Eksponaadid ja lähemalt uudistamine
#21

(23-08-2022, 22:39 PM)ervg Kirjutas:  
(23-08-2022, 22:27 PM)kass Kirjutas:  Hallooo!

Ilmselt mingi koolkondade erinevuse või lihtsalt nalja, rumaluse vms jutt! Mul on ka hetkel kodus üks kutsikas ja teine käib tihti, kiskuda ja lõhkuda armastavad mõlemad, inimkutsikas küll juba vähem, sest saab varsti 2 aastaseks. Mis jutt suhtumisest, arusaamatusest ja lubamatust? Sulle endale meeldiks, kui Sinu tööd ja vaeva näpitakse, kisutakse, lõhutakse ja pissitakse ning kakatakse tuppa ja kööki? No saan aru, Sinu laps, "ta ju väike, las teeb ja si.tub", keda kotib? Inimesed saavad palka, teenivad pappi, las teevad korda vähemalt selleks ajaks, kui me jälle tuleme?
Õudselt tekitab huvi nooremas põlvkonnas vanatehnika valdkonna vastu, kui nad on lisaks muule igapäevasele kräpile saavad  ka mingeid museaale 2,5 aastaselt hävitada! Õigus ju on, issi maksab sotsiaalmaksu, no mida per..set, ei või siis siit ja sealt kiskuda ja hammustada?
Meie tattnokk ka esialgu roomas, sõi männikäbisid ja oli suhteliselt normaalne, nüüd karjub - ma ei tahaaaa, ma ise jne, teine teeb loike, junne ja närib ning varastab asju ning kiunub ja haugub - kas me sellist Eestit, vabandust, muuseumi, tahtsime?
Tõesti, tänapäevane muuseumikontseptsioon on teine, meil Järvamaal on ka värskelt avatud mingisugune "tegevuskeskus", kus ka ise käisin eelnevalt ksf! Valdo juhtimisel lammutamas ja väärtuslikumat kama ära vedamas. Ise arvan, et kõik see moodne kräpp ja "nooremas põlvkonnas huvi tekitamine" ei päde ja on suhteliselt mõttetu, samas, olles ise juba piisavalt vana, et seda moodsat pseudoajalookäsitlust mõista, siis vb ma eksin ja tulebki muuseumi ja (omaosalusega) tsirkuse mõisteid veidi korrigeerida...
Kui keegi esitab viisakas vormis küsimuse, nagu teemaalgataja seda tegi, siis selgita palun mulle, mismoodi sa lugesid sellest välja

1) lugupidamatuse kellegi töö ja vaeva vastu
2) soovi lasta seda hävitada
.
Võibet ilmselt olengi totaalne ignorant aga nägemus sellest, et muuseum peab asju säilitama selleks, et tagada nende hävimine läbi intensiivse "ekspluatatsiooni" ei haaku mitteteps minusuguse maailmatajuga. Pole küll senini suutnud täheldada, et näiteks mikistani Iseseisvusdeklaratsioon oleks suvalisele jorsile näppimiseks kuskil Kongressi Raamatukogu Madison Cafe marmiitide vahel või lastaks asjahuvilistel õppida laevnikuametit autentsel Khufu laeval.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#22

(23-08-2022, 23:08 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Võibet ilmselt olengi totaalne ignorant aga nägemus sellest, et muuseum peab asju säilitama selleks, et tagada nende hävimine läbi intensiivse "ekspluatatsiooni" ei haaku mitteteps minusuguse maailmatajuga. Pole küll senini suutnud täheldada, et näiteks mikistani Iseseisvusdeklaratsioon oleks suvalisele jorsile näppimiseks kuskil Kongressi Raamatukogu Madison Cafe marmiitide vahel või lastaks asjahuvilistel õppida laevnikuametit autentsel Khufu laeval.

Mina lugesin esmasest postitusest välja, et kuna näppimiseks olid ette nähtud vaid mõned eksponaadid ja teemaalgataja ei soovinud midagi ilma loata näppida lasta, veel vähem lõhkuda, oli ta sunnitud maanteemuuseumis pikemalt aega mitte veetma ja otsis nõuandeid koha osas, kus võiks kaheaastane käe valgeks saada, ilma et kellegi töö ja vaev kannatada saaks. Lugupidavamat suhtumist on vist pisut raske kohata?
Vasta
#23

Igale issile ja emmele on tema tatikas kõige tupsununnum olevus, kes midagi ometi ju eladeski ära ei lõhu. Sain ka korra Palamusel ühe feissbuugiemme sõimu osaliseks, kui söandasin mainida, et pole kohane saja aasta vanuseid asju lasta oma masuurikal lõhkuda. Kodus näärikuuse all laske väiksel hävituspataljonlasel lammutada oma ostetud hiina kräppi palju tahate, aga muuseumis võiks noorusest nõdra eksponaatitest eemale hoida. Honkomehe sõimamine siinkohal on hea näide sellest imelikust mõtteviisist- a la ma olen maksnud, miks ei või lõhkuda...
Kahtlemata võiks muuseumis olla nurgake ja tavaliselt ongi, kus pisike tehnikahuviline saab turnida ja oma uudishimu rahuldada. Meenub näiteks Luzerni transpordimuuseum, kus selleks otstarbeks oli hoovile pandud uus väike- ekskavaator, laadur ja veel mingit tehnikat. Hästi oli näha ka sisu põhjal, mis sellest tehnikast intensiivse kasutuse puhul järele jääb. Tehnika ise täiesti kasutamata, aga istmed ja muu sisu ribadeks. Aga see oligi selleks otstarbeks mõeldud ja ma küll ei pannud tähele, et keegi oleks nõudnud, et tema võsuke Benettoni või Williamsi F 1 rooli lastaks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#24

Käisin paar aastat tagasi ühel festivalil, seal oli ka vanatehnika näitus. Väike jõnglane murdis  auto kapotil olnud kaunistuse ära. Ema ütles selle peale, et ei ole ju vaja eputamiseks igasuguseid kergesti purunevad vidinaid oma auto külge riputada. See oli valmistajatehase logo, mitte mingi iluasi.
Vasta
#25

No-jah! Suhtumise erinevus tulebki sellest, et 50-60-ndate lastel polnud mänguasjade üleküllust. Iga asi oli väärtus, kui katki läks, parandas isa käepäraste vahenditega või olid sellest ilma ja uut polnud kusagilt võtta (osta). Tänapäeval vabakasvatus ja poed on mänguasju täis. 
Põlvkondade vaheline arusaamatus. Näen oma pereski. Targem annab järele. Las lõhuvad, peaasi, et ei viska pikali jonnima. Tegelikult olen ise ka hakanud asju katsuma - leiva kuupäeva poeriiulil otsin ikka värskemat.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#26

muuseum on ikkagi koht,kus tutvutakse väljapanekuga.eeldada,et peab saama midagi näppida,pole õige.nt. ajaloomuuseumis ei nõua keegi mõõkade ja raudrüüde näppimist. nt. võiks olla nn. tehnikakeskus,nagu Tartus olev ahaa keskus,kus saab tehnikaga lähemalt tutvuda ja näppida nii palju,kui vajadust on.
Vasta
#27

Lugupeetud tfr! Ei ole vaja honkomehe peale solvuda. Sest Sina käisid oma lapsega maanteemuuseumis ühe korra, honkomees aga näeb seal iga päev maeiteamitut last. Ja kui 29 nendest on tõesti nunnud ja teevad ainult seda, mis lubatud, siis kolmekümnes keerab eelnenud 29 reputatsiooni ***se...

Ma küll muuseumis ei tööta, kuid vahel näitan oma autot rahvale. Ja neist näitamistest olen selgeks saanud, et kõige destruktiivsem kontingent on lapsed. Mida väiksemad, seda hullemad (kui välja arvata need, kes veel iseseisvalt ei liigu). Järgnevad vene paarid, kellest see õrnem (?) pool peab end kindlasti vastu autot hõõruma, kuni tugevam (?) pool protsessi jäädvustab. Aga need vähemalt ei kruti suunatulekange jmt. küljest ega vääna kõveraks, ainult värvi võivad kahjustada.

Ma nii igaks juhuks vaatasin võõrsõnade leksikonist ka järele, mis loom see muuseum on:
"asutus, mis kogub, säilitab, eksponeerib ja uurib kunstiväärtusega v mitmesugustesse teadustesse ja praktilistesse tegevusaladesse puutuvaid esemeid ning materjale".
Niii et olgu eksponeerimisega kuidas on, aga säilitamine on ka üks muuseumi põhiülesannetest.

Mis puutub vajadusse muuseumis midagi näppida, siis ma ei ole selle olemasolus päris kindel, kuid olgu peale. Aga siis tuleb "näppimise-eksponaadid" leida ja vastavalt välja panna. Võib-olla saab ksf! honkomees meid valgustada, kas tal selleks lisategevuseks rahakast laua all on.

P.S. Vene ajal kirjutas I. Grekova mitmeid mõnusaid jutte. Ühes neist räägiti miskist ülikooli laborist, mis tudengite kätte pidevalt ära lagunema kippus. See tüüp, kes aparatuuri parandama pidi, monteeris lõpuks iga aparaadi külge suure punase nupu, mille vajutamine mitte midagi ei teinud. Aitas, aga ainult natuke.
Vasta
#28

Remargi korras, et meil on olemas ka päris muuseumiseadus kohe, mis määratleb ära, mis loom see muuseum on. 

https://www.riigiteataja.ee/akt/119032019103?leiaKehtiv
Vasta
#29

(24-08-2022, 14:05 PM)olevtoom Kirjutas:  ei ole selle olemasolus päris kindel, kuid olgu peale. Aga siis tuleb "näppimise-eksponaadid" leida ja vastavalt välja panna. Võib-olla saab ksf! honkomees meid valgustada, kas tal selleks lisategevuseks rahakast laua all on.
Kui auväärt ksf! veidi süvenenult teema üle loeks, selguks, et Maanteemuuseumis *on* mõned sihtotstarbelised  näppimiseksponaadid, kuid lgp Honkomehe arvates ei peaks neid olema kuna need näpitakse katki.
Vasta
#30

(24-08-2022, 14:23 PM)Telc Kirjutas:  
(24-08-2022, 14:05 PM)olevtoom Kirjutas:  ei ole selle olemasolus päris kindel, kuid olgu peale. Aga siis tuleb "näppimise-eksponaadid" leida ja vastavalt välja panna. Võib-olla saab ksf! honkomees meid valgustada, kas tal selleks lisategevuseks rahakast laua all on.
Kui auväärt ksf! veidi süvenenult teema üle loeks, selguks, et Maanteemuuseumis *on* mõned sihtotstarbelised  näppimiseksponaadid, kuid lgp Honkomehe arvates ei peaks neid olema kuna need näpitakse katki.
Kas näppima peab kuni tükid taga on, sest teisiti ei ole võimalik?
Vasta
#31

(24-08-2022, 15:28 PM)iisak Kirjutas:  Kas näppima peab kuni tükid taga on, sest teisiti ei ole võimalik?

Kas lugupeetav on elus kunagi lapsi näinud või vähemalt eelnevat teemat lugenud? Probleem ongi ju selles, et kui näppimine on lubatud, siis suur osa näppijatest saavad näpitud nii, et näpitav objekt jääb terveks, siis eksisteerib ka häälekas vähemus, kelle arvates lõhkumine on inimõigus. Neid ei ole võimalik kontrollida ega korrale kutsuda (ka mitte nende endi vanemate poolt), seetõttu kipub igasuguste näppimisvõimalusega eksponaatide eluiga väga lühikeseks jääma.

Siit tekibki vastuolu - kui muidu võiks hästikasvatatud lastele nii mõndagi lubada, siis mõne üksiku marodööri tõttu seda teha ei saa.
Vasta
#32

Ei mäleta enam kus, aga võimalk, et disniländis, aga võimalk, et ollivuudis, või tegelt vahet pole: oli mingi paraja suurusega muidu tühi ruum kust inimesed läbi jalutasid siis liikumaks ühest ruumist teise. Laest rippus alla köis. Selle all oli mingi ebamäärane, noh nagu midagi ehitataks aga see on veel pooleli värk. Juures on SUUR silt, "ettevaatust, ära puutu köit". Ja arva mitu inimest no ütleme sajast tõmbas nööri ja mitu mitte? Igast läbi loivavast seltskonnast vähemalt üks alati sikutas. Ei sikutanud ainult need kes silti ei lugenud. Kõige lahedam oli üks kaak, kes mamma-papa näpu otsas sisse patseeris ja siis valju häälega küsis "mis see on?" ja tahtis nöörist sikutada. Mamma siis luges ette et sellest nöörist ei tohi tõmmata. Pärdik leppis olukorraga ja nad jalutasid edasi. Läks mingi minut-paar kui sama tatikas lidus tagasi ruumi. Takseeris seda nööri siis siit ja sealt poolt, tegi siis ühe äkilise tõmbe ja lidus tagasi vaatamata minema. No eks ta sinna tegelt  selle jaoks pandud oligi.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#33

(24-08-2022, 13:09 PM)sturmbannführer Kirjutas:  muuseum on ikkagi koht,kus tutvutakse väljapanekuga.eeldada,et peab saama midagi näppida,pole õige.nt. ajaloomuuseumis ei nõua keegi mõõkade ja raudrüüde näppimist. nt. võiks olla nn. tehnikakeskus,nagu Tartus olev ahaa keskus,kus saab tehnikaga lähemalt tutvuda ja näppida nii palju,kui vajadust on.
https://www.youtube.com/watch?v=YYYQMbvHEM8 
Eino Baskin on teemat ilusti avanud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#34

(24-08-2022, 15:28 PM)iisak Kirjutas:  
(24-08-2022, 14:23 PM)Telc Kirjutas:  
(24-08-2022, 14:05 PM)olevtoom Kirjutas:  ei ole selle olemasolus päris kindel, kuid olgu peale. Aga siis tuleb "näppimise-eksponaadid" leida ja vastavalt välja panna. Võib-olla saab ksf! honkomees meid valgustada, kas tal selleks lisategevuseks rahakast laua all on.
Kui auväärt ksf! veidi süvenenult teema üle loeks, selguks, et Maanteemuuseumis *on* mõned sihtotstarbelised  näppimiseksponaadid, kuid lgp Honkomehe arvates ei peaks neid olema kuna need näpitakse katki.
Kas näppima peab kuni tükid taga on, sest teisiti ei ole võimalik?
Ei. Ei pea. Paratamatus on lihtsalt suure kasutuskoormusega kaasnev lagunemine.
Enda töös toodan vahel samuti "näpitavaid objekte", mis on mõeldud kasutamiseks ühe õhtu/päeva/nädalavahetuse jooksul, aga kasutajate hulk selline, et tugevusvaru on asjadel suurem kui endale koju "igaveseks" ehitatud asjadel.
Näiteks kiik, mille raam kodus on veidi üledimensioneeritult 100*100 immutatud prussist sai ürituse tarbeks samasugune tehtud 100*100 nelikanttorust.
Maanteemuuseumis annaks ka kindlasti leidlik olla ja tagajärgi vähendada. Nt eelpool viidatud roolimunakute väljakangutamise vältimiseks roolivarras karbist lahti ühendada ja vändaku siis lapsukesed seda rooli miljon tiiru sinna-tänna ilma raske paigalseisva masina rattaid liigutamata.
Samuti olen ma üsna kindel, et näppimisele orienteeritud asutusest (nt Ahhaa) oleks võimalik suht kütsiraha ja söögi eest kutsuda mõni sealne ekspositsioonilooja konsulteerima, kuidas näppimisega kaasnevad kahjud minimeerida. Olen suhelnud, väga abivalmis ja noorte harimisega seotud väljakutsete suhtes motiveeritud tüübid on. Aga nagu paljudes muudeski teemades  jaguneb siingi foorum kaheks parteiks:
1) mõtleme välja, miks ei saa
2) mõtleme välja, kuidas saaks.
Vasta
#35

Kunagi ammu Motorexil üks müügimees rääkis, et peale messi tuleb autole uus salong,nupud,lülitid jne. tellida Big Grin
Vasta
#36

Ilmselt olen ma liiga vana, aga no ei jõua mulle kohale, miks peaks muuseumis üldse midagi näppida saama? (JJVV ei ole muidugi muuseum, seal võib mõnda varjulisse kohta isegi sittuda, nagu Priit mõned postitused varem kirjutas). Käisin ma paar aastat tagasi Louvre´s. Ma arvan, et oskan päris hästi joonistada, aga kordagi ei tekkinud mõtet, et võtaks pintsli kätte ja teeks paar tõmmet. Ja isegi lapsel ei lasknud ma sinna midagi juurde joonistada. Kuigi olin pileti ostnud ja selle raha eest ju võiks mõne kriipsu kuhugile teha? Indrek SIrk ja Co on taastanud mitu rariteetset autot näiteks, ma ei usu, et tal oleks huvi sinna sisse kari jõmpsikaid mängima lubada. Ja tundubki minu jaoks loogiline ja õige. Aga kui Indrek oleks selle taastamise teinud hooandja.ee kaudu või hoopiski rahva raha eest mingi muinsuskaitseameti toetusega, kas siis oleks igaühel õigus nõuda proovisõitu? No ei tule mulle mitte korrakski pähe sellist mõtet, et hakata näppima ja väänama asju, mida teine inimene on hoole ja armastusega teinud, kasvõi rahva raha eest. Ma saan aru küll, et kui on rahva raha eest, siis oleks ju nagu moraalne õigus nõuda oma osa. Kui mul on tõsine huvi asja uurida, siis ma usun, et alati on võimalik omanikuga/muuseumiga kokku leppida, kogemusi vahetada, teadustööd teha jne. Aga mitte selles plaanis, et las mu laps nüüd läheb ja ratsutab seal natuke. Nüüd see, et
1) mõtleme välja, miks ei saa

2) mõtleme välja, kuidas saaks.

Kas ikka tõesti peab saama kõike näppida? Äkki ostaks lapsele mingi mänguasja? või kui on juba taipajam laps, siis äkki ostaks mingi tehnika ja üritaks seda koos lapsega remontida ja uurida ja õppida. On olemas õpitoad ja kursused, see on õppimise koht. Äkki ma olen puudega või mis, no ei meeldi mulle see mõte, et muuseumis või näitusel kohe peab saama asju näppida. Laste kasvatamise juures on nende tegemine kõige mõnusam osa, ülejäänu on ikka paras jama. Ja kurat, kui ikka muuseumisse lagastama ka ei saa minna, siis pane või nöör kaela. Hea vähemalt, et JJVV-s võib nurka sittuda, saab ennast vähemalt kuidagi välja elada. Maanteemuuseumis ei saa sedagi :-(
Vasta
#37

Hallooo!
Miks ei saa, kuidas saaks, kõik see on minu arvates lihtsalt subjektide enese rahuldamise mäng, tegelik objektiivne tõde sellest ei muutu, tähtis on ainult see, kuidas kumbki pool end müüa suudab! Ilukõne ja surnuksrääkimise värk!  Käisime ka täna ühe kutsikaga jalutamas (oimetuks väsitamaks), kakas tubli loom kuhugi tee äärde, natuke nihelesime, et pole kotikest jms kaasas ja siis rahulolevatena nentisime, et tubli kutsa, võib-olla siis ehk eriti fekaal..u öösel tuppa!
Muide, Sander, onu Priit ei ole kusagil kirjutanud, et kuhugi varjupaika on lubatud ja ka tehtud häda nr 2, vb on seal lihtsalt veidi sirtsutatud ja mingit karastusjooki "ala La Buratino, peipsi koola vms" välja lastud.
Ise arvan, "kitse" on juba piisavalt suguliselt ja ebanormaalselt tarvitatud, teema muidugi on piisavalt hea, et siia jätkuvalt loba postitada. Võiks teha üldse rohkem näppimistegevuskeskusi, muusejumid, kui sellised tuleks eraldada normaalse iminhulga käeulatusest, jällegi, normaalne "kuidas saaks" kodanik võib lihtsalt endale ja teistele viga teha! Teeme mingid munakad lahti, teeme veel midagi, ärme teeme üldse midagi ja kõik on rahul, midagi näppida ei ole, keegi midagi ei näpi.... siia peaks ilmselt mingid vägisõnad lõppu käima, aga näppimise kohta vägisõnu ma ei tea ega taha siia postitada!
Saab igasuguseid asju teha ja esitada, aga kas seda on vaja teha, va muidugi siin voorumis teoretiseerida, munakad lahti ja juba parem jms teooriiia... Teha saaks igasuguseid asju, aga kas on tõesti vaja "igasuguseid asju" teha?
Vasta
#38

(25-08-2022, 22:30 PM)kass Kirjutas:  Hallooo!
... Teha saaks igasuguseid asju, aga kas on tõesti vaja "igasuguseid asju" teha?
Tubli Priit, ma mõtlen sedasama, teha võib igasugu asju, megatugevaid jne aga loll loom elik inime suudab iga asja ära lõhkuda. KASVATUS - see on kõige alus, tundub et tänapäeva lapsevanemaid pole ka korralikult kasvatud, nad oleks tulnud ikka tsaariaegsete tantede kasvatada anda .... nojah see selleks.
Minu vana inimese jaoks on kõik see mõistetamatu, mäletan lapsepõlvest kui vanemad olid tööl ja lapsed üksi kodus, öeldi lihtsalt ära, mida tohib ja mida EI TOHI - ilma mingi seletamise-põhjendamiseta nagu tänapäeval kasvatusteadused nõuavad, lihtsalt nii on ja punkt.
Meil N põlve jahimeeste majas seisid püssid tol ajal ilma mingi relvakapita igas nurgas ja lapsed neid ei puutunud, kadunud vanamees ütles, et kui saad parajalt vanaks, siis hakkame pihta.
No nii umbes 12-13 aastaselt algaski minu mitteametlik jahimehetee, aga enne seda ilma loata midagi näppida ei tulnud mõttessegi. Tänapäeval mõeldamatu et relvad laste käeulatuses aga ometi ei olnud õnnetusi, sest oli karm kasvatus.
Võrre putitasid kõik põngerjad, said tehnikast algteadmised kätte ilma mingite ringide või tegevuskeskusteta, täitsa iseseisvalt vanemate "kolleegide" kaasabil.
Vasta
#39

   
Vahet pole kas tegu on tehnikanäituse ,loomade ,või koduloomuuseumiga inimesed vaatavad ikka käte ja jalgadega. Olles korraldanud avalikke üritusi ja omades muuseumi olen puutund kokku kõiksugu kaadriga. 
Talupoja Fordi vastu panid riigikogu liikmed oma tallapressid-märkuse peale ,et see on mehe elutöö mida peaks austama vastas poliitik :mu ratas maksab rohkem kui see lauahunnik!
IIvanil haihtusid kapotialt tulejuhtmete ühendused, kougiti lahti signaalinupp
Soome turist tuleb muuseumi uksel vastu vana õllepudel näpus! Mida v...u! Sul neid riitavasti(küllalat) oli seletus.
Kõigi poolt austatud tekstiilikunstnik toppis kätte 100 aastat vana kinda ja rebestas selle katki, ning viskas korvi tagasi isegi vabandamata.
Tatikad trambivad vanaaegsetel vooditel mida katavad väga vanad voodikatted. Keelamise järel lahkuti sõnadega-lapsed pole siia oodatud.
Ema kõnnib laps käeotsas ja lapse pihus muuseumist võetud vanad kerenskid. 
Vanem proua kangutab riidekapi ust. Miks te kisute nii? Aga mis teil seal sees on!
Surnuks pigistatud tibupojad, röökivad ja vastu paabulindudeaeda taguvad lapsed ,põgenevad kitsed lambad. Loomi minnakse näitama oma penidele kes klähvivad! KRT!
Annetuskasti  visatud seibid ja suitsukonid. 
Selle suve pärl:poisikesed panid pihta Viljandi tulitikud ( 3 toosi) ja paberossikarbi(kus oli sees ainult volditud paber).Kasvataja ütles :KÕIGEST 3 TOOSI TIKKE,ÕNNEKS SUITSE POLND!
Peldikute juures võeti lahti veneaegne tuletõrjekapp ja kirveskirkaga taoti puru samas olnud turbakotid.
Seda nimekirja võiks jäädagi kirjutama. 
Vanematel puudub austus teiste tehtud töö ees ja nad ei oska seda oma lastele ka õpetada! 
MUUSEUM JA NÄITUS OLGU IKKA VAATAMISEKS !

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#40

(22-09-2022, 23:28 PM)jurka Kirjutas:  Vahet pole kas tegu on tehnikanäituse ,loomade ,või koduloomuuseumiga inimesed vaatavad ikka käte ja jalgadega. Olles korraldanud avalikke üritusi ja omades muuseumi olen puutund kokku kõiksugu kaadriga. 
Talupoja Fordi vastu panid riigikogu liikmed oma tallapressid-märkuse peale ,et see on mehe elutöö mida peaks austama vastas poliitik :mu ratas maksab rohkem kui see lauahunnik!
IIvanil haihtusid kapotialt tulejuhtmete ühendused, kougiti lahti signaalinupp
Soome turist tuleb muuseumi uksel vastu vana õllepudel näpus! Mida v...u! Sul neid riitavasti(küllalat) oli seletus.
Kõigi poolt austatud tekstiilikunstnik toppis kätte 100 aastat vana kinda ja rebestas selle katki, ning viskas korvi tagasi isegi vabandamata.
Tatikad trambivad vanaaegsetel vooditel mida katavad väga vanad voodikatted. Keelamise järel lahkuti sõnadega-lapsed pole siia oodatud.
Ema kõnnib laps käeotsas ja lapse pihus muuseumist võetud vanad kerenskid. 
Vanem proua kangutab riidekapi ust. Miks te kisute nii? Aga mis teil seal sees on!
Surnuks pigistatud tibupojad, röökivad ja vastu paabulindudeaeda taguvad lapsed ,põgenevad kitsed lambad. Loomi minnakse näitama oma penidele kes klähvivad! KRT!
Annetuskasti  visatud seibid ja suitsukonid. 
Selle suve pärl:poisikesed panid pihta Viljandi tulitikud ( 3 toosi) ja paberossikarbi(kus oli sees ainult volditud paber).Kasvataja ütles :KÕIGEST 3 TOOSI TIKKE,ÕNNEKS SUITSE POLND!
Peldikute juures võeti lahti veneaegne tuletõrjekapp ja kirveskirkaga taoti puru samas olnud turbakotid.
Seda nimekirja võiks jäädagi kirjutama. 
Vanematel puudub austus teiste tehtud töö ees ja nad ei oska seda oma lastele ka õpetada! 
MUUSEUM JA NÄITUS OLGU IKKA VAATAMISEKS !
Vanematel puudub austus teiste tehtud töö ees ja nad ei oska seda oma lastele ka õpetada! 


Kusejutt - mul 4 aastane kodus. Küllaltki vaba kasvatus. 

Autosid - kusjuures vanemat(põllu) tehnikat armastab. Kustkohtast tema saab aru et kas on uus või vana kombain mina ei tea täpselt kuidas, aga tema saab aru. Vähemalt niipalju kui mina olen koos põnniga kuskil üritustel käinud. Mina täna taastan 81.a. Chevy Caprice sedaani. Põnn naudib seda autot ja tema ilu. Erinevatel näitustel uurib - puurib vanemate masinate hingeelu minu käest. 

Jah, loomulikult on vaja tekitada põhjus et lapsele tekitada huvi - või siis seesamune ......................

njah, põnn meisterdab süles ja asi mis pidin ütlema läks lapsega tuulde lendu.... 


igaljuhul teeb tema vahet uuel ja vanal autol ja kahepeale kokku hindame vanu autosid rohkem kui suvalised 10 inimest kokku. mina luban teda enda järelvalve all istuma ükskõik millesse ja tean et tema ei lõhu.  (ise lihtsalt igaks juhuks).....


Viimane oli renoveerimisel olev Ford T(või oli A).......





Kui sul on huvi siis kanna see järeltulevasse põlve edasi

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne