Abipalve tagasideks
#21

Tere õhtust, foorumi- ja pullivennad!
Rõõm on näha, et eriti kedagi see teema ei koti ja keda kotib, need on valmis kaabut kergitama ja lahkuma! 
Mina olen juba välja arvatud, muidugi teenitult, ma ei ole tootnud sisu, olen reostanud, trollinud, pask ja ila minu poolt ja ma ei vaidle vastu ega palu abi tagasisideks.
Sinu foorumi kasutaja on blokeeritud. Blokeerimise põhjus: Kui moto surnud siis kass ka. Ehk aitab sellest foorumi trollimisest juba

Blokeering võetakse maha: Mitte kunagi

Kirjutada võiks nii mitmestki asjast, aga arvan, et mõtet pole asju loopida vastu asja ja kedagi 9000+ foorumlastest eriti ei koti sellised abstraktsed filosoofilised teemad, mitu postitust keegi tohib 24 h jooksul teha, keda foorumist välja arvatakse, kes ise lahkub jne. Oluline on, et saaks oma küsimusele, et kus kuradi kohast saaks mutri M6, kohe vaja jne...
Foorum pole enam ammu see, mis oli algselt. Olen varemalt pidevalt vigisenud foorumi perspektiivi ja arengu kohalt, muidugi põhjendamatult ja saanud ka selle eest teenitult. Foorum on muutunud nõudmiste ja vajaduste tõttu, ka ksf! V6sa, nimekaim Priit jt tublid ksf!-d, kes on valmis suvalisi abivajajaid, kes oma probleemidega on vaikselt ja regulaarselt siia tekkinud, aitama, kuna neil on teadmised ja motivatsioon neid aidata. Teema autor Taavi on juba ammu siin kirjutanud, et foorum on muutunud praktilist abi küsivate foorumlaste abistamise kohaks, nii on ja sellega on ka minu arvates foorumi vaim hävitatud, seda on näha ka antud teemas, kirjutajaid on vähe, ka selle sama peaabistasja V6sa toetuseks kirjutavad ainult (positiivses mõttes) kohalikud grafomaanid, mitte need, kellele V6sa on abistavaid vastuseid andnud (ja, Marko, tean, et Sa oled siia kirjutanud, hea seegi!)
Üldiselt on asi si.tt, palju siit on lahkunud, seda ilmselt Meelis ka ei adu, kuna mototeema pole talle eriti armas ja arusaadav ja asi pole selles, et ksf! V6sa ei saa omi teadmisi levitada rohkem kui 3 x päevas ning et mingisugused "moderaatorid" kusagil ahistavad kohalikke "voorumlasi"..... palju siin üldse tegevmoderaatoreid on, see peaks isegi kassile arusaadav olema, 1,5 tk, ma arvan. Ja mis ma veel arvan - foorum on kahjulik Teie vaimsele tervisele, eriti kahjulik on see moseraatori tervisele. Ta peab kõik selle jama, mida siia postitatakse, sealhulgas ksf! V6sa 3 postitust, läbi lugema ja pole ime, et tal tekivad foobiad, stressid, luulud jms vaimsed aistingud ja probleemiid ning tekib tülgastus ja vastumeelsus igasuguste postituste suhtes ja tundib õigem ja lihtsam need üldse kustutada või limiteerida. Mina ise ka loen huviga, aga tihti lihtsalt oma vaimsete võimete piiratuse tõttu ei saa asjadest aru, eriti ksf! 2751 ja ka M.R postitustest, kuigi peaksin saama, on vahel samad aparaadid ka omal nö käega katsuda ja vahel ka vaja neid kuidagi käima ajada, aga rumala inimese asi, isegi siis, kui asi lahti kirjutatakse, ikka ei saa aru...
Vabandan, et välja heidetuna üldse siia sisu mitte tootsin (tervitused nimekaimule!), et ei kiitnud ksf! V6sa piisavalt  jne, aga olge rahulikud, kui tegelik moderaator minu pas.ka ei kustuta, siis ma rohkem ka seda keskkonda ei reosta!

tervitades, Priit
Vasta
#22

Veel üks trolling, enne tuduunele suikumist nagu mul on olnud ikka halvaks  kombeks...
Jah, tõesti, näha on, et kedagi eriti voorumlastest see teema ei koti, huvitab rohkem ikka traktor 16 roolivarras ja traktor 25 eimäletagimisasi, vist mingi pump?, jah, nii on. Paljud sisse registreerunutest üldse "otsivad midagi", nii on ja nii läheb edasi ja kui ksf! V6sa ei vasta, siis nii ongi ja mina nüüd login jälle välja ja rohkem "ei trolli".....
Vasta
#23

Valetasin, trollin edasi...(pole veel trankvilisaatorite mõju alt vabanenud)
Saan aru, et aega on läinud vähe, aga ikkagi... see rahvas ja need foorumlased, kes ei hooli ja on ükskõiksed (ksf! h2rra midagi taolist pidevalt väidab?) ongi väärt Modereerimist, nii et ksf! 13 Teet, kõik on õige ja 3 postitust päevas on ilmselgelt unterfoorumlaste jaoks liiga palju! Ja kui keegi siin nüüd arvab, et ma peaks olema uhke foorumlaste, eesti rahva või millegi veel suurema üle, siis nii ongi, ma olengi, aga mitte selle foorumi kasutajate üle, ilmselt ikkagi on mingi tõde selles, et 1940-ndal aastal tuldi siia kirjaoskust õpetama, aga selle foorumi liikmed olid sel hetkel garaažis....
nüüd tõesti lõpetan, kuna lähen ära ja üldse ei tohiks siin trollida, või mis see iganes oli. Et siis nokkige oma tatti ise edasi, kui nii võib väljenduda!
Vasta
#24

Lõustaraamatus antakse igasuguse vihakõne eest kohe tuimalt 30 päeva bänni. Kaevata pole kuhugi. Kumba varianti siis aeg-ajalt moderaatoritega pahuksis olevad foorumlased eelistaksid - kas tuima algoritmi või inimest? Ma ei ole selles teemas lugenud algusest lõpuni läbi ühtegi postitust ja ei kavatse bännida kedagi.
Ei ole mõtet võistelda moderaatoritele ärapanemises sõltumata sellest, kui tarka juttu või haljast huumorit siia kirjutada suudate. Võtke rahulikult.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#25

(18-11-2022, 17:57 PM)Kalts Kirjutas:  Ma arvan, et õigel rajal on kindlasti PlyVal64 öeldes "Me tootsime sisu - vabast ajast ja vabast tahtest! " ning samuti ei saa märkimata jätta iidvana ütlemist "vaidlustes sünnib tõde". Kõik see kokku tähendab, et on palju pahna, aga ilma selleta pärleid ka mitte. Foorum elab sisust, olgu see nii- või naasugune ning kui seda pole...
Aitüma! Nii on. Lühilausetega ila targemaks ei tee! On pahna ja pahna tootmises oleme me isand Võsaga (ja veel äsja sõna võtnud mõne kaasfoorumlasega) sunnitud ennast ära tundma. Aga...? 

Kuidas muutuks automoto.ee "paremaks", kui me näiteks Taaviga lahkuksime? Kuidas need VÄIDETAVAD kõvad tehnikamehed edasi elavad? Selle foorumi eksistentsi ajal  on SURNUD terve plejaad Tegijaid....ja sittagi pole foorumis muutunud!
Vasta
#26

Veski mine sa ka metsa oma lühilausetega. 
Isandpauk küsib : klaasiliimil krunt ei kuiva. 
Vastan: kasuta klaasi liimi krunti 
Või pean mingit teadust arendama klaasiliimi ja klaasiliimi krundi teooriat.
Vasta
#27

(18-11-2022, 19:44 PM)mlsluik Kirjutas:  Ei näe me enam siin kuidas Eesti mees saksas ratrode ehitab, ei näe me enam siin Eesti kuulsama youtuuberi tegemisi, ei näe me enam harvesteride remondijutte, ei näe enam Sillu kolhoosimeenutusi, ei näe elukogenud Viplala tegemisi, ei näe Talupoja elutarkust ja reaalselt maaelu jne, see nimekiri on uskumatult pikk kes kõik on loobunud või pandud loobuma....

Ise ammu loobunud, poogen täiesti. Istuge sisse kui soovite, sööge pipraga või lööge seina aga noo on paljuski potensiaaliga siit lahkunud moderaatorite tõttu, olgu see siis kas nende tegemata jätmine või pigem teinekord liigne agarus....
Teiste põhjuseid ei tea, aga kuulsa juutuuberi probleem mäletatavasti algas sellest kui juhiti (pädevalt ja viidetega kusjuures) tähelepanu koostule, mis tal sai lahendatud "aabitsatõdedega" vastuollu minnes. Siinkirjutaja seisukohast täiesti õiglane ja asjalik tähelepanujuhtimine oli. Toodi ka pädevad näited elust jne.
Aga.. Kuulsad inimesed teatavasti ei eksi, nii ka too juutuuuber. Selmet tunnistada viga, tegi ta lihtsa kalkulatsiooni, mispeale otsutas siin oma tegemisi enam mitte kajastada (pole vaja ebamugavaid tähelepanujuhtimisi, eksole). Valdav enamus kanali tellijaid lihtsalt vaatab (loe klikib), kommentaarides kiidab ja on rahul. Rahavoog toimib.
Mis ma tahan öelda - Luige kriitika juutuuberi näitel AM foorumi kollektiivi suunas on liiga tegemine. Kui tahta lihtsalt kaasa kiita, saab ju teda YT jälgida. Mina ei häbene öelda, et vaatan puulõhkuja ehitamist. Mitte et ma selle ise tegemisel mõtet näeks, aga protsessi kui sellist on nauditav vaadata. Tema poindist asja teha saan ka vägagi hästi aru. Kõnealuse tegelase puhul  on nauditav lisaks päristööle ka operaatori- ja reziššööritöö. Pole just palju neid, kes ühes isikus suudaksid (siinsel näitel) suures pildis head metallitööd teha teha ja samas oma tegemisi haaravalt kajastada.

Ja teisest teemast siia üle kandes - Priit, vaata, tal on lauale tekkinud head Makita akutööriistad, pluss spetsiilifilisemast metallitöö valdkonnast igasugu lõikurid, metsamasinasse Stihli saag jne. ilmelt varsti näeme magnetkinnitusega puurpinki jms. Ei jää silma ühtegi Ryobit, HPG-d,Hehti, Huijoovit ega muud tundmatu looma nahka, miks küll!?
Vasta
#28

Tähelepanu pööramine ja pesuehtne pidev üleolev mölisemine on kaks väga erinevat asja. Valget siinkohal mustaks ei räägi, ega inimesed päris eilased ka pole.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#29

(19-11-2022, 02:34 AM)hobiautod Kirjutas:  Veski mine sa ka metsa oma lühilausetega. 
Isandpauk küsib : klaasiliimil krunt ei kuiva. 
Vastan: kasuta klaasi liimi krunti 
Või pean mingit teadust arendama klaasiliimi ja klaasiliimi krundi teooriat.
Mina eelistan ikka korralikku selgitust. Antud näite puhul klaasiliimi krundist ma oma piiratud teadmiste põhjal mõtlesin, et klaasiliimi krunt on krunt mis käib klaasiliimi alla, nagu nt locktite plastikuliimil käib liimitavatele pindadele alla locktite 770 (polyolefin primer) ja siis liim peale ning pinnad kokku. St et alati on mõistlik ikka mitte lühilauseid loopida vaid täislausetega asi ära seletada ...
Tänan edaspidi üheselt mõistetavate postituste eest!

honkomees, kes otsib foorumist infot ja täiendab oma väheseid teadmisi.
Vasta
#30

foorum ei ole jah kahjuks enam see mis ta ennem oli....Vahel läheb jah inetuks ütlemiseks mis ei sobi kuidagi ja need kustutada,aga siin julmalt tapetakse teemasi...
Vasta
#31

Foorumi hingeelust ja tervisest üldiselt ei olegi nagu eriti midagi kirjutada. Eks riigi väiksus ja keele levik seab oma piirid. Olen mõnikord sattunud lugema teemasid sealtpoolt suurt lompi ja ka idapiiri tagant.Huvitaval kombel püsivad enamasti kõik teemas ja suudavad ka toota loetavat sisu. Seda just erinevate vaatenurkade alt, mis ongi eriti tervitatav. Eriti rõõmustab minu kibestunud hinge erinevate sõlmede remondijuhised koos piltidega ja varuosade sobivus tänapäevastega või ristkasutatavus.  Loomulikult ei ole ma nn "köögipoolega" kursis ja ehk on varasemalt asjasse mittepuutuv jutt välja riisutud.
Siinses foorumis on nagu mingi huvitav ilming, et mingisse tehnilisse teemasse sõidab sisse näiteks kartulite muldamine ja terve lehekülg või kaks aetakse täiesti teemavälist juttu.Kartulate muldamine on ka äärmiselt vajalik tegevus saagikuse seisukohalt, kuid selleks saaks ju teha oma teema, või arutada seda üldse näiteks põllumeeste foorumis, kus kompetents kraadivõrra kangem ilmselt.
On varem ka räägitud "teispoolsusesse lahkunutest" ehk isikutest, kes läinud siit ära. Saan aru, et erinevatel inimestel on süütenöör erineva pikkusega. Ega ise ei kipu ka oma asju siin lahkama ja nokitsen omaette rohkem. Introvert, mis parata. On varemgi juhtunud siin ju, et küsides midagi tuleb teemavälist juttu 2 lehekülge ja lõpptulemusel leiab keegi, et teemaalgataja (mitte v6sa, vaid hüpoteetiline jutt) loll on. Teine teema on muidugi solvunud. Me oleme vist enamasti siinses foorumis täiskasvanud inimesed. Seega peaks olema soovitused, näpunäited ja vihjed teretulnud oma asjade paremaks saamiseks, eeldusel, et me seda tõesti soovime, mitte ei tee asju lihtsalt selleks, et tagant kiidetaks. Saan aru, et minu noorusest alates on maailm muutunud. Varasemalt olid tööeesrindlased ja lööktöölised jne. Nüüd on Yuotuuberid ja blogijad, influencerid (mida iganes see ka ei tähenda) tõstetud esile ja seatud eeskujuks. Tundub, et põlvkondade kriitikataluvus on täiesti kardinaalselt erinev. Eks varasemalt ei saanud ka niisama ära blokkida netis, kui juhiti tähelepanu, et see tehniline lahendus kohe üldse hea pole vaid pidid rinda pistma reaalse eluga. Enese püsti ja pikali pildumisest polnud ka kasu, keegi ju ei filminud suuri emotsiooni, seega milleks draamatseda. Tuli sõlm ümber ehitada. Kui oleks solvumisolümpia, siis AM foorum võiks välja panna vabalt oma koondise,  no või vähemalt ühegi esivõistleja. 
Ehk on pika jutu kokkuvõte see, et isiklikult sooviksin ehk näha rohkem sisukat sisu ja süvitsi minemist, mis tähendaks küll ehk vähem postitusi, kuid ka väiksemaid andameid kronofaagia altarile.
Vasta
#32

Aga meil on siin foorumis veel suhteliselt rahulik. Käisin just venelaste "Fermeri" lehel ja seal mingile Kukutisele vajutati kolmekuune blokk kuna julges arutleda teemal kas model on õigus või ei. Meil on vähemalt dialoog võimalik mingi taluvuspiirini.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#33

(19-11-2022, 10:45 AM)Külahull Kirjutas:  Tundub, et põlvkondade kriitikataluvus on täiesti kardinaalselt erinev. Kui oleks solvumisolümpia, siis AM foorum võiks välja panna vabalt oma koondise,  no või vähemalt ühegi esivõistleja.

Täiskasvanud intelligentse inimese tunnus on võime tunnistada oma vigu ning mitte minna kriitiliste märkuste peale leili. Ning kui on näha, et kriitika asemel pakutakse aseainena solvanguid või muul viisil "ussitamist", siis leida endas meelekindlust ja jätta lihtsalt vastamata. Teate küll, et loll (või pahatahtlik) tõmbab sind oma tasemele ja siis lööb sind kogemusega. Eelnev ei tähenda, et tahan kuidagi ümbernurga öelda nagu enamus foorumi kasutajatest oleks ebaintelligentsed infantiilsed jobud. Ma olen siin, sest mulle meeldib siin.

/--/
Mulle meeldib kõik see
mis meie sees on kaunist veel
Mulle meeldib puutumata loodus
Meeldib olla noor
Ja oma rahvaga mul meeldib olla koos.
/--/
Vasta
#34

Ei ole ka näinud et v6sa mingit jama toodaks, eks ongi vaja selliseid ksf-e kes rohkem postitavad ja hoiavad foorumit käimas.

Foorumis võiks vast sõnavabadus ikka säilida. 
Lisan siia 2 tsitaati(mõlemad on kõrvu jäänud ühest "õudsast" raadiost, mis asub nõmmel):
Ma ei nõustu teie öelduga, aga ma kaitsen teie õigusi seda öelda. 
Solvumine on rumaluse tunnus.
Vasta
#35

Tere.
On juhus olnud isand V6sa kokku saada, lausa kaupa teha. Tegu on omamoodi maakaga nagu siinkirjutajagi.
Elan maal, kodutee mida talvel lükata on kuradi hull (1,5 km.) lagedat põlluteed. Leiva teenimiseks tuleb asustatud punkti, linna sõita.
Talvel elus olemiseks kütta, kütta. Nagu klassikud on öelnud, tahan kütan ei taha ikka kütan.. Nüüd ma rääkisin endast ärge pahandage.
Tagasise V6sa abipalveks on järgmine, PANE edasi! Loen alati need vähesed vana kooli teemad läbi. ( Kass luges need just üles)
Kuigi ma ei usu Kassi juttu, ta on palju targem ,kui paista laseb, seal poe taga. (see oli nüüd palderjani eest)
Ksf. Luik loetles üles kelle kirjutiste puudumisest kahju on, lisan veel oma kadunud lemmikautori, va pottsepp, autoehitaja.

Loeme ju seda foorumit pidevalt, aga sisse logima eriti ei kipu!

Manuaali ei loe
Vasta
#36

Härrased, me keskendume liigselt minu isikule ja liiga vähe olulisele:

(18-11-2022, 22:21 PM)kass Kirjutas:  ... et foorum on muutunud praktilist abi küsivate foorumlaste abistamise kohaks, nii on ja sellega on ka minu arvates foorumi vaim hävitatud, ...

Maailmavaateline erinevus, tuleb tõdeda. Big Grin Samas - kui abipalvete ignoreerimine aitaks AMF taas elule, siis seda annab ju ometi korraldada. Ainult, et mis oleks sellisel juhul AMF olemasolu mõte?


Meil on üks vaikne ja viks kohake: http://foorum.vanatehnika.ee/. Igati hariv koht. Viimane postitus 10. novembrist. Teeme AMF teise samasuguse?

Hakkasin praegu mõtlema, et tegelikult ei saagi austet kaasfoorumlased rämpsu õppimiseks viidata, kuivõrd moderaatorid on pidanud siit välja kandma jooksval aastal kümnete kaupa haisvaid kirjutisi, et foorumi taset säilitada.
Vasta
#37

(20-11-2022, 22:41 PM)v6sa Kirjutas:  ... kuivõrd moderaatorid on pidanud siit välja kandma jooksval aastal kümnete kaupa haisvaid kirjutisi, et foorumi taset säilitada.
alahindad arve, ainlt minu omasid on sadades prügikasti lennanud, sealhulgas selliseid, kus ma teema algatajat hoiatasin  midagi tegemast koos näidetega elust.
Vasta
#38

Toon küsimuse siia teemasse üle, et mitte "teises teemas kartuleid muldama asuda" Toungue (kuratlikult hea võrdlus tegelikult) Ei mingit solvumist, sääraseid võib minu postitustele rahumeeli jagada edaspidigi. Cool

Kuna mingil põhjusel automaagiline tsiteerimine ei tööta, siis:
austet ksf! MeelisV kirjutas  siin muu hulgas sellised read :

Ja noh muidugi see solvumise asi. Mingi eestlaste kiiks. Mitte ainult siin foorumis. Kohe lüüakse uks seljataga kinni koos ähvardusega, et mina enam siin liivakastis märga liiva ei tee.
Teisalt on ka see solvamine ja õpetamine stiilis et kas teed minu moodi või teed valesti on ka mõlemad meile omased. Seda ei kohta nt. UK või US foorumites. Enda vigade tunnistamine siin haruldane seal tavaline.
Lõõpimine ja naljad enda pihta on seal ok nalja tegemine teise pihta on seal ok - aga meil ?
Esimesel juhul oh häbi ja teisel juhul saad parimal juhul karjuva sõnumi postkasti.



Siit harutan teemakohase küsimuse, et palun rahvahariduse edendamiseks välja tuua mõni postitus (eelistatult minu oma), kus selgesõnaliselt antakse mõista:  kas teed minu moodi või teed valesti .

Küsimuse taustaks on arusaamatus: kui USA, UK ja DE fooorumites (mujal ei ole perioodiliselt lugemas) ei üritata neutraalse iseloomuga tekstist leida solvangut, siis meil (ja ka Soomes) kiputakse mitmest erinevast võimalusest loetut tõlgendama valima ikka solvumist võimaldav. Tuleb enesekriitiliselt tõdeda, et kipub siinkirjutajalgi seda viga ajuti sisse viskama... Aga kui rahulikult uuesti lugeda, siis selgub tihti hoopis helgema tõlgenduse kõrgem tõenäosus.

Miks üldse peaks keegi arvama, et tema lahendus on ainuvõimalik ja sealjuures ka -õige?

Ainus pähe tulev vastus oleks teadmiste piiratus...
Vasta
#39

Mulle ei meenu, mis filmis see oli, mida viimati vaatasin, aga seal esitas üks "filmiabikaasa" oma mehele küsimuse, et kas sa räägid tõtt? Seepeale aga vastas mees umbes nii, et ma ei oska öelda, kas kõik on tõde, mis me selle pähe räägime, pigem on see iga inimese enda nägemus ja tõlgendus tõest.

Aga Võsal on õigus ka selle mätta otsast, et paljude jaoks ei ole õiget või valet, on vaid minu ja vale.
Ja ma ei pea siinkohal silmas foorumlasi, vaid väljaspool foorumit toimuvat.
Vasta
#40

(17-01-2023, 13:25 PM)v6sa Kirjutas:  Miks üldse peaks keegi arvama, et tema lahendus on ainuvõimalik ja sealjuures ka -õige?

Päris tihti võib see olla tõele piisavalt lähedal et nii mõelda. Näiteks on kartulit talvel lume sees (kaetud ju!) ilmvõimatu kasvatada, samamoodi ei saa seda kasvatada suvel aga katmata olekus jne! Kas nüüd kartul katta mullaga või heinaga või mererohuga on juba peenhäälestus aga AINUvõimalik ja AINUõige kartuli kasvatusviis on Eestis "suvel ja kaetult".  Ja ega seda on ka kõiges muus tegelikult! Lihtsalt jääb ära eesliide "AINU-" ja asendub millegi muuga. Tegelikult on enamus probleemistikust sama mis seksiga: soo jätkamiseks on Loodus teinud ÜHE AINUÕIGE lahenduse, kõik muu on puhas rõõm, mida Loodus on "võimaldanud" jube vähestele liikidele. Ehk neid AINUvõimalikke ja AINUõigeid asju on siin ilmas tegelikult palju rohkem kui me igapäevaselt neid tajume. Enamus neid on üldse füüsikaseaduste põhised ja me ei saa eirata näiteks gravitatsiooni mõju Wink Või ka tõdemus, et enne harjakivide installi peaks ikka vundamendi, seinad ja sarikad ehitama... Aga väga tihti ongi kõigi nende solvumiste põhjuseks just täpselt nii LIHTNE tõsieluline tõik, mis välja tuuakse. Ja see on küll ka AMi foorumi probleem! Eks me Sinuga oleme paljuski ka süüdi Wink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne