Abipalve tagasideks

(02-03-2023, 22:12 PM)edvard Kirjutas:  Nalja peaks tohtima teha mis iganes teemal , nali ei tohiks solvata teist isikut , tema veendumusi ja usku , poliitilised eelistused saab teha eelhääletusel ja valimisjaoskonnas 5. märtsil , mõni päev on jäänud , minge valima !

Hallooo!
Väga vabandan, ei saa mitte kirjutamata olla, kuigi lubasin. Kogu selle naljategemise jama kohta... Tõesti, ka minu aru saamise kohalt võiks asi olla nii, et nalja võiks tohtima teha "mis iganes teemal" ja nii edasi nagu deklareeris ksf! Edvard. Lisaks võiks "nali" olla naljakas, mitte labane, mitte otseselt kedagi solvav (tagasihoidlikult öeldes), vägivaldne jne. Paraku on igasugused piirid äärmiselt subjektiivsed, olen ise saanud kriitikat alates "peaks olema elementaarne hjumorimingiasi ja lõpetades maeiteakassinaljadega...". On siin voorumis naljategemise teemal ennegi postitatud, puujalaga neegritest väga naljakaid tekste trükitud jne, nutta tahaks...
Jah, aga nad ise.... miks ma ei või nüüd natuke ka... Jah, keegi kusagil tappis kellegi, ütles midagi halvasti, aga miks mina nüüd ei või natuke... võid küll, aga ega sa ka parem ei ole pärast seda. Nagu mingi haigus... nõukogude võimu esindajad tapsid ja hävitasid Tšetšeenias  suure sõja ajal inimesi, oponendid kohe vastavad, see on jama, kus on ajaleheartiklid selle kohta ja mis te ise 90-ndatel tegite!? (lihtsalt vaatasin siin hiljuti ühte filmi ja lugesin kommerntaare)
Minu tagasihoidliku ja vale arusaamise kohaselt (peaaegu) kogu see "hjuumorinurgake" siin on saatanast, ksf! Toomas.t.taluja selle siin esile manas, hoomamata, et eesti rahvas suures pildis ei ole valmis mingisugust nalja tegema ja sellest aru saama (700 aastat...), no on valmis tegema ja internetist ja mujalt siia kandma, sageli mitu korda isegi... no aga mida ma ikka toksin, on sellest naljategemisest siin ennegi juttu olnud, vb mul tõesti "puudub elementaarnegi naljasoon või hjuumorimeel", aga pigem on mul see meel hoopis kuidagi väärastunud, lihtsalt elementaarnaljakad neegri- , pede-, ja levitatsiooninaljad mul enam suunurka üles ei kergita, ilmselt lihtsalt liiga vana juba, aga ka Teie saate kunagi vanaks, kui hästi läheb!
Vasta

(02-03-2023, 23:34 PM)kass Kirjutas:  Jah, aga nad ise.... miks ma ei või nüüd natuke ka... Jah, keegi kusagil tappis kellegi, ütles midagi halvasti, aga miks mina nüüd ei või natuke... võid küll, aga ega sa ka parem ei ole pärast seda. Nagu mingi haigus...

Kass on tark mees!
Ise kasutasin väljendit "tema tegi ka" viimati lasteaias...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(02-03-2023, 23:49 PM)Marko Kirjutas:  
(02-03-2023, 23:34 PM)kass Kirjutas:  Jah, aga nad ise.... miks ma ei või nüüd natuke ka... Jah, keegi kusagil tappis kellegi, ütles midagi halvasti, aga miks mina nüüd ei või natuke... võid küll, aga ega sa ka parem ei ole pärast seda. Nagu mingi haigus...

Kass on tark mees!
Ise kasutasin väljendit "tema tegi ka" viimati lasteaias...

Jah, ma tean, aga tänan!  Aga mina jätsin üldse lasteaia vahele ja hakkasin kohe Oktoobrilapseks!
Vasta

Kuna sain sellise sõnumi ja et see teema ükskord lõpetada panen selle koos selgitusega välja.
Loodetavasti piisab sellest.


Marko Kirjutas: Kirjutas:omk
mul on juba natuke aega tunne, et su arvutit kasutab veel keegi
kas sa tõesti ei mõika, et see reaalse elava inimese kohta kirjutatud vägistamisjutt oli veidi liiga palju üle piiri?
järgmine jutt oli super, umbisikuline aga kõigile mõistetav hea nali
ja subjektile kindlasti valusam ja mõjuvam (kui subjekt mõista suudab) võrreldes tripperivärgiga
tripperijutt on nende tase, meil on paremaid relvi
praegu ootaks 13 vastuse ära, siis mõtleks edasi
päikest!
Marko
Tere Marko.

Kinnitan, et minu arvutit ei kasuta keegi peale minu enda.

Mõtlesin kas sellele vastata ja otsustasin selgitada, miks ma otsustasin kopeerida jutuks oleva nalja Delfist Automoto foorumi Naljanurka.
Esiteks minule meeldib selline huumori alaliik nagu "Must huumor" Wikipedia määratleb selle niimoodi: "Must huumor on huumori alaliik, milles naljana tajutakse agressiooni, sadismii vm vägivalda."
On toodud ka näiteid aga neid ei hakka siin välja tooma.
Kas teemaks olev nali on halb või hea jääb igaühe enda otsustada.
Mina isiklikult leian, et antud nali ei ütle, et kedagi oleks vägistatud sest selleks on teised väljendid.
Niisama nagu M.Helme pole ütelnud, et siia pakku tulevad Ukraina naised on litsid vaid et "Seal maal on suguhaigustesse nakatumine tõusmas ja ta ei tea, mida nad siin tegema hakkavad."
Eelkõige leian, et antud nali-kas hea või halb, käsitles eelkõige lendamist levitatsiooni korras, vähesel määral suguhaigusi ja paljunemist.

Poliitiliseks muutus ta millegipärast iseseisvalt sest mõeldud oli ta siiski vaid selle isiku kohta, kes lendas enda väitel unes levitatsiooni korras.

Päikest ka teile!

Rainer.
Vasta

See ärapanemise soovi püüdlik eitamine ja õigustamine valab vaid õli tulle. Millegi pärast läks kõvaks "naljategemiseks" pärast Formika üleskutset, enne olid teised naljad, mis olidki siia-sinnapoole hea maitse piiri naljana võetavad. Kas puude taga metsa võib näha? Kas äkki volikogujuht on näiteks teemaväliselt varbale surunud kuidagi? On siin neid pool-mõistu lugusid ju avaldatud. Nüüd siis tehakse niimoodi tasa

PS. Pidi ikka tundlik närv olema, kui F. poolt öeldud numbrit osati kohe "õiges kastmes" ära tunda. Endal tuli ikkagi googeldada ja mõttetööd teha, KE nimekirjas on üks sama numbriga kandidaat ...
Vasta

(03-03-2023, 10:30 AM)Envir Kirjutas:  PS. Pidi ikka tundlik närv olema, kui F. poolt öeldud numbrit osati kohe "õiges kastmes" ära tunda. Endal tuli ikkagi googeldada ja mõttetööd teha, KE nimekirjas on üks sama numbriga kandidaat ...

Esiteks pole võimalik, et sama numbriga on samadel valimistel kaks kandidaati.
Teiseks ei ole praegu tulemas 2021 KOV valimised, et KE nimekirjale viidata.
Vasta

(03-03-2023, 10:30 AM)Envir Kirjutas:  See ärapanemise soovi püüdlik eitamine ja õigustamine valab vaid õli tulle. Millegi pärast läks kõvaks "naljategemiseks" pärast Formika üleskutset, enne olid teised naljad, mis olidki siia-sinnapoole hea maitse piiri naljana võetavad. Kas puude taga metsa võib näha? Kas äkki volikogujuht on näiteks teemaväliselt varbale surunud kuidagi? On siin neid pool-mõistu lugusid ju avaldatud. Nüüd siis tehakse niimoodi tasa

PS. Pidi ikka tundlik närv olema, kui F. poolt öeldud numbrit osati kohe "õiges kastmes" ära tunda. Endal tuli ikkagi googeldada ja mõttetööd teha, KE nimekirjas on üks sama numbriga kandidaat ...
Kui lugeda uudiste kommentaariume (parem on sellele muidugi üldse mitte aega raisata), siis süda läheb pahaks seda ekre toetajate poolt toodetud sõimu nähes.
Nüüd kui tehakse suht viisakat nalja, või pannaksegi veidi ära, siis on nutt lahti?
Vasta

A mis te kaklete koguaeg? Esmaspäeva hommikuks on kõik selge ja elu läheb edasi. Kui minuteha oleks siis ma valiks igast erakonnast natukene. Kõik saaksid võrdselt kohti ja vaadaku siis kes kellega käima hakkab.
Vasta

Mitte päris.

Pigem loobuks arutlemast, kellel mil määral õigus halvasti öelda on, siin võitjaid ei ole. Oleks hea, kui AMF ei muutuks ei meie ega "nende" tööriistaks. Parem oleks hoida neutraalset tooni, kuigi selge on, et oma eelistused on nii mul kui Teil. Hea üleskutse kõlas juba: oma eelistusi saab kuni 05.03 väga hästi valimiskasti juures väljendada.

Muul ajal oleks mõistlik äkki probleem ikka seal lahendada, kus ta tekib. Labane analoogia: kui mul millegi pärast Teiega erimeelsused tekivad, siis ma väga loodan, et Te ei löö mu koera lombakaks või ei levitaks pahatahlikke kuulujutte (või "nalju") vaid räägiksite minuga otse.
Vasta

Mõtlesin kohe päris tükk aega, kas jätta asi siiapaika või siiski jaurata edasi. Aga ma ei saa, sest ajalugu on näidanud: halvad asjad juhtuvad siis, kui hästikasvatatud inimesed jätavad õigel ajal reageerimata. Lolluse väljanaermine on üks reageerimise viis. Selle üle pahandamine näitab vaid pahandaja piiratust. Viimase paari aasta arengud siin foorumis annavad alust meid üsna piiratuteks pidada.

Mitte ammu aega tagasi elasime riigis, kus valede kõrvade kuuldes tehtud nali võis võtta elu... Kangesti kipub samadele radadele minema.

Kust küll võetakse analoogia, et kui teed nalja minu maailmavaate üle, on ohus ka minu koera elu Sad
Vasta

Ma olen juba mõnda aega arutlenud selle üle, et kogu meie ühiskond on muutunud hästi vaenulikuks ja "ärapanevaks". Lisaks veel see võltskuulelikkus- nagu sa ütlesid, võis varem selle eest kaotada elu või vabaduse, aga mis praegu toimub? Elu vast küll ei kaota, aga see pugemine ja lipitsemine on küll vastik.
Mis puutub maailmavaatesse, siis see ei ole küll teiste asi otsustada.
Vasta

Järgnev tekst on kirjutatud täiesti kaine peaga ja ilmselt on see minusse settinud paljude aastate jooksul, mis puudutab praegust poliitilst olukorda. Võib-olla on see hea välja öelda, võib-olla mitte, kuid kui ükski inimene loeb selle mõttega läbi ja ei hakka lahmima ja tuleriita püsti panema, siis ilmselt ei olnud tegu raisatud ajaga.
Ühiskonnas on tekkinud täielik polariseerumine, inimesed erinevate maailmavaadetega ei suuda koos elada siin maalapil. Nüüdseks on see jõudnud juba ka siinsesse foorumisse, loodetavasti ajutiselt ja seoses valimistega, kuid varasematel aastatel nagu pole olnud selliseid postitusi. Arutatakse, et keda saab valida ja keda mitte. Küll kaabud ütlesid seda ja Peaministril jooksevad molekulid mööda juhtmeid. Asi on võtnud juba absurdi taseme ajakirjanduses üldiselt, et kas keegi tõsimeeli loeb veel üldse midagi sellest? Ma isiklikult lõpetasin lehtede ostmise ja lugemise umbes 2014a ära, ei pidanud juba siis enam vastu ja olukord on läinud kolinaga allamäge ikka kõvasti. Jälle anti valitsuse poolt miljon erinevatele väljaannetele venekeelse meedia toetamiseks.
 Keskerakond ei suutnud ka enam vastu pidada valimiste eel  ja popsatas selle välja, et kool peaks saama ise valida, et mis keeles õppetööd läbi viia, nende kõikide muude asjade kõrval, mis on selle erakonda kogu aeg saatnud.Millist riiki siis üksteisele vastandudes soovitakse luua? Kas tõesti usutakse, et see jääb ainult valimistesse, kus sõna otseses mõttes sit@ämbreid loobitakse ja vastandutakse kõigile muule, mis ei kuulu nende mailmavaatesse? Ühiskond on minu arust juba praeguseks nii killustunud, et ei ole mingitki sõda enam vaja ja oleme oma kätega teinud EU´sse kuuludes ära selle, mida NL ei suutnud. Kui peaks olema mingil põhjusel vaja uut "laulvat revolutsiooni" , siis tegelikult poleks ju lootustki, et rahvas veelkord tuleks üksmeelselt kokku. Ei ole mõtet rääkida demograafilisest olukorrast ega rahvaste sisserändest riiki, kus eestikeelsete osa on Tallinnnas juba vähemuses kui uuringuid uskuda. Peaks olema ju minu arust kas puruloll või pahatahtlik, et praegust olukorda mitte tunnistada. 70% valijatest ongi ju vana Kallase meelest purulollid ja see on üks vähestest asjadest, millega pean ise temaga ühel nõul olema. 
Eesti Vabariigi Põhiseadusest ei räägita viisakas seltskonnas. Ei tea, et kas kadunukesest ei räägita halba või on mingi muu põhjus, kuid de jure meil Põhiseadus ei kehti. 
Olen mitu korda arutanud tuttavatega, et kui peaks tõesti sõda tulema, et mis siis saaks. Praegune valitsus ju räägib paaniliselt, et Eesti on sõjas ja nüüd tehakse purukslastud tankiga ka valimistuuri. Hea vähemalt, et mõne venelase laipa kaasa ei võetud, et tanki kõrval teibasse ajada ja rahvale näidata. See tank ka lõhestab rahvast ja peale seda, kui Narvast viidi üks minema, siis lihtsalt soov seal purukslastud tanki eksponeerida, tekitab kahtluse nende inimeste normaalsuses. Samas valimiste aeg ja vahendeid ju ei valita, moraalituse küsimus ka. Sõja juurde tagasi tulles. Rääkides tuttavatega, siis on jäänud õhku mõte, et oma kodu kaitseks, kuid riiki mitte. Vestlustest on jäänud kõlama erinevad põhjused, kuid lõppkokkuvõttes on riik kaugenenud inimesest niipalju, et samastamist enam ei ole. 
Teoreetiline küsimus nendele, kes valivad "valgeid jõude". Kas teie läheksite nende "Euroopalike väärtuste" eest sõtta ja annaksite oma elu näiteks rohepöörde, homoabielude ja vihakõneseaduse eest? Kas need on tõesti kõige üllamad eesmärgid, mille eest võidelda, või on siiski tegu heasse seltskonda kuulumise sooviga? Aga kui ühel hetkel tulebki minna?
Vasta

Tibla laip vardasse aetult oleks minu arust väga hea nüanss selle tanki kõrval, kasvataks noorgeneratsioonile ka äkki munad külge.

Siiski huvitab mind just see osa, et kus kohas see Põhiseadus meil ei kehti nüüd? Näiteid paluks.
Vasta

(04-03-2023, 04:10 AM)ak75 Kirjutas:  
(04-03-2023, 03:55 AM)hobiautod Kirjutas:  
(04-03-2023, 02:22 AM)Külahull Kirjutas:  ...
Teoreetiline küsimus nendele, kes valivad "valgeid jõude". Kas teie läheksite nende "Euroopalike väärtuste" eest sõtta ja annaksite oma elu näiteks rohepöörde, homoabielude ja vihakõneseaduse eest? Kas need on tõesti kõige üllamad eesmärgid, mille eest võidelda, või on siiski tegu heasse seltskonda kuulumise sooviga? Aga kui ühel hetkel tulebki minna?
Mine persse ausalt . Ja moded koristagu kõik see poliitpask ära siit foorumist.
Oot, aga miks?
Foorumi teemaga (mingil määral) haakuvalt - vaatasin täna uute autode müüjate kodulehti, seoses asjaoluga, et kasutatud tunduvad kuidagi liiga kallid, aga uuendada oleks vaja. Võib teha kokkuvõtte, et uus väike diiselmootoriga tarbesõiduk algab 25k euri. Mismõttes nagu. alles nad olid seal 15k ringis. Ja sõidukad - valikus kerghübriid, pistikhübriid, elektrimootor...kus tavaline diisel on?..minge perse koos oma euroopalike väärtustega, ausalt. Suures pildis - omaenda konkurentsivõime hävitamine on selle asja nimi, sest head asjad(tehnoloogiad) tulevad ise. Nagu hobuste asemele tulid autod. Mitte regulatsioonide jõuga.
Mõelge siis, millist ühiskonda tahate, kuhu tahate jõuda jne. Ja minge valima!

Käisin juba! Tasub minna. Sest tiblapooldajad ja muidu lihtsamad mõistused käivad hoolega, sest riik on süüdi nende eluvalikutes ja vaeses elus.. minge ikka valima!

Aga muu jutu vastuseks tuletaks meelde, et ilma nende vastikute "euroopalike" väärtustetam oleksime siin tiblad. Better dead than red. Konkurentsi jutu osaga olen samas nõus, aga elus kipub olema nii, et ei ole ainult head valikud.
Vasta

"Rääkides tuttavatega, siis on jäänud õhku mõte, et oma kodu kaitseks, kuid riiki mitte. "

Kremli propaganda töötab lihtsameelsete seas väga hästi, ega seda muidu polekski mõtet teha. Mõelge parem oma peaga, et kellele selliselt mõtlevad inimesed kasulikud on ja siis rääkige edasi, et ekre pole tiblade käepikendus.

Pähkliajude hirm
Vasta

deus Kirjutas:Siiski huvitab mind just see osa, et kus kohas see Põhiseadus meil ei kehti nüüd? Näiteid paluks.
PS sätestab et valimispäev on ÜKS kindel konkreetne päev märtsikuus. Mis aga tegelikult toimub ja kui pikas perioodis?  Sad Miskise kõrge valimiskomisjoni võlli kommentaar oli selle peale, et ega see siis reaalselt ka ei tähenda, et valimised peaksid ainult ühel päeval toimuma?!...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(04-03-2023, 11:14 AM)Walter Kirjutas:  
deus Kirjutas:Siiski huvitab mind just see osa, et kus kohas see Põhiseadus meil ei kehti nüüd? Näiteid paluks.
PS sätestab et valimispäev on ÜKS kindel konkreetne päev märtsikuus. Mis aga tegelikult toimub ja kui pikas perioodis?  Sad Miskise kõrge valimiskomisjoni võlli kommentaar oli selle peale, et ega see siis reaalselt ka ei tähenda, et valimised peaksid ainult ühel päeval toimuma?!...
Tsitaat:§ 60.    Riigikogul on sada üks liiget. Riigikogu liikmed valitakse vabadel valimistel proportsionaalsuse põhimõtte alusel. Valimised on üldised, ühetaolised ja otsesed. Hääletamine on salajane.
  Riigikogusse võib kandideerida iga vähemalt kahekümne ühe aastane hääleõiguslik Eesti kodanik.
  Riigikogu korralised valimised toimuvad märtsikuu esimesel pühapäeval neljandal aastal, mis järgneb Riigikogu eelmiste valimiste aastale.
  Riigikogu erakorralised valimised toimuvad põhiseaduse §-des 89, 97, 105 ja 119 ettenähtud juhtudel varemalt kakskümmend ja hiljemalt nelikümmend päeva pärast valimiste väljakuulutamist.
  Riigikogu valimise korra sätestab Riigikogu valimise seadus.

Tõin jämetrükis olulise osa välja EV Põhiseadusest

Ja edasi liigume RKVS juurde siis:


§ 38.   Hääletamise aeg
  (1) Valimispäeval algab hääletamine kell 9.00 ja lõpeb kell 20.00.
[RT I, 01.11.2012, 1 - jõust. 11.11.2012]
  (2) Eelhääletamine toimub:
  1) kuuendast kuni kolmanda päevani enne valimispäeva käesoleva seaduse § 19 lõike 2 punkti 3 alusel määratud valimisjaoskonnas. Hääletamine algab kell 12.00 ja lõpeb kell 20.00;
  2) teisest kuni esimese päevani enne valimispäeva kõigis valimisjaoskondades. Hääletamine algab kell 12.00 ja lõpeb kell 20.00;
  3) kuuendast kuni kolmanda päevani enne valimispäeva valija asukohas, kinnipidamiskohas, haiglas ja ööpäevases hoolekandeasutuses ajavahemikus kella 9.00-st kuni 20.00-ni;
  4) kuuendast kuni esimese päevani enne valimispäeva elektrooniliselt. Hääletamine algab kuuendal päeval enne valimispäeva kell 9.00 ja kestab ööpäevaringselt kuni valimispäevale eelneva päeva kella 20.00-ni.
[RT I, 09.07.2018, 1 - jõust. 01.01.2021]
  (3) Kodus hääletamine korraldatakse käesolevas seaduses ettenähtud juhtudel teisel ja esimesel päeval enne valimispäeva ning valimispäeval ajavahemikus kella 9.00-st kuni 20.00-ni.
[RT I, 09.07.2018, 1 - jõust. 01.01.2021]


Ehk siis KODANIKUD!!! Palun mitte levitada miskeid kuulujutte, külajutte ja OMI ARUSAAMU, mis puutub meie seadusesse! Lugege ise ka, mitte ärge noogutage kaasa miskile Vooglaiu, Hando Tõnumaa jne tegelaste soigumisele, kes pole seda paberit isegi vist lahti võtnud mitte enne kui vehkima hakkavad lausega "See on põhiseaduse vastane!"


Palun järgmine näide!

PS! Ma ei tea, kuidas see v6sa tagasiside on kusjuures, ma pole näinud teda seadust rikkumas...
Vasta

Kuidagi naljakalt kukub välja, Põhiseaduses sätestatu muudetakse/laiendatakse teise seadusega.

Ja nii ruttu ei maksa RKVS-i 38 paragraahvini tormata.
Sellesama RKVS-i paragraahv 2  lõige1 räägib

§ 2.   Korraliste valimiste toimumise aeg
  (1) Riigikogu korralised valimised toimuvad märtsikuu esimesel pühapäeval neljandal aastal, mis järgneb Riigikogu eelmiste valimiste aastale.
  (2) Riigikogu korralised .....


Seega ikkagi küsimus on asjakohane, kas EV-s kehtib Põhiseadus? RKVS räägib ka iseendale vastu.
Selle asja nimi on Overtoni aken.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Korralised valimised ongi ju, milles probleem?
Vasta

Deus, sa oled niiütelda eituse faasis. Näed ainult seda mida näha tahad ja tekstist saad aru ainult seda mis sulle sobib.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne