Akutõstukid jms elektriline eritehnika
#1

Elektrilise tõstukiga sõitsin ma juba mürsikueas 90'tel laos ringi staablitega ja euroalustetäite lauahunnikutega, see nüüd küll pole mingi uudis...
Vasta
#2

(10-08-2022, 17:34 PM)deus Kirjutas:  Elektrilise tõstukiga sõitsin ma juba mürsikueas 90'tel laos ringi staablitega ja euroalustetäite lauahunnikutega, see nüüd küll pole mingi uudis...

Mäletad akukasti mõõtusid ja mahtu ka? Ja kaalu?
Vasta
#3

(10-08-2022, 17:34 PM)deus Kirjutas:  Elektrilise tõstukiga sõitsin ma juba mürsikueas 90'tel laos ringi staablitega ja euroalustetäite lauahunnikutega, see nüüd küll pole mingi uudis...
60-ndatel oli eestis selliseid näha.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#4

(11-08-2022, 11:07 AM)v6sa Kirjutas:  
(10-08-2022, 17:34 PM)deus Kirjutas:  Elektrilise tõstukiga sõitsin ma juba mürsikueas 90'tel laos ringi staablitega ja euroalustetäite lauahunnikutega, see nüüd küll pole mingi uudis...

Mäletad akukasti mõõtusid ja mahtu ka? Ja kaalu?
Nende kollaste Balkancari elektritõstukite üle heietamiseks võks lausa eraldi teema teha. Hetkel kiire guugeldamisega ei leidnud mitte ridagi ega piltigi.
Omal ajal oli neid siinmail ometi hästi palju. Linnas ja maal. Põlvepikkusena sai neid Tartu Külmhoones ikka vahitud, mitteventileeritavates siseruumides polnud ju võimalik sisepõlemismootoriga asju käitada.
Töökojast eraldi oli akude laadimisruum, hoiatava sildiga - plahvatusohtlik. Seoses rohkete ammoniaagiseadmete lähedaloluga oli igasugune ohutusteema veel eriti oluline. Tõstukiakud olid mäletamist mööda tavalised mustad sangadega kastid, oluliselt pikemad küll kui sõiduauto omad.
Vasta
#5

(11-08-2022, 11:07 AM)v6sa Kirjutas:  
(10-08-2022, 17:34 PM)deus Kirjutas:  Elektrilise tõstukiga sõitsin ma juba mürsikueas 90'tel laos ringi staablitega ja euroalustetäite lauahunnikutega, see nüüd küll pole mingi uudis...

Mäletad akukasti mõõtusid ja mahtu ka? Ja kaalu?

Terve istmealune oli otsast lõpuni täis, kaal polnud probleem, sest staablipakile on ju vastukaalu nii kui nii vaja. 13 aastasena väga ei tundnud huvi selle vastu, mälupildist ütleks, et sellised 2x5 tükki 150 või 180 Ah mõõdus pakke oli seal all kahes reas, sügavuse kohta ei mäleta midagi. Eraldi laadimisputka oli jah olemas, sinna mind ligi ei lastud Big Grin
Vasta
#6

Meil laadis, kus juhtus, eraldi ruumi polnud võtta. 8 aasta jooksul pauku ei teinud, korra vahetati akupakk omaniku hammaste krigina saatel välja. Tavaliselt jäi ööseks laadima ja päeval kurnati kuivale, kummi vilistas täitsa eeskujulikult. Ei saa ka pahaks panna, olime siis kõik midagi +-20 kanti ja kui kogu vanem kaader ühel päeval alkoga liigse sõbrustamise eest vabaks lasti, langes töökorraldus järsku mürsikute suhteliselt muretutele õlgadele. Enamus ujus välja ja siiani tublid (töö)inimesed.
Imelik on sellega seoses siiski mõelda, et minu igapäevane kokkupuude elektritranspordiga algas juba 1997. Seda ei pannud tollal lihtsalt tähele, aga nii on. Vanadest tõstukitest võiks tõesti eraldi teemaoksa aretada, nagu eespool mainitud.
Vasta
#7

(11-08-2022, 15:53 PM)alfredo Kirjutas:   Vanadest tõstukitest võiks tõesti eraldi teemaoksa aretada, nagu eespool mainitud.

Hallooo!
Ja nii ongi, eraldi teemaoks on aretatud, ja mis edasi?! Siin on see oht, et ka mina saan midagi aru ja olen valmis sekkuma, alates 1986 on mind sunnitud mingisugustesse vahekordadesse nende tõstukitega (akuelektilistega). Seega, kes tahaksid siia teemasse postitada, arvestage, et vanainimestel võib siiani  mingi kehaavavus valutada seoses selle temaga ja vastulause võib tulla väga ebameeldiv, enne, kui asjaomane akutõstukite ja käitumisala asjatundja selle siit jõuab kustutada
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne