MF-70 lülitusmuhv
#1

Jälle on mul mure oma MF-70ga. Üritan temaga aastaid lund puhuda, kuid vägisi laguneb käes. Nüüd küsiks nõu targematelt, miks lülitusmuhv pidevalt ära kulub, õigemini lülitusmuhvi sõrm. Sõrm kulub ära ja siis viimases otsas võtab muhvil hambad maha. Nüüd on juba kolmas sõrm ja muhv vahetatud, kuid ei midagi, sulab nagu või kui natukene raskemat lund puhuda. 15minutiga on kulunud, krigiseb ja kärsahais on üleval. Kerget lund puhudes peab kauem vastu. Samas suvel muru niites ja vikatit kasutates ei kulu sõrm üldse. Ainult lume puhuriga on see probleem.
Algul arvasin, et suunamuute reduktoril on äkki nuudid ümarad, et tahab muhvi välja suruda. Õnnestus saada uus suunamuutmisreduktor, kuid ka sellega on sama jama, et kohe kulub sõrm ära. Järelikult selles probleem ei ole. Olen pannud tavotti vahele muhvi ja sõrmele, ka see ei anna tulemust, ikka kulub väga kiirelt. 
On kellelgi nõu või kogemust jagada mida teha.


Manustatud failid Pilt (pildid)
           
Vasta
#2

Minul sama mure. Lammutasin ühe tegelase MF70 laiali. Ei oskagi diagnoosi panna , miks ei kesta. 

Ka lumepuhur küljes ning muhv ja lülitushoob kulund - lausa siniseks lastud. Muhvil nuudid otsast maas kuid puhuri poolsel võllil nuut kena veel. 

Oskad vähemalt öelda kust neid varuosi saaks?

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#3

(14-12-2022, 20:24 PM)Gravity Kirjutas:  Minul sama mure. Lammutasin ühe tegelase MF70 laiali. Ei oskagi diagnoosi panna , miks ei kesta. 

Ka lumepuhur küljes ning muhv ja lülitushoob kulund - lausa siniseks lastud. Muhvil nuudid otsast maas kuid puhuri poolsel võllil nuut kena veel. 

Oskad vähemalt öelda kust neid varuosi saaks?
Olen kunagi neid muhve 3kohalise arvuga valmistatud.Võiks ka praegu valmistada,aga puudub ligipääs stoospingile.
Vasta
#4

Võlli peal on nuudid kulunud ja veits väändunud pikitelje suhtes. Nagu jõud taga nii surub muhvi tagasi.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#5

(14-12-2022, 21:15 PM)Daff Kirjutas:  Võlli peal on nuudid kulunud ja veits väändunud pikitelje suhtes. Nagu jõud taga nii surub muhvi tagasi.

See mõte käis ka peast läbi. Siis peaks teoorias(kui aju loogika ei peta) olema probleem puhuri poolses võllis? Muhvi kulumise jälgede järgi jookseks puhuri poolse võlli pealt maha.

Ise küsin ja vastan. PM kaubamajast leidsin varuosad(muhv ja käpp) , eks tuleb ära tellida ja loota heale kvaliteedile.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#6

(14-12-2022, 20:24 PM)Gravity Kirjutas:  Minul sama mure. Lammutasin ühe tegelase MF70 laiali. Ei oskagi diagnoosi panna , miks ei kesta. 

Ka lumepuhur küljes ning muhv ja lülitushoob kulund - lausa siniseks lastud. Muhvil nuudid otsast maas kuid puhuri poolsel võllil nuut kena veel. 

Oskad vähemalt öelda kust neid varuosi saaks?
Mul läks ka siniseks, sõrme sulatas lausa muhvi külge kinni. Nüüd kui määret vahele pandin, siis enam siniseks ei lähe ja natuke peab kauem vastu.
Viimase sõrme tegin ise tavalisest poldist, kestab sama kaua kui originaal tellituna. Nüüd neil hind ikka röögatult kallis, eelmisel aastal sain ikka poole odavamalt. Oleks võinud mitu komplekti tagavaraks osta. Nüüd olen juba targem, kui on tunda, et lülitab juba suhteliselt lõpust, siis tasub jätta töö pooleli ja panna uus sõrm, jääb vähemalt muhvile nuudid alles.
Vasta
#7

(14-12-2022, 21:15 PM)Daff Kirjutas:  Võlli peal on nuudid kulunud ja veits väändunud pikitelje suhtes. Nagu jõud taga nii surub muhvi tagasi.
Minul surub käigukasti poole muhvi välja.
Mulle tundub, et kui nuut on käigukasti poolt kulunud, siis jõud peaks suruma muhvi hoopis puhuri poole
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne