"Surm, maksud ja elektriauto"

4000 muutub ca kuu aja pärast 5000-ks , kui just seda tundi tehniliseks  veaks ei kuulutata.
Tarbimise piiramise jutt on ka õige, niisama piiramine ei anna midagi (peale konkreetse oma arve muidugi), piiramissoovist kompensatsiooni eest tuleb börsile eelnevalt teada anda.
Eraisiku puhul saaks see välja näha targa peakaitsme kasutamisena.
Lähen tööle/ külla/reisile ja vabastan näiteks 80% peakaitsme võimsusest mingiks ajaks. 
Külmikud, valvesüsteem, tsirkulatsioonipumbad, ventilatsioon jms käib järelejäänud võimsuse pealt.
Siis saab ka börsilt raha, kui seda vabanenud võimsust kasutada vaja on, tihti muidugi vajadust pole.
Ühte tarbijat vaevalt börsil jutule võetakse, tuhandete tarbijatega ühistu ilmselt juba saab.
Vasta

Börsil peaks hind kujunema nõudmise ja pakkumise vahekorrast. Noh, nagu turumajandus või nii. Mis moodi hind selles süsteemis, mida mõni tahab börsiks nimetada, ei tea või ei taha teada või ei taha öelda täpselt keegi. Krister Kivi nimetas seda üsna tabavalt hinnakujunduslototroniks.
Vasta

Vist ei ole see teemaga seotud arvamus siin viitamist leidnud:
https://www.err.ee/1608689632/professor-...st-lahkuma
Vasta

Kõigil eraisikutel on olnud kogu aeg võimalik börsilt lahkuda, sõlmides fikseeritud hinnaga lepingu.
Kes seda laiskusest ,teadmatusest või lootusest börsil igavesti "teenida", teinud pole on ehk ikka ise kõige rohkem süüdi.
Täna fix lepingut teha, eriti lühikeseks ajaks, on küll kallivõitu.
Siinkohal tuleb ka riik oktoobrist appi, pakkudes kõigile eratarbijatele sisuliselt fix lepingut.
Vasta

See sotsiaalelekter , selle hind pole veel teada , äkki kukub ka börsihind mingi ime läbi kodutarbijale ning oktoobrist väidetavalt hakkab sotsiaalelektrit saama , kuu ette peab ette teatama muudatuste soovist , üks ütlemata sogane vesi , kus elektrihinda püüda .
 Paistab et elekrinälja lahenduseks peetud Olkiluoto 3 sel aastal elektrit võrku müüma ei hakka , see tähendab et põlevkivi on jälle au sees .
Vasta

(24-08-2022, 10:02 AM)raulex Kirjutas:  Kõigil eraisikutel on olnud kogu aeg võimalik börsilt lahkuda, sõlmides fikseeritud hinnaga lepingu.
Kes seda laiskusest ,teadmatusest või lootusest börsil igavesti "teenida", teinud pole on ehk ikka ise kõige rohkem süüdi.
Täna fix lepingut teha, eriti lühikeseks ajaks, on küll kallivõitu.
Siinkohal tuleb ka riik oktoobrist appi, pakkudes kõigile eratarbijatele sisuliselt fix lepingut.
Kui see oli mulle vastuseks mõeldud, siis tubli poiss, võta küpsist. Jutt käib siiski nordpoolist, mitte minu või kellegi teise eraisiku elektripaketist Smile
Vasta

Kas on teada mõni eesti tootja kes ISE nordpuulil kaupleb ? Või käib kogu mäng ikkagi läbi suurte poiste ?

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(24-08-2022, 08:08 AM)v6sa Kirjutas:  
(24-08-2022, 00:40 AM)spitfire Kirjutas:  ...

Ehk siis maakeeli, kui härra ei plaani homme kohvi keeta ja sellest planeeritud kujul elektriturule pakkumisena teada annab, omab see kaalu turu hinna kujunemises, aga kui härra jätab planeerimata kujul kohvi keetmata, siis on tegemist lihtlabase energiasäästuga, mis pörssi ja hinda ei mõjuta. 

Mis on ksf! Spitfire ettepanek? Lahkume börsilt ja moodustame oma energiasaare?

Täna on paraku seis selline, kus isegi see kõrge elektri hind ei motiveeri tootjat uusi võimsusi lisama, sest iga lisa võimsus toob pörsil hinna alla. Olukorras kus kahe jaama omanikul on kasumlikum üks jaam hoolduses hoida ja teine tiksumas, teenib ta ikkagi kordades rohkem kui mõlemad jaamad täisvõimsusel huugaksid.
 

Lahenduse välja pakkumine ei ole minu rida, selle eest istuvad teiste (väga hästi) makstud tagumikud soojade toolide peal ja nüüd oleks küll paras aeg neid kanne väheke liigutada. Halb on siin juures veel see, et sealt jookseb ropp raha, nagu taevamanna  riigi tasku mida siis poliitikud lahkelt jagavad ja ka neil ei ole tegelikult motivaatorit seda rahamasinat peatada.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(24-08-2022, 09:38 AM)margus61 Kirjutas:  Vist ei ole see teemaga seotud arvamus siin viitamist leidnud:
https://www.err.ee/1608689632/professor-...st-lahkuma

See on sama jutt, mida väga paljude aastate eest Foke ja eelkõige Tema isa Lembit Vali juba rääkisid. Foke lihtsalt edastas oma mitmendapõlve enetrgeetiku haridusega elektrivõrgu toimimise põhitõdestid meile vabas populaarteaduslikus vormis lõkke ääres Wink Siis, kui see professor veel napilt kõrgkooligi polnud lõpetanud. Konisti sünniaeg on 06.05.1985. Enne seda oli Vali EE tehnikadirektor ja aasta on 2005 (mitte 1985 vms): https://arileht.delfi.ee/artikkel/510187...akoormatud

17 aastat ja me oleme omadega pees. Peale EEst lahkumist, ehk kui "teisitimõtlejast" lahti saamist, tegi Vali oma ettevõtte ja üks näide kaugetest aegadest... Juba siis oli ETTE TEADA tootmisvõimsuste nappus, eeldati 2020 on see -364MW. Nende elupõliste PÄRISenergeetikute jaoks oli siis ja on ka täna asi selge. Rohepööre ja oodatust kiirem tootmisvõimsuste hävitamine ja mingi ajuvaba "nordpuuli börss" on olnud muidugi halb üllatus... 2004 Vali arvamuslugu Äripäevas. Loed nagu värsket lugu (maagaas ka sees) aga kas keegi kuulas ja ka MÕTLES? Jah, elektrivõrgu füüsilist poolt on jõuliselt parandatud aga energiasõltumatuse ja tootmisvõimsuste poolt mitte. Ja sama Mehe 2003 aasta arvamuslugu, kuskohast tsiteering:
Tsitaat:Elektrivõrk on oma olemuses alati loomulik monopol, konkurents saab olla ainult elektri tootmise ja müügi osas. Seega elektrivõrgu hinda elektrituru avatus või suletus ei mõjuta. Tootmise poole pealt on Eestis praegu alternatiivid Leedu Ignalina tuumajaam ja Venemaa. ELiga Eestil seni elektrilisi ühendusi pole, Läti ei suuda end ise elektriga varustada. Vastavalt ELiga saavutatud kokkuleppele suletakse Ignalina tuumajaama praegused plokid 2009. a lõpuks ja juhul kui Leedu uusi elektrijaamu selleks ajaks ei ehita, muutub ta eksportivast maast ainult oma vajadusi rahuldavaks maaks.
Seega ainukeseks alternatiiviks ja võimalikuks konkurendiks Narva Elektrijaamadele on Venemaalt tulev elekter. Küsimus ongi - kas pikaajaliselt on Eestil mõistlik rajada oma majandus ainult Venemaalt tulevale elektrile?

Too noormees Konist on lihtsalt järgmine, kes elektrivõrgu olemusest lõpuni aru saab. Enamus meist ei saa (see ongi arutult keeruline), poliitikud ei saa isegi selle algusest aru...ehk misasi see elekter üldse on ja kuidas VABU elektrone "tekitatakse". 
OT: Ahjah, sõna VABA mistahes eesliitena on ju tänanses haiges maailmas peaaegu et paariaks nimetatav... Mis VABA, heal juhul ROHELINE elektron aga veel parem kui "mürkroheline ja kergelt isegi roosakas". See oodatav sotsiaalelekter on ju puhas sotsiaaldemokraatlik pazk. OT out.
Energeetikaprofessor saab aru, et peavad olema JUHITAVAD võimsused ehk juhitamatu "rohe"elekter on saastamine. Sellega on nüüdseks kõik nii peesse keeratud, et paha hakkab.  Süsteem on nii saastunud et seda ilma radikaalsete "tapatalguteta" enam korda ei saagi. "Tapatalgud" - kõik saastajad välja lüüa ja lõpetada ajuvabadus nimega "Raha maksmine väiketootjatele". Ja suurtootjad ehk "turuosalised" sundida tagama JUHITAV energiatarbimine 24/7/365 mingis kindlas mahus. Rääkides kümnetest ja sadadest miljonitest ja isegi miljarditest investeeringutest. 
Täna puid tuues seesinane Aulepa seisis ja äikesepilvedest läbi mingit võimsust ka ei tulnud. Aga kusagil pidi selle jama "silumiseks" järgmise uraanivarda reaktorisse lükkama, midagi fossiilset rongitäie põletama või niigi nappivat vett reservuaarist kasutama... Sest Eestil on ju "niipalju ehk mingi lambinumber" MW'sid "rohe"lollust installitud!
Vasta

Head teooriat ei tohi faktid rikkuda. Loomulikult pilves ilmaga päikesepaneelid "ei tööta"
Vaidlusalune 24 august , hetkel ainult päikeseenergia tootmisprognoosid. Tootmisandmed tulevad septembris, aga oluliselt prognoosides ei eksita.
Juuli tootmisandmed. Loomulikult ühtegi pilve ju juulis polnud...
Vasta

(24-08-2022, 17:27 PM)spitfire Kirjutas:  ...
Lahenduse välja pakkumine ei ole minu rida, selle eest istuvad teiste (väga hästi) makstud tagumikud soojade toolide peal
...


Ja sellega on kõik öeldud. Tulgu ja tehtagu, et saaks parem. Nüidsama ja kohemait!

Sellega olen nõus, et liiga vähe on näha nende hästimakstud tegelaste tegevuse tulemust meie elektriarvel.

Millest tuleb aru saada: NP ei ole mitte odava elektri müümiseks ellu kutsutud asutus, vaid eelkõige tootjate ja suurtarbijate omavahelise kauplemise areen. Asi töötaks üsna kenasti, kui piirkonnas oleks piisavalt:
1) juhitavaid tootmisvõimsusi IGAL AJAHETKEL ja
2) ülekandevõimsusi läbi piirkonna.

Kumbagi ei oleSad Ja seega kogu arutelu sellele, et NP on paha ja ilma oleks parem on sisutu õhuvõngutamine. Tuumajaama on vaja! Alternatiiv on piirata tarbimist ja kordades. Mida ei juhtu - nii laisad ja mugavad oleme küll.

Kaudselt suudab NP energiabilanssi plussis hoida sellega, et ennustab 24 h ette kõrgeid hindasid (mis on tingitud sellest, et piirkonnas prognoositavat tootmist ei jätku prognoositava tarbimise katmiseks), mis omakorda peaks mõtlevas inimeses tekitama soovi tarbimist piirata vastuvõetamatult kõrge hinna juures. Aga nagu näha, siis veel ei ole hind nii kõrgel käinud, et oleks massiliselt piirama hakatud. Paar tuttavat põllumeest küll lülitasid oma kuivatid tipuhindade ajaks väljaSmile Õnneks aasta soosib seda.
Vasta

(25-08-2022, 06:45 AM)raulex Kirjutas:  Head teooriat ei tohi faktid rikkuda. Loomulikult pilves ilmaga päikesepaneelid "ei tööta"
Vaidlusalune 24 august , hetkel ainult päikeseenergia tootmisprognoosid. Tootmisandmed tulevad septembris, aga oluliselt prognoosides ei eksita.
Juuli tootmisandmed. Loomulikult ühtegi pilve ju juulis polnud...
Nad ei tööta täisvõimsusel. Eriti äikesepilvede all, kui vaat et tänavavalgustus põlema läheb... Ma just enne sõitu vaatasin oma paneeli kontrollerit, roheline tuluke täitsa põles. Tähendab laadis rekka-akut. Mul volte ega ampreid kahjuks ei näita Wink Arvesta sellega, et praegu ühendatakse vaat ei IGA päev kusagil mingi PV-park võrku ja juuli oligi üks superkuu, nagu kogu 2022 aasta. Näha on see, mille eest maksti, ja seda muudkui tuleb juurde. 

Too Eleringi live on tore ja päris ülevaatlik on võtta näiteks 01.01-28.02 graafik lahti. Lihtsalt. See on aeg, kus minu majapidamise tarbimine on 1/3 suurem kui muul ajal. Praegu 200 ja talvel 300 kWh ja see suhe on vast kõigil, paljudel veel suurem. Aga roheelektri tootmine kui mitmed korrad väiksem? Lisame juurde sama ajavahemiku tuuleelektri mis on samasugune ajuvaba kardio ja mis kuradi elektrist me räägime??? Ja tuleb üks normaalne kõrgrõhuga külm ja tuuletu talv ning ongi kõik. Seda keskpäevast Päikest suudavad PUHASTATUD PV-pargid veel püüda aga seda aega on mõned tunnid. Meid on hoitud kui "zitta pilpal" juba mitmeid talvesid. 22.02.2022 kell 03.00 öösel oli vahe kõige suurem tootmisel ja tarbimisel graafiku põhjalt:  toodeti 271,6MWh ja tarbiti 855,4MWh, puudujääk sel ajahetkel 583,8MWh!!! Kusjuures ilma-ajalugu näitab, et külm ei olnud ja tuult ka oli? Tegelikult tuult ei olnud, sest mõõdetud TUGEVAIM PUHANG oli olematu 13,7 m/s ja seda Sõrves. Aulepas võis seal 200 meetri peal olla korra 3-5 m/s ja kõik. Tegeliku tuulegraaafiku järgi oli mingit tuult 20-24 veebruar vaid suurel merel. Samas 20.-23. SADAS lund isegi kuni 3,3 mm/h, siis olid 99% parkidest paksu lume all ja midagi ei toimunud! STATISTIKA, kõigile kättesaadav ja LOOGIKAGA loetav. Reaalselt ei saa Eestis isegi meretuuleparke liiga suures mahus JUHITAVAKS tootmiseks lugeda, meie mereala on ikkagi väike ja 2002/03 Läänemere jäätumine Gotlandi piirini ehk Hiiumaaa Talveralli talv teeb investeeringu mõttetuks. Päris hea asi oleks, kui nn."tootvate" PV-parkide Omanikele tekiks KOHUSTUS hoida paneeelid 24/7/365 PUHTAD, mida kontrollitakse (see on ju kohe näha toodangust) ja mispeale kas makstakse või lõpetatakse Lepingud. Lumetorm on erisus, sisi on antud mingi aeg nagu tänavakoristusele Wink Sest ega tegelikult ju need pargid suudavad ka talvel Päikest püüda, ERITI lumepeegelduselt, aga nad peavad olema puhtad mis kvalifitseeruks ka "juhitavuse" mõistesse.  Aga meil ei saa tegelased oma 20 ruutu auto alustki roogitud... Paneeliparkide omanike lõputu laiskus aga ei ole juhtmine.

EDIT: Reaalselt on kriitiline aeg 01.10-28.02 ehk 5 pimedat õudsat talvekuud Eestis. 
Teoorias on ju alati see jutt, et sügisel on palju tuult ehk tuugenid täidavad otstarvet. Reaalsus on aga teine! Viimane talv oli uskumatult palju päevi, kus tuugenite toodang oli alla 10 MWh ja tohutult kus see oli alla 100MWh. 
Ja kui me paneme sinan kõrvale paneelide OLEMATU lühiajaliselt tsüklilise tootmise samal ajavahemikul kus 1 ja 2 on juba meganumbrid, siis... Lisame ikka sama ajavahemik "ootused ja tegelikkus". Mis joonistub välja: seesama hoiatus KÜLMAST veebruarist, kus PV veel ei toimi ja tuult ka ei ole! 2022 ei olnud vee lüldse külm ega tuuletu kuu!!! Kõige hirmutavamad ongi need ajad, kus tootmine on 300-500MWh, ja seda juhtubki veeebruaris, aga tarbimine on ikka 1000-1300 MWh juures. Ja tuletame nüüd kooris kõik ilusti meelde, millal hakkas elektri hind arutult tõusma??? MILLAL hakati elektrihinda Riiklikult abikorras kompenseerima? VEEBRUARIS!!! Sealt läks hind juba vaat et "vabalangusse". Jutt oli veel ka Norra vähesest veevarust. 
See ajuvabadus seal "Planeeritud tootmine"??? Ainus aeg selles 5-kuuses ajavahemikus, kus asi oli enam-vähem, oli detsembri viimane dekaad 2021. Tootmine ja tarbimine olid peaaegu tasakaalus ka päevade sees tundide lõikes. Ja mis on all kirjas:

Tsitaat:Korrigeeritud tegeliku tarbimise ja tootmise arvestusmetoodikat viisil, et ka hajatootmine oleks arvestusse kaasatud. Ajaloolised andmed on tagasiulatuvalt korrigeeritud alates 2021-01-01 vastavalt uuendatud metoodikale.

See on liiga lühike aeg statistikaks meiesugustele. Eks ole kusagil ka vanemad andmed aga siis polnud jälle niipalju parke ja tuugeneid. Saame ainult ilmaolusid vaadata ja hiromantikaga tegeleda, et "mis oleks olnud". Ega energeetikud tegelevad sama asjaga, tuuleandmeid tuugenite kõrgustelt on kogutud ju ka tuugenite eluea ajal. Päikeseenergia on aga suhteliselt täpne ja konstantne suurus. Mida veel me ei tohi ära unustada: kõik naabrid on samas seisus ja puudujääki ei kata meile keegi. Nii radikaalselt need ilmaolud ka erinema ei hakka et Eestil on sitaks tuult ja Päikest aga Läti ja Soome on energiapuuduses. Sealt "Börsil" lihtsalt ei hakkagi kaupa olema ja midagi polegi müüa ega osta! Põhjamere tuuled ja elekter meieni ei jõua, nagu ka Vahemere äärne Päike ja sealne elekter.
Vasta

(25-08-2022, 08:25 AM)v6sa Kirjutas:  
(24-08-2022, 17:27 PM)spitfire Kirjutas:  ...
Lahenduse välja pakkumine ei ole minu rida, selle eest istuvad teiste (väga hästi) makstud tagumikud soojade toolide peal
...

Sellega olen nõus, et liiga vähe on näha nende hästimakstud tegelaste tegevuse tulemust meie elektriarvel.

Millest tuleb aru saada: NP ei ole mitte odava elektri müümiseks ellu kutsutud asutus, vaid eelkõige tootjate ja suurtarbijate omavahelise kauplemise areen. Ja seega kogu arutelu sellele, et NP on paha ja ilma oleks parem on sisutu õhuvõngutamine.

Ma ikka ei taha oma "jonnakat" küsimust jätta. Miks sellel NP areenil ei ole ühtegi eesti ettevõtet ? Miks käib kogu pidu läbi suurte poiste ja meile räägitakse batka mahno kanast ? Öelge, et ma eksin, aga minu arusaamise kohaselt ei ole täna ühelgi eesti ettevõttel otse ligipääsu NP pörsile. 

Juba 10 aastat tagasi Europol hoiatas, et organiseeritud kuritegevus on pööranud oma fookuse CO kvoodisisteemilt (millest lüpsti teadaolevalt 5 miljardit, euri käibemaksu pettustena) euroopa elektri ja gaasipörssidele. Täna ei suudeta (või ei taheta) tuvastada kes on nende müstiliste pörsi pakkumiste taga ja kuhu see raha liigub. Miks müüs elering oma koha laua taga maha kahe nädalaga, kui enne oli paar aastat tööd tehtud selle nimel, et see koht saada? Väidetavalt suurt raha ei saadud, aga selle eest on lai naeratus. Ja ostsid selle norrakad, kes täna arutavad, et võib-olla oleks õigem pörsilt lahkuda? Ega ma ei ootagi, et siin mingeid sisulisi vastuseid tuleb.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Läänemere jäätumine Gotlandi piirini ehk Hiiumaaa Talveralli talv teeb investeeringu mõttetuks.
Paluks maakeeles.
Vasta

(25-08-2022, 14:07 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Läänemere jäätumine Gotlandi piirini ehk Hiiumaaa Talveralli talv teeb investeeringu mõttetuks.
Paluks maakeeles.
TUULT EI OLE! On külm ehk jää paksus oli meil ju meeter ja täiesti tuuletu! Sama asi oli teine Roostal käidud Talveralli kus oli "ootamatu lõpp" Aulepa pargis Wink See oli pargi esimene aasta ja kogu raja tegemise ja ka Talveralli ajal park põhimõtteliselt seisis. Aga tuugen peaks töötama kogu aeg ja ühtlaselt! Jube raske oli rada teha, Päike peegeldas lumelt, isegi rallipäeval! Paneelidele meeldinuks see talv, eriti 70-80 kraadi püstistele! Aga vaat tuugenitele mitte! Aga arvate, et selliseid enam ei tule? 2023 veebruari me ju ette ei tea. Kliimaspetsid, kes tunnevad ka selle nähtuse tsüklilisust, on kergelt hädakisa teinud. Sinna alla käib ka otsas küttepuud Soomes jms Wink Ühiskond on läinud LIIGA tuugeni-usku. Jah, on paigad kus tuult ja Päikest on peaaegu "alati" ja mingis mahus saab olla kindel toodangule. Lisaks gravitatsiooni alatine olemasolu aga siis peab ikkagi ka vett jaguma. Eesti on aga geograafiliselt selline koht, kus ainus KINDEL asi on elus tuli! Elektri puhul kuskil jaama ahjus/silindris... Ehk Surm, Maksud ja Elus Tuli on need, mille peale saab kindel olla! Esimene tuleb kindlasti, teine ei kao kuhugile ja kolmandast on klassik Ligi ka sotsdemmist rääkides vihjanud: "Puhastustuli vahendina ei aegu," kirjutas Ligi tookord. "Sellega on hävitatud nakatunud raipeid ja vammi täis maju. Jne." Tänasel päeval peaks Ligi öeldut täiendama, ehk "tulega saab ka talvel elektrit ja sooja" Wink 

Aga et teeb mõttetuks: mere tuulepargid tulevad "toore pealesurutud jõuga" nii või naa aga RIIK peaks siiski investeerima JUHITAVASSE energeetiaksse! Et 11 kuud on Riigikaitse, Kaitsevägi jms olemas aga ühe kuu on nad kõik kollektiivpuhkusel ja ERAäri G4S on ainus kaitse??? Las vandistan tuleb jalutab üle piiri... Puhtalt nende olemasolevate graafikute põhjal on möödapääsmatu u.500MWh LISA juhitavat soojusenergeetikat. Ehk tuumajaam! Kiisa 250MW reserv ja gaas/diisel on ju naljanumber just kütuseliigi ja turvalisuse/rohepöörde poolest. Aga hinna poolest võib diisliga Kiisa jaama jooksutamine odav olla...  25tk 10MW genseti 20-pütaste hiigelmootoritega. Sakslased toimetavad Vene gaasiga aga kõigest 100elektrit+96sooja versioonis.
Vasta

Kanadalastel on pisut rohkem usku nii tuulde kui vesinikku.
Hakkavad tuuleparkidega rohevesinikku tootma ja parseldavad sakslastele maha.
No kurat, meil pole isegi ookeani vahel ja ikka mõttetu toota.
Talve suhtes olen nõus , vaja on tuumajaama ja/või pikaajalist salvestust.
Teadaolevatest tehnoloogiatest sobib selliseks salvestuseks vesinik, pumpakumulatsioon sobib pigem öise -päevase tarbimise, äikesepilve ja tuulepuhangute kompenseerimiseks.
No max nädal sõltuvalt suurusest.
Põlevkivijaamad peavad säilima nende lahenduste täieliku valmimiseni, paar aastat igaks juhuks pealegi.
Vasta

Vesiniku teeb kalliks tema hoidmise ja transpordi maksumus, samuti ohutuse küsimus. Mõistlikes kogustes käitlemiseks on vaja teda hoida kõrge rõhu all. Gaasi torustik transpordiks ei sobi, samuti olemasolevad LNG-laevad. Senini pikim kasutusel olev torustik olevat Saksamaal ca. 100km pikkune. Mahutid ja torustik on tundlik korrodeerumisele. Vesinikutanklate maksumus võrreldes tavakütuse omadega on ca. 4-5x kõrgem. Vesinikku oleks mõistlik toota kohe seal kus ta ka ära kasutatakse (el. või soojusjaamade juures).

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Leiutavad ka vesiniku tarvis lahendusi.

https://teadus.postimees.ee/7571727/vesi...-vaid-vett
Vasta

(25-08-2022, 21:15 PM)MeelisV Kirjutas:  Leiutavad ka vesiniku tarvis lahendusi.
Kui tulevad sellised lahendused, muutub kõik. Siis kaob ka vajadus elektrivõrgu järele Big Grin Fuel Cell majapidamises ajaks, kui Päikest-tuult pole ja akupank vajab toitmist. Tiheasustuse kortermajadel oma jaam paneelindust toetamas, praegune Seadus lubab vist kuni 6 kilti elektrit otse müüa-anda. Jne. Lihtsalt täna, kohe ja lähemate teistkümnete kuude jooksul seda veel ei juhtu!
Täna on ju ka kaod selles tohutus võrgus, Paldiski tuulepark teeb tööd VAID kadude katmiseks ehk võimsusnumbrid on samad. Õigemini praegu ei kataks Paldiski täisvõimsus 45MW plaanitud võrgukadu 53,7MW ära. Hetkel näitab Metoci Pakri torni tuulekell kõrgel üleval 4,2-7,1m/s ehk tuult tootmiseks peaaegu pole aga midagi nad jahvatavad. Dirhamis on 2,3-3,5m/s ehk Aulepa ja Vanaküla seisab kindlasti. Installitud 320MW'st tuleb praegu 19MW ja see vast ongi ainult Pakri. PV null.
Vaatad neid numbreid ja tõesti unistad pulbrilisest vesinikust omaenda fuelcellis voolu tegemas Wink Meri on koht kuhu kõik "esimesena" jõuab (raha seal on ja palju) ja katsetused ju on aga reaalset äri ega müüki pole. Isegi meie oma Ropeye tegi ühe sellise kellegagi koos aga hind oli "venekeelne" 12,5K€ EXW, Internet mäletab Big Grin Käisid juba 2017 MetsTrade'l selle UP400ga aga... Hetkel ka kõige-kõigemad foilivad IMOCAd, kus rahanumbrid on kümnetes miljonites, ei ole veel sellel tehnoloogial. Ikka paneelid ja mehaaniline pöörlemine elik genereerimine, mis on rikkealdis. Ja see on siis 5 aastat juba ja Eestis!!! No ei arene need tehnoloogiad kaugelt nii kiiresti, kui rohepöörased seda ette kujutavad. Elektrivoolu toota on suhteliselt lihtne aga...
Vasta

(24-08-2022, 08:25 AM)v6sa Kirjutas:  
(24-08-2022, 08:21 AM)vant Kirjutas:  See pole ju börs Smile
 Börsil mängijad kaotavad alati, kõik võidud on ajutise iseloomuga.
Ilmselt ei ole mõeldud meie elektribörsi, vaid kõiki börse üldse. Seda arvestades on tegu vast kõige jaburama lausega üldse, mida ma siit foorumist kunagi lugenud olen. Vihjeks, börsidel näiteks USA aktsiatesse panustanud "mängurite võidud" biidivad inflatsiooni pika puuga ja seda pikkade aastakümnete vältel...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne