Eramaja generaator
#21

Olen olnud sunnitud kasutama enda "elushoidmiseks" aegajalt erinevaid vooluallikaid ja võin öelda, et kõige tundlikum elektritarbija kodumajapidamises on kapselkohvimasin.  Fakt on mitmegi teise kolleegi poolt järele proovitud.  See seade tahab saada puhast või siis täpselt sama puhast voolu kui seina seest tuleb. Auto peal suudab seda anda korralik ja kallis "lainelise" vooluga inverter. On teada üks auto millel peal inverter mis tõmbab kapslimasina käima. Isegi "Jura" kohvimasin pole nii kapriisne. Ülejäänud mant nagu printerid, läpakad, CD/DVD mängijad jne on kõik käima läinud inverterist.

Paar korda olen kodus kasutanud venna genekat. Juhe läks katlamaja seinakontakti ja elu toimis. Polnud ühtegi riista mis oleks sõrgu vastu ajanud.

Ja kui ma õigesti aru saan siis generaator polegi võimeline tootma seda "kandilist" voolu. Sellega saavad hakkama ainult odavad inverterid.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#22

(15-09-2022, 07:40 AM)Daff Kirjutas:  ...
Ja kui ma õigesti aru saan siis generaator polegi võimeline tootma seda "kandilist" voolu. Sellega saavad hakkama ainult odavad inverterid.
Tsitaat:Tänapäeva laiatarbe generaatorid ajavad ikka nii kandilist voolu välja, et paha hakkab. Näiteks APC Smart-UPS, mis ise annab siinust välja keeldub sellest ja plõksib vaheldumisi akude peale tagasi.
Loll on olla loll!!! No ei saa ma aru, igal pool kirjutatakse umbes nii "Kui generaatoriga plaanitakse ühendada elektroonikaseadmeid (sülearvuti, muusikakeskus, mobiiltelefoni laadijad) – valige ... inverter generaatoreid. Just see seeria on mõeldud ühendamiseks seadmetega, mis nõuavad voolu kvaliteeti. ... Elektrienergia topeltmuundamine tagab puhta siinuslaine ja 50 Hz sageduse, mis tagab tundliku ja ülitäpse elektroonika usaldusväärse töö." Kas tegu lihtsalt reklaamiga või enese kindlustamisega võimalike probleemide korral. 
Tavaliste generaatorite hinnad on tunduvalt odavamad invertertüüpi generaatoritest ja pakutakse võimsamaid ...
Algne plaan oli soetada võimsam tavageneraator (diisel või gaasitoitega) ja "siluda" vool olemasolevate 3000VA APC UPSidega. Nüüd kirjutab ksf v126 siin, et UPS ei võta seda voolu vastu ... No ei teagi, mis teha.
Vasta
#23

(15-09-2022, 07:40 AM)Daff Kirjutas:  Ja kui ma õigesti aru saan siis generaator polegi võimeline tootma seda "kandilist" voolu. Sellega saavad hakkama ainult odavad inverterid.
See on juba loogilisem Wink Kui, siis jälle mõni odav-odav aja 19.90 3kW eest madeihńhiina vms, sest ka dünamost tulev vool saab igal juhul enne tarbijale edastamist ju inverditud. Uued genekad väljastavad "puhtale siinusele" sarnast modifitseeritud siinust + kõik moodne elektroonika ise suudab seda ise siluda. Tänased seina pistetavad seadmed on enamuses päris suure lubatava pinge ja isegi hertside vahemikuga! 
Enim seda teemat leiab matkaautode aga ka jälle meremaailmast või nende foorumitest! Merel meil seesama abimasin on seesama diiselgeneraaator, mis toidab kõikmõeldavaid imevigureid, ka kohvimasinaid! Ameli peal oli ka kapselkohvimasin, standardis ofkoors. Ei ole "pure sine wave" kirjadega abimasinat, mis muidugi ei tähenda et ta seda olal ei võiks? Pole ju siinust vaadelnud. Ja see puhas vs modifitseeritud probleem pole mitte elektroonikaseadmetel, kus igal juhul läbi mingi järgmise alaldi seda seinavoolu töödeldakse, vaid otsesed 220V pöörderegulaatoritega vahelduvvoolumootorid. Nii on kunagistest uurimistest abimasinate valiku kriteeriumitest meelde jäänud et mingid peened mootoripöördeid juhtivad masinad võivad modifitseeritu peale sind kukele saata. Et mingi "edev" juukseföön vms riistapuu ei pruugi häält teha aga reaalses elus pole seda kohanud. Elektroonikas on siin ju tõsised spetsid olemas, kes teevad vahet türistoril ja lihtsalt tür...il Wink  Ehk see "natuke kandiline" elik modifitseeritud siinus ei ole reaalsuses suur probleem, generaaatoritelt toimetanuna pole ette tulnud.  Sobib ratastel- või ujuvmajale, sobib ka vundamendiga kinnisvarale? 

Teemasse: abimasina ehk generaatori valiku puhul tasub valida mitte liiga võimas aga u.topeltnominaaliga tavalisest tarbimisest. Siis jagub ka seda hetkelist käivitusvoolu. Kütusekululiselt on see kõige efektiivsem. Kevadel vahetus Narva jõelaeval 2 vana (ajuvabalt võimas + pisike reservikas) ühe uue ja oluliselt lahjema vastu. Ja kütuse kokkuhoid on olnud selline, et vahetuse maksumus hakkab juba kokku saama... 2 asja: moodne diisel + optimeeritus. Aga see tähendab ikkagi pisut kallimat genekat kui tahta 3 faasi rahulikult ära toita. See võiks olla moodsa pumbarikka ja elektrilt funktsioneeriva majapidamise abimasin? Vanakooli igasuguse pumbavaba ja mõne üksiku mootorikesega ahiküttelise iseventileeruva majapidamsie 3-faasilise jaoks on aga jah see 1800-eurone täiesti piisav aga siis tuleb genekalt elades induktsiooni powerboost ära unustada Wink  See odav annab tööstusvooluna faasilt kuni 1200W, kallim kuni 2400W. 

Vaatad oma tabimisjalugu ja sealt siis otsustad, kui võimas genekas soetada. Mul on peakid olnud 3kWh ehk siis 3000W on toimetanud, tühijooks on suvel alla 100 vati, kuumaga (suur külmik kuuris musta katuse all) ja külmaga (vetsu radikas) kuni 200W.  Tavaline tüüpiline tööpäeva lõpu elektripliit + boiler, telekas, arvuti, valgus - 2kWh ehk 2000W võimsust jagatud 3 faase peale. Boiler 3kW ja pliit 3-faasilised. Ega see pliidi P-asend on ju vee kiirkeeduks ja puupliit (teistel gaaasipliit?) on ju kõrval. Aga kui seda pole, lisaks soojuspump, ventsüsteem jne, on reaalse elamise ajahetke moodsate elektrist sõltuvate majade vajalikud elektrikogused päris suured! Kuigi uued soojsupumbad peaks kõik käivituma minimaalsel võimsusel ja sujuvalt ehk käivitusvoolud ei ole suured, siis sooja tegemiseks pole suurtest vattidest pääsu. Ja selline genekas, kes 16 või 20A faasile annaks... see on miski 35kVA masin. 

PS: seda oskab äkki keegi kommenteerida aga 3-faasilise geneka puhul ei lubata faaside koormatuse erinevust rohkem kui 30%??? Mis siis juhtub? 
3-faasilist boilerit on õige sellega soojendada, 3-faasilist saunakerist ka. Pliit - kas see ka jagab ise faaside koormatust kui on joonsie järgi ühendatud või on lihtsalt plaadid-ahjutennid jõuga jagatud. Aga kui maja on selline, kus mingi faas on koormatud ja teised mitte, ongi probleem. Siis tekib ju see, kus boiler on taga, pead teiselt faasilt pliiti soojendama ja kolmandale triikraua taha ühendama. PV puhul on ju kolm eraldi inverterit kes igaüks teisest sõltumatult toimetab ja siis vastavalt ka soojeneb aga geneka sees on vist vähe teine seis, seal pole nelja inverterit, kolme tööstusvoolule ja ühte 220V jaoks? 
Ehk eramajale geneka valikul on küsimusi veel Wink Lõpuks on 1 faas = 1 genekas ja see ei pruugi üldse kallim tulla Big Grin
Vasta
#24

(15-09-2022, 11:02 AM)honkomees Kirjutas:  
(15-09-2022, 07:40 AM)Daff Kirjutas:  ...
Ja kui ma õigesti aru saan siis generaator polegi võimeline tootma seda "kandilist" voolu. Sellega saavad hakkama ainult odavad inverterid.
Tsitaat:Tänapäeva laiatarbe generaatorid ajavad ikka nii kandilist voolu välja, et paha hakkab. Näiteks APC Smart-UPS, mis ise annab siinust välja keeldub sellest ja plõksib vaheldumisi akude peale tagasi.
Loll on olla loll!!! No ei saa ma aru, igal pool kirjutatakse umbes nii "Kui generaatoriga plaanitakse ühendada elektroonikaseadmeid (sülearvuti, muusikakeskus, mobiiltelefoni laadijad) – valige ... inverter generaatoreid. Just see seeria on mõeldud ühendamiseks seadmetega, mis nõuavad voolu kvaliteeti. ... Elektrienergia topeltmuundamine tagab puhta siinuslaine ja 50 Hz sageduse, mis tagab tundliku ja ülitäpse elektroonika usaldusväärse töö." Kas tegu lihtsalt reklaamiga või enese kindlustamisega võimalike probleemide korral. 
Tavaliste generaatorite hinnad on tunduvalt odavamad invertertüüpi generaatoritest ja pakutakse võimsamaid ...
Algne plaan oli soetada võimsam tavageneraator (diisel või gaasitoitega) ja "siluda" vool olemasolevate 3000VA APC UPSidega. Nüüd kirjutab ksf v126 siin, et UPS ei võta seda voolu vastu ... No ei teagi, mis teha.
Omast kogemusest generaatoritega julgen väita, et on tohutud erisused nende vahel.
Olen käinud nimelt erinevate laenutatud ja isiklike seadmetega objektidel keevitamas ja muid metallitöid tegemas ning kaugeltki iga generaatoriga ei saa keevitada ning kaugeltki iga keevitus ei salli generaatorit.
Kui tahta, et kõikide vajalike seadmete töötamine generaatoriga on tagatud ma soovitaks rentida või laenutada omale sobiliku seadme ja kui kõik sellega toimib hankida täpselt sama seade.
Hea näide on, et Makita akulaadija ei tööta autoinverteri peal ja kaugeltki iga generaatori peal.
Kõige lollikindlam ja universaalsem tundub senini olema see traktorilt veetav generaator millele sätid mootoripööretega ilma koormuseta 51 hertsi ja jälgid et koormates alla 49 ei lähe ning terve linnaosa saab hakkama selle vooluga.
Vähemalt kaebusi pole veel keegi esitanud.
Ehk siis generaatoril peaks olema sagedusnäitaja, ampermeeter ja voltmeeter ning kui need näitajad paika sättida töötavad kõik asjad vähemalt minu kogemusena.
Vasta
#25

Honkomees, kui sa arvad, et mina loll olen siis see mind kuidagi ei häiri.
Ma lihtsalt rääkisin seda mida olen kogenud ja ise läbi teinud.
Ma ei ole ühtegi teatmeteost tsiteerinud ja seda aluseks võtnud teiste vaimse tervise hindamisel ise praktilist kogemust omamata.

Ja veel. Makita 14,4V akulaadija töötab autoinverteri pealt. Inverteril ja inverteril on suur vahe. Samuti võttis järgi Makita relaka ja juuksefööni.
Hiinlane näiteks teeb odavatele inverteritele mingi priboori vahele millega üritab kandilist voolu laineliseks teha. Vähemkapriissed asjad hakkavad tööle aga kapselkohvimasin jätkuvalt keeldub.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#26

(15-09-2022, 11:49 AM)Daff Kirjutas:  Honkomees, kui sa arvad, et mina loll olen siis see mind kuidagi ei häiri. ...
Oehh, palun vabandust kui kuidagi kogemata solvasin.  Sad  Olen Su seisukohtadega ikka arvestanud kui terve mõistuse produktidega. Ju ma väljendusin raskestimõistetavalt. 
Ma ikka endast räägin kui lollist, ei saa neist elektri peenematest värkidest aru, no olen loll mis loll sel alal. Mul üks koolivend, elektri ja elektroonika ala spets on ikka aeg-ajalt mind narrinud, et meil oli ju üks füüsika õpetaja.
Vasta
#27

Väga imelik, et impulsstoiteplokkidega seadmed igasugu rämpsu ei söö... Üldiselt on neil ükskõik, olgu või alalisvool
Sai kunagi naljapärast üks muruniiduki mootor võimsa harjadeta mootori külge pandud, välja tuli umbes 2kHz 3 faasi, peale dioodsilda tuli välja 240-310V DC ja kõik tööriistad alla 1.5kW töötasid kenasti ja laadis akusid ka, Dewalti akulaadjal oli ükskõik mis sisse lasti.
Vasta
#28

Mulle koolis õpetati, et on siinus- ja on hammaspinge. Vahet pole kas saehammas või mõne muu kujuga hammas.
Odavad/vanad upsid ja inverterid ei suuda siinuspinget teha ja see teeb nad kõlbmatuks rakendustes, mis eeldavad siinuspinget.
Enamasti on sellisteks pirtsakateks rakendusteks elektrimootorid, mille tõttu ongi poest saada nn. küttesüsteemi UPS-e/invertereid. Need teevad siinuspinget, mida on vaja küttesüsteemi tsirkulatsioonipumba, kompressori või mõne muu seadme elektrimootorile.
Teine pirtsakas rakendus, mida mina tean on UPS-id ise. Olete proovinud kahte säästu-upsi jadamisi ühendada?
Generaatorist tuleb ikka siinuspinge, kui on tegemist tavalise vahelduvvoolu generaatoriga ja siin pole vahet, kas tegu on autol kapoti all oleva genekaga või narva elektrijaamaga. Siiski tasub arvestada, et eriti just väiksed genekad ei pruugi suuta tagada amplituudi (ehk väljundpinget) ja täpset 50Hz sagedust, mistõttu geneka järele pandav UPS võib ennast ikkagi akudele ümber lülitada.
Minujaoks sobiv lahendus on ikkagi akudega UPS ja lisaks väike generaator, mis ei ole ühendatud mitte UPS-i sisendisse vaid mis hakkab pikema katkestuse puhul aku pinge kukkudes ise käima ja akusid laadima. Nii ei ole vaja ka ühtegi võrgu-geneka ümberlülitit. Sellises süsteemis saab kasutada akude laadimiseks iga generaatori faasi peal võrdselt akulaadijaid/impulsstoiteplokke, mis on kõik samadele akuklemmidele ühendatud tagamaks generaatori ühtlase koormuse. Variant oleks laadimiseks kasutada ka spetsiaalseid 24V/48V jne. alalisvoolugeneraatoreid, kuid need on tõenäoliselt kallimad kui säästugenekas+akulaadija kombo.
Osadel inverteritel on päikesepaneeli sisend ka olemas, kuhu võib rahulikult generaatori toodetavat alalisvoolu peale lasta.

Ise kasutan praegu seda: https://www.akromex.com/eshop/product.ph...roduct=245
Paneele veel küljes ei ole ja genekas automaatselt käima ei lähe. Töötab lihtsalt upsina.
Võimsamad mudelid saab ühendada ka 3 tk kokku 3F 400V saamiseks.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#29

[attachment=94457 Kirjutas:isandpauk pid='541478' dateline='1663239802']...
Odavad/vanad upsid ja inverterid ei suuda siinuspinget teha ja see teeb nad kõlbmatuks rakendustes, mis eeldavad siinuspinget. ...
Teine pirtsakas rakendus, mida mina tean on UPS-id ise. Olete proovinud kahte säästu-upsi jadamisi ühendada?
Mul on sellise väljanägemisega      3000VA APC Smart UPS ja paar 1500VA ning neist üks 1500-ne on 3000 taha ühendatud (nö vargapesa, pesade puuduse tõttu), töötab. Aga kes oskab öelda, kas see UPS ise on nö pirtsakas lahendus?
Vasta
#30

Mõned aastad tagasi ostsin ilma el. liitumiseta krundil maja ehituseks suvalise odava hiina generaatori. Kõige võimsam seade mida käitasin oli 2kW järkamissaag . Selle käivitusvool oli paljuvõitu, käivitamiseks pidi paar korda lülitiga klõpsima aga see harjus nii käe sisse et tegin seda tükk aega pärast liitumise saamist ka veel  Smile Praeguseks on kilbil kolme positsiooniga pealüliti ja see genekas on elektrikatkestuste ajaks varu toiteks. Pealülitil on generaatori positsioonis kõik faasid ühe alla ühendatud. Praeguseni ma ei ole täheldanud ühtegi elektroonikaseadet millele selle generaatori toodetud vool ei sobiks. Soojuspumpa mul ei ole, katla pumbad töötavad, telekas ja ruuter töötavad, kaevu veeautomaat töötab. Olen selle genekaga väikse Telwini inverteriga probleemivabalt keevitanud ka.
Vasta
#31

(15-09-2022, 12:27 PM)honkomees Kirjutas:  
(15-09-2022, 11:49 AM)Daff Kirjutas:  Honkomees, kui sa arvad, et mina loll olen siis see mind kuidagi ei häiri. ...
Oehh, palun vabandust kui kuidagi kogemata solvasin.  Sad  Olen Su seisukohtadega ikka arvestanud kui terve mõistuse produktidega. Ju ma väljendusin raskestimõistetavalt. 
Ma ikka endast räägin kui lollist, ei saa neist elektri peenematest värkidest aru, no olen loll mis loll sel alal. Mul üks koolivend, elektri ja elektroonika ala spets on ikka aeg-ajalt mind narrinud, et meil oli ju üks füüsika õpetaja.


Tegelikult peaks mina hoopis vabandama. Scheisse päev.
Kaklesin just kahe ukrainlasega kes keset päeva mul kuivavast külmikust postid ära varastasid. Õnneks sakslane nägi kuhu läksid ja sain oma kraami kätte. Suure sõjaga muidugi. Neil veel õigust ülegi. Sõjapõgenikud jne. Tõmbasin nende külma lahti ja minu numbriga postid seal. Sain kätte.
Kiitsin Putinit ja tulin ära. Nemad läksid politseid kutsuma kuna mina õhutavat sõda.
Tulin kabiini ja mõtlesin, et loen natuke mis laias ilmas toimub. Löön AM lehe lahti ja loen, et minu postitust tsiteeritud ja järgmine rida on "Loll on loll".
Mõtlesin, et kurat, terve maailm minu vastu täna pööranud ja viskas punni maha.  Nagu välja tuli ei suutnud enam sisu adekvaatselt omandada .
Vabandust veelkord.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#32

(15-09-2022, 14:35 PM)honkomees Kirjutas:  Mul on sellise väljanägemisega  3000VA APC Smart UPS ja paar 1500VA ning neist üks 1500-ne on 3000 taha ühendatud (nö vargapesa, pesade puuduse tõttu), töötab. Aga kes oskab öelda, kas see UPS ise on nö pirtsakas lahendus?

Mälu võib petta, aga mäletamist mööda on sellised vanemad Smart-UPS'id kõik offline, s.t. kõik mis sisse tuleb, antakse ka sama targalt väljundisse edasi, s.t. ei "siluta" midagi. Akule lülitatakse ainult voolukatkestuse korral, vist oli 5ms jooksul
Seevastu Online-UPS annab väljundisse akus oleva voolu (läbi inverteri) ja sissetuleva vooluga siis laetakse pidevalt akut. Voolukatkestuse korral lihtsalt katkeb aku laadimine, aga väljundis katkestust ei tehta.
Kas UPS-il on kuskil mudeltähises "Online" kirjas - uuematel APC-del on see mudelitähises: https://www.apc.com/us/en/product/SRT5KXLT/apc-smartups-online-5-4kva-tower-208v-2x-l620r+2x-l630r-nema-outlets-network-card+smartslot-extended-runtime-w-o-rail-kit/?parent-subcategory-id=88976&range=61918-smartups-online&selected-node-id=27162421315
Vasta
#33

(15-09-2022, 12:40 PM)Mihkus Kirjutas:  Väga imelik, et impulsstoiteplokkidega seadmed igasugu rämpsu ei söö... Üldiselt on neil ükskõik, olgu või alalisvool
Sai kunagi naljapärast üks muruniiduki mootor võimsa harjadeta mootori külge pandud, välja tuli umbes 2kHz 3 faasi, peale dioodsilda tuli välja 240-310V DC ja kõik tööriistad alla 1.5kW töötasid kenasti ja laadis akusid ka, Dewalti akulaadjal oli ükskõik mis sisse lasti.
 Lihtne impulsstoitekas alaldi ja kondega sisendis tarbib ainult siinuse tippu, kuna see ei ole elektrivõrgule hea siis on Euroopa liidus selliste primitiivsete toitekate müük keelatud kui nad just alla 75W võimsusega pole. Võimsamad impulsstoitekad oskavad keerukuse hinnaga (active PFC) kogu siinust tarbida, kuid ju siis modifitseeritud kandiline "siinus" ei sobi neile mitte. Naljakas küll kuid igasugu ime siinustega võib vuffel toitekas, mille PFC on paremal juhul mähis või tava juhul lihtsalt jupp traati, paremini hakkama saada kui korraliku firma toitekas.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#34

Siiani on jäänud vastuseta Priidu küsimus 
Tsitaat:PS: seda oskab äkki keegi kommenteerida aga 3-faasilise geneka puhul ei lubata faaside koormatuse erinevust rohkem kui 30%??? Mis siis juhtub? 

Mul ka ühel faasil nii 5 ruudu põrandaküte ja boiler ning külmikud-pesumasinad-kuivatid, teistel faasidel vaid valgus või ka vahel käivitatavad 2000W tööriistad. Seega küsimus aktuaalne ...
Ei tea kui hää arvutaja ma olen aga selle generaatori https://mets24.ee/index.php?route=product/product&path=139&product_id=797 (reklaam)andmete järgi tuleks kWh hinnaks praegu 43 senti, mingit KM ega võrgutasu ei lisandu. Lisandub muidugi generaatori enda hind elik amortisatsiooni arvestus tuleb teha ...
Igatahes odavam kui enamiku aja börsihind, mis mul praegu (augusti keskmine tuli 40 sendi kanti vaatamata sellele, et kõik mida kannatas lükata odava elektri ajale nagu pesupesemine, boileri kütmine, vee pumpamine sauna-kasvuhoonesse jms sai ka tehtud alla 5 sendi hinna ajal, mõni päev näit päevane tarbimine 0). Saaks vajadusel ka päeval kodus tööd teha ...
Vasta
#35

Selle hoiatusega ma kardan, on pigem mingi garantiiteema vms AGA kuna dünamo on üks ja mingi kaval elektroonika jagab seda kolmeks, tagades veel ka pinget ja sagedust, siis seal sees võib midagi juhtuda. Umbes nagu kolme dünamoga HEJ, kus ühe remondil peab samasuguse läbilaskevõimega lisalüüsi avama et tagapool paisjärv ja jõgi üle serva ei ajaks. Minu pakkumine loogika pealt: ühe faasi liigse koormatuse puhul ei suuda elektroonika pöördeid reguleerida nii, et sagedus oleks paigas? Annab liiga palju "gaasi" aga tegelik koormatus on väiksem.
Vasta
#36

Kümmekond aastat tagasi oli meie kandis häda, et vähegi tugevam tuul tükkis elektrikatkestust tegema... Aeti kaabel maa alla ja elu tundus elektrivallas jõudvat valgesse maailma. Nüüd on nii omamaised kui impeeriumi poliitikud oma sõgedustega jõudnud sinnani, et tõenäoline on talvel mingites "elektritarbimise režiimides" pimedasse jäämine. Nüüd ongi küsimus, kas osta mingi osalist võimsust tagav genekas, täit tarbimist tagav või üldse automaatne seade, mis katkestuse puhul ise ellu ärkab. Häda on ühe ja teisega. Peamine muidugi hind kahel viimasel juhul, aga kütuse säilitamiskõlblikus samamoodi. Diiselgeneka puhul ei ole ma küll kindel, et see talvel käima läheb vähekse vanema küttega. Bensiini osas on natuke solkimises tagasi antud, aga üle pooleaastase peale ei saa sealgi kindel olla. Õnneks on genekatel suht robustsed töömootorid, mis kütuse suhtes üsna leplikud. Aga nii minimaalselt 1,5 k€ on jälle vaja kulutada aparaatuse peale, mis suurema osa ajast seisab ja roostetab. Samas on vesi vaja kaevust kätte saada ja tattnina valgel asju ajada ei viitsi. Mis teha, nii läheb kui vihmavarjuritest energeetikaspetsialistid rohetulevikku ehitavad. Loodetavasti on talvel üldse sinna genekasse midagi kallata Smile
Vasta
#37

(16-09-2022, 13:53 PM)honkomees Kirjutas:  Siiani on jäänud vastuseta Priidu küsimus 
Tsitaat:PS: seda oskab äkki keegi kommenteerida aga 3-faasilise geneka puhul ei lubata faaside koormatuse erinevust rohkem kui 30%??? Mis siis juhtub? 

Mul ka ühel faasil nii 5 ruudu põrandaküte ja boiler ning külmikud-pesumasinad-kuivatid, teistel faasidel vaid valgus või ka vahel käivitatavad 2000W tööriistad. Seega küsimus aktuaalne ...
Ei tea kui hää arvutaja ma olen aga selle generaatori https://mets24.ee/index.php?route=product/product&path=139&product_id=797 (reklaam)andmete järgi tuleks kWh hinnaks praegu 43 senti, mingit KM ega võrgutasu ei lisandu. Lisandub muidugi generaatori enda hind elik amortisatsiooni arvestus tuleb teha ...
Igatahes odavam kui enamiku aja börsihind, mis mul praegu (augusti keskmine tuli 40 sendi kanti vaatamata sellele, et kõik mida kannatas lükata odava elektri ajale nagu pesupesemine, boileri kütmine, vee pumpamine sauna-kasvuhoonesse jms sai ka tehtud alla 5 sendi hinna ajal, mõni päev näit päevane tarbimine 0). Saaks vajadusel ka päeval kodus tööd teha ...
See on ju ühe faasiline generaator millel on kolm pistikupeasa  Smile
Vasta
#38

(16-09-2022, 13:53 PM)honkomees Kirjutas:  Siiani on jäänud vastuseta Priidu küsimus 
Tsitaat:PS: seda oskab äkki keegi kommenteerida aga 3-faasilise geneka puhul ei lubata faaside koormatuse erinevust rohkem kui 30%??? Mis siis juhtub? 

Mul ka ühel faasil nii 5 ruudu põrandaküte ja boiler ning külmikud-pesumasinad-kuivatid, teistel faasidel vaid valgus või ka vahel käivitatavad 2000W tööriistad. Seega küsimus aktuaalne ...
Ei tea kui hää arvutaja ma olen aga selle generaatori https://mets24.ee/index.php?route=product/product&path=139&product_id=797 (reklaam)andmete järgi tuleks kWh hinnaks praegu 43 senti, mingit KM ega võrgutasu ei lisandu. Lisandub muidugi generaatori enda hind elik amortisatsiooni arvestus tuleb teha ...
Igatahes odavam kui enamiku aja börsihind, mis mul praegu (augusti keskmine tuli 40 sendi kanti vaatamata sellele, et kõik mida kannatas lükata odava elektri ajale nagu pesupesemine, boileri kütmine, vee pumpamine sauna-kasvuhoonesse jms sai ka tehtud alla 5 sendi hinna ajal, mõni päev näit päevane tarbimine 0). Saaks vajadusel ka päeval kodus tööd teha ...
Küsimus-kuidas töötab miinus temperatuuridel-aurustumine? Ega pole Lõuna-Euroopa variant?
Vasta
#39

(16-09-2022, 16:26 PM)vwt2 Kirjutas:  Küsimus-kuidas töötab miinus temperatuuridel-aurustumine? Ega pole Lõuna-Euroopa variant?
Kui ma õigesti aru olen saanud siis töötavad need genemootoridd tavalise nn majapidamisgaasi balloonidega, kus võetakse ülalt aurustunud gaasi, mitte nagu autodes, kus on eraldi aurusti ... idee on paigutada balloon statsionaarselt esikusse, kus nii külm pole ja voolik verandale ning vajadusel sinna siis veeretada gene. Enne ostmist tuleb muidugi müüjalt uurida, tänan tähelepanu juhtimast.
Vasta
#40

(16-09-2022, 16:12 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  ...
See on ju ühe faasiline generaator millel on kolm pistikupeasa  Smile
Seda ma otse "loomalikult" nägin aga tarbijate liine saab taha ja ümber ühendada vastavalt vajadusele, nt põrandaküte ja boiler ei pea kogu aeg taga olema, 50% ajast piisab. Praegu lülitan ka need taha vaid siis kui hind on alla 5 sendi ehk enamasti öösiti, mõnikord päeval, vastavalt olukorrale.
Kasutasin selle andmeid kWh hinna arvutamiseks, ka seadme enda hind tundub täitsa söödav 5 kW kohta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne