukutsumine ja karjudes marsruudi ja sihtkoha selgitamine lihtsalt enam ei toimi. Helen ja tema perekond on abiks parkla väravas selekteerimisel, et näitus oleks näitus ning pealtvaatajad saaksid mujale parkida. On rõõm tõdeda, et mõistev suhtumine on olnud kõigi poolt. Ka nende poolt, kellel on palutud parkida seekord teise parklasse. Alati on leidunud keegi foori nuppu vajutama, loodan, et see on toiminud viimaste sõidukiteni. See on ka väga hea koht vaadata kolonni lahkumist. Kolonnis sõidul ei ole suuremaid intsidente olnud - tänud kõigile juhtidele korrektse liiklemise eest. Oleme hakkama saanud ka kitsastes oludes parkimisega. 

Tänan osavõtjaid korrektse käitumise eest sihtkohtades. Olen saanud võõrustajatelt erkordselt positiivset tagasisidet nii viisakuse kui puhtuse hoidmise eest. See on meie kvaliteedimärk, mis avab huvitavate kohtade uksi.  

Nüüd aga tänusõnad selle aasta sihtkohtade abilistele. Ma igaks juhuks ei nimeta täisnimesid, kuna kõik abilised on oma olemuselt tagasihoidlikud ja keegi ei ole teinud seda enese upitamiseks. 
Maikuus andis Jaan vihje Rootsi-Kallavere kohta ning Aleksander Maardu Linnavalitsusest korraldas teavituse kohalikele elanikele
Juunikuus korraldas vastuvõtu Minna Sahvris Maarika, kes on meie aktiivne abiline ka muude Raplamaa sihtkohtade külastamisel
Juulikuu Kõltsu mõisa külastuseni suunas meid Ivar
Augustikuu Anija mõisa külastuse eest tänusõnad Priidule Raasikult, kes tegi suure osa eeltööst
Septembrikuu RedGrey külastuse peakorraldajaks oli Kristjan, kes oma kuludega tõi kohale ka kõlari (ilma selleta oleks olnud keeruline nii suure hulga rahva ees rääkida). Pilte tegi Pille - kui need on valmis ja olulised ärisaladused kõrvaldatud, siis jagame neid siitsmast ka osalejatega. 

Üritusele on lisanud hubasust erinevad toitlustuse pakkujad alates kaljavaadist ja Silveri lihapirukatest kuni Katriini korraldatud kodukohvikuni. Kõik isiklikul entusiasmil ning tänuks ja tunnustuseks, et viitsite jännata vana tehnikaga ja sellega rõõmustada ka teisi. Tänan ka lustisõidu käimalükkajaid aastal 2005 - neid näeb täna harva, ootan tagasi. Lustisõidu eelnevate aastate teemadest leiate ka nende nimed.

Kohtumiseni 16.05.2023.
Vasta
#14

Aitäh ka minu poolt kõigile osalejatele ja eelkõige Indrekule asja vedamise eest. Olen viimased 4 aastat vastutanud märkide eest. Sel aastal on märgi soovijaid olnud tagasihoidlikult ja enamus kordadel on jäänud 10+ märki järele. Viimasel sõidul juhtus, see et umbes 20 märki jäi puudu. Lubasin osalejatele, et saadan selle puuduva koguse uuesti trükki ja iga soovija saab selle kas sel aastal või siis hiljemalt uue aasta esimesel sõidul kätte. Kui juba trükkimiseks läheb, siis ehk on kellelgi veel mõni märk puudu või sooviks vana märgi uuendamist. Viimase 4 aasta failid on mul olemas ja oma soovi võid saata selle nädala lõpuni: Joonas@seiklusministeerium.ee Uue nädala alguses saadan soovid trükki!

Lisaks tulid trükist ka kleepsufailid, kus on olemas kõigi viimase 4 aasta sihtkoha kleepsud. Kahjuks trükis juhtus väike õnnetus ja need kleepsud said originaalist natuke suuremad. Saadaval on 20 komplekti ja hinnaga 10 eurot tk. Järgmise aasta alguses on plaan uuesti ja juba õigete mõõtmetega kleepsud saada. Kui sooviksid seda kleepsu komplekti endale kas mälestuseks, garaazi seinale või autole kleepimiseks, siis anna samuti märku: Joonas@seiklusministeerium.ee

   
Vasta
#15

Siis siis näha originaalkleebise ja kleebiste lehel olevate kleepsude suuruse erinevus:

   
Vasta
#16

Mõned pildid õuest.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                       
Vasta
#17

Mõned pildid seest:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Vasta
#18

Ja veel mõned pildid:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                       
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne