Treimisest
#41

Eile üritasin mahlapressi mutrile uue keerme lasta tehase joodetud plaatidega teradega.Kuna suht peenike mutter siis tehase terad ei taha kuidagi sisse mahtuda ja suutsin 2 teral plaadid lahti murda...  Sad   ,käsi ei tõusnud rohkem neid ostma.Tuubis multikas kus tehakse ise terakeha ja prügist tera(lõikeorgan).Prügist kuna neid nürinenud ja murdunud 10mm tsentripuure ja muidu puure vedeleb ilmselt kõigil....Ja nüüd kodukootud teragu hoopis teine teema keeret lasta ja suisa lust.Vahepeal tera nürineb siis tera terakehast välja,näitad törts käia ja ralli jätkub...Need joodetud plaatidega teradel kippus ka plaat kildu välja viskama ja ka see mure unustatud...Nüüd lasen raami ära pritsia ja värvida ja ongi taas press korras.
Vasta
#42

(15-02-2023, 16:14 PM)muska71 Kirjutas:  Eile üritasin mahlapressi mutrile uue keerme lasta tehase joodetud plaatidega teradega.Kuna suht peenike mutter siis tehase terad ei taha kuidagi sisse mahtuda ja suutsin 2 teral plaadid lahti murda...  Sad   ,käsi ei tõusnud rohkem neid ostma.Tuubis multikas kus tehakse ise terakeha ja prügist tera(lõikeorgan).Prügist kuna neid nürinenud ja murdunud 10mm tsentripuure ja muidu puure vedeleb ilmselt kõigil....Ja nüüd kodukootud teragu hoopis teine teema keeret lasta ja suisa lust.Vahepeal tera nürineb siis tera terakehast välja,näitad törts käia ja ralli jätkub...Need joodetud plaatidega teradel kippus ka plaat kildu välja viskama ja ka see mure unustatud...Nüüd lasen raami ära pritsia ja värvida ja ongi taas press korras.
Olgugi et väljaminek on suhteliselt suur,tuleks osta vahetavate plaatidega terahoidja.Algul põhi sammu plaadid,hijem vajadusel juurde.
Vasta
#43

Mul selline piinlik lugu, et kas on möni lahke mees ja aitaks edasi. 
Mul oleks vaja keeret ajada treipingiga 16K20, aga ei oska.
Mis asendisse peaksin need juhtnupud seadma et teha näiteks meeterkeeme 1mm ja näiteks 1,5mm sammu.
Eks siis tudeerin ise edasi kui asjale pisut rohkem pihta saan.

Kitarri hammasrattad on sees 40, 86 ja 64
Oleksin väga tänulik ja kummardan maani!

[Pilt: AMWts8DrQAR0MrzKgEcF-dmSFhaUU8KFQgGVSU2k...authuser=1]

[Pilt: AMWts8ByuPLEn4IXqBnTvBTM5zelWBTyCeNRhHrY...authuser=1]

[Pilt: AMWts8C2nGZJ9LNKF75L9jUaNX6tExPr5WdDCfMB...authuser=1]
Vasta
#44

1mm B I ; 1,5 B III  Alumine keskmine mm peale. Ülejäänud tundub OK.
Vasta
#45

(15-02-2023, 22:43 PM)_rein_ Kirjutas:  
(15-02-2023, 16:14 PM)muska71 Kirjutas:  Eile üritasin mahlapressi mutrile uue keerme lasta tehase joodetud plaatidega teradega.Kuna suht peenike mutter siis tehase terad ei taha kuidagi sisse mahtuda ja suutsin 2 teral plaadid lahti murda...  Sad   ,käsi ei tõusnud rohkem neid ostma.Tuubis multikas kus tehakse ise terakeha ja prügist tera(lõikeorgan).Prügist kuna neid nürinenud ja murdunud 10mm tsentripuure ja muidu puure vedeleb ilmselt kõigil....Ja nüüd kodukootud teragu hoopis teine teema keeret lasta ja suisa lust.Vahepeal tera nürineb siis tera terakehast välja,näitad törts käia ja ralli jätkub...Need joodetud plaatidega teradel kippus ka plaat kildu välja viskama ja ka see mure unustatud...Nüüd lasen raami ära pritsia ja värvida ja ongi taas press korras.
Olgugi et väljaminek on suhteliselt suur,tuleks osta vahetavate plaatidega terahoidja.Algul põhi sammu plaadid,hijem vajadusel juurde.
Ei näe pointi hetkel kuna haruharva vaja,hetkel oli mahlapress ja tulevikus võimalik,et tõstuki mutrid ja selllise väikse sutsaka saab suurepäraselt ka nii tehtud.
Vasta
#46

See keerme  sammu seadistus imelihtne,sul 2 hooba,ühel asendid tähed või rooma numbrid,teisel tavalised numbrid.Nüüd tabelist vaatad oma sammu ja siis sammu juures ka tähed/numbrid ja nende järgi keerad hoovad paika ja olemas.Mina isiklikult panen algul suvalise junni padrunisse ja siis sõidan kergelt teraga üle ja kohe saab kammiga kontrollida kas on õige samm.Sinu pingil on tähed ja numbrid,minu pingil on rooma nr ja tava nr."Lõbusamaks" läheb siis kui soovid trapets keeret teha  Toungue  ...


Mu enda pingil needsamad kitarri ratastel puudusid asendi fiksaatori kuulid...Viskas üle,et asend ei püsi ja süvenesin teemasse ja avastasin kuule pole.Kuulid sisse siis parempoolne ratta asendi 3 kuuli pesa pingi korpuses umbes puuritud...kuul teeb klõpsaka kui pessa maandub,aga vaikus ja võllid ei liigu...Egas midagi tuleb lihtsalt vana auk täis keevitada ja uus puurida õigesse kohta.Ega vist paremat meetodit pole selle praagi parandamiseks?
Vasta
#47

Tänud!
Tegin katsetuse ära ja tulemus päris hea. Vähemalt 1mm sammuga.
Aga!
Probleem selles, et pidurdamine väga koba. Korra tömbasin kangi üle ja teriku ots lännu.
Küsimus selline, et kas 16K20 pingil on pidur ainult lindiga vöi mängib rolli ka siduriplokk. Ega see käik hästi sees seisa ka. Vajub ikka välja kui kang lahti lasta.
Ehk on kellelgi kogemust sellise asjaga.
Vasta
#48

Pidur on ainult lindiga.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#49

Vabandust kui trügin ka korraks vahele! Mul sihuke küsimus rahvale, et kas selliseid "küünlaid" kellelgil vedeleb, suunata kuhu võiks otsima minna või peab hakkama nuputama kuidas valmis teha? Keermeks on 22x1,5 põlle sees olevatele siduritele +24v kontakt ühenduseks. Miks nad eripikkusega on ma ei tea- võib olla on kunagi juba ära vahetatud
   
Vasta
#50

(16-02-2023, 20:33 PM)rehepapp Kirjutas:  Tänud!
Tegin katsetuse ära ja tulemus päris hea. Vähemalt 1mm sammuga.
Aga!
Probleem selles, et pidurdamine väga koba. Korra tömbasin kangi üle ja teriku ots lännu.
Küsimus selline, et kas 16K20 pingil on pidur ainult lindiga vöi mängib rolli ka siduriplokk. Ega see käik hästi sees seisa ka. Vajub ikka välja kui kang lahti lasta.
Ehk on kellelgi kogemust sellise asjaga.
Spindlikastil kaan maha ja sidurit 2...3 hammast peale keerata.Vajadusel ka pidurit reguleerida.
Vasta
#51

(16-02-2023, 20:33 PM)rehepapp Kirjutas:  Tänud!
Tegin katsetuse ära ja tulemus päris hea. Vähemalt 1mm sammuga.
Aga!
Probleem selles, et pidurdamine väga koba. Korra tömbasin kangi üle ja teriku ots lännu.
Küsimus selline, et kas 16K20 pingil on pidur ainult lindiga vöi mängib rolli ka siduriplokk. Ega see käik hästi sees seisa ka. Vajub ikka välja kui kang lahti lasta.
Ehk on kellelgi kogemust sellise asjaga.
Seal võib kahvel olla juba nii õhuke et sidurit ei lükata lõpuni ja see ei lukustu.
Pidurile ka eriti loota ei tasu ja pidurdamine vähemalt mul käib tundega tagasikäiku kasutades kui vaja äkki peatuda.
Tunnistan ka ausalt, et see pink mulle käejärgi ei ole.
On küll hea jäik ja suure spindliavaga ning olen ta taga veetnud küll paar päeva aga lihtsalt ei istu...
Risti liikuv sidurikang ja et keermesamme saab vaid kindlate pööretega.
Vasta
#52

(17-02-2023, 00:29 AM)2715 Kirjutas:  
(16-02-2023, 20:33 PM)rehepapp Kirjutas:  Tänud!
Tegin katsetuse ära ja tulemus päris hea. Vähemalt 1mm sammuga.
Aga!
Probleem selles, et pidurdamine väga koba. Korra tömbasin kangi üle ja teriku ots lännu.
Küsimus selline, et kas 16K20 pingil on pidur ainult lindiga vöi mängib rolli ka siduriplokk. Ega see käik hästi sees seisa ka. Vajub ikka välja kui kang lahti lasta.
Ehk on kellelgi kogemust sellise asjaga.
Seal võib kahvel olla juba nii õhuke et sidurit ei lükata lõpuni ja see ei lukustu.
Pidurile ka eriti loota ei tasu ja pidurdamine vähemalt mul käib tundega tagasikäiku kasutades kui vaja äkki peatuda.
Tunnistan ka ausalt, et see pink mulle käejärgi ei ole.
On küll hea jäik ja suure spindliavaga ning olen ta taga veetnud küll paar päeva aga lihtsalt ei istu...
Risti liikuv sidurikang ja et keermesamme saab vaid kindlate pööretega.
Kahvleid on M.R. piisavalt.
Vasta
#53

(16-02-2023, 20:33 PM)rehepapp Kirjutas:  Küsimus selline, et kas 16K20 pingil on pidur ainult lindiga vöi mängib rolli ka siduriplokk. Ega see käik hästi sees seisa ka. Vajub ikka välja kui kang lahti lasta.
Ehk on kellelgi kogemust sellise asjaga.
 Video selle kohta.   
Vasta
#54

(16-02-2023, 21:28 PM)heiti Kirjutas:  Vabandust kui trügin ka korraks vahele! Mul sihuke küsimus rahvale, et kas selliseid "küünlaid" kellelgil vedeleb, suunata kuhu võiks otsima minna või peab hakkama nuputama kuidas valmis teha? Keermeks on 22x1,5 põlle sees olevatele siduritele +24v kontakt ühenduseks. Miks nad eripikkusega on ma ei tea- võib olla on kunagi juba ära vahetatud

Hommik!
Minul ei ole! Aga muidu maailmas on ikka neid veel olemas. Hiljuti mingid venekeelsed mehed käisid meil firmas, kratsisid kukal ja küsisid umbes sama küsimuse, siis küsisid, et aga äkki on meil messingvõrku? Mina jäin endale kindlaks ja korrutasin muudkui - netu, netu, nemaaa!
Mehed tegid mossis nägusid ja läksid minema, järgmine päev tulid jälle 2-kesi koos kahe kulumata harjaga tagasi. Kust kohast nad need leidsid või välja keerasid, mina ei tea.
Aga kui ma veel noor ja veel rumalam, kui praegu, olin, siis ma asendasin selle messingvõrgust rullikeeratud kontaktosa lihtsalt 6 mm läbimõõduga messingvarda jupikesega. Ja kui lgp. ksf! MR nüüd viitsib, siis ehk kirjutab siia järgi, et nii küll ei tohi teha jne... Hari on praegu pingis ja pink töötab ja mitte kodustes tingimustes 3 x aastas. Aga muidugi - lugeja, ära Sina nii tee!
Ja neid harju on erinevaid ja eri pikkusega, vb peavadki antud pingis olema erineva pikkusega harjad, oleneb konkreetsest konstruktsioonist....
Vasta
#55

"Küünlaid" leiame, kalli raha eest ainult.

   

Messingvõrku kontaktide tegemiseks samuti

   

Aga alguseks oleks hea teada mis pingile neid tarvis läheb. Ja kas on kindel, et viga "küünlas" on?

Sinutoru multikas siduri reguleerimisest... on kehtiv ainult sel juhul kui sidur lihtsalt libiseb läbi, ei "vea" niiütelda.
Muude probleemidega tuleb palju kaugemale/sügavamale vaadata.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#56

Siduri reguleerimisest jääb vist väheks jah. 

See kahvli poolt liigutatav süsteem on kulunud vist liialt. Need “kutsikad” vöi kuidas neid nimetatakse ei lukustu korralikult. Pole veel aru saanud kas saab seda möistlikult remontida vöi tuleb osi otsima hakata.
Head vihjed mööda külge maha ei jookse.

Vedamisega probleemi ei ole. Pöördesse läheb kiiresti ja seisma jääb ka.
Probleem kangi opereerimisega. Loge ja ei püsi sees. Vajub lihtsalt välja. Täpseks tööks väga halb.
Vasta
#57

(19-02-2023, 21:08 PM)M.R. Kirjutas:  "Küünlaid" leiame, kalli raha eest ainult.



Messingvõrku kontaktide tegemiseks samuti



Aga alguseks oleks hea teada mis pingile neid tarvis läheb. Ja kas on kindel, et viga "küünlas" on?

Sinutoru multikas siduri reguleerimisest... on kehtiv ainult sel juhul kui sidur lihtsalt libiseb läbi, ei "vea" niiütelda.
Muude probleemidega tuleb palju kaugemale/sügavamale vaadata.
Pingiks on see peletis- 163.
   
Kiiruse kastis sai laagreid vahetatud ja nüüd sai põlle kallale mindud. Sellel risti kelgul tagasitulek ei vedanud sai juureldud asja juures ja hetke olukord on praegu selline.
   
   
Kuna sai lahtivõetud, vahetan laagrid ka ühekorraga ära, aga siduritega on jah sedasi, et üks pool libises ja vaatasin kettad olid kuidagi irsa-arsa, ühepoole puks oli nihkes ja osa kettaid oli nuudist maas. Aga jah sellepoole mis libises oli see nn. küünal ligadi- logadi. 
Eile sai käigukast tuurid üles - selle sidureid timmituid- no igatahes mulle küll meedib  Big Grin.
Kui kallist raha tk. eest küsitakse?
Vasta
#58

Tea kas siia sobib aga kuidas lihtsalt teha sfäärilisi kausse.
Esiteks kust saada vastava kujuga tera?
Tera toorik oli eelmises elus ketasfrees ja moondus ta hammaste mahakäiamise ja järgneva mõõtu treimise teel.
   
   
   
   
Küljed lasin terituspingis käia nurgaga nõgusaks et saada positiivne teranurk ja keskele soone selle mõttega, et siis on mõlemal pool kukaldus juba olemas ja vaja vaid üks serv maha käial lasta ning töötabki juba puurina.
Tegelikult pidi talle uhke saba ka taha tulema et ta tsentripukki sobiks aga näe laiskus sai võitu ja sättisin vahelehtedega tsentrisse.
Selleks tera paksune pulk treida ja siis saab vaadata kas alumine ja ülemine serv kokku lähevad.
Peaaegu oleks läbimõõdu määramisel eksinud ja mõõtsin vaid läbimõõtu aga mõõta on vaja diagonaale sest nii läheb ju läbimõõt suuremaks.
Igatahes asja ajas ära ja valmisid kausid karastuvast materjalist.
   


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#59

Kas keegi hiljti mõne treipingi on lasnud taastada? Mis suurusjärku võiks hinnad jääda? Omal üks 1A616 pink mis on justkui nagu töökorras, kuid pole eriti täpne enam ja endine elu kolhoosi töökojas on talle raske olnud. Säng on isegi asjatundmatule silmale rikutud, kärniga on kuskilt midagi tagant otsast toksitud jne.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne