Abipalve tagasideks
#61

Teeme nii, et siin teemas me ei vabanda, sobib? Olgu üks koht, kus igaüks saab näidata kodust kasvatust. Big Grin

Ma olen jämedalt nõus, et videol on olemas oma eelised. Aga video suurim puudus on vajadus läbida kogu protseduur, et saada asjast lõpuni aimu. Kerimisel jääb kergesti mõni oluline nüanss kahe silma vahele. Või vähemalt mul kipub jäämaSad

Olen jah natuke sapine, sest eriti noored loevad end peale video läbikerimist spetsiks....

Õnneks maailm läheb oma rada ja meie asi on sellele järele jõuda. Või järele lehvitada Big Grin
Vasta
#62

Kui nüüd hakata videosid analüüsima, siis:

1. Väike osa on hästi tehtud asjalikud videod
2. Järgmise portsu nimetaks "nartsissistlikud videod", kus enda näitamise vajadus varjutab sisu.
3. Kõige suurem ports on rahateenimise videod, kus "suunamudija" peab oma järgijaid toitma, et keskkonna omanik saaks papi kätte (ja jagaks sisutootjale ka kopika)

Ei ole mingit ülimuslikku vormi - kas infot edasi anda teksti, pildi või video kujul sõltub info iseloomust.

Aga noortest ei saa ma juba ammu aru - mis huvi on vahtida sinutorus seda, kuidas keegi teine mängib, selle asemel et ise mängida....ja nii tundide kaupa...
Vasta
#63

(01-02-2023, 16:13 PM)Mahno Kirjutas:  ..

Aga noortest ei saa ma juba ammu aru - mis huvi on vahtida sinutorus seda, kuidas keegi teine mängib, selle asemel et ise mängida....ja nii tundide kaupa...

Jalgpallist käib jutt? Või mõnest mitte pallimänguga seotud spordialast? Murdmaasuusatamine?

Tõesti kummaline, istuvad ja vaatad, kuidas teised mängivad - selle asemel, et hoopis ise mängida. Tehakse isegi spordipubisid, kus saab koos istuda, õlut juua ja teiste mängimist vaadata. Kummaline värk.
Vasta
#64

Jalgpallist? 

Proovi Roblox, minecraft vms sõnu parem Smile
Vasta
#65

(01-02-2023, 09:27 AM)v6sa Kirjutas:  ...
Iseenesest on väga ilmekas video valitud video väidetava suure kasulikkuse esitamiseksSmile Ega seda kole keerulist abstraktset konstruktsiooni, mida pii endast kujutab, ju ilma videota ikka välja ei mõtle tänapäeva kõrgelt haritud ja eneseteadlik noorpersoon.

Ma vaatasin ka seda videot (üldiselt ma nendele oma aega ei raiska, kui te just Bondi-filme sinna hulka ei arva Toungue) ja leidsin, et ksf! ivo86 tõi sellega kenasti välja video põhihäda.

Video ei nõua mõtlemist, vaid ainult vaatamist.

Jah, on kena näha, kuidas mingit tõde illustreeritakse. Aga sellesama pii saaks inimene endale palju rohkem selgeks, kui tal lastaks endal nöör ümber moosipurgi keerata ja siis nööri pikkust mõõta. Mida tekstis annab kenasti ühe lausega ära öelda ja mis teeb video mittevajalikuks.
Ütleme näituseks ka, et minu kui vana ja tagurlase aru väga hästi ei võta, kuidas Ohmi seadust video abil paremini ja kinnistavamalt saaks selgitada kui mõne lause ja paari skeemiga.
Vasta
#66

(01-02-2023, 17:04 PM)olevtoom Kirjutas:  
(01-02-2023, 09:27 AM)v6sa Kirjutas:  ...
Iseenesest on väga ilmekas video valitud video väidetava suure kasulikkuse esitamiseksSmile Ega seda kole keerulist abstraktset konstruktsiooni, mida pii endast kujutab, ju ilma videota ikka välja ei mõtle tänapäeva kõrgelt haritud ja eneseteadlik noorpersoon.

Ma vaatasin ka seda videot (üldiselt ma nendele oma aega ei raiska, kui te just Bondi-filme sinna hulka ei arva Toungue) ja leidsin, et ksf! ivo86 tõi sellega kenasti välja video põhihäda.

Video ei nõua mõtlemist, vaid ainult vaatamist.

Jah, on kena näha, kuidas mingit tõde illustreeritakse. Aga sellesama pii saaks inimene endale palju rohkem selgeks, kui tal lastaks endal nöör ümber moosipurgi keerata ja siis nööri pikkust mõõta. Mida tekstis annab kenasti ühe lausega ära öelda ja mis teeb video mittevajalikuks.
Ütleme näituseks ka, et minu kui vana ja tagurlase aru väga hästi ei võta, kuidas Ohmi seadust video abil paremini ja kinnistavamalt saaks selgitada kui mõne lause ja paari skeemiga.

Ole lahke, paarist lausest ja paarist skeemist on asi ikka väga kaugel ja kui selline lause maha panna, siis on ilmselgelt unustatud ka põhikool, kus kulus ikka tunduvalt kauem kui üks vahetund asja selgeks saamiseks:



Esimene kommentaar video alt, mis võtab kokku ka siin käiva vestluse erinevate generatsioonide vahel:

Tsitaat:I became an electrical engineer 40 years ago. If you wanted to learn the things covered in this series you had to go to college... or spend a boat-load of time at the library. Those who grew up on Youtube have no idea how fortunate they are that stuff like this is at their fingertips. Your videos are tremendous, as well as an outstanding foundation for anyone going into the engineering field.
Tõlge: Ma olen elektrik olnud 40 aastat. Kui tahtsid õppida selgeks kogu seda asja, mida siin videos seletatakse, pidi käima läbi kolledži või veetma igaviku raamatukogus. Need kes kasvavad Youtube kaasabil, ei oma aimugi, kui õnnelikud nad on, et kogu info on ainult puudutuse kaugusel. Viimale lause on ülikiitus videole.

Kas nüüd tegu on äärmiselt rumala elektrikuga seal kommenteerimas või mitte, otsustage ise.

Tahate mõtlemist nõudvaid videosid, tuleb vaadata siis mõtlemist nõudvaid videosid! Miks aasida video kallal, mis on loodud puhtalt katsete teel saavutatud informatsiooni edastamiseks? Miskipärast see käiavideo tekitas korralikult emotsioone ja puuriterituse video jäeti täitsa kahe silma vahele, kas seal ei saanud piisavalt nokkida?
Vasta
#67

(01-02-2023, 16:50 PM)Mahno Kirjutas:  Jalgpallist? 

Proovi Roblox, minecraft vms sõnu parem Smile
 
Vist jäi minu sõnum Sinu eest peitu.

Järgnevas lõigus ma üldistan ja kõik inimesed ei käi selle kokkuvõtte alla, aga erand kinnitab reeglit:
Ma üritasin vihjata justnimelt sellele, et vanemale generatsioonile kipub ette jääma noorema generatsiooni huvi "minecrafti", "robloxi", "csgo" ja "espordi" vastu. Seal juures raisatakse ise täpselt sama aeg sporti vaadates, olgu selleks jalgpall, ameerikajalgpall, tennis, male vms. Kehtib ju sama lause "mida sa vahid, mängi ise".
Lähme nüüd veel generatsioon tagasi "Need pagana noored ainult vahivad sporti, selle asemel et lehm võtta ja piim oleks kohe omast käest".
Hakkab mingi seos tekkima?

See, mille vastu mingi generatsioon huvi tunneb ja kas see ka ikka "õige asi" on või väga väga paha... eks ajalugu näitab. Aga e-sport ei ole kuskilt otsat midagi erinevat näiteks jalgpalli fännamisest. Maailm muutub.
Tsiteerin ülalpool toodud väga hästi sõnastatud lauset "Õnneks maailm läheb oma rada ja meie asi on sellele järele jõuda. Või järele lehvitada [Pilt: biggrin.gif]".
Vasta
#68

Kirjutasin kaks korda pika-pika jutu ja kustutasin jälle ära, kes ikka viitsib sihukest lugeda.

Lühidalt, videotega on see häda, et n.n. videojagamise keskkonnad (Youtube jms.) ei ole teadmiste jagamiseks vaid reklaamiraha kokku kühveldamiseks ning ka selle fassaadi varjus globaalse andmekaevandamisega tegelemiseks. Pole tervislik küsida kelle mahitusel.

Mina ei ole "Salvesta video" nuppu leidnud, just praegu vaatasin juhuslikult valitud video pealt järgi: https://youtu.be/uoz3-LXrYhM
Arvutikaugele inimesele on video salvestamine pea võimatu ülesanne.

Peale selle on kogu Interneti sisu, e. mitte ainult videod, ajutine. Mul on järjehoidjaid aastast 2002 küll huvitavatele akvaariumihobiga seotud artiklitele, küll ammu unustatud jalgrattamatkamise listile. Viimane kolis aegu tagasi Google rüppe: https://groups.google.com/g/bicycletouring
Jah, ka raamatud lähevad kaduviku teed nagu kõik, aga mis riiulis see on oma ja olemas. Video internetis vaid kümne sekundi ja sama arvu klikkide kaugusel on teatud mõttes illlusioon. Internet ei ole inimõigus kuigi samateemalist pröökamist võib vahel "ajakirjanduse" vahendusel kuulda. Nagu võib ka iga tunni takka raadiost "uudistesaadet" kuulda kus süüdimatult n.n. reitingute edastamise varjus poliit-ajupesu tehakse, aga see selleks.
Vasta
#69

Parandan: Internet ei ole meil imimõigus veel. Soomes on ta ammu juba, 1Mbps jagu suisa.
Vasta
#70

(01-02-2023, 17:41 PM)deus Kirjutas:  Ole lahke, paarist lausest ja paarist skeemist on asi ikka väga kaugel ja kui selline lause maha panna, siis on ilmselgelt unustatud ka põhikool, kus kulus ikka tunduvalt kauem kui üks vahetund asja selgeks saamiseks:
...
Esimene kommentaar video alt, mis võtab kokku ka siin käiva vestluse erinevate generatsioonide vahel:

Tsitaat:I became an electrical engineer 40 years ago. If you wanted to learn the things covered in this series you had to go to college... or spend a boat-load of time at the library. Those who grew up on Youtube have no idea how fortunate they are that stuff like this is at their fingertips. Your videos are tremendous, as well as an outstanding foundation for anyone going into the engineering field.
Kas nüüd tegu on äärmiselt rumala elektrikuga seal kommenteerimas või mitte, otsustage ise.

Tahate mõtlemist nõudvaid videosid, tuleb vaadata siis mõtlemist nõudvaid videosid! Miks aasida video kallal, mis on loodud puhtalt katsete teel saavutatud informatsiooni edastamiseks? Miskipärast see käiavideo tekitas korralikult emotsioone ja puuriterituse video jäeti täitsa kahe silma vahele, kas seal ei saanud piisavalt nokkida?

Oijah. Ma sundisin end selle video ühest otsast teiseni ära vaatama. Ja leidsin, et see toetab igati minu väidet paari lause ja paari skeemi kohta. Video sisu oli järgmine:

1) esitati Ohmi seaduse kolm kuju,
2) näidati sama seaduse mnemoonikakolmnurka.

Ülejäänu oli vaht.
Kusjuures ma optimistliku inimesena loodan, et see esimene kommentaar oli video autori või mõne tema sõbra kirjutatud. Sest ma kuidagi ei usu, et on olemas nii lolli elektrikku, kes Ohmi seaduse selgeksõppimiseks pidi päevi raamatukogus veetma. Loodame, et ta kolme ristiga alla ei kirjuta...

Aga kui ma sellise elektrikuga kokku satuksin, soovitaksin ma tal lugeda E. Aisbergi surematu teose "Raadio? See on imelihtne" lehekülgi 11 kuni 15. Seal on kah vahtu, aga vähem. Ja pildid ei ole küll liikuvad, kuid see-eest on lõbusamad. Pealegi saab sama asja kokkuvõtte lehekülgedelt 17 ja 18.

Ja veel: soovitati vaadata mõtlemist nõudvaid videoid. Palun näiteid.
Vasta
#71

(01-02-2023, 18:27 PM)olevtoom Kirjutas:  [quote='deus' pid='546857' dateline='1675262514']
...

Ja veel: soovitati vaadata mõtlemist nõudvaid videoid. Palun näiteid.

https://www.youtube.com/results?search_q...+beginners

rohkema mõtlmise soovi korral vahetada ära sõna "beginners".

Aga tõsisemalt vastates panen siia näiteks sellise härra videod. Väidan, et seal on ikka väga head vaatamist, mida (eestikeelsest) raamatust saada on keeruline. Ja ma ei kavatse astuda kooli, et oma hobi jaoks infomatsiooni saada.
NB! eeldab inglise keele valdamist.
https://www.youtube.com/@peterburt7218/playlists
Vasta
#72

Kui oled kord juba ohmuseaduse selgeks saanud, siis ongi lihtne ja eriti lihtne on esimest korda ohmuseadusele otsa vaatajale öelda minuti pärast, et miks sa loll juba aru ei saa? Tõestasid mu öeldut teises teemas, kes ei taha seletada, seda saab seletama panna ainult piinamisvahendeid kasutades. Mine võta nüüd üks 9 klassi poiss ette ja tee talle paari lause ja skeemiga asi selgeks, anna tulemustest teada. Ja et ei tekiks siin mingit illusiooni, et ma olen sta pilpa peal hoidja või nämmutaja, siis minu käe all oli väljalangemise protsent 60 kandis. 
Siiski, ma ei salli kohe kindlasti sellist nähvamist ja vingumist ja muid sellekohaseid kihvatusi, mis ilmselgelt alahindavad ja teevad iseenese ego upitamise eesmärgil maha teise inimese tehtud tööd! Tehke ise paremini või ostke ära! Kui ei tee, pole õigust ka mahategemiseks.

Teise asja kohta, et internet pole igavene: Kui on videõpetus loodud meie haridussüsteemi keskkonda e-õppe eesmärgil, siis on suisa kohustus seda säilitad. Kutseõpetajad said ikka seal kumi 120000 eek aastas lisateenistust, et laiemale publikule enda teadmisi dokumenteerida.
Vasta
#73

(01-02-2023, 18:13 PM)Kalts Kirjutas:  Mina ei ole "Salvesta video" nuppu leidnud, just praegu vaatasin juhuslikult valitud video pealt järgi: https://youtu.be/uoz3-LXrYhM
Arvutikaugele inimesele on video salvestamine pea võimatu ülesanne.
 Googlisse sisselogituna on video all nupp allalaadimise märgi ja kirjaga offlaini. Kas see ei salvesta videot?
Vasta
#74

(01-02-2023, 19:25 PM)Brrr Kirjutas:  
(01-02-2023, 18:13 PM)Kalts Kirjutas:  Mina ei ole "Salvesta video" nuppu leidnud, just praegu vaatasin juhuslikult valitud video pealt järgi: https://youtu.be/uoz3-LXrYhM
Arvutikaugele inimesele on video salvestamine pea võimatu ülesanne.
 Googlisse sisselogituna on video all nupp allalaadimise märgi ja kirjaga offlaini. Kas see ei salvesta videot?

Premium account peab esiteks olema ja teiseks ma pole PC's/Macbookis/Windowsis/Leopardis/Linuxis sellist võimalust browseris näinud (võib vabalt minu viga ka olla) ja kolmandaks, need on sul offline vaadatavad ainult 30 päeva. Telefonide, Android ja iOS app all on see nupp olemas, siis imetakse see video kuhugi failipuu rägastikku, kust tuleb üles otsima hakata, kui ta üldse mängitavgi on tegelikkuses ilma selel app'ta.
Kõige lihtsam on kasutada tavainimesel miskit youtube downloader lehte nagu https://catchvideo.net/ või veebilehitseja lisasid nagu Video DownloadHelper, mis on natukene keerulisem kuid tasuvam, sest saab ka näiteks ERR'st mõne asja talletada enda kõvasketas nimelisele asjandusele.  Veebiversioonide miinuspooleks on see, et sa ei saa kohe kindlasti sikutada Copyright asju nagu näiteks Vevo kanali muusikavideosid.
Vasta
#75

diisel või bensiin
android või mac
....

sama on ka kas liikuv pilt või seisev pilt
leppige sellega et inimesed on erinevad ühed suudavad ühest teised teisest aru saada ja ei ole ühtset reeglit
ei saa nii nagu kunagi suruti vasakukäelistele pliiats paremasse kätte ja KIRJUTA. no ei saa.

ükspäev vatasin just dok filmi kus näidati inimesi kes olis super tundjad ja teise mitte tundjad
enamus on hall mass kes natuke kes rohkem kes vähem aga need erandid olid hullud.
jutt siis inimeste tundmine ja mäletamine nägude järgi
ehk supertundja leidis inimese tuhandete seast vaid pelga ühekordse nägemise järgi 
ja mittetundja võis ka oma lapsi mitte ära tunda 

ehk inimesed on äärmiselt erinevad ja ei saa ühe puuga lüüa et video on lihtsam või raamat on lihtsam
Vasta
#76

(01-02-2023, 19:25 PM)Brrr Kirjutas:  
(01-02-2023, 18:13 PM)Kalts Kirjutas:  Mina ei ole "Salvesta video" nuppu leidnud, just praegu vaatasin juhuslikult valitud video pealt järgi: https://youtu.be/uoz3-LXrYhM
Arvutikaugele inimesele on video salvestamine pea võimatu ülesanne.
 Googlisse sisselogituna on video all nupp allalaadimise märgi ja kirjaga offlaini. Kas see ei salvesta videot?

Vabandust, aga ma ei tea ega soovi ka proovida.
Ma eelistan anonüümselt sulli kauba vastu vahetada kui vähegi võimalik.
Vasta
#77

(01-02-2023, 12:38 PM)deus Kirjutas:  Nüüd M.R. kriitika kohta, et mis kasu on stardiajast ja seismajäämise ajast jne. Oleneb, kui pikk süütenöör on ja palju sul lapsi garaažist läbi jookseb. Seismajäämine on ohutuse koha pealt väga tähtis, eriti kui uudishimulik pätakas lähedal on, kes tahab mõõta, kas suudab ikkagi sõrmega selle käia peatada, kui selja pöörad. Käima minek on teine teema, kas kulutad minut aega voolu või kaks sekundit voolu. Päeva peale tuleb esimesel juhul äkki tund aega puhtalt käivitamistsüklit kokku, kui mitte päeva, siis nädala peale. Video oli ka näidatud temperatuurid peale 5'te minutit käimist, see on üks kvaliteedimõõt ju suisa, et kui mootor töötab, palju teda suudetakse maha jahutada, et tema eluiga pikendada?
Veel M.R. kriitika kohta, et ükski käi sealt ei kõlbagi, kõik laperdavad ja vibravad jne. Osaliselt nõus sellega aga minu küsimus ja seletus jäi alati vastuseta teie kõigi poolt. Esiteks võrreldakse kodukasutuse aparaate, paljudes kodudes pole üle 16A peakaitsme ja ühe faasi mitte midagi! Ma saan aru, et professionaalne kretinism lõi sisse aga selle kõrvale võiks kasvatada või vähemalt meelde tuletada oma laiema silmaringi, et kogu maailm ei ole nii nagu sinu töökoda, ideaalne. Samuti jäeti vastamata, et näidake mulle sealt kasvõi üks käi, millega ei saaks puuri teritatud. (Üks kusjuures ei kõlvanud sellekski)

Juutuubi videomaterjal osaliselt kisub nagu mingiks ususektiks, nagu jehoovatunnistajad kohe... Inimesed nagu oleks ära tinistatud...
Kas kodukasutuse aparaat võib olla selline nagu videos või peaks siiski olema ikka käia moodi?
Stardiaeg näitab lihtsalt mootori/käia võimekust tervikuna. Seismajäämise /väljajooksu/ aeg näitab laagerduse headust ja spindli/käia üldist olukorda.
Käia kiire seiskamisega on ka probleem.
Näituseks minu suurel käial, kui tulla 1425 ümbertiiru pealt 710 ümbertiiru peale ilma kiirust maha pidurdamata, võib keerata kivi flantsi vahel ringi.
Pidurdusmoment on nii ränk.
Ja kui sõrm läks, siis sõrm läks. Seal pidurdamine enam ei aita. Aitab ainult selgitav eeltöö...
Kas lugupeetav teab mis temperatuuri peavad asünkroonmootori mähised taluma? Korpusest mõõdetuna on 80-90 kraadi Celsiust igati norm.
Videos näidatud seadmed peale 15 minutit töötamist pideva koormuse all omasid temperatuure 106-130 F. mis teeb 41-54 kraadi Celsiuse järgi. Pole teema.
Ja miks ei sobi, põhjendasin teises teemas.
Hetkel on  üks 3K631 1990 aasta väljalase tegemisel. See on pisike lauakäi Mukatshevo tehase oma, 0,75Kw kolmefaasiline mootor 150mm käiadega.
Kõver on enamvähem kõik. Üks laagripesa on 0,15mm ülemõõdus teine laagripesa on staatori suhtes 0,3mm teljest mööda, laagrikaane tugipinnad 0,8-1,0 nõgusad ja mitteparalleelsed, alusraam propelleris 1,4mm. Võibolla teen tema remondist ka teema.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#78

Ma arvan, et piisab ühest ainsast seisvast pildist, isegi juttu pole vaja juurde.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#79

Oomi seadus märksa lihtsamalt illustratiivselt selgeks:

Ülejäänu tuleneb juba loogikast ja paarist lausest.
[Pilt: main-qimg-bc3173e9fae378ed004e8b60f39174f4-lq]
All on üks väga tark lause ka.
Vasta
#80

(01-02-2023, 21:45 PM)2715 Kirjutas:  Oomi seadus märksa lihtsamalt illustratiivselt selgeks:...
Kahes viimases postituses olev pilt on tõesti Ohmi seaduse selgeksõppimisel abiks.
[OT on]Meenutab mulle -- kas oskate une pealt öelda kuuesilindrilise reasmootori tööjärjekorda? Noh, seda levinumat?[OT off]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne