Talisuplusbassein multilifti kasti
#21

(13-10-2022, 16:34 PM)siimik Kirjutas:  Esimene idee oli:
Kata põrand ja küljed seestpoolt 5cm penoga, siis basseinikile sisse ja timm.
Kõigepealt vee ringluse suhtes küsimus-pump kui niisugune mis suubab vett transportida 200-300 meetri kauguselt 24/7 tarnides ka limuskeid ja pinnast?
Jätame esialgu kogused ja külmumised kõrvale
Vasta
#22

Tsitaat: kogemusi miinuskraadides tuletõrje tehnikaga pumpamisega? Ütleme et kui voolik on tühi ja ära külmub. Kas surve lükkab ta lahti?
Miinus kraadidega pole kustutamisega probleeme, sest vesi jookseb. Jama hakkab, kui tehakse paus, sest leegid on maha löödud. Kui nüüd joatoru kinni panna ja veidi puhata, nii 10-15 minutit, siis on juba probleemid. Jääd ei teki vaid siis kui vesi voolikus vähegi liigub ja on surve all. Joatoru jäetakse nirisema ja pump tühikäigul tööle, et surve 4-5 oleks. Töö lõpetamisel on kõige tähtsam otsekohe voolikud veest tühjendada ja kui vett jääb mõnesse, siis komandos sulab üles. Külmanud tühi voolik on ka kohmakas aga voolik jääd täis päris hull tükk.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#23

Kuidas see tuletõrje voolikute tühjendamise protseduur välja näeb? Hakkad ühest otsast rullima? Või lihtsalt tõstad üles, tekitades kõrgema koha ja lased välja voolata?

Kas kellelgi on kogemust miinustega vee pumpamisel isoleerimata torus? Ütleme, et panen 32mm PEM toru ja pumba taha mis lükkab näiteks 3-4 m3 tunnis vett. Mis temp juures see asi ära jäätub? Või hakkab see toru vaikselt pidevalt külgedelt sisse poole kinni jäätuma pikemas perspektiivis?

Kui nüüd meie kaubandusvõrgust viimaseks aplikatsiooniks pumpa valida, siis kas on alust eeldada, et mingi 60-100 eur maksev pump peab vastu 5 kuud 24/7 pumpamist? Big Grin

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta
#24

(14-10-2022, 10:06 AM)ratsoup Kirjutas:  Kas kellelgi on kogemust miinustega vee pumpamisel isoleerimata torus? Ütleme, et panen 32mm PEM toru ja pumba taha mis lükkab näiteks 3-4 m3 tunnis vett. Mis temp juures see asi ära jäätub? Või hakkab see toru vaikselt pidevalt külgedelt sisse poole kinni jäätuma pikemas perspektiivis?

Kui nüüd meie kaubandusvõrgust viimaseks aplikatsiooniks pumpa valida, siis kas on alust eeldada, et mingi 60-100 eur maksev pump peab vastu 5 kuud 24/7 pumpamist?  Big Grin
Vahet pole kas isoleerimata või isoleeritud toru.Külmub seisev vesi,liikuv vesi ei külmu kui just väga suurt pakast pole.Isegi majas jätta kraan tilkuma-nirisema ja hoiab külmumise ära.Kui juba seisev vesi on külmunud 95% siis õigel ajal veel kraani avad ja vesi voolama saab siis sulatab ka ise vee oma soojusega toru lahti.Paarkümmend aastat tagasi omal nahal kogetud kõike seda.

Eeldan ,et jutt käib tsentrifugaal pumbast, siis ei tee pidev töö mootorile midagi.Mootorile ei meeldi pidev sisse välja plõksimine(eeldame 220v mootor)Kui liiga sageli sisse välja plõksib siis läheb kondekas ja seejärel mootor...Pumba sisule ei meeldi kuivalt käimine-rikub tihendi.
Vasta
#25

natuke nuusutasin talvist veeliigutamist ühes talvepargis kus lumepuhuritele pumbati vett. kasutusel olid presendist tuletõrjevoolikud. need rulliti lahti ja kui töö lõppes , rulliti kokku ja tuppa sooja. korral olen ka jännanud külmunud voolikuga ja tornveejagajaga kus kraanid olid kinni külmunud. Ehk siis ilmal tuleb tugevalt silm peal hoida kui talvel nende voolikutega jännata.
Vasta
#26

Multilifti konteinerisse pole supluskohta rajanud, küll aga olen pidanud kliendi tarbeks sauna jääauku ületalve jäävaba hoidma. Aeraator saab sellega suurepäraselt hakkama. Mis teemas püstitatud projekti puutub, siis olen sügavalt kahtleval seisukohal selle mõttekuses. Vett pidavaks võib konteineri saada igat moodi- kilest alates ja geomembraanist isolatsooniga lõpetades. Aga see pole peamine- nagu eelpool öeldud, siis külmaga jahutusradiaatorina toimiva metallseina soojustamine on mõttetult kallis ja tülikas. Seda enam, et toda konteinerit tahetakse hiljem jälle sihtotstarbeliselt kasutada. Lihtsam on süvendada lähedal olevasse merre auk või spaasse piletid osta.
Vasta
#27

(14-10-2022, 13:14 PM)vant Kirjutas:  Multilifti konteinerisse pole supluskohta rajanud, küll aga olen pidanud kliendi tarbeks sauna jääauku ületalve jäävaba hoidma. Aeraator saab sellega suurepäraselt hakkama. Mis teemas püstitatud projekti puutub, siis olen sügavalt kahtleval seisukohal selle mõttekuses. Vett pidavaks võib konteineri saada igat moodi- kilest alates ja geomembraanist isolatsooniga lõpetades. Aga see pole peamine- nagu eelpool öeldud, siis külmaga jahutusradiaatorina toimiva metallseina soojustamine on mõttetult kallis ja tülikas. Seda enam, et toda konteinerit tahetakse hiljem jälle sihtotstarbeliselt kasutada. Lihtsam on süvendada lähedal olevasse merre auk või spaasse piletid osta.
Aga oli ju alguses juttu, et tuleb kõrvale jätta asja mõtekuse pool. Loomulikult on mugavam spaasse minna aga teine teema on ikkagi oma tehtud ja enda oma külmbassein. Tegemise rõõmu ei saa ju arvestada rahasse ümber. Kogemusi ei ole võimalik poest osta.
Vasta
#28

Esimeses postis on kirjas - peaks olema transporditav. Kui karm see vajadus on, kas kraanaga tõstetav natuke teise kujuga asi ka sobiks? Pool- või täisstatsionaarse tünni puhul muutuksid nii mõnedki tööd lihtsamaks. Just see osa, et peab saama uuesti kallurikastiks moondada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#29

Noh, üks võimalus on maasse kaevata konteiner auku ja pärast jälle välja võtta. Siis pole vaja penotada. Ja nii iga kord kui multilifti kasti vaja läheb. Kui tihti teda vaja läheb, ei tea..
Ekskavaator peaks siis "objektil" igaks juhuks seisma. Et saaks välja kaevata kui vaja läheb. Ja veekindla sisu ka välja tõsta vajadusel. Pea- asi et isetegemise rõõm on ja poest mittesaadav kogemus. Nii peaks seda tekkima küll.
Vasta
#30

(15-10-2022, 09:30 AM)vant Kirjutas:  Noh, üks võimalus on maasse kaevata konteiner auku ja pärast jälle välja võtta. Siis pole vaja penotada. Ja nii iga kord kui multilifti kasti vaja läheb. Kui tihti teda vaja läheb, ei tea..
Ekskavaator peaks siis "objektil" igaks juhuks seisma. Et saaks välja kaevata kui vaja läheb. Ja veekindla sisu ka välja tõsta vajadusel. Pea- asi et isetegemise rõõm on ja poest mittesaadav kogemus. Nii peaks seda tekkima küll.
Ma pakun,et külmumise vastu on majanduslikult kõige ekonoomsem-auku-külgedele peno-tuulekülma kaitseks kate-temp.hoidmiseks mõni õhk-vesi soojuspump.
Mul naabril küte-maja kütab maasoojus-jahutab õhk-õhk ja basseini jaoks õhk-vesi.Bassein pakun 4-6 multilifti.
Vasta
#31

Kui ise peaks lahendama 100 pluss inimese suplemise olukorra, hmmm...10-20 koormat liiva mereranda, basseiniks kile(kindlasti tühjendusvõimalusega) ja esialgu kõik. Külmade saabumisega saab aeraatori panna vms. vett saab alati merest juurde pumbata.Kuluosa võib ise arvutada, igatahes oleks esteetilisem ja vast ka mugavam. Aga eks ma vana kah ja mugav Smile
Vasta
#32

(14-10-2022, 23:57 PM)Marko Kirjutas:  Esimeses postis on kirjas - peaks olema transporditav. Kui karm see vajadus on, kas kraanaga tõstetav natuke teise kujuga asi ka sobiks? Pool- või täisstatsionaarse tünni puhul muutuksid nii mõnedki tööd lihtsamaks. Just see osa, et peab saama uuesti kallurikastiks moondada.

Kraanaga tõstetavus on piisav lahendus. Ma olen valmis kaaluma ka teistsuguseid anumaid. Smile Aga põhiline oleks see, et sellel säiliks hiljem realiseerimisväärtus. Vahepeal ma mulda vedama ei plaani hakata. Seega peno sisse panek on täitsa ok lahendus. Kui kellelgi on mõtteid mõne muu sarnases suuruses anuma osas, siis ande palun teada!

Paraku paigalduskoht ei ole rannas. Seega igasugune matmine ja liivarand pole hetkel valikutes.

Õhksoojuspump on hea mõte. Aga vist hetkel ei jää eelarvesse. Tahaks esialgu proof of concept mõttes asja ära teha. Kui läheb tööle ja muutub popiks saab mõelda vingemaid lahendusi.

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta
#33

(15-10-2022, 14:36 PM)ratsoup Kirjutas:  
(14-10-2022, 23:57 PM)Marko Kirjutas:  Esimeses postis on kirjas - peaks olema transporditav. Kui karm see vajadus on, kas kraanaga tõstetav natuke teise kujuga asi ka sobiks? Pool- või täisstatsionaarse tünni puhul muutuksid nii mõnedki tööd lihtsamaks. Just see osa, et peab saama uuesti kallurikastiks moondada.

Kraanaga tõstetavus on piisav lahendus. Ma olen valmis kaaluma ka teistsuguseid anumaid.  Smile  Aga põhiline oleks see, et sellel säiliks hiljem realiseerimisväärtus. Vahepeal ma mulda vedama ei plaani hakata. Seega peno sisse panek on täitsa ok lahendus. Kui kellelgi on mõtteid mõne muu sarnases suuruses anuma osas, siis ande palun teada!

Paraku paigalduskoht ei ole rannas. Seega igasugune matmine ja liivarand pole hetkel valikutes.

Õhksoojuspump on hea mõte. Aga vist hetkel ei jää eelarvesse. Tahaks esialgu proof of concept mõttes asja ära teha. Kui läheb tööle ja muutub popiks saab mõelda vingemaid lahendusi.
Esimeses postituses kirjas 50m merest-kas vassid?
Vasta
#34

(15-10-2022, 09:30 AM)vant Kirjutas:  Noh, üks võimalus on maasse kaevata konteiner auku ja pärast jälle välja võtta. Siis pole vaja penotada. Ja nii iga kord kui multilifti kasti vaja läheb. Kui tihti teda vaja läheb, ei tea..
Ekskavaator peaks siis "objektil" igaks juhuks seisma. Et saaks välja kaevata kui vaja läheb. Ja veekindla sisu ka välja tõsta vajadusel. Pea- asi et isetegemise rõõm on ja poest mittesaadav kogemus. Nii peaks seda tekkima küll.

Kas siis enam selle kastiga on mõtet jännata? Kui sul on auk, siis see on kõik, mida sa vajad. Edasi on vaja tegelda vaid jää eemaldamisega. Kodusaun + jääauguga tiik on meil üsna tavaline nähtus. Tekkis mõte: kui jää tekib, siis mõnikümmend inimest lihtsalt raiuvad selle tükkideks ja tõmbavad mingite võrkude või korvidega august välja. Suurema kokkutuleku raames selleks aja ikka leiate. Tartu taliujumise klubi teeb oma ujumisi muu hulgas Anne kanalis ja seal jäässe tehtav auk on suurem, kui teemaalgataja kasti põhjapindala. Merest saab vajadusel mingi paagiga vett juurde tuua. Näiteks tiki käru, selle peal tonnine paak ja veduriks miski, mis seda koormat seal rannas liigutada suudab.
Vasta
#35

Multilifti kasti suuruse augu katab talvel peakt kilega kinni,ka peno võib kile külge panna ja siis ei külmu see hullusti.Ma jões talvel iga päev teen endale augu kus "mõnuleda"nii 3-5min järjest.-15-20 pakane siis kaanetab ca 10 cm ööpäevas.
Vasta
#36

Olen ise talisuplusega 4-5 aastat tegelenud. Minu kogemus ütleb, et jää lõhkumine on üks väga tüütu tegevus. Eriti kui soovid jäävabana hoida ala mis on suurem ühest ruutmeetrist. Eks see lahendus siin väga suurt pakast ei kannatagi. Rohkem hooaja alguse ja lõpu teema.

Ei ma vassi midagi. Meri ei piirne alati klassikalise rannaga kus saad hakata oma suva järgi lihtsalt kaevama.

Tänan igatahes kõiki kaasa mõtlemast. Sain mõned head ideed. Kui teostus valmis siis kindlasti jagan ka pilte. Smile

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta
#37

Mina olen kalamehe jääpuuriga nurkadesse augud puurinud ja siis fibo saega lahti saaginud ja nii iga päev naudingu nimel ja kümnes talv läheb...mul kamraadid klubikaaslased tilgus olid mingi spets jääsae sebinud ja pidi hää asi olema,ise pole proovida saanud.
Vasta
#38

Noh kui ise minna siis muidugi. Aga vaata kui sa teed seda asja natukene sellistel kommertsalustel siis on asjad natuke teistmoodi, kui kunded vette ei pääse. Big Grin

[Pilt: FLGpnQRUcAErfvB?format=jpg&name=4096x4096]

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta
#39

Leidsin netist ühe basseini kuulutuse, ehk on ehitamisel abiks https://www.kuldnebors.ee/search/harrastused-ja-vaba-aeg/muud-harrastused/basseine-metalroami/search.mec?pob_post_id=86993874&pob_action=show_post&pob_cat_id=10982&mec_lang_override=et&srid=kb834168_10687_et
Vasta
#40

Tänan pakkumast. Basseini teema on ammendunud. Otsustasime siiski ehitada sauna ja tõsta selle teise kohta, nii et on merele lähemal. www.lennusulps.ee Wink

Praegu mõtlen küll, et kes see loll oli, kes basseini idee peale tuli. Big Grin

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne