Abipalve tagasideks
#41

(17-01-2023, 17:43 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(17-01-2023, 13:25 PM)v6sa Kirjutas:  Miks üldse peaks keegi arvama, et tema lahendus on ainuvõimalik ja sealjuures ka -õige?

...Tegelikult on enamus probleemistikust sama mis seksiga: soo jätkamiseks on Loodus teinud ÜHE AINUÕIGE lahenduse, kõik muu on puhas rõõm, mida Loodus on "võimaldanud" jube vähestele liikidele. ...

Vaata kui huvitav. Hilja õhtul veel selline filosoofia.

Loodus on teinud ÜHE lahenduse. Mis see siis tähendab? Et tuhanded ja miljonid aastad evolutsiooni on süüdi selles, et mees ja naine peavad seda va seksi tegema, et last saada. Vist nii on, jah.
Aga inimene on ise ka ju evolutsiooni vili. Ja kõik, mis ta teeb ja leiutab, on samamoodi evolutsiooniga seotud s.t. "survival of the fittest" jne. Ehk siis, kui evolutsiooni käigus läheb areng kellelegi mitte meeldivat teed, on tegemist evolutsiooniga sellegipoolest.

Kas siis need paarid, kes on abi saanud kunstviljastamisest, ei ole kasutanud seda va ainuõiget lahendust? Keegi neile ikka enne ütles seda, et see vale on?
Või mida peetakse silmas "loodus tegi" all? Kui evolutsiooni ja seda, et nii on välja kujunenud, siis sinna alla kahjuks kuuluvad ikka kõik tulevased lapse saamise meetodid ka. 1000 aasta pärast tulevad kunstmunast välja võib-olla.

See on ka evolutsioon. See ongi "loodus tegi". Kui see ei meeldi, on igaühe oma probleem. Aga "loodus tegi" on küll üks vahva mõiste.
Vasta
#42

Priit, jää parem purjetamise ja ehituse juurdeSmile

Läks muldamiseks ära, aga see ongi maailmaparandamise teema, seega kannatage ära või esitage asjakohane avaldus moderaatorile.

Kartul kasvab väga edukalt ka hüdropooniliselt (toitainete vesilahuses hõljudes) ja samuti katseklaasi toitainesegul kunstvalguses. Et meile tavapärane mullaga katmine on esialgu veel odavam, on vaid olemasolevate piirtingimuste (vaba pinda on piisavalt, mulda on piisavalt, päiikesevalgust on piisavalt ja selle eest ei tule maksta, muld ei ole toksiline, muld sisaldab põhitoitained hädavajalikus koguses, leidub asjasthuvitatud tööjõudu vajalike käsitööde läbiviimiseks, inimese ootused toidukartulile eeldavad "mullaskasvamist" jne).

Elu on õpetanud, et esialgu "valena" tunduv lahendus/asi/töövõte võib asjaoludega tutvudes olla vägagi otstarbekas just asjaolude X, Y ja I tõttu...

Samuti on elu õpetanud, et enamus inimesi ei ole võimelised nägema teisi lahendusvariante ja seega näikse ka siin foorumis olema vaid loetud hulk inimesi, kes tegelikult ka midagi küsides vastust ootavad. Enamus loodab saada tingimusteta heakskiitu oma ettevõetud lahendusele. Arvestades, et vaikimine on nõusolek, siis seda te ka saate.

Seda enam, et meie hulgas on inimesi, kelle jaoks eluliste küsimuste küsimine siinses foorumis on allakäigu põhjus. Jah, ma vaatan kassi(tapu?) otsa, aga ta pole tegelikult üldse üksi.
Vasta
#43

(18-01-2023, 09:54 AM)v6sa Kirjutas:  Priit, jää parem purjetamise ja ehituse juurdeSmile

Läks muldamiseks ära, aga see ongi maailmaparandamise teema, seega kannatage ära või esitage asjakohane avaldus moderaatorile.

Kartul kasvab väga edukalt ka hüdropooniliselt (toitainete vesilahuses hõljudes) ja samuti katseklaasi toitainesegul kunstvalguses. Et meile tavapärane mullaga katmine on esialgu veel odavam, on vaid olemasolevate piirtingimuste (vaba pinda on piisavalt, mulda on piisavalt, päiikesevalgust on piisavalt ja selle eest ei tule maksta, muld ei ole toksiline, muld sisaldab põhitoitained hädavajalikus koguses, leidub asjasthuvitatud tööjõudu vajalike käsitööde läbiviimiseks, inimese ootused toidukartulile eeldavad "mullaskasvamist" jne).
Taavi, minu elu kõige vanem Sõber ehk siis "piimaõde" on sellr ala teaduste doktor... Jajaa, Evikad ja jutud ja värgid, Sa Virget kindlasti tunned. Me läksime koso EPAsse, kül lerinevatesse teaduskondadesse... Eks me oleme ka napsuklaasi taga sarnaseid asju arutanud aga jõudnud arusaamale, et TEADUSLIK lähenemine ja millegi tõestamine ning TEGELIK ELU on kaks eri asja. Sa võid hõljutada kartulik kus tahes, MASSTOOTMINE ja inimkonna toimine ei saa mitte kunagi niimoodi käima. Ja ka Sina jääd KOHE jänni - kuskpohast me selle TOITAINETE lahuse saame???? Kuupealt toome või? Kunstvalguse saame pihku tagudes või??? Saa aru, Maa sees EI OLE teist Maad, mis on välimisest suurem, rikkam, ilusam, toitaineterikkam jne! See on täpselt sama LOLL jutt, kui et Inimene on võimeline Kosmoses elama - on jah, ülikallis erilises tehiskeskkonnas TEATUD aja! Ja seda meeletu LISA energiaga, mis algselt läheb selle keskkonna loomisele! Pärast, kuna pilvi pole, on Päike! ILMA Päikeseta ei toimu mitte midagi. Ja miks ma tõin kosmose sisse? Ikka seepärast ,et bioaktiivne leheväetis UBP-110 on just sealt programmist pärit ja V tegi mulle selel toimimispõhimõtte populaarteadulikult selgeks. See on täietsi arusaadav keemia natukenegi keskkooolis tundides kaasateindu tegelasele. Täiesti Maapealne värk, ei mingit hookuspookust Wink Ainus häda - et kosmosejaamas saaks rohelist sööki kasvatada, on see pläga vaja Maal energiat ja loodusvarasid tarbides valmis teha ja kuidagi sinna kosmosesse saada... Ja jõuamegi tagasi sinna, kuidas on Loodus pannud kartuli seal lõuna-ameerikas kasvama! Viive Rosenberg võib teha mida tahes, kogu Saku instituut võib kasvõi kõrvadepeal käia - see ei muuda suures plaanis mitte midagi! Me tõmbame rubilniku välja ja kogu see kaader teeb lihtsalt määääää.... ELUJÕULISED on vaid ja ainult ilma tehisliku elektrita toimivad lahenbused! Kui Sa suudad detsembris toas peeruvalgel omaenda sitalahuselises kaevuvees kartulit kasvatada ja seda ka tõestada, oleks teine teema!
Vasta
#44

Olengi LOLL ja endiselt ütlen, PRAEGU ja MAAKERAL on odavam mullas kasvatada.

Asjaolude muutumisel vaatame uuesti.
Vasta
#45

Ah ärge kakelge, poiss kasvatab juba mitu aastat oma talvekatuli hoopis maa peal( ok all on aiast riisutud leherämps ja peal kiht rulliheina). Mõtlesin ka esiti et teeb kinu, aga toimib. Ja kartulid on ilusad puhtad justkui Lahemaa liivasossist korjatud.
Nii et nagu ütleb eesti vanasõna:"Kellele ema kellele tütar!"
Vasta
#46

Ma vist leidsin ühe postituse, mida pahatahtlikult lugedes võib mõista dotseerivana ja millest palju abi küsijale vist ei ole.  Ilmselt siiski mõeldi head ja otsingud on mõlemad ka korrektsed.

Kuigi - tegelikult oskab isand zazik seda ise kõige paremini kommenteerida, kui tahab:
https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid546292

Mulle jäi mulje, et on vaja saada aru tegelikult triipkoodi lugemisel toimuvast ja leida võimalus oma mure lahendamiseks nende vahenditega. Aga ma võin muidugi üle mõelda.

Äkki ma mõistan kirjapandut valesti ja tegelikult otsitigi vaid õigeid võtmesõnu googelmoogeldamiseks.

Tuletan endiselt meelde, et käesoleva teema eesmärk on saada aru, mille pärast käib siin pidevalt kaklemine selle üle, millised postitused on abistavad ja oodatud. Ning milllised on  pahatahtlikud ja küsijat alandavad ja sunnivad uksi paugutades lahkuma.

Võib vabalt ja otse ka küsimuse püstituse suunas meelt avaldadaSmile
Vasta
#47

Vqsa oli vist kunagi nii, Mersu foorumis sai a.la foorumi alkomeeter tehtud.
Vasta
#48

(18-01-2023, 22:23 PM)hobiautod Kirjutas:  Vqsa oli vist kunagi nii, Mersu foorumis sai a.la foorumi alkomeeter tehtud.

Vaatan seda postitust ja mõtlen - võiks siin ka olla Smile
Seda ei tohi liiga karmiks keerata, elu näitab, et parimad jutud on seal promilli juures, päris jamaks kisub kusagil palju kaugemal. See pole auto juhtimine.
Lihtsalt teemaväline mõlgutus, ehk ei pahandata.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#49

(18-01-2023, 22:49 PM)Marko Kirjutas:  
(18-01-2023, 22:23 PM)hobiautod Kirjutas:  Vqsa oli vist kunagi nii, Mersu foorumis sai a.la foorumi alkomeeter tehtud.

Vaatan seda postitust ja mõtlen - võiks siin ka olla Smile
Seda ei tohi liiga karmiks keerata, elu näitab, et parimad jutud on seal promilli juures, päris jamaks kisub kusagil palju kaugemal. See pole auto juhtimine.
Lihtsalt teemaväline mõlgutus, ehk ei pahandata.
Marko. Sa ikka oskad ... ka välja tuua inimesi kes .... . Oli 4×4 teemas point see, et mul lõpp kirjutamata jäi....Ei abikaasa on mul tore muidu.
Vasta
#50

[Pilt: ballmer_peak.png]

Kehtib ka muudel elualadel ja mälus kondavate teadmiste kohta.
Vasta
#51

Ähh....
Ommuku vaatad üle, teed muudatused kui vaja. Vingeimad vennad ei tee ommuku muudatusi, nii jätavadki.

EDIT: see oli hobikale, deusi graafik on huvitav.....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#52

Selle graafiku pilti vaadates, eriti järsku tõusu tuleb kaugest mälust üks isa jutt. Nimelt olla kusagil olümpial või muidu suurel võistlusel keelatud alkohol laskuritele. No et mõjub dopinguna püssilaskmisel. On sel jutul alust, pole hiljem kusagil kohanud. 
Muide, inglisekeelne jutt seal graafikul jääb mulle selgusetuks, ei valda keelt.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#53

Ma tõlkida ei viitsi, panen seletuse parem, sest koomusk on noh, koomusk.
80tel olevat Microsoft, kelle CEO oli Ballmer tol ajal, avastanud, et kui hoida programmeerijaid 1,3 promillises joobes, siis on saavutavad nad üliinimliku kiiruse ja tarkuse ja loogika ehk on 10x efektiivsemad, kui kainena. Graafikul on ka langus näha ehk siis joobeaste peab olema filigraanselt kalibreeritud, ei saa anda progrejatele kätte terve aasta varu viskit ja öelda, et kirjuta nüüd koodi. Huumorina on välja toodud, et Microsoft katsetas ka seda versiooni ja tulemuseks oli kõikide aegade kõige kehvem Windows nimega Windows ME. Ma kahtlustan, et nad tegid katse number kaks, kui nad Windows Kana (Vista) välja lasid.
See teooria reaalsuses läheb kokku ka Yerkes-Dodson seadusega, mis sätestab, et erinevad tegevused nõuavad erinevaid erutusastmeid ehk siis positiivset stressi, teisisõnu ka heaolutunnet. Rasked või intellekti koormavad ülesanded nõuavad vähem erutusastet ning jäärapäisust ja vastupidavust nõudvad ülesanded nõuavad suuremat erutusastet, et motivatsioon püsima jääks. Ehk siis erinevate üleasnnete juures see kurvi tipp nihkub mööda seda X telge kas edasi või tagasi, olenevalt ülesandest ning antud hetkel on heaolutunne tagatud joobeastmega.
Olete te kunagi näinud mõnda edukat ja karsket kunstniku? Programmeerimine ja see IT värk on taandatav tegelikult lihtsale lausearvutusele, mis on küll kindlate reeglitega kuid siiski vägagi loov töö. Omast käest võin küll öelda, et kõik A'le, 5'le kirjutatud lõputööd ja kaitsmised jne asjad pole kuangi kaine peaga tehtud. Isegi keevitusel keevis jookseb kerge auru all paremini Big Grin 
Uskuge või mitte, teie oma asi vastavalt kas siis karske elustiil tänu endisele joomarlusele või praegu pidevalt vines olekule või põhimõttelisele alkoholivastasusele. See ei ole ka selle postituse eesmärk, teid kuhugi alkoholi usku pöörata vaid lihtsalt koomuski seletus.
Vasta
#54

See Microsofti jutt tõi meelde hiljuti nähtud väga hea ja mõtlemapaneva Taani filmi Druk, mis sai võõrkeelse Oscari.

https://kultuur.err.ee/1144043/arvustus-...atu-kergus

https://jupiter.err.ee/1608241176/jargmine-ring
Vasta
#55

Kinnitan esitatud süvateaduslikku anaallüüsi nii isikliku kogemusega (muu hulgas Windows ME kohta, mis väidetavalt vaid turunduse ponnistuste tõttu sellise nimetuse all esines. Programmeerijate töökaust olla kuskiltmaalt kandnud pealkirja Windows EM. EM - Endless Misery - lõputu hädaorg) kui mälestuskilluga ajaloost: oli meil kolhoosis üks traktori rist, kes kaine peaga käru tagurdatud ei saanud. No ei alluSad Aga kerges vines polnud probleemi küüni ukse vahelt koormaga vanker sisse tõugata nii, et piidad terveks jäid. Ajaloolise tõe huvides olgu siiski öeldud, et viin ta lõpuks ka võttis...

Ka Windows hasta la Vista oli mingites aspektides täitsa tore (näiteks suured mälupulgad avanesid ilma woodootaSmile Aga ega keegi seda hea sõnaga meenutama kipu.

Kuigi maksimaalse loovuse hetkedel toodetud postitustel on oma võlu, sooviksin siin siiski rohkem hommikuvalgust kannatavaid arvamisi, palunSmile
Vasta
#56

Oli omamuudu õnnõtus jah, aga garaasis jookseb Pentium4 baasil server senini vista pealt eraldiseisvalt ja jooksutab valvekaameraid... Mitu korda olen mõeldnud et peaks mõne energiasäästlikuma lahenduse peale mõtlema aga samas kerge huvi juba tekkinud et kui kaua see raud vastu peab... Protsessori vent on küll küljest kukkunud aga see ei tundu häirivat...  Toungue Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#57

Jätkame siin  maailmavaatelist vaidlust parem siinSmile

Video tegemine ja vaatamine vajavad palju rohkem ressursse (energia, aeg, koht). Lisaks on video edasikerimine vajaliku kohani üsna tüütu ka arvutis, rääkimata olematu ekraaniga kunstneerust. Tekstist (ja eriti tabelitest) leiad olulise palju kiiremini.

Video pluss on samas see, et tekib võimalus märgata asju, mida video valmistaja ei osanud või tahtnud näidata.

EDIT: Ma ei tea, kuidas teistega, aga see postitus ajas nüüd küll karva turri: https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid546822.

Kust võtab asutet ksf! ivo86 sõnad:"...video kujul olev kasutusjuhend on "vaimupuudega" inimeste jaoks?" kui ükski videole oponeeriv inimene sellist sõnastust pole kasutanud? Oma peast?

EDIT2: rahulikult tuleb kõike lugedaWink Tänan ksf! Scotti mu veale tähelepanu juhtimast.

Iseenesest on väga ilmekas video valitud video väidetava suure kasulikkuse esitamiseksSmile Ega seda kole keerulist abstraktset konstruktsiooni, mida pii endast kujutab, ju ilma videota ikka välja ei mõtle tänapäeva kõrgelt haritud ja eneseteadlik noorpersoon.
Vasta
#58

(01-02-2023, 09:27 AM)v6sa Kirjutas:  Kust võtab asutet ksf! ivo86 sõnad:"...video kujul olev kasutusjuhend on "vaimupuudega" inimeste jaoks?"
Nende sõnade autor on ikka paar postitust kõrgemal ja ivo86 võttis neid oponeerida.
Vasta
#59

Iga asi omal kohal.
On meelelahutuslik video.
On informeeriv video.
On rahateenimise video.

Tuleb videode eesmärke eristada!
Koolipingis istumine = video!
Mis siis, et asi on reaalelus toimuv ja interaktiivne aga ta on ikkagi video!
Siit küsimus, mis vahet seal nüüd on, kas sul on tahvli ees käsitööõpetaja, kes näitab, kuidas järgmine silmus teha heegelnõelaga või kitarrikeelt kruttida või vaatad seda video pealt?
Mitte kummalgi juhul ei saa edasi anda käe tunnetust, mis lõpuks vajalik on ja see tunnetus tuleb ainult sellest, kui ise praktiseerid.
Raamatuga on veel hullem, sa isegi ei näe seda kuidas keel vibreerib või kui pingul sõlm peab olema või milline sädemete hulk käia alt välja lendama, saad ainult kirjeldust lugeda ja siis ise harjutama minna. Mul isa võttis kätte raamatu ja ehitas maja. Siiani kestab. Mina võtan video kätte ja vaatan, kuidas kivid laotakse, täpselt nagu oleks kutsekas tunnis ja vaatan, kuidas õpetaja ette näitab.
Pikalt ei viitsi kirjutada, kellel jõudis kohale, selle jõudis, ülejäänud virisevad vanamehed raiugu oma raamat = ainuõige asi teemat edasi.
Lugesin Mahno kommentaarist välja kerge kriitika, et 15, 30, 50 minutit video oleks saanud tabelina kokku võtta minutiga.
Kuidas see tabel saadud on? Kõva kriitiku ja skeptiku jne tegelasena saan öelda, et see tabel on vale! Tõesta vastupidist nüüd! Aga näed, mees näitab kogu oma tegevuse otsast lõpuni läbi nagu teadlane kirjutab oma teadustööd ja dokumenteerib kogu tabeli kujunemise ja ainuke kriitika, mis sealt tuleb, on, et video saaks lühem olla või tegelt kogu video mahub 1 A4 lehele kahe tabelina. Hui mahub, tabeli taga on 60+ lehekülge uurimustööd!
Mahno kriitika samas pole ka vale, lähtudes mul väga jämedast klassifikatsioonist üleval. Nimelt mõned venitavad nimme enda video pikemask, sest mida pikem video, seda rohkem rahhi sisse tuleb ehk siis venitataksegi 5 minuti teema 30 minuti peale, sealhulgas tuleb arvestada, et inimese keskendumisvõime kestab esimesed 15 minutit, seega tuleb kogu info anda selle sees ära ja edasi üle korrata teadmiste kinnistumiseks ja/või lõpptulemuse demomiseks miljoni erineva nurga alt - keskendumise pikkus õppimise kurvis kehtib nii raamatu kui video kohta, otsige tabel selle kohta, kui ei usu, minul on vastav kraad selleks.
Nüüd M.R. kriitika kohta, et mis kasu on stardiajast ja seismajäämise ajast jne. Oleneb, kui pikk süütenöör on ja palju sul lapsi garaažist läbi jookseb. Seismajäämine on ohutuse koha pealt väga tähtis, eriti kui uudishimulik pätakas lähedal on, kes tahab mõõta, kas suudab ikkagi sõrmega selle käia peatada, kui selja pöörad. Käima minek on teine teema, kas kulutad minut aega voolu või kaks sekundit voolu. Päeva peale tuleb esimesel juhul äkki tund aega puhtalt käivitamistsüklit kokku, kui mitte päeva, siis nädala peale. Video oli ka näidatud temperatuurid peale 5'te minutit käimist, see on üks kvaliteedimõõt ju suisa, et kui mootor töötab, palju teda suudetakse maha jahutada, et tema eluiga pikendada?
Veel M.R. kriitika kohta, et ükski käi sealt ei kõlbagi, kõik laperdavad ja vibravad jne. Osaliselt nõus sellega aga minu küsimus ja seletus jäi alati vastuseta teie kõigi poolt. Esiteks võrreldakse kodukasutuse aparaate, paljudes kodudes pole üle 16A peakaitsme ja ühe faasi mitte midagi! Ma saan aru, et professionaalne kretinism lõi sisse aga selle kõrvale võiks kasvatada või vähemalt meelde tuletada oma laiema silmaringi, et kogu maailm ei ole nii nagu sinu töökoda, ideaalne. Samuti jäeti vastamata, et näidake mulle sealt kasvõi üks käi, millega ei saaks puuri teritatud. (Üks kusjuures ei kõlvanud sellekski)
Edasi meelelahutuslikud videod - need kuuluvad huumori kategooriasse sisuliselt ja noh, ongi meelelahutuslikuld. Hea on vaadata, kuidas järjekordne Chevy V8 on uue kodu kuskil JDM masinas leidnud aga suht koht kogu valu, mis seal tulemüüri lõikumisega tekkis armatuuri taga jne on näitamata jäetud. Mäletan ka ühte "õpetusvideot", et Jeepil vaja üks polt lahti keerata seal mootori vahelt. Plaks ja lahti aga videosse oli näidatud ainult võtme paigaldamise osa ja siis lahti saamise osa, see 4h õli, induktsiooniga kuumutamist jne asjad oli vahelt välja lõigatud. Puidutöötluse videod samamoodi, näidatakse kergelt kiirendatult saagimist ja liimimist ja tundubki, et tegelt suudad päeva ajaga miski riiuli või kasti valmis teha kuid väga vähesed ehitajad panevad juurde kirja: *Nüüd ootame 24h liimi kuivamist! Seda viimast ma olen kusjuures nüüd märkama hakanud, et kasutatakse üha rohkem ja öeldakse juurde, et kogu see video on olnud a'la 2 kuuline projekt tegelikkuses.
Kust kohast see kõik alguse saanud on? Ameerikamaa ikka. MTV Pimp my Ride ja sellelaadsed saated kõik on jätnud mulje, et nädalaga ehitad auto nullist ülesse või ehitad bussist kortermaja. Vahel tehaksegi nädalaga ära aga see jäetakse näitamata, milline mass inimesi seal taga tegelikult on.
Viimane mõte video vs raamat kohta. Kui ma näitan sulle video pealt, kuidas juhtmed ühendada miski seadmega ja siis näitan videos, et mis on vaja seadme käsustikureale trükkida, et asi tööle hakkaks, siis esimene osa on kasulik, teine osa täitsa kasutu, see teine osa on palju parem teksti kujul kuskil juhendis või raamatus. Õnneks tänapäeval seadmed suudavad juba video ja piltide pealt teksti kopeerida, see on mind aidanud.
Loen nädalas julgelt üle 100 lehekülje juhendeid läbi tänu erialale ja vaatan pagan-teab-mitu-minutit videosid tänu hobile.
M.R. poolt toodud raamatute väljavõtted, väga tänuväärne, saad joonise ette. Videokriitikud sõimavad siin otsa, et näed, võtad raamatu, kõik vinks-vonks aga videoga krt pead pausile panema ja õige koha peale kerima. Mis vahet seal on, kas põrnitsed tund aega raamatu leheküljel joonist või tund aega stoppkaardit videost, kus samad joonised on? Eriti kuna tänapäeval üha enam kohtab videosid, millel on reaalne sisukord kõval olemas, klickidki õige kaardi peale ja paned pausile nagu vaataks raamatu sisukorda ja keerad õige lehe peale?
Vasta
#60

(01-02-2023, 09:27 AM)v6sa Kirjutas:  Jätkame siin  maailmavaatelist vaidlust parem siinSmile

Video tegemine ja vaatamine vajavad palju rohkem ressursse (energia, aeg, koht). Lisaks on video edasikerimine vajaliku kohani üsna tüütu ka arvutis, rääkimata olematu ekraaniga kunstneerust. Tekstist (ja eriti tabelitest) leiad olulise palju kiiremini.

Video pluss on samas see, et tekib võimalus märgata asju, mida video valmistaja ei osanud või tahtnud näidata.

EDIT: Ma ei tea, kuidas teistega, aga see postitus ajas nüüd küll karva turri: https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid546822.

Kust võtab asutet ksf! ivo86 sõnad:"...video kujul olev kasutusjuhend on "vaimupuudega" inimeste jaoks?" kui ükski videole oponeeriv inimene sellist sõnastust pole kasutanud? Oma peast?

EDIT2: rahulikult tuleb kõike lugedaWink Tänan ksf! Scotti mu veale tähelepanu juhtimast.

Iseenesest on väga ilmekas video valitud video väidetava suure kasulikkuse esitamiseksSmile Ega seda kole keerulist abstraktset konstruktsiooni, mida pii endast kujutab, ju ilma videota ikka välja ei mõtle tänapäeva kõrgelt haritud ja eneseteadlik noorpersoon.


Vabandan, kui Sind ärritasin. Vastus oli mõeldud honkomehele.

Aga ka Sinu postituse lõpp on irooniline, aga ma ei saa aru, et miks?

Ma olen oma haridusteel väga palju põrganud selle otsa, et õppejõud (või õpetaja) ajab mingit oma jonni, aru saamata, mis asja tegelik eesmärk on. Sama asi kehtib ka kasutusjuhendi puhul. Eesmärk on võimalikult kiiresti edastada võimalikult palju kergesti omaksvõetavat infot. Kui õpilane läheb klassiruumi, on eesmärk, et välja tuleks võimalikult palju targem inimene.
Kas eesmärk on see, et õpilane mõtleks selle PI olemuse peale ise või see, et kõik 30 matsi, kes seal istuvad, saaks võimalikult kiirelt, lihtsalt ja üheselt aru, mis see PI on ja kust ta pulnud on.

Mõtlemisoskuse arendamine on oluline ning tõsi, õppeprotsessis on oma koht (aga mitte igas aspektis!) ka keerulisel mõtlemisel. Aga kasutusjuhendi vms juhendi puhul mitte. Video on kohati asendamatu oma info edasiandmise hulgas ja selle vastuvõtmise lihtsuses.

Tõsi on see, et videode kasu saab eriti tundma siis, kui sul on võtta hea ekraaniga nutitelefon, piiramatu internet ja mõne laialt kasutusel oleva võõrkeele oskus. Ilma erihariduseta inimesed teevad videode abil imeasju ära, kui nad raamatu abil jebiks tunde ja päevi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne