Abipalve tagasideks

(01-05-2023, 11:33 AM)Meelis2 Kirjutas:  Kui ajakirjandus on terve viimase kuu töötaud Kremli propagandajuhiste järgi, kõikvõimalikud foorumid, FB ja jne jne nõretavad vihkamisest meie riigi ja valitsuse ja riigikorra vastu siis pole ma näinud oma silmaga ühtegi inimest üheski seltskonnas kes oleks poole sõnagagi mingit maksuteemat hakanud üles kütma. 

Paistab et 90% rahvast saab aru kuidas riik toimib, seevastu ülejäänud 10% korrutavad nagu papagoid ja ei saa mittemillestki aru.
Lihtsalt ei saa aru kas inimestel tekib mingi orgasmilaadne õnnetunne kui nad saavad rõvetseda oma riigi ja oma rahva  vastu?
Sama siin. Kõige hullem on see, et need 10% täidavad oma jauramisega suurema osa digitaalsest suhtlusruumist ja osadele võib jääda mulje, et enamus Eesti rahvast arvabki nii.
Viimase kuu jooksul on olnud populaarne küsimus, et kui valimised toimuksid nüüd uuesti, kas hääletaksid kellegi teise poolt. Minu tutvusringkonnas jäid kõik oma häälele kindlaks. Mõni küll mainis, et maksud on ebapopulaarne teema, aga arusaadav.
Vasta

Kuna meil on demokraatlik riigikord siis inimesel ei ole keelatud omada oma arvamust ja ka seda väljendada. Lugedes aga juunikommuistide foorumit mõtled kas neil inimestel on ka kunagi ema olnud või on nad tõesti pededest sündinud?

Tsitaat vastavast fooruist meie peaministri kohta:
ssssssssssssssss
oleks õigel ajal abort tehtud oleks kergem elada !!!
Vasta1 p
RRRRRRRRRRRRRRR
No aga teeme seda siis...äkki hakkab vahelduseks tõtt rääkima ?
Kuigi ei usu, see inimene on paadunud valetaja
Vasta1 pMuudetud
RRRRRRRRRRRRRRR
Ei seda juhtu, kõik läheb ukridele.
Vasta1 p
AAAAAAAAAAAAAAAA
Odavam oleks uputada
Vasta

Tegelikult on aeg nimetada asju õigete nimedega , niipea kui tuli jutuks automaks tekkisid meedias lood kui tagurlik on eesti , viimane riik euroopas kus pole automaksu . Väidetavalt pole keskkonnahoiul ja automaksul mingit seost ,aga sellist juttu aetakse .
 Kui riigi kassa on sõja tõttu miinuses siis oleks riigimehelik seda öelda ja kehtestada riigikaitsemaks , mitte sogada .
Vasta

(01-05-2023, 21:14 PM)edvard Kirjutas:   Kui riigi kassa on sõja tõttu miinuses siis oleks riigimehelik seda öelda ja kehtestada riigikaitsemaks , mitte sogada .

Toetan.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Toetan samuti.
Vasta

Pole sõja tõttu, eelnevate laenamiste tõttu on. Kunagi on vaja laen tagasi maksta ju, mitte igavesti edasi lükata.
Demokraatiat seostatakse sõnavabadusega aga tegelikkuses see nii ei ole. Lisaks tuleb meeles pidada, et sõnavabadus tähendab seda, et võid vabalt väljendada ennast KUID pead ka vastutuse võtma nende sõnade eest. Sõnavabadus pole roppuste plangu peale sodimine.  See KUID osa muide ununeb inimestel tihtipeale ära nagu üritatakse seaduseid lugeda ühelauselisena jättes kõrvale ülejäänud seadused ja seda juba põhiseadusest alates, näiteks rõhutakse isiklikule puutumatusele aga jäetakse lugemata "kui ei ohusta teisi" osa või "kui pole sätestatud teisiti" jne.
Vasta

(01-05-2023, 11:33 AM)Meelis2 Kirjutas:  Oman ikka suht suurt suhtlusringkonda kõikidest ühiskonnakihtidest ja elualadelt. Kui ajakirjandus on terve viimase kuu töötaud Kremli propagandajuhiste järgi, kõikvõimalikud foorumid, FB ja jne jne nõretavad vihkamisest meie riigi ja valitsuse ja riigikorra vastu siis pole ma näinud oma silmaga ühtegi inimest üheski seltskonnas kes oleks poole sõnagagi mingit maksuteemat hakanud üles kütma. ...
No on ikka vaatenurk elule ... niipalju kui ma ajakirjandust ja muidu meediat jälginud olen, siis on see suures osas ikka oravate 200 kirbu taga aga tööl jm seltskonnas tulevad vaid 2 teemat jutuks: Nursipalu ja maksud ja mõlema osas on rahvas väga mures ja murtud valitsejate tegutsemisest.
Rajada poole sõjaväe kasarmud ja polügoon vaenlase tava suurtükiväe laskeulatusse, johhaidii, venelane ei pea esimese hävitava löögi jaoks isegi kalleid tiibrakette kulutama ... no rajage kasarmud ja polügoon ikka üle 100 km idapiirist, kusagile Vändra metsa Pärnumaale, ka Keskpolügoon on merele liiga lähedal. Piirile lähemal võiks paikneda vaid hajutatud mitte üle rühma suurused lahingüksused (renoveerige neile kolhoosikeskuste tühjad kortermajad) ja nende polügoonile sõit ei pea olema lust ja lillepidu vaid samuti lahingülesanne a la vaenlane on hävitanud sillad a, b ja c ning maandanud dessandi kohas n aga rühm peab jõudma polügoonile ilma lahingusse astumata kell 10.
Tõstame makse ja tapame ettevõtluse ning kust siis töötutelt maksu hakkab laekuma!!! Esialgu on muidugi tore koorida mitu nahka just elanikkonna vaesemalt osalt.
(01-05-2023, 11:33 AM)Meelis2 Kirjutas:  Paistab et 90% rahvast saab aru kuidas riik toimib ... ja ei arva et raha saab seina seest, seevastu ülejäänud 10% korrutavad nagu papagoid neile etteantud Solovjovi jutusaate propagandat ja ei saa mittemillestki aru.
Lihtsalt ei saa aru kas inimestel tekib mingi orgasmilaadne õnnetunne kui nad saavad rõvetseda oma riigi ja oma rahva  vastu?
Eestlased on ikka eriti juhm rahvas, ainukesed maailmas kes Euroopa suurima inflatsiooni põhjustanud partei veel suurema eduga tagasi valib. No selle peale annab ikka tulla ... ilmselgelt ei saa enamus Eesti rahvast aru, kelle küündimatu ja dogmaatiline majanduspoliitika on süüdi elatustaseme katastroofilises languses (võrreldes meie naabritega, kellel ka olid korooona ja ukraina sõja mõjud).
Minu tutvusringkonna vanemaealiste ja kogemustega inimeste seas ei olnud enne valimisigi KaKa ja Co seisukohtade toetajaid, noored olid muidugi uljad ja meri põlvini.
Elik meie riigi ja rahva kallal rõvetsevad ikka tänased valitsejad, hullemat kooslust valitsusse ei saa enam ollagi.
Vasta

Eks sedamoodi see elu seatud on , et õigusi ajame taga rind kummis , kohustused on teistele täitmiseks , kahjuks .
 Rahvasaadikud ise annavad oma tegudega põhjust neid põlata , oli keegi kitsekasvataja /taksojuht , keegi tankis viimasel rahva teenimise päeval veerand tonni diiselkütust jne ,
riigimehelikkus on kadunud .

 Pada sõimab katelt , ühed mustad mõlemad .
Vasta

(01-05-2023, 21:52 PM)deus Kirjutas:  Pole sõja tõttu, eelnevate laenamiste tõttu on. Kunagi on vaja laen tagasi maksta ju, mitte igavesti edasi lükata. ...
Jätke ometi see küündimatu laenamise jutt, sellest pole midagi juhtunud st ei saanudki veel juhtuda, kuna Martini laen on äsja (globaalses mastaabis) võetud ja selle mõjud ilmnevad tunduvalt hiljem, 5-10 a perspektiivis ning laenusumma oli väike. Teiste demokraatlike riikide laenukoormused on kordades suuremad, % makstakse tagasi aga elanikkonna elatustase ei lange nagu Eestis.
Tegelikult oli häda selles, et õigel ajal reformi ja kesikute valitsused ei laenanud, ei rajanud vajaliku infrastruktuuri objekte a la neljarealised teed ja selle asemel matsid raha mõttetutesse projektidesse nagu süvasadam Saaremaale, piirijaam Koidulasse, Rail Baltic, mis veel hakkab meie raha hirmsal kombel hävitama - objektid mis ei too majandusele mingit kasu, seisavad ja jäävadki seisma.
Valitsuse majanduspoliitika oli ja on kinni dogmades (a la tasakaalus eelarve jms), mis ei vasta tänapäeva maailmamajandusele.
Vasta

(01-05-2023, 22:45 PM)honkomees Kirjutas:  Valitsuse majanduspoliitika oli ja on kinni dogmades (a la tasakaalus eelarve jms), mis ei vasta tänapäeva maailmamajandusele.

Just-just, soomlased on ka lollid ja viskasid rahakülvajad opositsiooni! Loe tänast juhtkirja, nii silmaringi huvides!

https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/...2ecdcf4c27

Neil on hetkel veel kuskohast kärpida. Tuttav somm sai pea neli aastat 80% viimasest palgast töötuks jäädes. See võimalus läheb ümbervaatamisele ja juba hüütakse sealseid kaabusid appi...

PS: tegelikult oleks hea kui Formika siin midagi ütleks, tema kandideeris riigikogusse ja on samas suurettevõtja. Kus see õigus peidus on?
Siin omavahel niisama tarkuseterasid pildudes on varsti kõik foorumlased omavahel tülis ju...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(01-05-2023, 23:02 PM)Marko Kirjutas:  Tuttav somm sai pea neli aastat 80% viimasest palgast töötuks jäädes. See võimalus läheb ümbervaatamisele ja juba hüütakse sealseid kaabusid appi...

Ei ole kindel, et see täies osas riigilt tuleb. Kui oled A/Ü liige, keda sa oled eelnevalt oma palgast pikalt nuumanud, siis ilmselt sealt, või osaliselt sealt.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Minu meelest on hetkel üks suurimaid probleeme see, et otsustajatel ei ole absoluutselt mitte mingit reaalsustaju. Mul on ka hästi suur tutvuskond, aga enamus on tõsised töötegijad ning kõik ütlevad kui ühest suust, et poes ei taha enam üldse käia. Ning meiesugustel ei ole sellist võimalust, et inflatsiooni tõusu tõttu poole aasta jooksul kaks korda tonn palgale otsa lajatada. 

Otsustajate elukaugust näitab ka üks Võrklaeva vastus ühele küsimusele, mida ma eile kuulsin- kuna ma uudiseid ei loe ega vaata, jõuavad mõned asjad minuni viibimisega.
Nimelt- kuna viimasel nädalal on kuuldavasti teemaks olnud 92. aasta Audi- küsiti Võrklaevalt soovituse peale osta säästlikum auto, et mille eest? Vastus oli, et aga on ju võimalus see Audi maha müüa ja selle eest osta uuem ja säästlikum auto, mille peale taustal isegi ajakirjanik laginal naerma hakkas. Mul tulid täpid peale hoopis.
Esiteks oli see vastus vastik juba oma elukaugust tõttu ja teiseks oli V. vastus vastikult nämmutav ja keerutav, see tegi Võrklaeva veel eemaletõukavamaks- ma ei tea, kas see rohkem enam võimalik on, tänaval ma peale sellist iba ma temaga kokku põrgata ei tahaks igatahes. 

Võsa jutt eelmisel leheküljel oli täiesti õige, kui ta ütles, et kõige rohkem häiribki "nende" ülbus ja pohhuism rahva suhtes ning see, et me oleme mingi lüpsilehm, kes kunagi tühjaks ei saa.

Eesti rahvas on juba praegu hädas ja mures!
Keskmine palk, millest jahutakse, on üks suur bluff- keskmine palk tõusebki just nende inflatsiooni tõttu tõstetavate riigiametnike palkade tõttu, mis jääb ikkagi meie kanda, kusjuures väga paljud inimesed saavadki jätkuvalt vaid miinimumpalka (kuskilt lugesin, et äkki ligi pooled tööealistest inimestest).

Aga kui pole maksumaksjad ega ettevõtteid, pole ka riiki! Ilmselgelt on see "valitsuse" jaoks mingi teise Eesti mure.
Vasta

(02-05-2023, 01:14 AM)Aare R. Kirjutas:  Minu meelest on hetkel üks suurimaid probleeme see, et otsustajatel ei ole absoluutselt mitte mingit reaalsustaju. Mul on ka hästi suur tutvuskond, aga enamus on tõsised töötegijad ning kõik ütlevad kui ühest suust, et poes ei taha enam üldse käia. Ning meiesugustel ei ole sellist võimalust, et inflatsiooni tõusu tõttu poole aasta jooksul kaks korda tonn palgale otsa lajatada. 
...
Esiteks oli see vastus vastik juba oma elukaugust tõttu ja teiseks oli V. vastus vastikult nämmutav ja keerutav, ...

Võsa jutt eelmisel leheküljel oli täiesti õige, kui ta ütles, et kõige rohkem häiribki "nende" ülbus ja pohhuism rahva suhtes ning see, et me oleme mingi lüpsilehm, kes kunagi tühjaks ei saa.

Keskmine palk, millest jahutakse, on üks suur bluff- keskmine palk tõusebki just nende inflatsiooni tõttu tõstetavate riigiametnike palkade tõttu, mis jääb ikkagi meie kanda, kusjuures väga paljud inimesed saavadki jätkuvalt vaid miinimumpalka (kuskilt lugesin, et äkki ligi pooled tööealistest inimestest). ...
100% päri.
Sealjuures ei saa aru ka nendest palgatõusudest, alles kirjutati, et riigiametnike keskmine palk on 2200 ja see on tõusnud eelmise aastaga võrreldes üle 10%. Ise riigipalgal olles (küll mitte ametnik, lihtne teenistuja) pole mitu aastat palgatõusu näinud, selle aasta märtsist pandi lõpuks 100 juurde, panka jõuab sellest vaid mõnikümmend eurot. Enne koroonat sain lõpuks üks aasta peaaegu eesti keskmise palga kätte, nüüdseks on see keskmine jälle kaugele eest ära jooksnud.
Vasta

See on pigem sümptomaatiline, et positsioonid täidetakse küündimatute nartsissistidest poliitsotsiopaatidega, kellel teadmisi ja oskusi vajaka aga enesehinnang nii korras, et jaga või naaberküla rahvale ja ikka jääb üle. Konkreetselt rahandusministri näitel - kas keegi oskab öelda ühe objektiivse põhjuse, miks hoitakse Aivar Sõerd rahanduse võtmepositsioonidelt lolli järjekindlusega eemal? Isegi vastava parlamendikomisjoni esimeheks ei lubata.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

"Kuna ma uudiseid ei loe ega vaata" on kahjuks massiivne tendents. Inimmassi, kes poliitikutest ja nende seatempudest midagi ei tea, ongi kerge valitseda. Viskad lollakad loosungid ja utoopilised lubadused õhku ja tee võimule on sillutatud. Vastaspoolele taod veenvuse mõttes riigivastaste ja kremlimeelsete märke otsa ette ...
 Vaadake AK- d, kuigi ta on veidi kaldu, kuulake poliitikasaateid, mis küll ka alati on natuke kaldu saatejuhtide vaadetest lähtuvalt, minu pärast kuulake sekka kas või TRE raadiot, mis on eriti kaldu, aga võtke oma info siiski meediast, mitte sotsiaalmeediast, kus see sageli moondub ei tea milleks. Mingi pildi ikka kokku saate. Samas on üpris selge, et oleme omale suurele iidolile üle lombi selle poolest järele jõudnud, et poliitikat teeb suures osas meedia. Punase antsu oma ühtpidi, PM natuke teistpidi ja siis see noh, objektiivid jms., jälle omamoodi. Pimesi üht või teist usaldada pole väga palju targem oma- aegse Noorte- või Rahva Hääle tõejüngriks pidamisest.
 Laias laastus pole minu arust meie poliitmaastikul olukord nii zitt olnudki. Olemasolev võim on saanud omi ametnikke ja toiduahela jupikesi paika sättida paarkümmend aastat, süsteem ainult paisub imelike ametikohtade, tõusvate palkade ja hiigelhüvitiste näol, samamoodi on Tln.- a linnas teine partei oma ustavatest poegadest/tütardest ja kõiksugu vene pättidest analoogilist süsteemi sama kaua üles ehitanud. Asemele kahjuks midagi eriti tõsiseltvõetavat võtta pole. Ja küllap see uus hakkaks omi jopesid ametnike armee osas asemele toppima, mis maksumaksjale läheks veel kallimaks.
Vasta

Kas moded kaasosalust ei karda, kui taadid siin infarktini peaksid "vihtlema"?
Vasta

Saavadki noored asemele tulla, ei ole halba ilma heata ja jäävad vanade koerte halbade kommete poolt rikkumata. See muide on see, mis ka poliitikas toimub, Savikas oli ehe näide.
Vasta

(01-05-2023, 19:31 PM)Sten Kirjutas:  
(01-05-2023, 11:33 AM)Meelis2 Kirjutas:  Kui ajakirjandus on terve viimase kuu töötaud Kremli propagandajuhiste järgi, kõikvõimalikud foorumid, FB ja jne jne nõretavad vihkamisest meie riigi ja valitsuse ja riigikorra vastu siis pole ma näinud oma silmaga ühtegi inimest üheski seltskonnas kes oleks poole sõnagagi mingit maksuteemat hakanud üles kütma. 

Paistab et 90% rahvast saab aru kuidas riik toimib, seevastu ülejäänud 10% korrutavad nagu papagoid ja ei saa mittemillestki aru.
Lihtsalt ei saa aru kas inimestel tekib mingi orgasmilaadne õnnetunne kui nad saavad rõvetseda oma riigi ja oma rahva  vastu?
Sama siin. Kõige hullem on see, et need 10% täidavad oma jauramisega suurema osa digitaalsest suhtlusruumist ja osadele võib jääda mulje, et enamus Eesti rahvast arvabki nii.
Viimase kuu jooksul on olnud populaarne küsimus, et kui valimised toimuksid nüüd uuesti, kas hääletaksid kellegi teise poolt. Minu tutvusringkonnas jäid kõik oma häälele kindlaks. Mõni küll mainis, et maksud on ebapopulaarne teema, aga arusaadav.
Mina ja kõik minu tuttavad valivad ka ühe võimuerakondadest kindlasti tagasi.
Jah, maksutõusudega salatsemine polnud just riigimehelik tegu ,aga  vastasvõistkonna sigadustega võrreldes on see kärbsemust...
Ainus potensiaalne  alternatiiv 10 aasta perspektiivis oleks Parempoolsed, aga nende vaade riigieelarvele on veel radikaalsem.
Vasta

Kui siin valitsuserakondi kirudes tuuakse välja eelkõige maksutõus, kas siis keegi seletaks mulle ära, mis asi täpselt tõuseb? Või mis asi see nii kole on, et kõik ennast nii petetuna tunnevad? Või lihtsalt krooniline hädaldamisvajadus lööb välja?
Need arvutused on siin teemas mitu korda läbi käinud, et tulumaksureform jätab inimestele rohkem raha kätte kui käibemaksutõus ära võtab. Kõige paremini seejuures võidab sellise ca 2000-2500 eurose palga juures. Ning süsteem saab olema kordades õiglasem kui see kaabude välja mõeldud üllitis, kus kooriti eelkõige keskmise palga saajat ja keegi midagi aru ei saanud, kes, mille eest, mis maksu peab maksma. Jah, ca 6000+ eur palga juures hakatakse rohkem maksu maksma, aga vaevalt enamus seetõttu ennast puudutatuna tunneb? Maksuküüru kaotamine on ju täpselt see mida enne valimisi lubati.

Igaks juhuks korra veel see tabel siia:
https://majandus.postimees.ee/7750109/gr...iga-voidad
Vasta

(02-05-2023, 09:00 AM)mellpoiss Kirjutas:  Kas moded kaasosalust ei karda, kui taadid siin infarktini peaksid "vihtlema"?

Mis mõttes kaasosalust? Meil on vaba maa ja igaüks peab ise oma sõnade eest vastutama. Moded ja foorumi looja on siin küll täitsa süütud.

Selles mõttes on märkus allikakriitilisuse kohta väga õige, et iga kanal jagab oma maailmavaadet. Ning mingigi ülevaate saamiseks tuleb end sundida ka ebameeldivamaid kanaleid vähemalt silmas pidama. Saadete järelkuulamine on nutimaailma üks oluline mugavusSmile

Huvitav tähelepanek on ka see, et rahva rahulolutabelis kõrgel kohal olevad "heaoluriigid" on kõik väga kõrge laenukoormusega. Millest järeldub otseselt, et FIAT rahal põhineva püramiidskeemi puhul näitab "tasakaalustatud eelarve" idealiseerimine vaid rumalust, kuivõrd raha juurde trükkiv riik (Eesti siis läbi EL finantsinstitutsioonide) ei saa palgasaajast perekonna viisil pankrotti minna. Olukorras, kus enamus EL riike on vilistanud kokku lepitud majandusnäitajate jälgimisele ei ütle keegi meile lõppmängus "aitäh" selle eest, et me vabatahtlikult end vigaseks kärpisime. See on asi, millest end irooniliselt just "reformierakonnaks" nimetav seltskond kas ei saa aru (mis oleks lihtsalt kurb) või ignoreerib teadlikult (mis oleks eriti küüniline alatus). Mida päev edasi, seda rohkem tekib mul kahtlus, et rumalusega siin tegu siiski ei ole.

Ka mina kuulun nende hulka, kes ei teeks täna teist valikut. Hääletasin vastu 5. märtsil ja endiselt ei ole mitte ühtegi tegelast, kelle jutt ja plaanid oleks mulle vastuvõetavad. Aga vähemalt ei läinud hääl võitjatele jagada. Nagu näha, siis tegelikult oli neid, kellele valikuvariandid ei sobinud, väga vähe. Kokku oli rikutud sedeleid 3502 ehk 0,57 %. Ning kardetavasti on lõviosa neist oli lihtsalt hooletusest rikutud. Ning kedagi ei huvitanud tegelikult kogu rikutud sedelite teema ka ajakirjanduses.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne