3f mootori pöörete muutmine
#1

Kas selline vidin sobib puutreipigi pööerete muutjaks https://www.aliexpress.com/item/Inverter-VFD-220V-380V-Input1-5KW-2-2KW-4KW-5-5KW-7-5KW-Variable-Speed-Controller/1005004724556677.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5e8c7866LanmED&ad_pvid=202209220814354266792563968000000524122_1&s=p.Mootor 1kw 3000pööret/minutis ja vene päritolu.Originaalis käib muutmine rihmaseibidega.
Vasta
#2

Sobib küll, iseasi kuidas Hiina sagedusmuunduri kvaliteet ja seadistamise lihtsus on.
Vasta
#3

Sobib,aga mina vaataks kohapealt midagi sellist millel ka tehniline tugi on meil olemas.Sageduse muutmine võiks olla poteka nupust.Nupud kipuvad koolema,minul kahel muunduril start nupp toimib kuidas jumal juhatab.Nupud ise saadaval oomipoes,aga vahetamine paras keberniit kuna imeväiksed ja kinnituvad otse trükiplaadile...
Vasta
#4

Esialgsest küsimusest läheb mööda aga igapäevaseks kasutamiseks võiks paigaldada välised start/stop ja poteka nupud, sellel lingil oleval on ka sisendid-väljundid olemas.
Vasta
#5

Toetan kahte viimast postitust.
1. Kohalik tugi ja teenindus.
2. Väline juhtimine.
Vasta
#6

Uurisin esialgu kohalikst poest alla tuhandet euri ei leidnud.
Vasta
#7

Link konkreetsele asjale
https://www.weg.ee/acs310-03e-04a5-4-sag...-r1-168037

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#8

Soovitan vaadata osta.ee keskkonda, seal on aeg-ajalt liikvel  kasutatud, tuntud tootjate sagedusmuundureid.
Vasta
#9

(23-09-2022, 16:41 PM)ahtos Kirjutas:  Uurisin esialgu kohalikst poest alla tuhandet euri ei leidnud.

Mida sa siis küsisid ja vastuseks said.
Selline 1.5 kw asi maksab jah odvama otsa tootena 250 +km ja abb mis pakuti on kraad parem ja nagu näha 300+ +km.
Tuhat+ on ikka väga palju liiga palju.
Ok sinna läheb lisaks siis potekas veel aga see on väike asi mis lisaks läheb.
Vasta
#10

ABB on väga ok ja suht möistliku hinnaga. Seadistamine vbl algajale pisut keeruline.
Optidrive on ülilihtne seadistamine ja päris kvaliteetne asi.
Olen neid üksjagu paigaldanud ja mulle meeldib Optidrive rohkem.

Potekas 10 kOhm ja maksab ca 30 eur. Aga sobib suvaline sama nominaaliga eurone ka. Nupu leidmine on suurem probleem.
Vaata ringi kuulutuste portaalides.
Poes on ka.
https://www.sakt.ee/et/1184-sagedusmuundurid

Hiinakatest ei tea midagi. Eks nad ikka töötavad kui püsid etteantud piiridest allpool.
Vasta
#11

Mitu aastat tagasi vahendas lp.ksf-ne muundurite (Toshiba) pakkumist, suhtkoht tasuta. Siiamaani toimetab, originaalis 50hz ei kannatanud midagi teha, tükid lendasid, isegi aeglasema ülekandega. Nüüd saab kõik tehtud 15-35hz.
KB-s ja ostas on neid pakutud, telli endale automaat teavitus otsisõnaga ja oota...

ps. Eelmainitud raha eest saab juba variaatoriga pingi, millel ka vähematel pööretel jõudu jagub, muunduriga alla 10hz saab detaili käega kinni hoida.


Vasta
#12

(23-09-2022, 22:03 PM)hulgus Kirjutas:  Mitu aastat tagasi vahendas lp.ksf-ne muundurite (Toshiba) pakkumist, suhtkoht tasuta. Siiamaani toimetab, originaalis 50hz ei kannatanud midagi teha, tükid lendasid, isegi aeglasema ülekandega. Nüüd saab kõik tehtud 15-35hz.
KB-s ja ostas on neid pakutud, telli endale automaat teavitus otsisõnaga ja oota...

ps. Eelmainitud raha eest saab juba variaatoriga pingi, millel ka vähematel pööretel jõudu jagub, muunduriga alla 10hz saab detaili käega kinni hoida.
Mul õnnestus ka üks sebida olematu hinna eest.Seadistamisel sai mõistus otsa ja vist viru elektrikaubandus tehnilise toega suunas õigesse kohta ja paneb kõik masinad tööle ja igati rahul...
Vasta
#13

Iseenesest jääb arusaamatuks selle puutreipingi kiiruste muutmise vajadus sagedusmuunduriga.
Olles kooliajal sellistega puutööklassis treinud igasuguseid erinevaid asju, ei jäänud midagi tegematta kiiruse puudumise või liia tõttu.
Oluline oli, et peitel oleks terav.
Reeglina lasi õpetaja kandilise klotsi eelnevalt käsihöövliga vähemalt kaheksakandiliseks hööveldada
enne kui treipinki treima lubas.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#14

(24-09-2022, 11:41 AM)M.R. Kirjutas:  Iseenesest jääb arusaamatuks selle puutreipingi kiiruste muutmise vajadus sagedusmuunduriga.
Olles kooliajal sellistega puutööklassis treinud igasuguseid erinevaid asju, ei jäänud midagi tegematta kiiruse puudumise või liia tõttu.
Oluline oli, et peitel oleks terav.
Reeglina lasi õpetaja kandilise klotsi eelnevalt käsihöövliga vähemalt kaheksakandiliseks hööveldada
enne kui treipinki treima lubas.
Ma ka kunagi sõitsin mossega, jumala hea auto oli. Praegu enam eriti ei viitsiks. Treipingiga on sama lugu - kui rihma teise ratta peale panna ei viitsi, ostad sagedusmuunduri. Järgmisena paned treipingile tahavaatepeegli. Mitte et seda ilmtingimata vaja oleks, aga äge ju. Ja miks ka mitte. Ja siis seod roosa lipsu peegli varre külge. Ja siis ostad soojendusega põrandamati jalgade alla. Siis lõpuks teritad peitli ära. Uued ajad, uued kombed.
Vasta
#15

Olen minagi kunagi nooruses puitu treinud.Kui pistad ikka jämmu paku pinki siis minu arvates on just hea kui muundurist saad pööret timmida ja seda just treimise algfaasis kus standartse min kiirusega võib pink suisa hüppama hakata.Aga muundurist lülitad tööle ja siis potekast kruvid hertze täpselt niipalju kui hetkel hea tundub.


Mul puidu freeespink ja lasin poisil kah muunduri vahele panna,sellesama mida siin kunagi keegi pakkus tosiba.Kui pingil mõõtu häälestad siis ei ole ju vaja,et tera lambist 6000 rpm teeb,piisab madalamast.Hetkel ongi vist mingi 10 hz min kiirus ja max äkki 90HZ ja see pidi veel ohutu sagedus mootorile olema.
Vasta
#16

90Hz võib ju mootorile ohutu olla. Kuipalju lõikeinstrument sealjuures ümbertiirusi teeb, on see number ka ohutu?
Ei ole näinud kahjustusi kesktõuketungi tagajärjel rebenenud instrumendist?
Hea puhta lõikepinna annab terav instrument, mitte joonkiirus. Vähemalt vanasti oli nii.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#17

NAGU NÄHA SIIS MODED VALIVAD NÄGUDE JÄRGI KELLE POSTITUSI KUSTUTADA.TÄNAN!
Vasta
#18

Käsihöövliga ei tohiks siis kuidagi võimalik olla lõikamine üldiselt, sealhulgas hea pinnasileduse saavutamine? Et kiirust pole?
Noh, õigemini on, aga umbes nii 0,5m/s.
Masinfreesimisel/saagimisel/hööveldamisel on vajalik lõikekiirus seal 40-100m/s juures.
Aga ladna, las olla.
Kellele ema, kellele tütar, kellele sagedusmuundur ja kellele roosa lips.

P.S.
Pakutud höövli 19000rpm on jah puusalt lastud...

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#19

(24-09-2022, 11:41 AM)M.R. Kirjutas:  Iseenesest jääb arusaamatuks selle puutreipingi kiiruste muutmise vajadus sagedusmuunduriga.
Olles kooliajal sellistega puutööklassis treinud igasuguseid erinevaid asju, ei jäänud midagi tegematta kiiruse puudumise või liia tõttu.
Oluline oli, et peitel oleks terav.
Reeglina lasi õpetaja kandilise klotsi eelnevalt käsihöövliga vähemalt kaheksakandiliseks hööveldada
enne kui treipinki treima lubas.
Mu suurlinnas elav blond tütar ei suuda ka mõista miks on majapidamises 17 bensiiniga töötavat masinat ja ega ma ei viitsnud seda põhjendada Toungue .
Vasta
#20

(24-09-2022, 16:49 PM)Raudpats Kirjutas:  
(24-09-2022, 11:41 AM)M.R. Kirjutas:  Iseenesest jääb arusaamatuks selle puutreipingi kiiruste muutmise vajadus sagedusmuunduriga.
Olles kooliajal sellistega puutööklassis treinud igasuguseid erinevaid asju, ei jäänud midagi tegematta kiiruse puudumise või liia tõttu.
Oluline oli, et peitel oleks terav.
Reeglina lasi õpetaja kandilise klotsi eelnevalt käsihöövliga vähemalt kaheksakandiliseks hööveldada
enne kui treipinki treima lubas.
Ma ka kunagi sõitsin mossega, jumala hea auto oli. Praegu enam eriti ei viitsiks. Treipingiga on sama lugu - kui rihma teise ratta peale panna ei viitsi, ostad sagedusmuunduri. Järgmisena paned treipingile tahavaatepeegli. Mitte et seda ilmtingimata vaja oleks, aga äge ju. Ja miks ka mitte. Ja siis seod roosa lipsu peegli varre külge. Ja siis ostad soojendusega põrandamati jalgade alla. Siis lõpuks teritad peitli ära. Uued ajad, uued kombed.
Nagu on inimesi erinevaid, nii on ka vajadusi erinevaid ja masinatest rääkimata. Kui on soov näiteks piirdeposte treida, mis pea meeter pikad, mõlemad otsad täpses mõõdus neljakandilised ja jämmust napp 4cm, siis nõukaaegse pingi 2 kiirusega rihmaseib jääb napiks. Ja kui toorikuks on 10kg kobakas...Kindlasti on kodanikke kes suudaks sellise vägitükiga maha saada, aga mina nende sekka ei kuulu. Tervis tarviline vara nagu öeldakse...

muudetud.
ps. Vahepeal siin näituseks toodud freesid, höövlid, saed hoiavad teravaid lõikeinstrumente mehhaaniliselt kinni, puidu treimisel peavad käed peitlit hoidma. Isegi kui tegu mehhaanilise hoidikuga ja erikrdi terava lõikeinstrumendiga, ei tasu täispööretega kallale minna. Kui lp. ksf. soovivad seda siiski proovida, siis on pakkuda 400x1800mm detailile sobiv poolautomaat Centauro pink. Ettenihe ja sügavus sujuvalt reguleeritavad. Kiirused astmeliselt.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne