Kuhu sõuad, voorum?
#41

(18-01-2023, 13:50 PM)svenson Kirjutas:  Ma ei tea, kes austatud ksf V6sale erilise klubistaatuse omastas max 3 postitust päevas, aga ma eemaldasin selle. Rehabilitatsioon programm on edukalt läbitud Big Grin

Isegi Türi esindusel on võimalik siin meid oma meeleolukate postitusega kostitada, tõsi mingi hetk ma tõesti vihastasin, kuid siiski ajutiselt ja kogemata. Siiski kasutaja topeltkasutaja ma lõpuks blokeerisin.

2023 aasta eesmärk on minna Talupidajale mulgimaale külla ja ennem mitte ära minna kui ta foorumisse sisse logib ja kirjutab oma projektide edenemisest Smile

Esile on kerkinud ka Motamehe soov end siit täielikult kusutada koos kogu ajalooga (sisuga). Tehniliselt natukene keeruline kuna, vanad teemad saavad kannatada. Mida teha?

Möhh, foorumlased!
(hallo ja salute ei ole sobilikud eesti maastikul, samas ka tervitamata ei ole sobilik euroopa kontekstis foorumisse siseneda, tere ja tewrvist pole minu jaoks veel piisavalt läbitöötatud materjal, et neid kasutada!)
Türi esindus muidugi tänab, et on saanud uue võimaluse teid "oma meeleolukate postitustega kostitada2, aga pole veel kindel, et see esindus sellest suurepärasest võimalusest huvitet on...
Aga jah, tõesti on müsteerium, kes siis ksf! V6sale selle väikese piirangu lisas, vb oli see  tuntud reostaja ja trollija  kass või hoopis kassitapp? Ega meie ka üldse ei oska arvata....!
Talupoeg Talujale külla minekust - loodan, et maržruut ei lähe läbi türi näljaküla, vastasel juhul Mulgimaale ilmselt ei jõuaksgi!
Ksf! (mitte eksksf!) Motamehe loost ma ei saagi aru, kuhu ja miks Ta kadus, tegelikult tihti tahaks ka ise, et kõik mu jama saaks kustutatud ja õige olekski, infot kandvad pildid on kadunud nagu ksf! Marko (kel on alati õigus) on siin korduvalt õiendanud!, palju on muidu lolli juttu ja pläma..
.Aga asjast ka...
(22-01-2023, 15:57 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...... Ma kohe tunnen kuidas ma enam ei taha... Ja see pole ajuvaba koroonaaeg, mis on  oma 2-aastase vaheajaga mõjunud - maailm üldisemalt on lolliks läinud mis on tõesti ka AMis tunda. Igasugune särts on asjast kadunud ja ega see mõjub ka läbi juhtmete ja ekraanide.

See oli Talveralli kohta. Mina muidugi autosi vanatehnikaks ei pea ja kõike seda rallit ammugi mitte vana asjaga ei samastaks, aga ikkagi. (no olen ennegi kirjutanud, mingi 1984 toodetud VAZ2106X ei saa olla kusagilt otsast vanatehnika, sest mina olen isiklikult osalenud nede valmistamises, see oli tollal analooge mitteomav tulevikuauto, saage aru!!!)
Aga selge, te ei saa aru, vb on tegu ajupesuga vms?
Igatahes on asi nii, et mina ksf! nimekaimuga tavaliselt nõus ei ole, nii ei ole ma ka nüüd nõus, see talveralli jama peaks ikka edasi kestma, sest rahvas tahab nii! Ja ka ksf! PlyVal vaatamata oma ebatavalisele aktiivsusele (või just seetõttu) on igati omale välja teeninud koha oma esivanemate kõrvale, Eesti on küll suur, aga kangelasi on Tal vähe! (no Kalevipoeg, Päts, Kuperjanov, Sabolotnõi (ksf! Raudpatsi jne sugulane), minu onu Leopold jne..)
Vist oli siin teemas ka juttu võõramaistest voorumitest, et kuidas seal on häästi ja siin halvasti ja kuidas seal tehakse nalja teiste ja enda üle ja omi vigu tunnistatakse.... Ma võiks siin ja muidu ka veidi kirja trükkida, aga algetuseks mainin, et mina olen küll enamusel juhtudel nõus oma vigu tunnistama, ja kui see teema on just minu algatatud, siis pean oma kohuseks 
välja tuua, et (vist) kõik siin teemas minu poolt tehtud postitused on olnud üllitatud ebakaines olekus ( ilmselt vanemad ksf!-d teavad, mida see tähendab - postitaja on eelnevalt suu kaudu manustanud nn jõujooki, mis on avaldanud mõju tema psüühikale ja pannud teda kirjutama ebaadekvaatset ila, paska jms foorumiga haakuvat materjali).
Postituse kokkuvõtteks - jäi kommenteerimata veel mõningaid aspekte, mitmetele postitjatele vastuseks julgeks heita omapoolse arvamuse, et kuigi tõesti voorumite aeg on otsa saanud, siis ikkagi oleks võimalik sellises suures riigis nagu ENSV, ups, vist oli juba EW vms midagi pidurdada, st agooniat pikendada. Kuigi hulk teatud teema huvilisi on aktiivsest vaateväljast kadunud, vb on nad siiski jäänud passiivseteks lugejateks nagu nt "türi esindus"? Ja ei saa siin foorumis ju kuidagi väita, et üks ksf! ei ole foorumis .... no mis iganes, aga saate isegi aru, et kui ksf! V6sa, 2751, MR, Indreksirk, Formika, PlyVal jne enam ei postita siia, siis see ongi selle tsivislatsiooni lõpp, ma hulga olulisi foorumlasi jätsin märkimata, kuigi ka neid oleks vaja tunnustada ja esile tõsta! 
Ja muidugi Lõimevader Pauguonu, ksf! Wagoneer ja Nastik, tegelikult praegu peakski kogu jutt käima viimatimainit ksf! (ja ka mõni muu ksf!) teemade ja postituste ümber, kõik muu on puhas pelletristika!
Et siis - Elagu Ukraina, tema kaitsjatele kangelastele toetus ja lugupidamine!
Vasta
#42

Ebaviisakas küsimus "türi jopskite" poolt - on meile küll lubatud eriline privileeg siia imelisse keskkonda jätkuvalt teha lolle postitusi (mille eest muidugi kummardame maani ja musutame mida iganes, me ei ole uhked ja pärast seda järgneb muidugi loogiline totaalne puhastus  Toungue )  aga kas on kunagi ette näha ka võimalust neid lolle postitusi kustutada ja parandada elik muuta, tegelikult üldse ei tera, kes siin voorumis midagi otsustab, teeb või kustutab... aga muidugi, ea voorum, oi kui ea, ma isegi ei oska nagu kirjutada, kui ea - no lihtsustatult, kõige parem!  Toungue
Vasta
#43

Hakkab tulema, teatud kaadri ennastsalgav töö on ennast ära tasumas: tänase teisipäevase tavalsie tööpäevaga on juba tehtud tervelt KUUS postitust!!! Nii hoida, siis saabki jaanipäevaks kaaned kokku panna!  Cool  Üks mure oleks suvel jälle vähem, tikutakust ja kipperist olen juba vabanenud. 
tghq praegu: Members active: 6
kipper praegu: Suspended
"Tervitused" lähevad tghq-Vanaisale ja kipper-Andrile Wink Teavad küll mille eest! 

Siin peab keda kättpidi tänama, Sveni elik ksf!svenssoni ei saa??? Äkki ma eraldan teile 25.veebruari õhtub 30 minutit Vaba Mikrofoni Võrus Kultuurikeskuse Kannel laval???? Tulete ja räägite vanatehnikahuviliste ees OMA NÄOGA oma mõtetest seoses Automoto tehnikafoorumiga, et milleks ja kellele see on, mis on olnud teie osa selle arengus üldisemalt, milelga on teil kavatsus kaasa aidata foorumi kvaliteedi tõusule jne!!! Kas palun zazikul Juhendisse kirja panna: pauk, 13 jm kaader teevad kell 20:30 avaliku "vabandus"sõnavõtu asjaolude peesse keeramisest???? Erikülalisena kutsun kohale Toomase, Türi pundi, Taavi on niigi olemas jne Wink 

Aga kohe ka teine pool asjast: vastuvaidlematult on "keegid" kas selgelt solvavaid, isiklikuks minevaid, täiesti sulaselget ila sisaldavaid jms postitust väga palju ja VÄGA HÄSTI redigeerinud! Teemade poolitamised on üldjuhul olnud täiesti pädevad jne aga see kõik jäi kuhugi aega ja muutus äkitselt millekski selliseks, mis kõik selle tänase seisu on tekitanud!!! 

Ma tegin just praegu digiprügi puhastust: mul oli 214 salvestatud mustandit, mõned isegi eilsest. Enamus päris pikad ja põhjalikud. Kustutasin. Sai jälle parem koht...
Vasta
#44

Verivärske inimese pilgu läbi ütleks, et tuleb projekt teha, seda siia postitada, kui mingi kala on, siis küsida abi ja küsimusele tuleb konkreetne vastus ilma hinnanguta anda. Kui küsitakse lahendusi, siis võib omapoolseid lahendusi pakkuda, sest lähenemisnurki on ju mitmeid, osad õiged ja osad veel õigemad, mõni võib ka vale olla ehk tulevikus taguotsast hammustada. Kui keegi sõimuga isiklikuks läheb, siis teda lihtsalt ignoreerida. Mina olen siit lugedes küll leidnud nii mõndagi kasulikku, mille peale pole tulnud. Samas, kui küsida konkreetset olemust mingile asjale ja vastu saad hoopis kirjelduse, kuidas ma kõike valesti teen ja see kirjeldus on ka ilma lahenduseta, siis viib siia postitamise isu ära küll.

Hea näide on näiteks see volga timmimine kuskil Ukrainas. Saadi vastus, mis peaks olema originaal ja siis tegija enda otsustada, kui kaugele ta seda originaali asja üldse tahab ajada. Osade vanade asjadega muud moodi ei saagi, kui tänapäevane tehnika alla laduda ja ainult karp jätta vana asja meenutama, nii valus, kui see ka originaali tagaajajale ka poleks. Hea et üldse midagi tehakse, muidu võiks jääda suhtumise juurde, et kui 100% pole võimalik, siis kohe pressi alla, polegi mõtet midagi poolkõvat teha.
Vasta
#45

Kannatlik, pigem siiski tolerantne on see meie seltskond.
Mõned on küll pealetükkivamad oma seisukohtade ainuõigeks kuulutamises kui harju keskmine ette näeb aga üldkokkuvõttes toimib.
Õnneks pole nii läinud nagu "rekkameestel".

Need tegid kunagi endale foorumi. Kõlavad hüüdnimed, uhked profiilipildid. Kõik nagu filmis.
Foorumi nimi isegi ainult valututele arusaadav, "Rahtarit" vist oli.
Tuumik aga ei talunud vähimatki kriitikat. Oli nende seisukoht ja vale seisukoht.
Tehti siis foorum kinniseks ja nüüd nad kiidavad seal üksteist isekeskis.
Ühesõnaga, suretati teema välja.
Annaks jumal, et meil nii ei lähe.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#46

Kui Marko foorumisse jõudis, siis oli Vanamoto üle irvitamine juba hea hoo sisse saanud. Operatsioon viidi võiduka lõpuni, tänaseks on ka teemad ilusti likvideeritud, kõik tundub olevat JOKK. Inimene tegi nii karmi kuriteo, lasi Ühe Jawa hüüdnime mudelinimeks panna, sellisel oinal ei saa ometi siin eluõigust olla...
Tänaseks on 10 aastat kadunud nagu niuhti, paraku osa seltskonna kombed on üsna sarnased selle ajaga. Ja ei ole ainult koroonastress, seda oli varemgi, kõik need aastad, viimasel ajal on süvenenud. Kohati on tunne, et Delfist ja Õhtulehest eluaegse blokeeringu saanud leiavad siin uue mugava pesa, kus end välja elada.

indreksirk:   On ju ilmne, et kui oled ise midagi valmis teinud või end tugevalt harinud, siis on ka väljendatud seisukohtadel suurem kaal. Isegi juhul, kui need on iroonilises võtmes või mitte just kõige viisakamas toonis.
Kas see ikka on päris nii, nagu siin välja on kujunenud? Et rohkem teadmisi ja oskusi annab õiguse teisele mehele jalgupidi selga ronida ja tümitada? Jätkata isegi siis kui juba mitu korda on selgitatud, et hetkel on selline situatsioon.

Külahull:  Inimesele tehti puust ja punaseks selgeks, et miks ei saa ja miks ei tööta. Suhtlusstiil ei olnud ehk selline käest kinni hoidev ja härdalt rääkiv, et mitte inimese sügavat eneseuhkust ja pulbitsevaid tundeid mitte riivata, vaid suht otsekohene. Kas selles oli probleem? Hetkel tundub küll, et rohkem oli kaasamäägimist vaja, kui asja korralikult ehitada. Mingi seltskond vaatab sinutorus suu ja silmad pärani ja pärast saab imestada, et on järgijaid ja enamus masinaid nagu intsestist sündinud. Nagu metalliala Greta Thunbergid, peaasi, et jälgijaid ja laike oleks, muidu pole mitte keegi.
Väga iseloomulik lõik siit teemast väljanihutatud jutust gigantide heitluse teemasse. See on nagu etalon, et milline võiks üks kaasaegne postitus siin olla. Ongi ja tihtipeale need jäävad alles mingil veidral põhjusel. Küllap moodsad ajad siiagi saabunud.

PlyVal64:  Siin peab keda kättpidi tänama, Sveni elik ksf!svenssoni ei saa??? Äkki ma eraldan teile 25.veebruari õhtub 30 minutit Vaba Mikrofoni Võrus Kultuurikeskuse Kannel laval???? Tulete ja räägite vanatehnikahuviliste ees OMA NÄOGA oma mõtetest seoses Automoto tehnikafoorumiga, et milleks ja kellele see on, mis on olnud teie osa selle arengus üldisemalt, milelga on teil kavatsus kaasa aidata foorumi kvaliteedi tõusule jne!!!
See on intellektuaalselt huvitav mõte! Tegelikult on svensson öelnud, et foorum on kasutajate oma ja isegi vist solvus natuke kui talle omanik tiitliks pandi. 

13 piisab:  ei taha küll siinse teema taolistes kustutada, aga üks postitus siiski kustutatud - las ülal hargnev nn isiklikuks kiskuv teema piirdub üleval olevaga. Teema on foorum üldisemalt.
Kõik eelnevad sarnased teemad on kas kustutatud või suletud, umbestäpselt sel hetkel kui arutelu hakkas arutelu moodi olema. Pole teemat, pole probleemi...

Seda analüüsi võiks siin hommikuni teha, ei viitsi, proovin resümeerida. Mitu inimest on kirjutanud, et foorumis peab olema mingi kogus mula ja pläma, muidu asi ei toimi. Täpselt nii ongi, see sodipodi moodustab lõuendi, millele suured restauraatorid oma tulemused kannavad. Kui baasi ei ole, siis võivad nad oma saavutustest siseringis üksteisele raporteerida, surnud foorumist ei tule mitte keegi neid otsima. Hetkel tundub projektülesandeks olevat umbes viie osalejaga foorum.
indreksirk - kohusetunne, hea tava
AndresT - registripidaja
OneMan - mingi reklaam algajale tuuberile
PlyVal64 - kuskil peab talverallist teavitama
2715 - soov head teha teadmisi jagades
Formika - ehk mingi idakanali avanemise lootus ja arhiiv
Sisuliselt kaks viimast ei kvalifitseeru muidugi, üks kirjutab aegunud rämpsust ja teine on liiga iseteadlik.
Tegelikult võttis Daff asja ilusti kokku. See pole küll üksühele siinse jamaga, aga palju ei puudu ka:
Need tegid kunagi endale foorumi. Kõlavad hüüdnimed, uhked profiilipildid. Kõik nagu filmis.
Foorumi nimi isegi ainult valututele arusaadav, "Rahtarit" vist oli.

Tuumik aga ei talunud vähimatki kriitikat. Oli nende seisukoht ja vale seisukoht.

Tehti siis foorum kinniseks ja nüüd nad kiidavad seal üksteist isekeskis.

Ühesõnaga, suretati teema välja.
Annaks jumal, et meil nii ei lähe.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#47

(26-01-2023, 00:52 AM)Marko Kirjutas:  ...
13 piisab:  ei taha küll siinse teema taolistes kustutada, aga üks postitus siiski kustutatud - las ülal hargnev nn isiklikuks kiskuv teema piirdub üleval olevaga. Teema on foorum üldisemalt.
Kõik eelnevad sarnased teemad on kas kustutatud või suletud, umbestäpselt sel hetkel kui arutelu hakkas arutelu moodi olema. Pole teemat, pole probleemi...
...

Arutelu ei taheta siin tõesti sallida. Ning mitte ainult moderaatorite, vaid ka mõningate ksf! poolt on tulnud kriitikat: "asjalikku juttu tuleb ajada, mitte muliseda!". Niimoodi kisubki "rahtariteks" ära.

Õnneks on meil veel asjaliku jutu kirjutajaid mõned jäänud. Märkus teeliikluses nõutud tulemärgiste, pooltootest töövõimelise diiselmootorit tootmise maksumuse, türgimaiste uustoodanguvaruosade erinevuste või süütehetke õigeaegsuse jaoks üliolulise hoorattakiilu korrektsuse kontrollimiseks on just sedalaadi kirjutised, mida minusugune auto-moto pealkirjaga foorumist leida loodabSmile Küll pani kukalt kratsima pilt traktorist, millel külge poogitud hipibussi ninamik teemas, kus peaks räägitama koledatest kastiga autodest.
Vasta
#48

(26-01-2023, 10:21 AM)v6sa Kirjutas:  
(26-01-2023, 00:52 AM)Marko Kirjutas:  ...
13 piisab:  ei taha küll siinse teema taolistes kustutada, aga üks postitus siiski kustutatud - las ülal hargnev nn isiklikuks kiskuv teema piirdub üleval olevaga. Teema on foorum üldisemalt.
Kõik eelnevad sarnased teemad on kas kustutatud või suletud, umbestäpselt sel hetkel kui arutelu hakkas arutelu moodi olema. Pole teemat, pole probleemi...
...

Arutelu ei taheta siin tõesti sallida. Ning mitte ainult moderaatorite, vaid ka mõningate ksf! poolt on tulnud kriitikat: "asjalikku juttu tuleb ajada, mitte muliseda!". Niimoodi kisubki "rahtariteks" ära.

Õnneks on meil veel asjaliku jutu kirjutajaid mõned jäänud. Märkus teeliikluses nõutud tulemärgiste, pooltootest töövõimelise diiselmootorit tootmise maksumuse, türgimaiste uustoodanguvaruosade erinevuste või süütehetke õigeaegsuse jaoks üliolulise hoorattakiilu korrektsuse kontrollimiseks on just sedalaadi kirjutised, mida minusugune auto-moto pealkirjaga foorumist leida loodabSmile Küll pani kukalt kratsima pilt traktorist, millel külge poogitud hipibussi ninamik teemas, kus peaks räägitama koledatest kastiga autodest.

Tere, mehed, ksf!-d ja muidu lugejad!
No ei ole nii, ma arvan, sallitakse siin nii arutelu, kui ka selle puudumist! Minu teema, mina arvan...
Eesti on nii palju suur maa, et arvajaid on ikka väga palju, mina arvan ka, voorum on selline nagu lugejad ja kirjutajad soovivad ja seda suunavad. Aga arutleda muidugi võib ja tuleb, kuni asi kinni pannakse, kuhugi ju tuleb oma tarkus ja arvamus välja lasta, hetkel võiks see olla antud teema, kui mõõt saab täis, eks pannakse ka see teema kinni ja tehakse uus, nii need asjad käivad... Olles ise suhteliselt kõwwa  asjatundija voorumite kohalt, siis viskaks esialgu ka siia väite, et paljudes wõeramaa voorumites, kus kass on käinud, näinud, lugenud ja vahel ka googeltõlkega postitanud, ei käi mingitsorti "smalltalki", on küll mõnes voorumis "omapoiste" vahel väga harva läinud mingiks omavaheliseks mõttetuks jura postitamiseks, mida isegi googel tõlkida ja aksepteerida ei oska, aga siin ongi tõehetk, Eesti ei ole nii suur, et oleks piisavalt kirjaoskajaid motiveeritud postitajaid, meil on iga suvaline postitus kulda väärt ja kui modereerijad selle ära kustutavad, siis on põhimõtteliselt nii nagu vanad eestlased spämmisid - mida kustutad, seda ei loe (või oli - mida külvad, seda lõikad, no kuidagi midagi sellist vist oli)!
Olge terved, olge rõõmsad, trükkide omi mõtteid või kui neid ei ole, siis niisama võib ka trükkida nagu olen aru saanud...

tervitab Priit.
Vasta
#49

(29-01-2023, 03:04 AM)kass Kirjutas:  ...
Olles ise suhteliselt kõwwa  asjatundija voorumite kohalt, siis viskaks esialgu ka siia väite, et paljudes wõeramaa voorumites, kus kass on käinud, näinud, lugenud ja vahel ka googeltõlkega postitanud, ei käi mingitsorti "smalltalki", on küll mõnes voorumis "omapoiste" vahel väga harva läinud mingiks omavaheliseks mõttetuks jura postitamiseks, mida isegi googel tõlkida ja aksepteerida ei oska, aga siin ongi tõehetk, Eesti ei ole nii suur, et oleks piisavalt kirjaoskajaid motiveeritud postitajaid, meil on iga suvaline postitus kulda väärt ja kui modereerijad selle ära kustutavad, siis on põhimõtteliselt nii nagu vanad eestlased spämmisid - mida kustutad, seda ei loe (või oli - mida külvad, seda lõikad, no kuidagi midagi sellist vist oli)! ...

Arutelu on hea, siit koorub teadmine.

Ma siiski julgen meelde tuletada, et meil on juba säärane koht olemas: vanatehnika.ee.

Miks peab kaks steriliseeritud kohta olema? Samas - kuna enamus noogutab tunnustavalt sellisele modus operandile  kaasa, ju siis peab nii olema. Vaikimine on nõusolek.
Vasta
#50

Foorum on normaalne, ainult nimi eksitav: automobiilidest ja mototsiklettidest räägitakse viimastel aastatel harva. 
Paremini sobiks MehedMasinadMetall või KõvadRauadJahvatavad.

Iga ennast edukana näidata tahtev asutus vahetab aeg-ajalt logo, teate!
Vasta
#51

Marko, pean ausalt ja avalikult tunnustama selle eest, et vähemalt üks modedest tõstab käe üles ja tunnistab, et A-M on muutumas kitsa seltskonna avalikuks jututoaks!

Minu postitus "gigantide heitluses" on nagu kergelt kontekstist välja rebitud ja asetatud teise valgusse. Selle postituse põhjustas lõpuni põlenud süütenöör ühe teise foorumlase kohapealt, kes käib erinevates teemades oma isiklikku kibestumist välja elamas ja kasutab teiste foorumlaste aadressil suguelundite plejaadi. Olen jätkuvalt arvamusel, et siin avalikud postitused peaks olema lugupidavad.

Kipun ennast kordama mõnede asjade kohapealt, kuid kas antud foorumis on siiski vaja rääkida, et kus ma käisin, mida nägin ja millise imehea hapukapsa reptsepti ma sain? On ju võimalus tänapäeval näiteks blogi pidada. Lihtsalt statistiliselt on nii, et kui inimese jaoks ebaolulise info määr ületas vist protsentuaalselt 15-20% piiri, siis hakkab oluline tahaplaanile jääma ja külastatavus langeb oluliselt. Ei ole vaja jätta ainult tehnilised teemad, kuid kui jutt näiteks mingi auto asjas kaldub näiteks purjetamisele, siis kas see sinna siiski sobib? Juhul, kui sootsium otsustab, et antud foorumis võib rääkida kõigest, siis millega see erineks näiteks Perekooli foorumist? Seal pole ilmselt tehnilistel teemadel keelatud postitada. Aus oleks see "Automoto" siit eest siis ära võtta..
 
Kui vaadata varasemat aega, siis oli teemasid rohkem ja arutelu teistsugune. Küsiti, et kas ehituspoe keermelatist saaks teha vedrukammitsad tagasillale. Mõte laideti maha ja sinna see jäi. Küsija jäi ka foorumisse, mitte ei läinud uste paukudes. Selliseid teemasid on kümneid. Nüüd ei saa midagi öelda, jääb võimalus kaasa kiita või vait olla. Suurem osa on valinud viimase. Kas ühiskonnas on midagi konkreetselt katki läinud või ongi tunne, nagu elaks mingis äraspidises maailmas ja see on levinud ka tehnikafoorumisse? Foorum pidi olema apoliitiline, kuid mõned tegelased saavad ikka visata progressiivse kõrgklassi huumorit Lähtru tallide osas. Eks mõned seltsimehed olid nõuka ajal ka teistest võrdsemad ja riigiski ei kehti samad seadused kõigile samamoodi, miks peaks siin ka teisiti olema?
Kunagi olid teemad, mis on olnud eeskujuks. Näiteks Sidorovi Gaz 69 teema. Sai see seatud eeskujuks, et teha analoogne asi. Ainult kajastama ei kipu seda siin millegi pärast. Palju asju tehakse Eestimaa pinnal, kuid siinses foorumis vaid üksikud projektiteemad elus, kui Formika teemad välja arvata, kuid see on ka eri level asjaarmastaja jaoks.
Kolleegium võiks vaagida, et mis on juhtunud näiteks 10a taguse ajaga, kus foorumis elu veel käis ja teha sellest järeldused. Või jätkata samal tasemel perekoolistumist, kus riburadapidi kasutajaid reelt maha kukub.
Vasta
#52

(29-01-2023, 16:52 PM)Külahull Kirjutas:  Marko, pean ausalt ja avalikult tunnustama selle eest, et vähemalt üks modedest tõstab käe üles ja tunnistab, et A-M on muutumas kitsa seltskonna avalikuks jututoaks!

Minu postitus "gigantide heitluses" on nagu kergelt kontekstist välja rebitud ja asetatud teise valgusse. Selle postituse põhjustas lõpuni põlenud süütenöör ühe teise foorumlase kohapealt, kes käib erinevates teemades oma isiklikku kibestumist välja elamas ja kasutab teiste foorumlaste aadressil suguelundite plejaadi. Olen jätkuvalt arvamusel, et siin avalikud postitused peaks olema lugupidavad.

Kipun ennast kordama mõnede asjade kohapealt, kuid kas antud foorumis on siiski vaja rääkida, et kus ma käisin, mida nägin ja millise imehea hapukapsa reptsepti ma sain? On ju võimalus tänapäeval näiteks blogi pidada. Lihtsalt statistiliselt on nii, et kui inimese jaoks ebaolulise info määr ületas vist protsentuaalselt 15-20% piiri, siis hakkab oluline tahaplaanile jääma ja külastatavus langeb oluliselt. Ei ole vaja jätta ainult tehnilised teemad, kuid kui jutt näiteks mingi auto asjas kaldub näiteks purjetamisele, siis kas see sinna siiski sobib? Juhul, kui sootsium otsustab, et antud foorumis võib rääkida kõigest, siis millega see erineks näiteks Perekooli foorumist? Seal pole ilmselt tehnilistel teemadel keelatud postitada. Aus oleks see "Automoto" siit eest siis ära võtta..
 
Kui vaadata varasemat aega, siis oli teemasid rohkem ja arutelu teistsugune. Küsiti, et kas ehituspoe keermelatist saaks teha vedrukammitsad tagasillale. Mõte laideti maha ja sinna see jäi. Küsija jäi ka foorumisse, mitte ei läinud uste paukudes. Selliseid teemasid on kümneid. Nüüd ei saa midagi öelda, jääb võimalus kaasa kiita või vait olla. Suurem osa on valinud viimase. Kas ühiskonnas on midagi konkreetselt katki läinud või ongi tunne, nagu elaks mingis äraspidises maailmas ja see on levinud ka tehnikafoorumisse? Foorum pidi olema apoliitiline, kuid mõned tegelased saavad ikka visata progressiivse kõrgklassi huumorit Lähtru tallide osas. Eks mõned seltsimehed olid nõuka ajal ka teistest võrdsemad ja riigiski ei kehti samad seadused kõigile samamoodi, miks peaks siin ka teisiti olema?
Kunagi olid teemad, mis on olnud eeskujuks. Näiteks Sidorovi Gaz 69 teema. Sai see seatud eeskujuks, et teha analoogne asi. Ainult kajastama ei kipu seda siin millegi pärast. Palju asju tehakse Eestimaa pinnal, kuid siinses foorumis vaid üksikud projektiteemad elus, kui Formika teemad välja arvata, kuid see on ka eri level asjaarmastaja jaoks.
Kolleegium võiks vaagida, et mis on juhtunud näiteks 10a taguse ajaga, kus foorumis elu veel käis ja teha sellest järeldused. Või jätkata samal tasemel perekoolistumist, kus riburadapidi kasutajaid reelt maha kukub.
10 punkti ...
Vasta
#53

Keegi ei ehita enam lihtsalt oma kätega, paljudel juhtudel ei tohigi ehitada, sest kaotab kindlustuse koheselt. Evolutsioon ei ole alati positiivne. See, et 10 aastat tagasi elu käis ja nüüd soikub on otsene tulemus oma lastega tegemata tööle. Kasvatage enda junsudest metalliväänajad, elektriga täpi peale laskjad ja muidu inseneerid, sest ilmselgelt olete te ise ka juba 10 aastat vanemad ja ei jaksa enam nii palju nokitseda ja enamus on valmis ka juba tehtud.
Vasta
#54

Kuulge mehed, mis hala see siin on?! Võtke rahulikult! Foorumil pole häda midagi. Ah, et on muutunud? Kõik muutub, saage üle. Sinu arust keegi solvab? Ole mees ja ignoreeri. Ja võibolla ta ei saanudki aru, et solvab, sellise peale pole mõtet ärrituda. Kui asjalikke teemasid/postitusi pole, ära loe! Hoopis kirjuta enda tegemistest. Auto-moto? Minu jaoks kõik, mis on rataste ja mootoriga. Kui foorumi omanikule sobib, siis las nii olla. 
Tarkust ka: 
"Muretse selle pärast, mida oled võimeline muutma. Selle pärast, mida pole võimeline muutma, ära muretse! Ja kõige tähtsam on neil kahel vahet teha."

Do'nt panic
Vasta
#55

(23-01-2023, 01:29 AM)giordanobruno Kirjutas:  [quote pid='546688' dateline='1675007961']
Tarkust ka: 
"Muretse selle pärast, mida oled võimeline muutma. Selle pärast, mida pole võimeline muutma, ära muretse! Ja kõige tähtsam on neil kahel vahet teha."

[/quote]

[Pilt: worry_flowchart.jpg]
Vasta
#56

muude foorumitega on ju sama, (asjalike) postituste hulk on vähenenud ja paljud foorumid üldse täielikult välja surnud.
Tegijad on paljud projektid lihtsalt juba aastate eest ära teinud ja seda ka aktiivselt kajastanud, ja kuigi teevad uusi projekte edasi, siis enam lihtsalt ei viitsi kajastada.
Au ja kiitus neile, kes seda siiski veel teha viitsivad. Mina ei arva, et siin foorumis spetsiifiliselt kedagi ahistatakse nii moderaatorite kui teiste kasutajate poolt.
Vasta
#57

Paraku nii on tõesti, et välja kipuvad üldse paljud foorumid surema. Ühes margifoorumis näiteks oli siuke 15 aastat tagasi korraga foorumil üle 250 kasutaja, nüüd aga läheb näiteks nädalavahetustel üsna tihti nii, et tuleb postitusi, mille arvu saab maksimaalselt kahe käe sõrmedel üles lugeda.
Projektidega on vast nii, et tõesti, paljudel on need juba tehtud, samas on arvatavasti ka see häda, et praegusel ajal, õigemini võiks öelda, et generatsioon hiljem ei ole projektidega tegelevaid inimesi enam nii palju ka. Vähemalt mulle tundub nii.
Vasta
#58

Selle kajastamisega on nii, et üliagarad seadusejärgijad ja kuuletujad kipuvad koputama. Üldjuhul seadusi tundmata ja siis kriisates, et tehakse kindlasti midagi pahatahtliku. Praegusel aja paraku vanasõna:"Eestlase parim toit on teine Eestlane" või üldismalt: parim toit on teine inimene, kehtib eriti hästi. 
Inimtsivilisatsioonis on toimumas suured muudatused ja sellest ka see viha ja arusaamatus.
Vasta
#59

Kah õige, praegusel internetiajastul ja heaoluühiskonna käitumismallide pealetungil on see koputamine üsna vastikust tekitav. Kui ma veel delfit lugesin aastaid tagasi, oli juba siis näha pealkirju "õõvastav möödasõit", "vaata, mis see ja see teeb" jne. Vaatad videot- täiesti igapäevane liiklus ja mõttetu video, kui näiteks liiklusest rääkida- millest on vist kõikse rohkem videoid.
Vasta
#60

Kuuldused automoto foorumi surmast on tugevasti liialdatud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne