Kuhu sõuad, voorum?
#61

Ärge nüüd seda kolli ka nähke selles hämarate tegude varjamises ja pealekaebamises.
Täiesti tavaline muutus elus olus.
Vaadake ringi võibolla isegi kohati peeglisse.
Inimesed ei tee ise enam niipalju asju vaid tellivad ja ostavad.

Enam ei remondita kodu ise vaid tellitakse maaler ja muud ehitajad keda vaja.
Ukselukku vahetab lukufirma.
Lekkivat kraani tuleb vahetama santehnik, loksuvat pistikut seinas aga elektrik jms.
Autosid remondivad juba pikka aega seleks loodud firmad
jne. jne.

Autode projektidega on lood sellised noortel pole seost vanade autodega ja uutega ei tehta midagi 
Liising - esindus/remont/hooldus - liisingu vahetus ja uus ring hakkab.
Need masinad millega tänane 20 aastane ennast seostab on 10 pärast kadunud jne.
Vasta
#62

(31-01-2023, 11:21 AM)MeelisV Kirjutas:  Autode projektidega on lood sellised noortel pole seost vanade autodega ja uutega ei tehta midagi 
Liising - esindus/remont/hooldus - liisingu vahetus ja uus ring hakkab.
Need masinad millega tänane 20 aastane ennast seostab on 10 pärast kadunud jne.
No ei ole ikka päris nii, et noored ei tee. Teevad nii, et vähe pole. Noorte jaoks vana auto on e30 jne. 
Ma nii mäletan seda kaklust siin foorumis kui surusime Toyota Celicat talverallile. Pm. öeldi, et see pole plastmass stangedega üritus ja selliste autode kajastamine on siin tabu.
Vasta
#63

(31-01-2023, 11:51 AM)hobiautod Kirjutas:  
(31-01-2023, 11:21 AM)MeelisV Kirjutas:  Autode projektidega on lood sellised noortel pole seost vanade autodega ja uutega ei tehta midagi 
Liising - esindus/remont/hooldus - liisingu vahetus ja uus ring hakkab.
Need masinad millega tänane 20 aastane ennast seostab on 10 pärast kadunud jne.
No ei ole ikka päris nii, et noored ei tee. Teevad nii, et vähe pole. Noorte jaoks vana auto on e30 jne. 
Ma nii mäletan seda kaklust siin foorumis kui surusime Toyota Celicat talverallile. Pm. öeldi, et see pole plastmass stangedega üritus ja selliste autode kajastamine on siin tabu.
See meenutab mulle seda juhust, kui Blazeriga sai mindud regama mudarallile ja siis sealt vaadati otsa ja küsiti: Te ikka saate aru, et see siin on off-road üritus? Big Grin
Vasta
#64

Mul poiss saab 23 ja mullu suvel tegime esimesed tiirud nii edaspidi kui tagaspidi vene muldvana emmiga ja poiss täitsa sillas sellest,huvitab siiski noori ka 60+aastat vana tehnika...
Vasta
#65

Ma julgen öelda, et need on erandid, mitte reeglid. Minu käpa alt on paarsada noort läbi käinud siin aegade jooksul küll õpilaste, küll praktikantide, küll lihtsalt seltskonda sisse jooksnutena. Kümmekond tegelast on aind sellised ehk siis jämedalt 5% , kes ei istu õhtuti mängukonsooli taha vaid tulevad garaaži metalli või puitu voolima, mõned teevad seda mängukonsooli kõrvalt kusjuures. Asi algab muidugi kodust ka, kui ikkagi isa on eeskujulik õlineeger, küll see käbi ka üks hetk järgi tuleb, kuigi esimesed 20 - 30 aastat ei pruugi seda isegi näha mitte. 30'selt on juba reeglina 6-10 aastat last selja taga ja kopp kodust ees, siis ongi vaja peitu pugeda. Koroonaaeg äestas muidugi ajusid uutmoodi, ma pole nii palju inimesi ja nii kaua ajaliselt näinud garaažides sagimas kui oli 2020 - 2021, nüüd on hõredamaks jäänud need inimvood, noored enam bemmile sumpsi ei ürita teha ja vanamehed enam kah Javalt ja Emmilt ja Mosselt ei käi tolmu maha pühkimas.
Vasta
#66

Noored on hukas, keegi midagi ei tee, ometi lisandub Vanasõidukite Registrisse iga kolme päeva tagant uus iludus.
Vasta
#67

(31-01-2023, 14:19 PM)deus Kirjutas:  Ma julgen öelda, et need on erandid, mitte reeglid. Minu käpa alt on paarsada noort läbi käinud siin aegade jooksul küll õpilaste, küll praktikantide, küll lihtsalt seltskonda sisse jooksnutena. Kümmekond tegelast on aind sellised ehk siis jämedalt 5% , kes ei istu õhtuti mängukonsooli taha vaid tulevad garaaži metalli või puitu voolima, mõned teevad seda mängukonsooli kõrvalt kusjuures. Asi algab muidugi kodust ka, kui ikkagi isa on eeskujulik õlineeger, küll see käbi ka üks hetk järgi tuleb, kuigi esimesed 20 - 30 aastat ei pruugi seda isegi näha mitte. 30'selt on juba reeglina 6-10 aastat last selja taga ja kopp kodust ees, siis ongi vaja peitu pugeda. Koroonaaeg äestas muidugi ajusid uutmoodi, ma pole nii palju inimesi ja nii kaua ajaliselt näinud garaažides sagimas kui oli 2020 - 2021, nüüd on hõredamaks jäänud need inimvood, noored enam bemmile sumpsi ei ürita teha ja vanamehed enam kah Javalt ja Emmilt ja Mosselt ei käi tolmu maha pühkimas.
Mul poiss 23 kohe ja ei ole mina näinud temal lapsena suurt tehnikahuvi.Ladusin põksi mootorit kokku kunagi siis vaatama tuli.Tegi load ja sai kohe ka auto,remontimine on talle huvi pakkunud.Salaja minu eest on minimopi mootori vidinaid koju tassinud(raam ratastega mul olemas).Pakkusin,et mis selle võrriga jamad,okke nagunii pole ega tule,et tegele parem emmiga ja võttis vedu.Kaks aastat tagasi läks tartusse autoremonti õppima ja nüüd suvel lõpetab(teine kutse juba).Kooli praktika ajal sai rehve vahetada oksendamiseni ja õpetas ka mind...Nüüd teise aasta praktikal oli keevituskäpp pihku antud ja katkiseid sumpse kokku lasta ja vahest karpe ja muu selline lihtsam töö praktikal.Käis jõulute ajal kodus ja andsin elektrood keevituse käpa pihku,enne seletasin ja näitasin mida tegema peab ja kui ise keevitas jooksvalt keevitamise ajal juhendasin ja ilus õmblus tuli kui elus esimest korda elektrooiga keevitas.Talvel kursustel nii ilusaid "kringleid" algajatel õpilastel nagu ei näinud...Ka treimine huvitab teda.Läks tartu ja ostis kurvasilmse mersu kuna ökonoomsem.Tööriistad autos ja kui vaja vahetab maanteel tee ääres suvalise junni autol ära.Tundub ,et tehnika on nakkushaigus.Mu vanaisa oli sepp,vanamees luksepp autoelektrik ülemistel tak,mina hobi korras remondin enda tarbeks ja ka poiss ei ole kehvem...Vanamees saag uurali karpade düüse ümber puurinud ja saed normaalselt tööle pannud,ka poiss saab karpadega hakkama,aga vot mina nendega läbi ei saa...Ka mina olen tee ääres karpa autol lahti kiskunud,sodi tüki düüsist eemaldanud ja edasi sõitnud...

Mõni aasta tagasi käisin ehituskooli sünnipäeval ja vanakooli meistrid ka kirusid noori,et ei jaksa püsti seista kui haamri vart hööveldab ja issi helistab kooli,et miks kiusate last...Mõni pidi tunni ajal laua alla peitu pugema ja magab tunni ajal...

Ei ole need noored kõik hukas,üksikuid siiski leidub.
Vasta
#68

Eestlase olemuse on hästi kokku võtnud järgnev mõttetera:
''Kui teised vaatavad torti ja mõtlevad, kas see tort maitseb ka hästi, siis eestlane vaatab torti ja proovib ära arvata, mida see tort temast mõtleb.'' / V.Mikita

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#69

On paar raporteerimist veidi poiitikasuunalisele teemaarendusele:
https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid548464

Projektidel on tegija/omanik ja projektiteema on tema nägu ning sisustada. Kui seal on mõõdukalt ja viisakas mitte-pealetükkivas vormis teemaomaniku muude tegemiste viiteid, siis päris kohatud nad sellises kohas ei ole.
Ka jutuksolevat teemaarendust käsitleme õige nn enesereklaami ja teadaandena ning mitte poliitreklaamina. Vaevalt, et keegi meist sellise viite peale oma poliit-eelistusi muutma hakkab, küll aga võib olla asjakohane info sarnaste (poliit)vaadetega inimestele ning seeläbi ka teemaomanikule.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#70

Kui mõnes nn projektiteemas jääb silma, et midagi on mingis osas tehtud nagu ei peaks, nö aabitsatõdedega vastuollu minnes, kuid tehtut muuta oleks maksumust silmas pidades ülikallis ehk mõttetu, kas siiski targutada ja seletada, või pigem siinse nö kodurahu huvides vait olla?
Esimesel juhul on oht, et kaob põnev teema ja autor. Teisel juhul on võimalik, et on järgijaid.
Vasta
#71

Tere jah! 
Mul muidu smartofoni pole nagu ka Vladimir Vladimirovitš P-lgi, aga mul on selline bioloogiline äpp, et kui ma tunnen vajadust siia voorumisse postitusi tegema hakata, siis on teada, et homme on (eriti) halb olla!  Sad 
Ja kuna mul on õigus (või oli see kohustus?) teha siia voorumisse iga päev 3 postitust, siis ma siin ja praegu teekski selle viimase, 3. -nda ära, sest tunnen, et jõud raugeb...
Seoses sellega teekski teemakohase postituse... on siin asjatundijate poolt muretsetud mingi reaktiivse energia pärast, olen minagi mures ja küsin siin temaatilises alavoorumis, et mida per.set see reaktiivne energia siis on, kuidas seda saada, kuidas mitte saada, mida sellega teha ja mida selle juurde oleks sobilik konsumeerida? Rolleyes (no a la  valge, punane vein, wishkey, lauaviin ja no mis need joogid veel olidki...)
Vasta
#72

Nii palju, kui mina olen asjast aru saanud on see reaktiivne energia: kui edasi liikumiseks tõmmad kõhutuulele tule otsa ja palvetad, et süsteemi tagurpidi käima ei tõmba. 
Umbes sama ju nagu elektriliikuriga, sõidame kohati peaaegu tasuta, aga keegi ei usu.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#73

(19-04-2023, 19:06 PM)kass Kirjutas:  küsin siin temaatilises alavoorumis, et mida per.set see reaktiivne energia siis on,
Isand kõuts kui vana särtsmann peaks teadma et reaktiivenergia on protsessile kuluv särakas kus tahe ja lõpptulemus käivad erinevas suunas ning milliste segudega nendevahelist (faasi-)nihet kompenseerida peaks olema katseeksituse meetodil ja pikaajaliste kogemustega talle ilmselt selge.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#74

Mis foorum see selline on, tahaks küsida, kus oma arvamust ÜLDSE avaldada ei tohi? Mulle endale hakkab järjest rohkem tunduma, et mõnede postitajate (näiteks minu) suhtes on võetud isiklik hoiak, või on asi hoopis selles, et ma ei ülista neid, kes Eesti rahvast hävitavaid otsuseid teevad?
Aga miks peaks? 
(Kui ma mõnda neist Toompea toladest oma silmaga näeks, ütleks ma neile ise, mis neist arvan, aga karta on, et rahva seas nad enam väga käia ei julge).

Kirjutasin automaksu teemas pika jutu, aga nagu ma juba arvasin, siis see seal kaua ei püsi ja nii ongi. Järjekordselt, kuigi ma üritasin võimalikult vähe oma arvamust väljendada. Närvi hakkab selline
demagoogia ajama. 
Kõige tobedam on minu jaoks veel see, et nö tavakasutajad on siin väga normaalsed, kelle tõttu siin käia tahan, aga paistab, et kui inimene ei ole piisavalt igasugu masinate, juriidika või millega iganes sina peal, aga ei ole 20-aastase staažiga siin foorumis, peaks ta suu kinni hoidma, sest muidu tuleb mees buldooseri, mitte luuaga.
Uuendatud- ka järgmine postitus samast teemast läks.
Nagu Eesti Vabariik, ainult väiksemas mastaabis.

Ma ei kujutaks ise ühe foorumi modena ettegi seda, et lihtsalt oma suva järgi luuaga vehkida, kui foorumid nagunii juba välja suremas on.
Vasta
#75

See foorum on juba pikemat aega täiesti silmnähtavalt kallutatud. Kõik sõnavõtud ja naljad peavad olema õigel pool telgjoont.  Oma mõtete omamine on rangelt taunitud. Hakkab meenutama nõukaaega.

Ilus näide oli lahing ca kuu aega tagasi naljanurgas kus lausa keelati ühe võistkonna suunas nalja tegemine samas kui teise poole vastu võis kõike öelda.
Protesti esitamisel väideti reformierakondlikult, et ühes suunas võib nalja teha aga mitte teises suunas.

Aga on veel arenguruumi. Postitus jõuab vahel päris pikalt üleval olla.  Facebookis on mu tagasihoidlik persoon näiteks nii suure tähelepanu all, et postitus vahel ei avanegi vaid tuleb kohe vastus, et teie mõtted ei ühti "kogukonna"  mõtetega.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#76

Esiteks tasub püsida teemas. Garaazi teemas tasub kirjutada garaazist, Ukraina teemas Ukraina abistamisest ja automaksu teemas automaksust.
Automoto on siinkohal väga leebe, Militaaris läheb teemast mööda kirjutatud post otsekohe prügikasti. Väga harva viitsib mode sellise posti sobiva teemaga kokku liita.
Poliitikast kirjutamine on seal  rangelt keelatud, välja arvatud otseselt militaarne poliitika, nagu näiteks kaitse-eelarve ja rajatavad polügoonid.
Vasta
#77

(28-04-2023, 21:56 PM)Aare R. Kirjutas:  Mis foorum see selline on, tahaks küsida, kus oma arvamust ÜLDSE avaldada ei tohi? Mulle endale hakkab järjest rohkem tunduma, et mõnede postitajate (näiteks minu) suhtes on võetud isiklik hoiak, või on asi hoopis selles, et ma ei ülista neid, kes Eesti rahvast hävitavaid otsuseid teevad?
Aga miks peaks? 
(Kui ma mõnda neist Toompea toladest oma silmaga näeks, ütleks ma neile ise, mis neist arvan, aga karta on, et rahva seas nad enam väga käia ei julge).
Jah mõni ksf võib lauspaska suust välja ajada teemast mööda on kõik ok,lükkad jutu faktidega ümber siis siine kõiketeaja .... kustutab....tulemuseks on see,et tehnika foorum on kolinud tõeliste spetsidega lõustaraamatusse...Millal nt unimüts viimati siin oli?Seal postitab sisukad teemad 25 remonist nagu siis mtz remonti kaasajastab 2715.Suht mõtetu on siin mingit postitust valmis trükkia kuna nagunii läheb...
Vasta
#78

Ka ülalolev postitus oma lahke võõraste inimeste "tolaks" sõimamisega pole suurem asi. Kui miski ei meeldi, annab end viisakalt väljendada. Allolev postitus on (algselt) kustutatu. See oleks kohane, kui selle vorm oleks viisakam - ka seal on lahket tembeldamist. Automoto foorum ei ole veokajuhtide lällar või primitiivse poliitilise vastandumise koht.

Loomulikult on modereerimine subjektiivne ja see ei ole puhtalt postitusepõhine vaid loeb ka see, kes postitab. Nt siin rahulolematute Aare R. ja muska71 postitusi on omajagu prügikasti läinud (üldiselt nn igavlemispostitused, mis teemast mööda prõmmivad) ja järgmistel on juba lihtsam sama teed minna. Allolev läks tõesti päris kergekäeliselt prügisse. Isegi liiga kegekäeliselt. Samas ei ole automoto selleta ka millestki ilma jäänud. Nimetame selle pool-lällari tasemeks.

(28-04-2023, 18:29 PM)Aare R. Kirjutas:  Selle peale tekib kohe küsimus, et miks kuradi pärast tehakse üldse otsuseid, mille puhul on ette teada, et inimesed hakkavad otsima alternatiive, et kokku hoida?
Muuseas, teises riigis arvele võtmisega seoses toon isiklikust kogemusest näite, kui oma eelmise isikliku auto vormistasin enda nimele, kuigi toona oli mul sissekirjutus Soomes. Seda kusjuures täiesti ametlikult, seega see mujal registreerimise hirm on täiesti põhjendatud, eriti arvestades, et ka auto registreerimine/omanikuvahetus on mujal soodsam kui Eestis. Juba selles valguses on automaks Eestis sadistlik.
Ei ole küll võrreldavad asjad, kuid autosid on mujal registreeritud ka tühisemate asjade tõttu- sajandivahetuse paiku võeti autosid arvele Lätis, et saaks ümberringi toonitud klaasidega autodega sõita.
PS. Ma ei propageeri anarhismi ega ebaseaduslikku tegevust, kuid selles ei leia ma midagi halba, kui Eesti Vabariigi "valitsuse" ebamõistlike otsuste tõttu inimesed endale kasulikke, kuid riigile kahjulikke otsuseid tegema hakkavad.
Äkki kõige rohkem "pingviine" maa peale toov tegevus? Kuigi veidi kahtlen ise ka selles.

Leheküljel alguses olnud ksf! 2715 viide Võrklaeva soovituse kohta osta säästlikum auto- mis see säästlikum auto on? Nende peast rohepööratud poliitikuhakatiste meelest muidugi elektrikäula, aga kas (võibolla) mõne euri kokkuhoidmiseks kütusekuludelt peavad inimesed ägisema 300-400€ liisingumakse all, kui palk on 500-600€? Õigemini leian, et see ei ole lihtsalt võimalik, a mis "neil" viga rääkida, kui see automaks lähebki kokkuvõttes "inflatsiooni tõttu" nende palkadeks?
Olen ksf! 2715-ga kahe käega päri, et kui eluaeg ongi saanud elada mingi lipsuga tüübi (ma ei hakka päris otse ütlema), ei saagi lõugade vahelt muud peale sooja auru tulla.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#79

Ikkagi jään ka seda meelt, et neid "igavlemispostitusi" tõlgendatakse erinevate kasutajate puhul erinevalt- ilmselge on see, et vanematel kasutajatel on eelis- ja ei tasu öelda, et see nii ei ole!

PS. Lällar on mul tööl olles 99% väljas.

PPS. Toompea- no okei, ütleme siis nendega võrreldes ei kutsu ma mitte ühtki tavainimest tolaks, vähemalt mitte halvustavalt, kuid ma ei leia ka, et ma neist hästi peaks arvama, kuna tavalised inimesed ja nende otsused minu ega enamuse teiste elu ei mõjuta. Aga see poliitikute ees lipitsemine on vastik, eriti arvestades nende suhtumist oma palgamaksjaisse ehk meisse. Oleks siis normaalsed poliitikud, kuid meile ülal alla vaatavaid ja ülbitsevaid repliike pilduvaid poliitikuid ma lihtsalt jälestan.

PS- nimesid ma ei nimeta, kuid mulle kirjutas üks väga lugupeetud ksf!, kes teatud põhjusel viimase aja foorumis pettus. Samuti helistas mulle paar aastat tagasi üks teine väga austatud ksf! sama arvamusega, kellega- tegelikult mõlemaga neist-, ei ole õnnestunud tasemele saada.
Samas- arvestades minu vähest staaži siin foorumis võrreldes inimestega, kes mulle kirjutanud on, tundub, et probleem on ikkagi mujal kui nö tavapostitajates.
Vasta
#80

(29-04-2023, 11:47 AM)Aare R. Kirjutas:  Ikkagi jään ka seda meelt, et neid "igavlemispostitusi" tõlgendatakse erinevate kasutajate puhul erinevalt- ilmselge on see, et vanematel kasutajatel on eelis- ja ei tasu öelda, et see nii ei ole!

PS. Lällar on mul tööl olles 99% väljas.

PPS. Toompea- no okei, ütleme siis nendega võrreldes ei kutsu ma mitte ühtki tavainimest tolaks, vähemalt mitte halvustavalt, kuid ma ei leia ka, et ma neist hästi peaks arvama, kuna tavalised inimesed ja nende otsused minu ega enamuse teiste elu ei mõjuta. Aga see poliitikute ees lipitsemine on vastik, eriti arvestades nende suhtumist oma palgamaksjaisse ehk meisse. Oleks siis normaalsed poliitikud, kuid meile ülal alla vaatavaid ja ülbitsevaid repliike pilduvaid poliitikuid ma lihtsalt jälestan.

PS- nimesid ma ei nimeta, kuid mulle kirjutas üks väga lugupeetud ksf!, kes teatud põhjusel viimase aja foorumis pettus. Samuti helistas mulle paar aastat tagasi üks teine väga austatud ksf! sama arvamusega, kellega- tegelikult mõlemaga neist-, ei ole õnnestunud tasemele saada.
Samas- arvestades minu vähest staaži siin foorumis võrreldes inimestega, kes mulle kirjutanud on, tundub, et probleem on ikkagi mujal kui nö tavapostitajates.
Tere, Aare, tere voorum!
No see on kõik nn kuke- või kassipiss, või oli see - supp!? Minul näiteks oli selline juhus, ööl vastu 1. st maid püüdsin postitada siia Sinu toetuseks ühte ästi tarka kirjutist, kõik oli juba valmis ja äkki lülitati mul internet küljest ära, jah, nii oli!  Sad Muidugi (ega ma loll ei ole nagu tavatseb öelda mu sõber magister Tii..), arvasin, et ilmselt A-M voruumi kääbikud või siis ehk tõesti KajaKallas isiklikult (no ma ei ole muidugi ise RE valija, aga seekord tõesti juhtus niimoodi) lülitas mind, kui ilmselget influenserit ilmülesest võrgust välja, aga nii see hkkapäris ei olnud nagu paistab.
Aga mis on, jah, mul ei ole üldse lällarit, ma lälisen lihtsalt nii sama!  Sad
Mina ka ei lubaks siin mingitel noorliikmetel alla 60 aasta üldse postitusi teha, te pole ei oktoobrilapsed, pioneerid, noorkommunistid olnud, noorseppadest ega - kotkastest röökimata! Tegin siin millalgi teema vanemate inimeste auustamisest - tulemus oli teadvustamine, et tarkus tuleb aastatega, aga vahel (tavaliselt) tulevad (kassi) aastad üksi...aga aitab ka, tervitades, 
noorkommunist, pedegarongissõitnud, muidurumal, punaarmeevanemleitnatnt ja no muidu tore eestimees, Priit
(mida kõike soovin teilegi, kes te palju kirjutada suudate, eestimees on ikkagi kirjaoskajamees!  Cool )
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne