"Surm, maksud ja elektriauto"

(25-08-2022, 23:01 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(24-08-2022, 08:25 AM)v6sa Kirjutas:  
(24-08-2022, 08:21 AM)vant Kirjutas:  See pole ju börs Smile
 Börsil mängijad kaotavad alati, kõik võidud on ajutise iseloomuga.
Ilmselt ei ole mõeldud meie elektribörsi, vaid kõiki börse üldse. Seda arvestades on tegu vast kõige jaburama lausega üldse, mida ma siit foorumist kunagi lugenud olen. Vihjeks, börsidel näiteks USA aktsiatesse panustanud "mängurite võidud" biidivad inflatsiooni pika puuga ja seda pikkade aastakümnete vältel...
Börs on nagu kasiino, ainuke kes alati võidab on maja. Lõpptulemusena kaotavad börsil mängijad ikka, mõni võib ju ka võita aga summa summarum on see raha äravõtmise mehhanism börsipidaja kasuks.
Vasta

(25-08-2022, 23:01 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(24-08-2022, 08:25 AM)v6sa Kirjutas:  
(24-08-2022, 08:21 AM)vant Kirjutas:  See pole ju börs Smile
 Börsil mängijad kaotavad alati, kõik võidud on ajutise iseloomuga.
Ilmselt ei ole mõeldud meie elektribörsi, vaid kõiki börse üldse. Seda arvestades on tegu vast kõige jaburama lausega üldse, mida ma siit foorumist kunagi lugenud olen. Vihjeks, börsidel näiteks USA aktsiatesse panustanud "mängurite võidud" biidivad inflatsiooni pika puuga ja seda pikkade aastakümnete vältel...

Mul pole midagi selle vastu, kui austet erudeeritud ksf! ilkumise asemel esineb hariva kirjutisega ja näitab, kuidas on võimalik börsil pidevalt ja stabiilselt võita. LHV foorumist jääb mulje, et see väga hästi ei õnnestu pikaajaliselt kellelgi ja enamus "finantsilise iseseisvuse" saavutanuid pole veel kümmet aastatki börsilteenitust elanud... Vara veel trakse plaksutada, tundub mulle.

Palun näita mulle rohkem, kui viit jõukat inimest, kes on enda varanduse teeninud AINULT börsil kaubeldes. Ei ole pärinud, ei ole ettevõtet müünud, ei ole saanud lotovõitu... Enamus "edulugusid" on lühiajalised üleshüpped ja seejärel tundmatus. 

Küll olen väga nõus, et börsil lühiajaliselt on võimalik võita. Ka NP oli elekter aastaid odavam, kui minu fiksleping. Nüüd on mõneks ajaks teistpidi, aga tasuta lõunaid ei ole - küll varsti fikstasud ka kerkima hakkavadSad Kuniks ükskord NP alale juhitavaid võimsusi juurde tuleb, siis hakkab ka börs rõõmsalt allpool kauplema.
Vasta

Paistab et isegi EESTI PANK zongleerib nordpuulil  loomulikult  ikka  rahva rahaga :

Seenmaa ütles, et Eesti Pank ostab börsilt elektrit vahendaja kaudu, mis leiti konkursiga. "Valisime soodsaima pakkumise teinud Nordic Power Management OÜ," lausus ta. 
Seenmaa tõdes, et Eesti Panga peamiseks eesmärgiks elektribörsile minekul oli asjaolu, et nende maja tarbimine ületab seaduses sätestatud 2 GWh piiri ja börsihinnaga loodeti kuludes kokku hoida, mitte ahvatlev võimalus elektrienergia tulevikutehingutega spekuleerida.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

"Börsile" kui rahapõletamise paigale on tänaseks kõrvale tekkinud "ükssarvikud" või siis "idud". Väga suur hulk ajuvaba raha on börsilt sinna kolinud ja põleb veel eredama leegiga. Inglid kärsatavad katteta raha katteta helesiniste unistuste taustal... 

PS: börs on ka näiteks toidutooraine börs, mida võiks olla ka elektribörs aga ei ole! Mina olen oma töös põhjalikumalt kokku puutunud kakaoga ja pisut ka soja ning suhkruga, mis on ka puhas börsikaup. Ei, mitte kahjuks oma raha eest... Sedasorti börsid toimivad ju aastakümneid ja hinnavahedelt teenitakse meeletuid summasid! Mul oli mingitel hetkedel tollilauomajandada 60 000 tonni kakaod näiteks ja ma ju "nägin" rahanumbreid. Ka juurdehindlust teekonnal näiteks Ghanast läbi börsi Muugale ja sealt Piiterisse Krupskaja tehasesse. kui üleeile ol ihind 2290USD/t ja praegu 2408 USD/t, siis iga tonni pealt on vahe 118 USD 48 tunni peale.  Ja kunagise kakaolao hind oleks tõusnud 7 miljonit dollarit kui oleks selle hetke börsihinnaga saanud maha müüa! Aga mõnikord oli ka teistpidi muidugi. Aga alati oli lõpptarbijale elik kommitehastele ja kosmeetikale (muud kakaotooted, pulber, kakaovõi päevituskreemide peamine osa jms) müügil päris rajud juurdehindlused! Numbrilised käibed olid sellised, et tihti ei mahtunud hinnanumber deklari lahtrisse ära - nii pikk tuli Wink Just kui ma Tollile laoaruannet tegin vms. EEK-hind oli nii pikk, et ma ei suutnud seda kohe otse "dešifreeridagi"... ok, nii hul lasi ka muidugi polnud, selline utreering pigem.  Aga 60tuhat tonni maksis ka siis miljardi EEK juurde ad valorem DDU Maardu.  MA mäletan et Elevandiluuranniku oam oli odav ja hind ol ilaos 1030USD. 1060X60000=61,8M USD, kurss oli u.11,5 siis ehk 710,7miljonit Easti Krooni. Ghana uba ja tooted olid kõvasti kallimad aga mas ma miljardilist laojääki nägin, vist mitte. Ja Unieveem oli üks tegijatest pakkudes ju "vaid" laoteenust, tooraine oli teiste oma. 

Mina töötasin sajandivahetusel, kui oli absoluutne hinnapõhi 1000USD/t juures. Sealtmaalt on hind jälle tõusnud aga kunagise "Kamašokolaadi" tekke põhjustanud 70'te kakao- ja kohviikalduse ning selle aja hinnalaeni 4663USD/t juulis 1977 on veel pikk tee minna. Kes mäletavad, kuidas kohvi hind hüppas siis 40 rublale kilost ja Kommivabrik Kalev pidi uusi tooteid mõtlema sest kakaod lihtsalt polnud! 
Nõudlus/pakkumine telg määrab hinna. Kui toorainet elik toodet napib, lähebki hind üles. Selles osas toimib ju ka NP täiesti loogiliselt. Aga kuidagi äraspidiselt: hind on laes, kui tootmsivõimsust on enim ehk päeval Päikesega. Ja öösel, kui on lisaks pimedusele ka enamasti tuulevaiksem, on toote hind odav. Õnneks on eraisikul võimalus elektrit mitte kulutada, nagu jäeti 70'tel šokolaadi söömine ja kohvijoomine maha. Suitsetamine oli odav: 100 grammi Arabicat maksis 4 rutsi, mille eest sai 10 pakki Rumbat a'40 kopikat. Ja õpetaja palk võis olla 120 rubla?
Vasta

Selline fraas ühes artiklist:
"Kui Nord Pooli elektrinumbrid teisipäeval avalikustati, olid eestlased šokis: tipptunnil tuli tasuda elektri eest 4 eurot kWh kohta pluss maksud ja lisatasud.

Edasise uurimise käigus selgus, et hinnatõusu põhjuseks oli see, et turul jäi puudu olematu kogus elektrit, kõigest paar megavatt-tundi. Ja puudu ei jäänud see mitte sellepärast, et elektrit poleks üldse olnud – oli küll, ja pakuti ka Nord Pooli süsteemi, aga elektribörsile need pakkumised ei sobinud ja sellepärast lasti hinnal taevastesse kõrgustesse tõusta."
 Et siis ikkagi börs? Mitte mingi kitsa kildkonna hallatav salajane ja segane süsteem, millest aru saavad vaid asjaomased, kui needki. Või saab lgp ksf v6sa ka aru? Nagu ikka ja alati ja igal pool kõikidest muudest asjadest siin ilma peal.
Vasta

(26-08-2022, 10:58 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Nõudlus/pakkumine telg määrab hinna. Kui toorainet elik toodet napib, lähebki hind üles. Selles osas toimib ju ka NP täiesti loogiliselt. Aga kuidagi äraspidiselt: hind on laes, kui tootmsivõimsust on enim ehk päeval Päikesega. Ja öösel, kui on lisaks pimedusele ka enamasti tuulevaiksem, on toote hind odav. ...

Sa ise oled ju toonud näiteid, KUI mannetu on PV tootmine tarbimise kõrval. Juhitavat tootmist praegu reservis ei ole. Kuum ilm tähendab raju energiatarvet arutute klaashoonete ja plasthallide (kümnete hektarite suurused logistika- ja kaubanduskeskused) jahutamiseks. Tuletame meelde, et jahutamine on kütmisest kordi energiamahukamSad Ning õnnetuseks ei lõpe päikese käes kuumenenud hoone jahutusvajadus päikese loojumisega (mil PVtootmine kukub), vaid jätkub kaugele öösse.

Vähe sademeid tähendab vähe vett hüdrojaamade hoidlates, mis omakorda tähendab väikest ülejääki. Mille omakorda meie ja Norra vahel olevad Rootsi ja Soome ise ära põletada oskavad ja millest siia vaid pisku jõuab.

Pluss tavapärane tootmine, kus klientide nõudlust ei suudeta rahuldada.

Puudu ei jää ju palju - meie regioonis vast üks (töötav) Auvere.

Mis puudutab kala peast mädanemaminekut, siis ... millal austet ksf! viimati küsis oma valitud rahvasaadikult, mida on too teinud valija heaks? Veel parem on, kui me saame märtsis hääletada ksf! pooltSmile Ei jääks kindlasti alla praegu tooli asjatult kütvatele nähtamatutele.

Üsna kõnekad on ka ksf! Spitfire informatiivsed uudislõigud ajaloost - just kümmekond aastat tagasi see supp keedeti. Aga see ei huvitanud mitte kedagi, sest elekter oli (tänu, või vaatamata, sõltub maailmavaatest) börsile odav.

Ning vastuseks ülalkirjutanud ksf! vandile, siis jah, täpselt nii üks börs peabki toimima: kui tekib defitsiit, siis selle reageerib turg hinnatõusuga. Ebaõiglane küll, aga aus. Defitsiidi hulk pole oluline. Riik peaks siin sekkuma, aga seni pole keegi Riiki piisavalt pigistanud, et vabaturgu jutlustav Reformierakond koos kaasalohisejatega oleks pidanud hakkama midagi sisuliselt tegema.

Kes täpselt ja kuidas NP hinda tõstavad, mul ei ole au teada. Aga tahaks küllSmile

Samuti tahaks väga näha, et riigid sunniksid NP kehtestama mingi loogilisema hinnaale, kui seda on jaburad tuhanded. Isegi, kui see tähendabki energiajaotuse normeerimist. Siis lõpuks ehk jõuab kohale, KUI hapral jääl me oma energiavarustuse läbimõtlemata ja valimatu roheenergiakülviga tegelikult oleme...

Keda minu arvamused häirivad, siis nendega ei pea ju nõustuma - meil on vaba maa. Ning kui ikkagi häirib, et teema kellelegi korda läheb, siis teatage moderaatorile, kes siis võtab taas tarvitusele korralekutsuvad abinõud.
Vasta

(25-08-2022, 15:14 PM)raulex Kirjutas:  Kanadalastel on pisut rohkem usku nii tuulde kui vesinikku.
Hakkavad tuuleparkidega rohevesinikku tootma ja parseldavad sakslastele maha.
No kurat, meil pole isegi ookeani vahel ja ikka mõttetu toota.
Talve suhtes olen nõus , vaja on tuumajaama ja/või pikaajalist salvestust.
Teadaolevatest tehnoloogiatest sobib selliseks salvestuseks vesinik, pumpakumulatsioon sobib pigem öise -päevase tarbimise, äikesepilve ja tuulepuhangute kompenseerimiseks.
No max nädal sõltuvalt suurusest.
Põlevkivijaamad peavad säilima nende lahenduste täieliku valmimiseni, paar aastat igaks juhuks pealegi.
Vesiniku säilitamisega on igavene jama. Olemasolevad gaasiseadmed ei sobi, vesinik laseb neist lihtsalt jalga. Ja isegi vesinikutihedas aparatuuris oleks kuu ehk pikim mõistlik säilitamisaeg.
Kuid vesinikust ja kogu progressiivse inimkonna põhivaenlasest süsinikdioksiidist saab väga lihtsalt (Sabatier' reaktsiooniga) toota metaani. Seda on suhteliselt kerge säilitada (LNG, eksju) ning suur osa sisepõlemismootoritest on edukalt nõus sellega töötama. Tõsi, põlemisel satub see CO2 taas atmosfääri, kuid eks ta ole ju enne kuskilt kinni püütud, nii et metaaniringlus võiks suhteliselt süsinikuneutraalne olla.
Vasta

No vot veel parem lahendus käeulatuses.
Energiat on ikka vaja kogu selle protsessi toimimiseks.
Sinna sobib juhitamatu energia ka väga hästi. 
Üleüldse on esimene reaalselt hea tulemus, kui järgmises augustis elektrihind probleeme ei valmista.
Talvise hea hinnaga läheb ikka hea mitu aastat aega.
Vasta

Kuna idapool pole gaasi kuhugi panna siis põletatakse lihtsalt ära, 4,3 miljonit kuupmeetrit maagaasi ööpäevas.

https://www.bbc.com/news/science-environment-62652133

Siinpool piiri aga marurohelised üritavad rohepööret ellu viia.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Ülalviidatud NP esindaja artikli  kommentaarides  oli kaks head kirjutist:
A) Vello Zupsmann 18. august 2022, 15:58
B) Erki Mägi 18. august 2022, 14:34

Linkida õigesse kohta ei oska.

LHV foorumist üks humoorikas olukorrakirjeldus, kuidas hind võiks tekkida avalikusele teada oleva info baasilt:
https://fp.lhv.ee/forum/free/122255?postId=3004027
Vasta

(26-08-2022, 13:07 PM)tõnn Kirjutas:  Kuna idapool pole gaasi kuhugi panna siis põletatakse lihtsalt ära, 4,3 miljonit kuupmeetrit maagaasi ööpäevas.

https://www.bbc.com/news/science-environment-62652133

Siinpool piiri aga marurohelised üritavad rohepööret ellu viia.
Kuidas putin teemasse puutub ei saa aru.
Põletab inimesi või gaasi, tal vahet pole.
Kogu jama euroopas on eelkõige sellepärast, et sellest räpasest gaasist väljuda.
Kui kellelgi on soov ENSV taastada siis saab küll odava gaasi.
Vasta

(26-08-2022, 12:18 PM)raulex Kirjutas:  ...
Energiat on ikka vaja kogu selle protsessi toimimiseks.
Sinna sobib juhitamatu energia ka väga hästi. 
...
Juhitamatut just saakski nii salvestada. Muide, Sabatier' reaktsioon on eksotermiline (ainult alustuseks tuleb reaktor 400 kraadini kuumutada), nii et vesinikust metaani saamisega saaks maju kütta Smile

Võrrand kah:
CO2 + 4H2 --> CH4 + 2H2O (katalüsaatoriks on odavam nikkel või tõhusam ruteenium)
(palun vabandust alaindeksite puudumise pärast)
Vasta

Tsitaat:Mis puudutab kala peast mädanemaminekut, siis ... millal austet ksf! viimati küsis oma valitud rahvasaadikult, mida on too teinud valija heaks? Veel parem on, kui me saame märtsis hääletada ksf! poolt[Pilt: smile.gif] Ei jääks kindlasti alla praegu tooli asjatult kütvatele nähtamatutele.

OT:
Taavi, ma pean kahjutundega ütlema, et minu esimene valik suri 2019 ära ja teine valik mida ei pidanud tegema, 2022 ka. On kõrvuti Metsakalmistul, just alles käisin. Ehk siis Mart Nutt häälesaanuna ja Madis Milling, kes oleks hääle saanud, kui... Kusjuures oled Sa õigel teel!!! Kui mu valik oli nõmmekas Lauri Vahtre, siis püüdis Riik kunagi ammu aastal 2009 viia AJUVABADUSENI riigilõivud näiteks sadamate ehitamiseks! Ja ma reaalslet kirjutasin KOHE Vahtrele, lisaks siis teised omades valikutes ja see ajuvabadus võetigi maha! 


Mina kirjutasin 9.jaanuar 2009:

Tsitaat:Tere,

Teilt nõuab aru kauaaegne valija, põline nõmmekas ja purjetaja, kes on nüüd tõeliselt nördinud Riigikogusse jõudvate seadusemuudatuste pärast. Räägime eelnõust 393 SE I ja eriti selle algataja seletuskirja paragrahvist 70. Uus Sadamaseadus ise pole probleem, remargi korras võiks öelda, et meile lubati väikesadamate kohta eraldi peatükke, oluliselt lihtsamaid tingimusi ranna- ja merekultuuri arendamiseks aga seda loomulikult pole tehtud. Kuid ega me ei imesta ka. Olgem ausad, ega väikesadamate ja väikelaevnike muredega riigivõim eriti kursis pole. Samas sisulised vajalikud muudatused näiteks akvatooriumite osas on tehtud ja asju täpsustatud.

....
Ehitusluba uuele väikesadamale maksaks 300 000. Lisaks IGA ehitusruut 500 krooni. Lisandub kasutusloa saamiseks 150 000 krooni. Alla 1000 ruutmeetri pole üldse isegi väikesadam, see on lauter, mis on täiesti seadustamata lahendus. Ütleme siis 1000 ruutu uut kaipinda läheks maksma ainuüksi riigilõivuna ehk mahavisatud rahana 950 000 krooni.

Kui nüüd keegi tahaks kõneks olnud Österby olemasolevat aga lagunenud sadamat rekonstrueerida, oleks vaja riigile mittemillegi eest maksta 75 000 krooni ja kasutusloa eest veel 35 000, kokku seega 95 000 krooni. Tegelikult vajaks sealne sadam hästi natuke ka laiendamist, ütleme 100 ruutmeetri ulatuses, ajaloolise muuli lappimist jne, siis tuleks summaks 100 000 ehitusluba, 50 000 ehituspinna luba, uue osa kasutusluba 50 000 ja vana osa kasutusluba 35 000 krooni. Kokku seega 235 000, mille eest saaks juba enamuse töid teostada!


Jne. Oli vähe pikem kiri. Ja vastused 14.jaanuar 2009 esimene 12:55 ja teine 14:57. Ma tean, et Reformi poolt pandi ka "pöidlasurve pärakupiirkonda" friigikogulastele seestpoolt parteiliste mereInimeste poolt peale, sama ka Tõnistega etc. See toimis, ükskord ja ometi! Österby läks kapremonti ja on tänaseks ilus väikesadam. Ja nii ka paljud teised. "Töös" ei olnud sõnakõlks. Kahjuks lihtsamaid tingimusi rannakultuuri arendamiseks ootame aga siiani...näiteks lauitri ehitamiseks, mere süvendamsieks, randa lihtsate hoonete püstitamsieks jms. Aga ajuvaba rahaküsimine sai piiri peale. 
Ja ma võtan alati isiku valimist tõsiselt!!! Isik on olulisem kui parteipoliitika ja pläma! Ideaalis peaks need kattuma aga mitte alati, Milling oleks olnud ja oli näide. Ilmavaatelt puhas "natsionalist" ehk isamaaline. 


Tsitaat:Tere!

Need numbrid tunduvad mullegi utoopilistena. Märkasin seletuskirjast, et eelnõu ettevalmistavas töörühmas oli ka väikesadamate liidu esindaja. Kas tema ei protestinud? Kui jah, siis mis talle vastati?

Teine küsimus: kas olete samasuguse kirja saatnud ka Toomas Tõnistele, kes peaks sadamatest teadma õige mitu korda rohkem kui mina ja kes on ka majanduskomisjoni liige?
Üritan seda asja kindlasti ajada.
Lugupidamisega

Lauri Vahtre

14:57
Uurisin asja. Ei, selline jama läbi ei lähe.

Asi on „töös“.

LV
Vasta

(26-08-2022, 13:51 PM)v6sa Kirjutas:  Ülalviidatud NP esindaja artikli  kommentaarides  oli kaks head kirjutist:
A) Vello Zupsmann 18. august 2022, 15:58
B) Erki Mägi 18. august 2022, 14:34 ...
Ohvtopik: nimetatud Erki Mägi (Mäe?) kommentaare tasub (peaaegu) alati lugeda. Saab terve mõistuse injektsioone.
Vasta

(26-08-2022, 14:24 PM)raulex Kirjutas:  
(26-08-2022, 13:07 PM)tõnn Kirjutas:  Kuna idapool pole gaasi kuhugi panna siis põletatakse lihtsalt ära, 4,3 miljonit kuupmeetrit maagaasi ööpäevas.

https://www.bbc.com/news/science-environment-62652133

Siinpool piiri aga marurohelised üritavad rohepööret ellu viia.
Kuidas putin teemasse puutub ei saa aru.
Põletab inimesi või gaasi, tal vahet pole.
Kogu jama euroopas on eelkõige sellepärast, et sellest räpasest gaasist väljuda.
Kui kellelgi on soov ENSV taastada siis saab küll odava gaasi.

Jutt polegi putinist vaid õhku paisatavast süsihappegaasist mis mulle arusaamatul kombel tekitab kliimakatastroofi.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(26-08-2022, 15:17 PM)tõnn Kirjutas:  
(26-08-2022, 14:24 PM)raulex Kirjutas:  
(26-08-2022, 13:07 PM)tõnn Kirjutas:  Kuna idapool pole gaasi kuhugi panna siis põletatakse lihtsalt ära, 4,3 miljonit kuupmeetrit maagaasi ööpäevas.

https://www.bbc.com/news/science-environment-62652133

Siinpool piiri aga marurohelised üritavad rohepööret ellu viia.
Kuidas putin teemasse puutub ei saa aru.
Põletab inimesi või gaasi, tal vahet pole.
Kogu jama euroopas on eelkõige sellepärast, et sellest räpasest gaasist väljuda.
Kui kellelgi on soov ENSV taastada siis saab küll odava gaasi.

Jutt polegi putinist vaid õhku paisatavast süsihappegaasist mis mulle arusaamatul kombel tekitab kliimakatastroofi.
Ühesõnaga kui su naaber terve perega majaesisel haljasalal zital käima hakkab, teed sama, sest nagunii on zitt murul?
Vasta

(26-08-2022, 15:17 PM)tõnn Kirjutas:  
(26-08-2022, 14:24 PM)raulex Kirjutas:  
(26-08-2022, 13:07 PM)tõnn Kirjutas:  Kuna idapool pole gaasi kuhugi panna siis põletatakse lihtsalt ära, 4,3 miljonit kuupmeetrit maagaasi ööpäevas.

https://www.bbc.com/news/science-environment-62652133

Siinpool piiri aga marurohelised üritavad rohepööret ellu viia.
Kuidas putin teemasse puutub ei saa aru.
Põletab inimesi või gaasi, tal vahet pole.
Kogu jama euroopas on eelkõige sellepärast, et sellest räpasest gaasist väljuda.
Kui kellelgi on soov ENSV taastada siis saab küll odava gaasi.

Jutt polegi putinist vaid õhku paisatavast süsihappegaasist mis mulle arusaamatul kombel tekitab kliimakatastroofi.

No aga Palun maini siis seltsimees gaasipõletajale, et nii pole ilus. Sest õnneks tiblariik teeb hetkel ju ainult loogilisi liigutusi.

Mul ka zitub hinge, et diisel maksab 2 euri liiter, aga ukrainas lastakse seda miljon tonni taeva poole samal ajal. Aga ma ei arva et padurohelised selles süüdi oleks. Mitte, et ka padurohelisus mingi lemmikasi mul oleks. Antud antud juhul süüdistada milleski rohelisi, kui me kõik teame, et gaasi põletavad tiblad, on üsna imelik.
Vasta

Vahemärkusena - süsihappegaasi osa kasvuhoonegaasinduses on kukenoku võrreldes veeauruga. Inimeste taskust koinitakse CO2 kvoodirahasid välja pelgalt seetõttu, et skeemimeistrid pole senini suutnud väljanuputada, kuidas meid meie rahast veeauru ettekäändel lahutada.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Ei ole see ikka nii. Eesti keeles kiirelt leitud vastuväide
Inimtegevus ei mõjuta otseselt veeauru kontsentratsioon atmosfääris, see kasvab globaalsest soojenemisest tuleneva õhutemperatuuri tõusu tõttu - mida kõrgem temperatuur, seda rohkem on õhus veeauru.
Vasta

(26-08-2022, 18:05 PM)raulex Kirjutas:  Ei ole see ikka nii. Eesti keeles kiirelt leitud vastuväide
Inimtegevus ei mõjuta otseselt veeauru kontsentratsioon atmosfääris, see kasvab globaalsest soojenemisest tuleneva õhutemperatuuri tõusu tõttu - mida kõrgem temperatuur, seda rohkem on õhus veeauru.
Blah, semantika... kuna inimtegevus mõjutab osa süsinikdioksiidi, lämmastikoksiidi jms tekkest, siis järelikult mõjutab seeläbi ka veeauru teket (lisaks veekeetmisele ja soojatootmisele jne). Ning isegi kui ei mõjutaks, siis raha väljakoinimise ettekäändeks sobib ka roosa pudipõlle kandmine või Albert Trapeezi tsiteerimine. põhjuse leiab alati Smile

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne