Abipalve tagasideks

(11-02-2024, 12:01 PM)mossepower Kirjutas:  
(11-02-2024, 11:29 AM)honkomees Kirjutas:  Omal terve rida päästjatest tuttavaid ja nad kõik teevad need kolm puhkepäeva valvekorra vahel mingit muud tööd mustalt, et enam-vähem normaalselt elada.
Vahetevahel saab neid selle palgatõusu ja kõrgete palkade jutuga tögatud ja lähevad nad õige tigedaks selle jutu peale, ei ole kellelgi palk tõusnud aga maakohas ei ole leida ametlikku tööd, et pension välja teenida.
Sama ka naiste puhul - ega midagi peale poemüüja või mõne firma laohoidja ameti leida pole. Koli jälle Tallinna ning maa jääb tühjaks.
Siin nagu miskit ei klapi, päästetöötajate (riigiteenistujad) palk on siiski väga hästi ja täpselt reguleeritud ja erasektori kombel kahe poole kokkuleppe kaudu ettenähtust vähem või "osa mustalt" maksta ei tohiks olla võimalik? Täpsemalt 2023. aastaks tõusis päästetöötaja miinimumpalk 1190 EUR pealt 1620 EUR peale (Viide). Meestele kellel palk pole üldsegi tõusnud saab ainus seletus olla, et varem 1,0 töökoht vähendati nüüd siis 0,73 peale, et palk oleks 1620 asemel 1190. Ma ei tea kas selline teguviis on avalikus sektoris üldsegi võimalik, aga sellisel juhul oleks ka täiesti loogiline, et antud 0,27 ülejäänud koha ja tööaja arvelt tehtaks mingit muud tööd.
Jutt ikka Päästeameti päästjatest ja just selle viidatud palgatõusu järel sai aasitud seoses jahimaja ülalpidamiskulude katmisega, et kõrgepalgalised võiks rohkem panustada Wink . Siis läkski nendel meestel hari punaseks, et ei tea nad kellel nii palju palka tõsteti kui lehes kirjutati, neil küll mitte.
Vasta

Tsitaat:et varem 1,0 töökoht vähendati nüüd siis 0,73 peale, 
Kümme või vähem aastat tagasi pakuti kutselistele päästjatele koduse valmisoleku võimalust. Et tunnitasu on väiksem, istud kindlasti kodus ja suuremate väljakutsete puhul jooksed komandosse, istud teise või kolmanda auto peale, sõidad sündmusele. Kuidas see täpselt oli, palju sellest ellu viidi, täpselt ei tea. Ikka päris koondamise vältimiseks ja üldiseks kokkuhoiuks. 

Mul tekkis selle peale mõte ainult neljast kutselisest komandost ja ülejäänud endiste komandode asukohtadesse loodud tehnika hoiukohtadest. Neis neljas on lisaks meeskondadele lennuvalmis helikopter, mis näiteks Tartu komandost pooled mehed viib Põltsamaa hoiuplatsile, kust liiguvad autoga sündmusele. Ainus takistus sellise kokkuhoiu teel oleks lennuilma puudumine kopterile ja siis ei saa rääkida 10-15 minutiga kohale jõudmisest. Aga tänasele valitsusele peaks see meeldima. Juba on droonid, mis lahingust haavatuid ära toovad, mis see päästjagi tuua pole.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Jätame siia suurepäraseks näiteks valikulise modereerimise kohta:

https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid564541

Ei ole sajandat korda, makf! Jesper on seda mõtet väljendanud kolm korda.

Üks võib plõksida, teine saab bänni...
Vasta

Hr Aare on kahte automaksu teemasse postitanud umbes 110 kommentaari, milles pole ühtegi uut ega kasulikku informatsiooni. Ainult nutulaul ja teiste kasutajatega kisklemine. Eks ta selle eest taaskord bänni sai.
Vasta

Siin teemas vast ma tohin saada selgust, mis akf! Daffi ukrainlaste osas häirib. Akf! 2715 häirivat reeglite anisotroopsust ei saagi minusugune mõista, kuna puudub oskus kõndida parkettide pääl ja ei oska hinnata kehtestatud kordade kohaselt koostatud arengukavade ergastavat mõju meid ümbritsevale maailmale.


(20-03-2024, 04:05 AM)Daff Kirjutas:  
(19-03-2024, 16:26 PM)2715 Kirjutas:  ..............
Kuna mina enam mängureegleid ei mõista, siis hoidun igaks juhuks foorumisse kirjutamisest kuni on selge mida ja kuhu tohib ja millised seisukohad on lubatud.
.........

Mängureeglid on siin lihtsad. Sa ei tohi puudutada  või õigemini tõtt öelda valitsuse ja ukrainlaste suunas. 
...

Valitsuse osas on mingi pilt tekkinud, aga ukrainlaste osas tahaks selgust juurde... Sad

Palun siinkohal äärmiselt austusväärsetel ukrainaste abistajajatel mitte solvuda ega otsida kahtlemist ukrainlaste toetamise vajaduses. Selles pole siin praegu küsimus - ukrainlaste aitamine on meile eluküsimus, sõna otseses mõttes. Meie oleme järgmised, kui veremaad Ukrainas ei peatata.

Paraku mul alati kihvatab, kui keegi jälle vihjamisi mingit "tegelikku tõde" Ukraina kohta väidab end valdavat ja kasutades juhust uurin, mida siis minu eest varjatakseSmile

See kurb tõsiasi, et Ukraina murrab end täna lahti sovietitaagast, sarnaselt Eestile anno 1990 ja sellega kaasnevad mitmed valulised protsessid, peaks igale mõtlevale inimesele olema päevselge ka ilma "silmi avavate" vihjeteta. Nii, nagu meid toetasid välisriigid ilma liigseid küsimusi esitamata peame ka meie praegu olema nende selja taga ja toetama püüdlusi pöörduda läände, selmet vajuda sovetimülkasse tagasi. Mis ei välista vajadust sobivas kohas kriitiliselt küsida, miks seda või teist küsitavat on korda saadetud...

Suurepärane näide sarnasest lahtisest uksest sissemurdmisest on kasutaja Vanaema postitused lhv foorumis:  https://fp.lhv.ee/forum/free/129813?postId=3057767
Vasta

Ma üritan vastata ksf V6sale.  Päris hukka mind ei maksa mõista. Mul on kaks kolleegi Igor Ja Aleksander. Ukrainlased. Saame väga hästi läbi. Räägivad muideks oma vahel ukraina kèeles ja ei pea lugu "ukrainlastest".

Aga miks ma ei kannata Ukrainaga seonduvat? 
Olles näinud alates lõuna Prantsusmaalt ja Hispaaniast seda UK paraadi üle euroopa siis jah....

Paljud on öelnud, et jumal tänatud, et sõjaks läks. Me tahtsime ammu euroopasse põgeneda aga ei saanud.
Nüüd oleme põgenikud. Uksed on ees lahti ja makstakse peale ka veel.

On teist keegi näinud milliste masinatega need  põgenikud sõidavad?

No ja siis see nahhaalsus ja ülbus.  Nemad ja maailm. Ja vargused. Sakslane ütleb juba avalikult, et mida neegrid pole veel jõudnud tuuri panna selle viivad ukrainlased ära.

Isiklikust negatiivsetest kogemustest rääkida siis võib raamatu kirjutada. 

Üks paljudest. Pesin külmiku ära seest  ja seisin pera vastu päikest ja kuivatasin  haagist. Tuleb sakslane ja ütleb, et ukid panid sul haagisest postid pihta. 
Viis mu ka autoni kus postid olevat. 
Ukid otse loomulikult ei teadnud midagi. Tõmbasime uksed lahti ja minu firma logodega postid neil kuudis. 
Esimene reaktsioon oli, et sul olid ju uksed lahti. No see ei anna ju õigust varastamiseks.
No ja siis läks hoopis minu ähvardamiseks. 

No ja see mida räägivad otse sealt tulnud on kohati nagu öö ja päev meie meedias kajastatavaga.
Aga seda mainida ei tohi. Tõde on vaid see mida kirjutab Postimees. 

Ei tundu mulle siiras see abistamine ja abi nõudmine. Eriti kui kõige selle kohal on suur Lehtme vari nagu maskott.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Lõuna-Eestis ühes ettevõttes on ukrainlased tööl ja nemad koos teistega läksid Ukrainasse tagasi PUHKUSELE...
Kui kolleegid küsisid, et kuulge kas riigis sõda polegi, siis viisakalt rõõmsama näoga öeldi tsau bakaa ja lahkusid- Mõttekoht?...
Vaadates kuidas külalised käivad toidupoodides, mitme käruga ja kaup laetakse uhketesse luksmaasturitesse, siis tekib küll mõte, et neid kõiki toetatakse. Võiks ju rahalist abi pakkuda ainult reaalselt hädalistele, ning ülejäänu saata vabatahtlikele vms, kes selle isiklikult viivad Ukraina sõduritele. Isiklik arvamus.
Vasta

Mul on sarnaseid kogemusi eestlastega, venelastega +kst. mis rahvusest isenditega (et midagi pannakse tuuri) @Daff Mis selle teadmisega peale hakata?
Vanaema ütles alati sülti keetes, et keema tõustes tõuseb vaht pinnale! Protsess on inimühiskonnas üllatavalt sarnane, nagu on sarnane ka sellise "vahu" %  Big Grin
Vasta

Varguste arvu kasv on mõningal määral isegi meedias kajastamist leidnud , kuigi ega see soositud teema pole . See lehtme keeras Ukraina abistamisele korraliku käki , seda parandaks vaid see , kui uurimine viidaks lõpule ja kohus teeks otsuse , senimaani on võimalik igas suunas spekuleerida . Korruptsioon Ukrainas , see on ühes Eesti filmis öeldu kohaselt : "Uskumatu , lausa uskumatu".

 Vaatamata nendele negatiivsetele asjaoludele tuleb meil Ukrainat toetada , parim näide on siin Põhja Tallinna ja Viimsi meeskonnad , selge ja arusaadav ning garanteeritult kohale jõudev abi , tublid olete !
Vasta

Vahemärkus, UK on britid, UA on Ukraina.

https://unece.org/trade/cefact/unlocode-...-territory
Vasta

Ma ei oska siinkohal kuskilt väga mujalt alustada kui oletada osaliselt kriitika tagamaaks meie riigi ja rahvaarvu väiksust. Ja seetõttu Ukraina suuruse hoomamatust meie jaoks. Paraku suure rahvaarvuga käib isegi sama proportsiooniga ikkagi kaasas absoluutarvuna rohkem lurjuseid. See ei ole alus üldistada.

Vahepalaks suurust iseloomustav näide - mult ikka küsitakse, et ega ma ei karda Ukrainas käia. Ei. See riik ja sealsed linnad on nii teises mõõtkavas, et tõenäosus jääda  valel ajal vales linnas, vales kvartalis ja majas õhurünnaku alla on oluliselt väiksem kui teel Tallinnast Riiga kitsal teel laubakas teha.
Zaporižžje oblastis anti öösel õhuhäire. Kaks plahvatust. Neli inimest surnud. Tundub hirmus? Ongi. Neile ja nende lähedastele julm traagika. Aga oblast on Eesti suurune. 700 000 inimest. Üks oblast.

Vanasõna ütleb, et kui vett segada, tõuseb vaht pinnale. Nii juhtub igas sõjas igal pool, et välja ilmuvad inimesed, kes teiste kannatuste või usalduse arvelt kasu lõikavad. Nende põhjal rahvuse üle saab otsustada idioot.

Meenutame meie üheksakümnendaid. Kas on ununenud, kuidas täisjõus mehed vegeteerisid Soomes ja Rootsis abirahade peal. Kuidas siia jõudnud humanitaarabikoormad sekkaritesse müüki pandi? Kuidas Eesti elukunstnikud Euroopas huiasid, kes röövis juveeliärisid, kes kasutas ühekrooniseid münte Saksa müügiautomaatides markade asemel?

Kas me saame siit siis üldistada, et eestlased on üks varganägude kamp ja parasiitrahvas? Tahaks nagu öelda, et tuhat pätti ei esinda miljonit eestlast. 
Aga proportsionaalselt 40 000 päti käitumist tahab ksf üldistada 40 miljoni ukrainlase rahvuslikuks omapäraks.

Ukrainas on praegu samamoodi üheksakümnendad. Väga kontsentreeritud ja forsseeritud kujul. Riigis kohapeal on selgelt näha, et nad pingutavad tõsiselt kiirkorras 21. sajandisse jõudmise nimel. Ja samal ajal käib riigis sõda.

Olukorda ei tee kergemaks see, et väga paljud patriootlikud ja haritud ukrainlased on rindel. Mehed ja naised, kellest oleks tohutult palju kasu ühiskondlikus tegevuses ja väärtushinnangute nihutamises. 

Pikamaajuhtide "tsunfti" põhjal üldistamine on lauslollus. Eesti juhtide hulgas annavad samuti tugevalt tooni sitapead. Viisakaid ja normaalseid ei pane ju tähele, sest nad ei eristu üldisest foonist. Mõtlemisvõimelise inimese jaoks ei ole Eesti autojuhi koondkuju see, milline ta  tunduks otsustades nädalavahetusel FB kutseliste juhtide grupis toodetava teksti põhjal.
Lihtsalt üks näide veel rekkameestest. Oli see nüüd Medyka või Hrebenne punkt. Poola poolel veokajärjekorrad kümnetes kilomeetrites. UA tollihoones läheme pabereid vormistama. Seal ka tohutu sagimine ja kümned juhid, kes nädal järjekorras elanud, oma pabereid vormistamas. Me ei saanud veel sotti, kuhu ja mida, kui rahvasummast käis sumin läbi: "humanitarka" ja need mehed, kes olid piiriületust päevi oodanud, juhatasid meid heade soovidega järjekorra ette...
Miks selliste autojuhtide järgi rahvast hinnata ei või?

EDIT: Suuruse ja rahvaarvu ja 90-te kombinatsioon tähendab ka seda, et keskklassiga on seal veel kehvasti. On väga rikkad ja väga vaesed. Absoluutarvudes on jällegi rikkaid rohkem kui meie siin oleme harjunud.
Rikastel ongi paraku rohkem võimalusi ja ka ettevõtlikkust riigist välja saada, kaasas rohkem kui seljariided. Ja luksusmaastur on midagi, mida eestlane on harjunud märkama (ei ole meie ka oma 90-test nii kaugel). Neid ukrainlasi, kes meil lihttööl käivad ja trammiga sõidavad ja Maximast makarone ostavad, on paraku keeruline eemalt vaadates meie etnilistest venelastest ja ke eestlastest eristada.
Vasta

Eks selle Ukraina vastasuse taga ole lihtne tainapäisus, suutmatus üldistada, tiblameelsus, ja suheldakse ka kurat teab kellega. Rohkem põhjakihi teema.
Vasta

(21-03-2024, 13:59 PM)Peeter2 Kirjutas:  Eks selle Ukraina vastasuse taga ole lihtne tainapäisus, suutmatus üldistada, tiblameelsus, ja suheldakse ka kurat teab kellega. Rohkem põhjakihi teema.

See oli nüüd küll süvitsiminev, põhjalik ja järeldusterohke analüüs.
(Mitte et ma Ukraina-vastasust kuidagi toetaksin, aga sihuke kajakallaslik plärtsumine ei kõlba ka kuhugi).
Vasta

(21-03-2024, 12:20 PM)Daff Kirjutas:  Ma üritan vastata ksf V6sale.  Päris hukka mind ei maksa mõista. Mul on kaks kolleegi Igor Ja Aleksander. Ukrainlased. Saame väga hästi läbi. Räägivad muideks oma vahel ukraina kèeles ja ei pea lugu "ukrainlastest".

Aga miks ma ei kannata Ukrainaga seonduvat? 
Olles näinud alates lõuna Prantsusmaalt ja Hispaaniast seda UK paraadi üle euroopa siis jah....

Paljud on öelnud, et jumal tänatud, et sõjaks läks. Me tahtsime ammu euroopasse põgeneda aga ei saanud.
Nüüd oleme põgenikud. Uksed on ees lahti ja makstakse peale ka veel.

On teist keegi näinud milliste masinatega need  põgenikud sõidavad?

No ja siis see nahhaalsus ja ülbus.  Nemad ja maailm. Ja vargused. Sakslane ütleb juba avalikult, et mida neegrid pole veel jõudnud tuuri panna selle viivad ukrainlased ära.

Isiklikust negatiivsetest kogemustest rääkida siis võib raamatu kirjutada. 

Üks paljudest. Pesin külmiku ära seest  ja seisin pera vastu päikest ja kuivatasin  haagist. Tuleb sakslane ja ütleb, et ukid panid sul haagisest postid pihta. 
Viis mu ka autoni kus postid olevat. 
Ukid otse loomulikult ei teadnud midagi. Tõmbasime uksed lahti ja minu firma logodega postid neil kuudis. 
Esimene reaktsioon oli, et sul olid ju uksed lahti. No see ei anna ju õigust varastamiseks.
No ja siis läks hoopis minu ähvardamiseks. 

No ja see mida räägivad otse sealt tulnud on kohati nagu öö ja päev meie meedias kajastatavaga.
Aga seda mainida ei tohi. Tõde on vaid see mida kirjutab Postimees. 

Ei tundu mulle siiras see abistamine ja abi nõudmine. Eriti kui kõige selle kohal on suur Lehtme vari nagu maskott.

Kummaline küll, et sa veoautojuhtides pettusid. Mulle ikka on tundunud, et nad meil see kirkam ots ühiskonnast.

Aga kui nüüd rahvuse kaupa vaadata, siis kindlasti on ka Eestlaste maine Soomes väga kõrge, sest sinna liiguvad ära just need parimad pead ja spetsialistid. Seega võib ainult teatud gruppe mingist rahvusest kohates kujuneda arvamus väga kergesti. Olgu ta siis halb või hea, see artvamus, eksju.. Sama võib juhtuda mõnda kindlat ametit pidavate inimestega, näiteks veoautojuhtidega või prostituutidega. Ei pruugigi olla ühe puuga löödud, aga näe arvamus on kerge tekkima.

Ja eks noh, Ukrainlastel oma on taagast veel tükk aega raske lahti rebida, kui neid pika aega sellisteks on koolitatud:
https://forte.delfi.ee/artikkel/12027963...-mida-saab
Vasta

(21-03-2024, 14:31 PM)olevtoom Kirjutas:  
(21-03-2024, 13:59 PM)Peeter2 Kirjutas:  Eks selle Ukraina vastasuse taga ole lihtne tainapäisus, suutmatus üldistada, tiblameelsus, ja suheldakse ka kurat teab kellega. Rohkem põhjakihi teema.

See oli nüüd küll süvitsiminev, põhjalik ja järeldusterohke analüüs.
(Mitte et ma Ukraina-vastasust kuidagi toetaksin, aga sihuke kajakallaslik plärtsumine ei kõlba ka kuhugi).
ei mingit plärtsumist, vaid tõde on lühidalt kirja pandud. Selleks et aru saada et keegi on tainapea, ei ole vaja iga kord põhjalikku analüüsi teostada.
ksf Telc tegi küll selle kenasti ära, aga kokkuvõte on sama.
Vasta

Tsitaat:Selleks et aru saada et keegi on tainapea, ei ole vaja iga kord põhjalikku analüüsi teostada.


Mulle igatahes meeldib! Ma mäletan lapsepõlvest Leopoldi saadet, seal näidati korduvalt super-hiire multikaid. Superhiir teadagi tegi väärilisi kangelastegusid, aga see pole siinkohal oluline. Oluline on, kuidas temast superhiir sai? No kõigepealt oli tavaline hiir. See sõi super-juustu, super-suppi ja veel mingeid super-asju, nii saigi superhiireks.

Käesolevas kontekstis on olemas suur analoogia. Ma valin õige partei poolt, usun õigeid asju, räägin õigeid asju, käin läibi õigete inimestega ja nii olengi kokkuvõttes õige inimene. Õige inimene on teadagi intelligentne ja võib ka kõigis muudes aspektides endast hästi arvata.

Need teised, kes ei ole õige partei poolt, ei usu õigeid asju või käituvad muidu teist moodi kui õige, on lollid. Asi on väga lihtne, pole mõtet keeruliseks ajada!
Vasta

See põhjus-tagajärg seos on ikka teistpidi reeglina Smile
Vasta

Kuna on säutsumise ja reitimise teema, siis säutsun: tiblasid on iga rahvuse hulgas. Liitun Telc kannatliku selgitusega (kuigi kas see täismehest adressaadi maailma ka laiendab) ning ivo86 lahke iroonilise peegliulatamisega.

Ei ole küll kõik veokajuhid "inimesed, kes lihtsalt muudest töödest üle jäävad", aga auto juhtimiseks vajalikud vaimsed eeldused on pehmelt öeldes tagasihoidlikud ning see paneb mingit sorti raami paika. Panna veel juurde kaugmaasõitude nn mustlaselu ning nihkub keskmise töötegija profiili veel kusagilepoole. Ei ole suurem asi valim, mille pealt rahvusest pilti maalida.

muidu sellele küsimusele ehk "mis on vahet seadustega reguleeritud töölepingu-läbirääkimiste ning omaalgatusliku avaliku tee sulgemise vahel?" võivad soovi korral minust pedagoogiliselt võimekamad inimesed vastata - mulle näib pinnas liiga vaene, et sinna mõistuseteri külvama asuda.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Unustasin vist ennist postitamise nuppu vajutada, kui olin juba oma paljupikema heietuse sel teemal kokkukriband, et üldistusi sobib ju moodsal ajal igal suunal teha - oravabande valijad on kulmutehniku ja kipsikujuri võitluspaarid, kes teavad, et õigete valimine ja häälekas toetamine on otsetee eliidi ridadesse.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(21-03-2024, 17:43 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Kuna kollektiivne välimine sphincter on juba elegantselt lõdvaks lastud, siis miks ei peaks minagi siia lõimesse jõuetusekohaselt panustama - tüüpiliseks oravabande valijaks on kulmutehniku ja kipsikujuri võitmatu võitluspaar, kes teavad, et valides edukate, edumeelsete ja ettevõtlike grupeeringut, muutud ise ka automaagiliselt oma kumiiride sarnaseks.
Kui kõik juba lõdvaks lasevad siis ega ma ka kehvem ei taha olla. Wink
Pealegi pole mul vanatehnikat ega vanatehnikaprojekte ning varem või hiljem tõstetakse mind siit välja.
Minu arvates seisab oravapartei kolmel vaalal ja need on riigiametnik, It- mees ja ehitaja.
Iga vaal koosneb lähivaatlusel paljudest ametikaaslastest, kes on võtnud ringkaitsesse et säiliks nende koht toiduahelas ja kõik saavad päid - jalgu mööda kes tahaks midagi muuta ja toiduahela teisiti keerata.
Mulle muidugi väga meeldib, et toitu jääb järjest vähemaks ja üha rohkem energiat kulub omavaheliseks võitluseks.
Samuti tundub iga ringist väljatõugatu võtma kaasa kellegi kes teda tõukas.
Näiteks meie eeskuju ja õiguskuulekuse etalon peab äraelamiseks skeemitama oma sugulaselt korterit üürides ja siis "juhuslikult" selgub selline asi. Wink
Põhjendused kusjuures on pehmelt ütelda kehvakesed.
Kui siseminister ei tea et sugulaselt riigi raha eest korterit üürida ei või ja üürib veel aastaid elamiskõlbmatut korterit sellise raha eest siis kui see pole rumalus siis polegi rumalust olemas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne