Abipalve tagasideks

Aga see on ju tüüpiline raamatu tekst:
a) Istuta sisse miski vennike
b) Oota soodsat hetke
c) Viska paar pisikest lauset vahele, mis tekitab kahtlusi raha sihtotstarbelises kasutuses ja kõditab ka mõne kadedusenärvi
d) Vaata kõrvalt, kuidas siiani toiminud sisestruktuur iseennast hävitab, ühed süüdistavad, süüdistatavad solvuvad, sest nad päriselt ka pole midagi valesti teinud.

Selle vastu saab ainult optimismi ja üksteise usaldamisega, vahel ka puhtalt prsse saatmisega, et kui ei usalda, ole omaette, tegelen nendega edasi, keda usaldan.

Kremli eesmärk on abi ja riike õõnestada rohujuure tasandil, ärgem langeda selliste lõksu, usaldage omi võitluskaaslasi. Kahetseda ja klattida saab pärast, kui tähtsat asjad tehtud.
Vasta

Tervitusi taas suukorvi tagant!
Sad

.jpg Suukorv4.jpg Suurus: 18.89 KB  Tõmbamised: 343


Nagu näha, siis ikkagi saab AMF täis. Olen korduvalt pakkunud, et ma võin osa kuludest enda kanda võtta, kuna väidetavalt olen suurim tühja jutu ajaja.

Aga jätkame siin (esialgu veel) austatud ksf! karlarnoldiga alanud vestlust saastevabade autode ainukasutuselevõtuotsuse võimalike järelmite üle.  Kirjutas tema nii:
   

https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid547721

Kui julgesin kahelda selles, et ainult fossiilkütusel töötavate uute autode keelamise nõue tee-ehituslikke aktiviteete muutma peaks, kuivõrd teid ei projekteerita mitte sõidukite tegeliku massi, vaid täismassi ja selle alusel rehkndet standardväärtuste järgi süüdistasid mind sõnade väänamises. Ma ei ole selle süüdistusega nõus!

Tuletan meelde, et vastavalt LS ei tohi teel liikleva sõiduki tegelik mass ületada ei registrimassi ega valmistaja lubatud täismassi, kumb täitub varem. Ma ei ole märganud, et elektrikaubikud ja sõiduautod tohiksid akudest suurenenud tühimassi võrra ületada kehtestatud sõidukiklasside registrimasse. Ergo, sõiduki lubatud maksimaalne mass ei sõltu jõuallikast ega energia salvestusviisist, vaid see on määratud sõiduki registreerimisel. Seega ei ole (suuresti õigusega) pahameelt tekitanud EP otsus keelata mittenullheitmega uute sõidukite müük kuidagi seotud teede projekteerimise tugevusnõuetega. Nii 3500 kg diiselkaubik kui 3500 kg elektrikaubik rõhuvad teed sama massiga.

Siis tood hilisemas vastuses (https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid547728) sisse juba (iseenesest õigesti) suurenenud tühimassi tõttu vähenenud kandevõime tõttu rohkemate kaubikute vajaduse (mis on iseenesest õige, aga samuti ei muuda teede projekteerimise tugevusnõudeid). Õige märkus, aga algne kommentaar käis KOORMUSE kohta. Mitte lisaradade jaoks tarviliku lisaruumi vajaduse kohta...

Mul pole midagi hea vaidluse vastu, aga väga raske on argumenteerida, kui oponent muudab vahepeal teemapüstitust.

https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid547742

Siin räägid juba "asfaldi suuremast vattisaamisest"...

Olgu veelkord öeldud, et ma pean EP otsust mittevajalikuks (turg reguleerib selle enne ära), ebaõiglaseks (EL on alusdokumendi järgi sõltumatute riikide liit, mitte konföderatsioon) ja sisutuks (selle otsuse tegelikuks elluviimiseks peavad vastavad nõuded kehtestama ka liikmesriigid). Ilus deklaratsioon, mis tekitab palju pingeid ei millestkiSad
Vasta

Tuhamäed betooniks ja betoon meie teede alustalaks, mitu kärbest ühe hoobiga maha löödud.
Aga kui nüüd tõsiselt rääkida, siis see esmane kaaluteema kraapis mul silma nii julmalt, et viskasin läpaka aknast välja mõttes ja läksin ning lahendasin loetu mälusse põlemise jäljed rohke alkohoolsete jookide konsumeerimisega.
Vasta

(17-02-2023, 17:48 PM)deus Kirjutas:  Tuhamäed betooniks ja betoon meie teede alustalaks, mitu kärbest ühe hoobiga maha löödud.
Aga kui nüüd tõsiselt rääkida, siis see esmane kaaluteema kraapis mul silma nii julmalt, et viskasin läpaka aknast välja mõttes ja läksin ning lahendasin loetu mälusse põlemise jäljed rohke alkohoolsete jookide konsumeerimisega.
Kaaluteema?Huvitav oleks saada teada milline % B-kategooria kaubikutest liikleb kaalu piiril? Hoolduskaubikud vist on?
Vasta

Seda peab kaalumeeste käest küsima, kaalutakse kõike, sedaanist veokini, mitte ainult veokeid ja nende kärusid. Olen isegi hobutreilaga  neile ette sattunud. Suur oli nende poiste üllatus, et roolis oli abcde-kat istumas ja b-kat masin paberi järgi 3,5 tonni tõmbaja  Big Grin
Vasta

(17-02-2023, 18:09 PM)deus Kirjutas:  Seda peab kaalumeeste käest küsima, kaalutakse kõike, sedaanist veokini, mitte ainult veokeid ja nende kärusid. Olen isegi hobutreilaga  neile ette sattunud. Suur oli nende poiste üllatus, et roolis oli abcde-kat istumas ja b-kat masin paberi järgi 3,5 tonni tõmbaja  Big Grin
Kaaluvad jah kui viitsivad, mind on ka korra võetud kõrvale koormaga b-kat kastikaga aga kui auto paberitest koorma (1,1t) ja tagasilla numbrid olid ära vaadanud siis enam ei viitsinud kaalumisega tegelda ... võis olla küll piiripealne värk.

P.S. korduvalt olen koorma peale laadimise lõpetanud, kuna silma järgi hakkasid vedrud pahupidi minema, siis nt tükikaalu ja arvu järgi arvutades sai aru küll, et olen liiale läinud.
Vasta

(17-02-2023, 17:58 PM)vwt2 Kirjutas:  
(17-02-2023, 17:48 PM)deus Kirjutas:  Tuhamäed betooniks ja betoon meie teede alustalaks, mitu kärbest ühe hoobiga maha löödud.
Aga kui nüüd tõsiselt rääkida, siis see esmane kaaluteema kraapis mul silma nii julmalt, et viskasin läpaka aknast välja mõttes ja läksin ning lahendasin loetu mälusse põlemise jäljed rohke alkohoolsete jookide konsumeerimisega.
Kaaluteema?Huvitav oleks saada teada milline % B-kategooria kaubikutest liikleb kaalu piiril? Hoolduskaubikud vist on?
Täpsustan küsimust-igapäevaselt.Paljudel tekkiks probleem oma igapäevases-tegevuses töös?
Vasta

Ma lähen jooma.
Vasta

(17-02-2023, 19:02 PM)deus Kirjutas:  Ma lähen jooma.
Mina teen Kassi.
Vasta

(17-02-2023, 19:05 PM)vwt2 Kirjutas:  
(17-02-2023, 19:02 PM)deus Kirjutas:  Ma lähen jooma.
Mina teen Kassi.

Hääl foorumist - õige, jah, nii on õige!  
Aga kass on sel raskel hetkel mõttes Teiega, andke tuld, mehed!  Cool
Vasta

Kui vahekastist haamriga kopsiva päkapiku (või kassi) leian, annan siin teada!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Jajah, ootame kõik huviga tagasisidet!  Cool
Kuigi pole enam siin voorumiski enam palju neid mehi, kes mäletaksid neid kaste, no neid plastikust õllekaste 20-le pudelile, veel vähem neid, kes naturaalpuidust metallnurkadega kaste on oma kätudega katsunud ja tõstnud, et ehk on allpool veel mõnesse kasti midagi jäänud...  Sad
Vasta

No kes neid plastikust õllekaste ei mäletaks- need olid isegi ju ZIL-ide ja 53-de kasti esiseina küljes, vähemalt mina mäletan seda  Smile
Vasta

(18-02-2023, 00:52 AM)Aare R. Kirjutas:  No kes neid plastikust õllekaste ei mäletaks- need olid isegi ju ZIL-ide ja 53-de kasti esiseina küljes, vähemalt mina mäletan seda  Smile

Aare, Aare, mida Sa ka mäletad! Mina mäletan, kui ma oma esimese maamonti tapsin (muidugi, kohe ksf! Marko võtab sõna, et - kuradi kass, sinu pärast need toredad londilised välja suridki  Sad  , aga jah, siis oli õige elu ja kellegi postitusi ei kustutatud, kellelgi ei olnud smartofoni, ainult nuppudega telod, jah, nii oli!
Vasta

Siis, kui need õllekastid seal ZIL-ide kasti külges olid, polnud paljudel isegi kettaga telefoni, rääkimata nuppudega (mis mõttes nuppudega) telefonist ja smartphone- mis imeloom see veel on? Oleks keegi öelnud 1985. aastal sõna "smartfoun", oleks enamus vaadanud, et mis keeles sa nüid räägid Big Grin
Vasta

(17-02-2023, 20:14 PM)kass Kirjutas:  Jajah, ootame kõik huviga tagasisidet!  Cool
Kuigi pole enam siin voorumiski enam palju neid mehi, kes mäletaksid neid kaste, no neid plastikust õllekaste 20-le pudelile, veel vähem neid, kes naturaalpuidust metallnurkadega kaste on oma kätudega katsunud ja tõstnud, et ehk on allpool veel mõnesse kasti midagi jäänud...  Sad

Viimane postitus siis eilsesse päeva... jäi ennist täpsustamata, et kui omal ajal "linnas" Akadeemia teel sai elatud, siis ikka käisime üle tee poes esmatarbe kaupu ostmas, tihti oli selleks Pealinna peenleib, mille nädalalõpus vanematele viisin, sest mis oleks veel sümboolsem, kui poeg viib eakatele vanematele leivapätsi (millist sorti Raplas tollal poes ei pakutud).
Vahel (segedamini) oli selleks aga hoopis vedel leib, mille hankimiseks olime soetanud endile 10 liirised plastkanistrid, kaupluses sai "vahekasti" sisu kohapeal vahekastist kanistrisse ümber konsumeeritud, üldjuhul mingeid päkapikke ega kasse ei tuvastatud, kuigi pudelipõhjades vahel mingeid närilisi või lihtsalt klimpe ette tuli, polnud hullu. Hügieenilembeliste ülioppijatena sai tihti neid kanistreid pesuruumis kuuma veega loputatud ja mingil hetkel tekkis kaupluses vahekasti sisu ümbersalvestades tunne, et kusagil on keegi vaeseid ülioppijaid tahtnud mingist  kohast tugevalt tõmmata, sest täislaetud vahekasti sisu ei küündinud enam plastkanistri ülemise ääre lähedalegi... jah, nii oli, oli tollal KGB, ENSV, Rahvamalev (mille tagasihoidliku rinnamärgiga "Eeskujulik rahvamalevlane" on ka siinne vääritu postitaja autasustatud... Kes aga puuduva õlle vahekastist ära jõi või maha kallas, seda mina ei määäleta...
Vasta

(18-02-2023, 01:08 AM)kass Kirjutas:  (muidugi, kohe ksf! Marko võtab sõna, et - kuradi kass, sinu pärast need toredad londilised välja suridki  Sad  , aga jah, siis oli õige elu ja kellegi postitusi ei kustutatud

Rahva tungival soovil - mine sinna!
Täna oleks küll luuameest vaja, asi tibake üle võlli lännu. Sul võib siin palju sõpru olla (nagu minulgi) aga igal asjal on piir!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(18-02-2023, 01:34 AM)Aare R. Kirjutas:  Siis, kui need õllekastid seal ZIL-ide kasti külges olid, polnud paljudel isegi kettaga telefoni, rääkimata nuppudega (mis mõttes nuppudega) telefonist ja smartphone- mis imeloom see veel on? Oleks keegi öelnud 1985. aastal sõna "smartfoun", oleks enamus vaadanud, et mis keeles sa nüid räägid Big Grin

Smartofon - see on termin rahvastevahelise suhtlemise keelest, tasuks keeli oppida!
ZIL tüüpi autuga olem mina isiklikult sõitnud mitu kilomeetrit, vast nii 1,5. 1983-ndal aastal olin praktikal Harju Elektri Paide jaoskonnas, sõitsime ringi ZIL 130 kongiga, kui oli Paide poole mine, siis esimene peatus oli Väätsal (seal, kus praegu Eesti Jalgrattamuuseum), kioski perenaine oli missioonitundega ja välja õpetatud, kui ZIl-i häält kuulis, siis kohale jooksis... kui oli Pärnu/Viljandi poole minek, siis Türil oli Kungla putka, mis oli otse teepeal ees, mööda kuidagi ei pääsenud, ikka tuli võtta kast või paar ... Ja oligi nii, et millalgi tulime nagu tavaliselt raskelt, kuid tänuväärt operatsioonilt (kommunism, see on nõukogude võim + kogu maa elektrifitseerimine), ZIL-i operaatoril (kes oli ainukesena päriselt kaine, jah, tõesti nii alati oli, amet oli selline  Sad ) oli aga kiire jõuda bussi peale, tema roolis Paide bussijaam ja ütles, et tehke mis tahate või saage kaineks... ja siis kõik vaatasid minu otsa ja küsisid, et noh, milliseid tähti siis minu juhilubadest ka saab välja lugeda... ning järgneski minu tähetund ZIL 130 roolis bussijaamast jaoskonna õulele. Ja kui väsinud, kuid lõbus ja rahulolev brigaad ZIL-i kõikvõimalikest avavustest välja kukkus, siis kohalolnud töödejuhataja ruttas õue asja uurima, et kes kurat jne... ja kõik, kellel veel sõrm sirgeks läks, kõik näitasid oma võimaluste piires minu poole... oli ilus aeg, muide, okupatsioon, vabaduste puudumine, punaterror, poes oli heal juhul ainult Žiguli õlut, mis juua ei kõlvanud ja sellestki tuli alati lõpuks puudu, jah, nii oli.... See on Teile nn tagasisideks sellest ajast!  Cool
Vasta

(18-02-2023, 01:45 AM)Marko Kirjutas:  
(18-02-2023, 01:08 AM)kass Kirjutas:  (muidugi, kohe ksf! Marko võtab sõna, et - kuradi kass, sinu pärast need toredad londilised välja suridki  Sad  , aga jah, siis oli õige elu ja kellegi postitusi ei kustutatud

Rahva tungival soovil - mine sinna!
Täna oleks küll luuameest vaja, asi tibake üle võlli lännu. Sul võib siin palju sõpru olla (nagu minulgi) aga igal asjal on piir!

Tuleb luuamees, tuleb, ta on siis juba hiljuti käinud ja pühkinud ka! Aga mina olen ju ikka härrasmees, olen ju? Ja Sina oled tõesti päris filosoof, tõesti, igal asja on algus ja on lõpp (piir)! Ja andke mulle vabadus ja ma kustutan kõik oma postitused ära!  Wink
Vasta

(18-02-2023, 01:57 AM)kass Kirjutas:   andke mulle vabadus ja ma kustutan kõik oma postitused ära!  Wink

Selle keelamise mõte oli siin kuskil kirjas vist, umbes nii, et ommuku vaatad, häbened.
Kui mälu ei peta...

PS see siin on teema, kus kiidetakse Taavit, siia sirtsutamine on topelttaunitud!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne