Abipalve tagasideks

Toetan ka mõtet Kaitseliitu astuda!
Kõik need head omadused on seal oma eheduses mis eespool viidati.
Vanus lubab siis ka kaitsevägi on hea variant, mis annab ka muid lisaväärtusi.
Vasta

Lp Peeter, lugesin ühte vene kirjanikku, kellel oli järgmine epiteet: "käed olid tal osavad, kuid pea oli tühi". See käis ühe tubli töömehe kohta, kes tegi hästi tööd, aga kelle töö vilja kasutasid teised. Kui ei taha selline tühja peaga töömees olla, kes näeb vaeva või annab elu millegi nimel, mis tema huvides pole, siis on vajalik elu üle aegajalt järele mõelda. Mitte käega lüüa, kui mõistus esimese hooga üle ei käi.
 
Tsitaat:Mõtlesin kohe päris tükk aega, kas jätta asi siiapaika või siiski jaurata edasi. Aga ma ei saa, sest ajalugu on näidanud: halvad asjad juhtuvad siis, kui hästikasvatatud inimesed jätavad õigel ajal reageerimata. Lolluse väljanaermine on üks reageerimise viis. Selle üle pahandamine näitab vaid pahandaja piiratust. Viimase paari aasta arengud siin foorumis annavad alust meid üsna piiratuteks pidada.


Kas olete tähele pannud, kuidas paljastatakse meie ajakirjanduses idanaabri propagandat? Kasutatakse mõisteid dehumaniseeriv ja alaväärtustav suhtumine, mis annab õigustuse inimsusvastasteks tegudeks. Kas ei peaks siis tekitama muret täna suurelt võitnud suhtumine, mis peab oma oponente mitte teisel arvamusel olevateks kaasmaalasteks vaid alaväärtuslikeks lollideks? 

Alaväärtuslike lollidega ei pea arvestama. Vaadates RE retoorikat, siis see annab alust vaid polariseerumise süvenemisele, mingisugust leppimist kusagilt ei paista.
Vasta

Tsitaat:Alaväärtuslike lollidega ei pea arvestama. Vaadates RE retoorikat, siis see annab alust vaid polariseerumise süvenemisele, mingisugust leppimist kusagilt ei paista.
https://www.youtube.com/watch?v=LC1jq0zCqQA 

Ja õige käitumine opositsiooniga on siis nii või??? Kuhu me nii jõuame? Tundsin üht "ultrarahvuslast", kelle arust ainus viis teisitimõtlejatega rääkimiseks ongi videos näidatu.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Eks siit tuleb omad järeldused teha neil kes arvavad et neid madala hariduse ja väikese silmaringiga lollideks peetakse... Miks see nii küll olla võiks. Ja teine äärmus muidugi need kes end teistest paremaks peavad, et kust selline suhtumine tuleb.  Ei pea kumbagi äärmust õigeks, eks inimesed ongi erinevad aga teist alavääristada ei tohiks siiski... üldjuhul saavad inimesed sellega ise piisavalt hästi hakkama.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(06-03-2023, 12:20 PM)Envir Kirjutas:   
Tsitaat:...
Lolluse väljanaermine on üks reageerimise viis. Selle üle pahandamine näitab vaid pahandaja piiratust. Viimase paari aasta arengud siin foorumis annavad alust meid üsna piiratuteks pidada.
...

Alaväärtuslike lollidega ei pea arvestama. Vaadates RE retoorikat, siis see annab alust vaid polariseerumise süvenemisele, mingisugust leppimist kusagilt ei paista.

Kuidas ei pea arvestama? Neid tuleb võimalustmööda harida ja nendega hoida piisavat distantsi, et nende tegevuse ohtlikele järelmitele oleks võimalik reageerida adektvaatselt. 

Ma nüüd täpsustan, kas mõistsin õigesti: kui ma kirjutan ilmselgelt jabura asja kohta loll, siis seega olen dehumaniseeriv ja vägivaldne ning kasutan alavääristavat retoorikat ja võtteid? Sest juhuslikult kuulde- või muul viisil mõjuulatussesattunutel ei ole mitte mingit õigust juhtida tähelepanu küsitavaid väärtusi levitavate ja sarnaseid võtteid harrastavate isikute tegevuse taseme ning sobivuse kohta?

Ma tuletan meelde, et meie diskussioon tõukus valimistel oma ebarealistlike ootuste mittetäitumisele reaalsusega juhuslikke kokkupuutepunkte omanud esinemistega märkimisväärse osa andnud poliitperekonna meesliini esindajate tegevusele isikliku hinnangu andmisel kasutatud väljendi üle.

Märgiline, et ise nii meelsasti rõhutatult värvikaid väljendusi kasutava erakonna poolehoidjad nii tundlikud on nende iidolite suhtes rakendatud sarnase lähenemisele. Ajastu märk, otse siingi teemas korduvalt viidatud 1984 vaimus. Tuleb teadmiseks võtta... Sad 

Lahtiütelus: loll igapäevakasutuses ei tähenda tingimata alaväärset inimest. Ka ÕS ei anna sellele sõnale halvustavat tähendust: https://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=loll&F=M
Vasta

Eks igaüks valib oma südametunnistuse järgi.
Üks nüanss hakkas silma küll eel-(ja E-) valimiste kaitseks.
Nimelt valimispäeval 5 märtsil sõites mööda  Piibe maanteed, olid Järva ja Lääne-Viru maakonnas enamik väiksemaid teid (pinna)tuisu tõttu läbimatud või väga raskesti läbitavad. Peaks ikka väga tõsine tahtmine olema , et sealt kasvõi maasturiga jaoskonnani läbi rammida.
Vasta

(06-03-2023, 13:26 PM)mlsluik Kirjutas:  Eks siit tuleb omad järeldused teha neil kes arvavad et neid madala hariduse ja väikese silmaringiga lollideks peetakse... Miks see nii küll olla võiks. Ja teine äärmus muidugi need kes end teistest paremaks peavad, et kust selline suhtumine tuleb.  Ei pea kumbagi äärmust õigeks, eks inimesed ongi erinevad aga teist alavääristada ei tohiks siiski... üldjuhul saavad inimesed sellega ise piisavalt hästi hakkama.
Ma kaldun arvama, et kellegi enda alaväärsena tundmine ongi tihti põhjustatud neist, kes end teistest paremaks peavad. Sellest alaväärsena tundmisest ma saan veel aru- see sõltub sellest, kui palju alavääristamisel endale mõjuda lastakse. Küll aga ei saa ma paljudel juhtudel aru, mis põhjustab paljudel inimestel enda teistest paremaks pidamist. Inimesed kõik ju ikkagi, vahet pole, mis tööd keegi teeb või kui palju teenib, kuigi eks just see viimane ongi peamiseks põhjuseks vist.
Minu jaoks on see küll täiesti teise- või kolmandajärguline, oluline on inimese olemus ise.
Vasta

(06-03-2023, 13:26 PM)mlsluik Kirjutas:  Eks siit tuleb omad järeldused teha neil kes arvavad et neid madala hariduse ja väikese silmaringiga lollideks peetakse... Miks see nii küll olla võiks. Ja teine äärmus muidugi need kes end teistest paremaks peavad, et kust selline suhtumine tuleb.  Ei pea kumbagi äärmust õigeks, eks inimesed ongi erinevad aga teist alavääristada ei tohiks siiski... üldjuhul saavad inimesed sellega ise piisavalt hästi hakkama.
Täna raadios mainiti ka kollane Hummer ära?
Vasta

Lihtsalt huvi pärast kas keegi teab kedagi kes on kedagi millegipärast alavääristanud? Ma ei tea küll millepärast, ehk näiteks odavam auto, koledam naine, lollid lapsed, si...t töö vms? Ausõna ei tule küll ühtegi juhust ette. Küll terve elu ülemus olnud aga ikka olen ka sibipütimehele tassi kohvi ja võiku teinud või kullerile kohviraha reispassiks andnud või poetad  autohooldaja põdravorstijupi jne. Kui on siis jaga.
Kust tulevad need arvamused nagu nn esimene eesti põlgaks nn teist eestit? Mulle tundub et mingid trstanud poliitikud üritavad omale kuulekat orjakarja kokku ajada selle mulaga. Ja kusjuures väga hästi on kaubaks läinud, kohe terve klass solvunuid on üleöö tekkinud.
Vasta

Regulaarselt teevad seda osad poliitikud ja päris paljud politoloogid ning sotsioloogid. Enamvähem viisakas vormis antakse teada, et "esimene mees, kes ise (inglitega) lendab" ja ko.  elektoraat on keskmisest madalama haridustasemega ja (avaldustes tihti pigem ja, kui või) keskmisest väiksema sissetulekuga. Inimest tema hariduse või kukru kaalu põhiselt pisendada on lihtsalt labane. Selliste aksioomidega askeldamine liigitub lahmimiseks, kuna meie riigis on väga paljud hea haridusega inimesed väikese sissetulekuga (kõrgharidusega pensionärid, kultuuritöötajad, haridustöötajad jnejne). Loomulikult teeb paljudele progressiivpoliitikutele tuska, et kõik ei võtagi nende ainuõiget ilmavaadet kriitikavabalt kiita aga see ei anna õigustust kedagi teenimatult alavääristada. Naeruvääristamine on iseasi - naer on teadupärast terviseks, pealegi tulevad poliitsotsiopaadid enese naruvääristamisega parteideüleselt pahatihti täitsa kenasti toime.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(07-03-2023, 21:23 PM)hobiautod Kirjutas:  
(06-03-2023, 13:26 PM)mlsluik Kirjutas:  .. üldjuhul saavad inimesed sellega ise piisavalt hästi hakkama.
Täna raadios mainiti ka kollane Hummer ära?

Ehh, mis seal siis räägiti?  Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(08-03-2023, 11:53 AM)mlsluik Kirjutas:  
(07-03-2023, 21:23 PM)hobiautod Kirjutas:  
(06-03-2023, 13:26 PM)mlsluik Kirjutas:  .. üldjuhul saavad inimesed sellega ise piisavalt hästi hakkama.
Täna raadios mainiti ka kollane Hummer ära?

Ehh, mis seal siis räägiti?  Big Grin
Kuula eilset err saadet järele ''Stuudios on peaminister'' - konkreetne juhtum on saate lõpus.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(08-03-2023, 12:48 PM)Walter Kirjutas:  
(08-03-2023, 11:53 AM)mlsluik Kirjutas:  
(07-03-2023, 21:23 PM)hobiautod Kirjutas:  
(06-03-2023, 13:26 PM)mlsluik Kirjutas:  .. üldjuhul saavad inimesed sellega ise piisavalt hästi hakkama.
Täna raadios mainiti ka kollane Hummer ära?

Ehh, mis seal siis räägiti?  Big Grin
Kuula eilset err saadet järele ''Stuudios on peaminister'' - konkreetne juhtum on saate lõpus.


Aijah, selline lugu  Toungue

Polnud jah seekord tegu minu kollasega, ei karju tavaliselt aknast välja loosungeid, ammugi siis veel selliseid  Rolleyes Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(08-03-2023, 00:58 AM)Meelis2 Kirjutas:  Lihtsalt huvi pärast kas keegi teab kedagi kes on kedagi millegipärast alavääristanud? ...

Pole vaja kaugelt otsida: keri lehte üless ja näed, et isand Envir on end minu väljendusviisi tõttu alaväärsena tundnud: https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid548897
Vasta

(06-03-2023, 12:20 PM)Envir Kirjutas:  Alaväärtuslike lollidega ei pea arvestama. Vaadates RE retoorikat, siis see annab alust vaid polariseerumise süvenemisele, mingisugust leppimist kusagilt ei paista.

Kelle ja mille vahel seda leppimist oodatakse?
Siis teaks ka lehte lugedes silma peal hoida.
Vasta

Ma pole isiklikult kunagi sellest aru saanud, miks ei tohiks debiilikut debiilikuks nimetada, imbetsilli imbetsilliks ja lolli lolliks.
99,1 % õpilasi on õpetaja kõrval lollid alguses. Kui peale kolmandat korda seletamist ka aru ei saada, siis on kaks võimalust, kas õpetaja on loll ja ei oska seletada või on tegelane ikkagi kergelt debiilsuse poole kalduv ja ei hakkagi aru saama.
Pigem on tegelikkuses see probleem, et tekib sõnade ülekasutus nagu näiteks see on loll ja see on loll ja too on ka veel lollim. Teine probleem on veel omakorda: "kõik on lollid!"
Kellel on kaal öelda täiesti põhjendatult, et see on loll, see on debiilik ja see räägib isegi mõistlikku juttu, seda filtreeritakse meil esimes hoos paberite järgi ja siis tegude järgi. Vahel ka vastupidi, oleneb olukorrast. On ka võimalus, et oled loll ühel alal aga teisel alal mitte. Samas on ka võimalus, et oledki multitalent nagu Mart Sander või siin mõned meie kaasfoorumlased, kes saavad mitmel alal öelda vähemalt diletandi tasemel teisele vennale, et kuule, sa oled küll loll sellel alal ja kuula nüüd, mida targemad ütlevad.

Ood poliitikutele

Loll saavat kirikuski peksa
Aga kõik, kes kirikus peksa saavad, ei ole tingimata lollid
Ja peksa võib saada ka mujal kui kirikus
Ja kirikus võib saada muudki kui peksa
Ja kõik, kes midagi saavad, ei saa seda tingimata kirikus
Ja peksa võib anda ja saada.
Ja andmise rõõm on kõikse suurem rõõm!

Mihkel Mutt
Vasta

Tsitaat:Kelle ja mille vahel seda leppimist oodatakse?

Siis teaks ka lehte lugedes silma peal hoida.


Peaksite seda sealt lehetoimetusest uurima.

Kui ajalugu meelde tuletada, siis teatavasti oli I EVs punastel küllalt suur toetus. Peale 24. aasta mässu pandi hulga inimesi seina äärde ja pikkadeks aastateks kinni, riik raksatas valju käega. On olnud arvamusi, et 40. aastatel oleks võinud omavahelist pealekaebamist ja vaenu vähem olla, kui 20. aastatel oleks rohkem üksteisemõistmist olnud. Loomulikult NL kasutas olusid ära ja õhutas takka, aga sel poleks olnud nii suurt mõju, kui osa rahvast poleks viletsuses elanud ja klassivahed liiga suured olnud. Olud ja aeg on küll teised, aga siiski võiks minu arust siit õpetust võtta, küsimus pole ainult ühes-kahes rahulolematus ullikeses.
Vasta

(08-03-2023, 16:09 PM)Envir Kirjutas:  Kui ajalugu meelde tuletada, siis teatavasti oli I EVs punastel küllalt suur toetus. Peale 24. aasta mässu pandi hulga inimesi seina äärde ja pikkadeks aastateks kinni, riik raksatas valju käega. On olnud arvamusi, et 40. aastatel oleks võinud omavahelist pealekaebamist ja vaenu vähem olla, kui 20. aastatel oleks rohkem üksteisemõistmist olnud. Loomulikult NL kasutas olusid ära ja õhutas takka, aga sel poleks olnud nii suurt mõju, kui osa rahvast poleks viletsuses elanud ja klassivahed liiga suured olnud. Olud ja aeg on küll teised, aga siiski võiks minu arust siit õpetust võtta, küsimus pole ainult ühes-kahes rahulolematus ullikeses.
Kas saaks paluda viidet sellele "arvamusi, et 40. aastatel oleks võinud..." osas?
Vasta

Sellist mõtet on väljendatud https://www.vanaraamat.ee/Koostanud_Rutt...8337-2.htm

Lehekülge ma otsima ei hakka, minu väide on väljendatud arvamusena. Võite sellega nõustuda või hukka mõista
Vasta

(08-03-2023, 00:58 AM)Meelis2 Kirjutas:  Lihtsalt huvi pärast kas keegi teab kedagi kes on kedagi millegipärast alavääristanud? Ma ei tea küll millepärast, ehk näiteks odavam auto, koledam naine, lollid lapsed, si...t töö vms? Ausõna ei tule küll ühtegi juhust ette. Küll terve elu ülemus olnud aga ikka olen ka sibipütimehele tassi kohvi ja võiku teinud või kullerile kohviraha reispassiks andnud või poetad  autohooldaja põdravorstijupi jne. Kui on siis jaga.
Kust tulevad need arvamused nagu nn esimene eesti põlgaks nn teist eestit? Mulle tundub et mingid trstanud poliitikud üritavad omale kuulekat orjakarja kokku ajada selle mulaga. Ja kusjuures väga hästi on kaubaks läinud, kohe terve klass solvunuid on üleöö tekkinud.

Noh, nagu tellitult vastus küsimusele, kes laseb keda primitiivina paista:
Ilmne on see, et Jõgeva- ja Tartumaa valimisringkond on maapiirkond, kus on vaid kaks linnakest: Elva ja Jõgeva. Urmas Kruuse sai siin piirkonnas sedelhäältega ligi 1600 häält ja siis e-hääletusel võttis ta üle 4200 hääle lisaks. Maainimesed ei hääleta elektrooniliselt, paljudel pole internetti, nutitelefoni ammugi mitte. 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne