Abipalve tagasideks

(09-03-2023, 02:24 AM)deus Kirjutas:  https://www.err.ee/1608906005/puust-ja-p...e-lugemine

Sellest ei piisa?
Küberkaitse ei tea võtmepaarist midagi? Pole seotud?
Facebookis kommimine on IT ja hiire ning klaveriga Call of Duty teeb sõjaveteraniks?
Autocorrect parandas küll austerlase kassi mu saksa kolleegi kassiks aga kui austerlase kassist rääkida, siis sa ei tea, kas ikka püüab hiiri, sest kass on teises toas tundmatus olekus.

See kassi näide on täiesti sobiv ja viib lähemale arusaamisele, kes valitseb "musta kasti" see valitseb riiki. Ainus filter on veel presid ent. Kes kui täpsemalt tähele pani siis sel aastal ütles presid.ent ettevaatlikult enne valimisi, et ettepaneku valitsuse moodustamiseks teeb erakonnale kes suudab valitsuse moodustada, (mitte ei maininud võitja erakonda, nagu tavaliselt on kombeks).
Kui meenutate presidendi valimisi, siis lasti toompeal lipikuid kasti ja loeti kõigi nähes üle, valijatel olid kaelad pikad kui luikedel, silmad jälgisid igat sedelit kui hääli loeti. Ja meenutame, et üks tegelane hääletas kipsis karguga toompeal autos. Paneks sinna ka "kasti" vahele, mingis kiviajas elame vä? 

Küsimuse mis esitati, et kas "Facebookis kommimine on IT ja hiire ning klaveriga Call of Duty teeb sõjaveteraniks?" 
vastust anda ei oska, sest need distsipliinid on tundmatud ja nendest juttu polnud, nüüd on siia siis antud selline täiendav mõõde.. ja küsimus õhus: kas on.. ja kas teeb.. ? No ei lähe teemasse.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(09-03-2023, 01:28 AM)deus Kirjutas:  Külahullu link on ehe näide lokkavast lollusest! Üks keeleoskamatu on ees vehkinud ja ülejäänud  lihtsalt jooksevad kaasa.
Tundub, et sa ei saa aru, mida Alex räägib, muidu sa sellist jama siia kokku ei kirjutaks praegu. Kõik, mida ta videos räägib, on tõsi muide!

PS! Meil ei käi see asi nii nagu USA's ehk video EI OLE kohandatav meie oludele!

Kas sa videot üldse vaatasid või oled konkreetses eitusfaasis, et midagi võiks olla natukenegi kahtlast? Kui kogu videot ei jaksa/taha vaadata, siis vaata vähemalt alates 42 minutist. Video on konkreetselt e-valimistest, mitte ainult Usast. Mul tekitab see küll küsimusi, kuigi olen suht itikauge ja Eesti poolt vastuseid ei saa. 
Foorumil on jubedalt ikka vedanud, et vähemalt üks tark inimene on, kes kõigile teistele ütleb, et kuidas asjad tegelikult on.
Vasta

Alates sellest ajast kui mind on päriselt ka huvitanud kelle poolt hääle annan olen käinud jaoskonnas valimas pühapäeval.

E-valimiste puust ja punaseks jutus sellised lõigud:
Pärast topelthäälte kontrolli hakatakse e-hääli anonümiseerima ehk eemaldatakse häältelt isikuandmed ja jäetakse alles vaid krüpteeritud valik ehk see, kelle poolt hääl anti.

Et krüpteeritud andmeid ei oleks võimalik häälte avamisel kokku viia valija isikuandmetega, segatakse häälte järjekord ja krüpteeritakse need veel kord ehk miksitakse.


Oleks nagu jälgede segamiseks, et jumala eest ei oleks võimalik kontrollida. Kui valimised on ühetaolised, siis miks saab e-häält muuta, igale inimesele 1 hääl mida saab anda 1 korra. 

Veel üks väline lõik, kui uskuda delfi faktikontrolli ja igasugu muid puust ja punaseks asju siis ei pea ju ise üldse mõtlema:
Kaasaegse küberneetika rajaja Norbert Wiener on öelnud, et inimesel on kohustus hankida ja läbi töötada informatsiooni. Praegu on informatsioonitulv massiivne ja orienteeruda selles raske. Siin aitab loogika ja analüüsivõime ning mida rohkem on infokilde, seda avaram arusaamine.
 
Vasta

Omal ajal Koba ütles valimiste kohta, et tähtis ei ole kes ja kuidas hääletab. Tähtis on, kuidas hääled loetakse.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(09-03-2023, 08:32 AM)M.R. Kirjutas:  Omal ajal Koba ütles valimiste kohta, et tähtis ei ole kes ja kuidas hääletab. Tähtis on, kuidas hääled loetakse.

Täpselt. Kuna ikka kordi pidanud valimisjaoskondades valimiste ajal asjatama siis kuni vene aja lõpuni täideti komisjoni poolt kõik sedelid ja lasti kasti nimekirja alusel, nii saadigi alati see 100% eestlaste toetus okupatsioonivõimudele. Loeti kokku ja vormistati ära. Kuna peale 2000 aastat pole enam selles liinis tegev olnud ei tea mis olukord nüüd on, aga kuni selle ajani sai osta endale täpselt niipalju hääli (paberhääli) kui sul raha oli. Sealt ka see ühe erakonna alati mäekõrgune võit teatud rahvusgruppide aladel. Paber kannatab kõike, ainus mis tänapäeval seda takistab on nutitelefonide levik ja inimeste iha leitud jamade jagamisega klikke saada. Nii et hakata siin jaurama mingist paberhäälte 100% usaldusväärsusest on sama kui näiteks minusugune diletant hakkaks freespinkide ülekannete teemat kommenteerima.
Vasta

(09-03-2023, 02:32 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(09-03-2023, 00:59 AM)Marko Kirjutas:  See foorum oli ilma poliitikata parem. Kinnikeeramine hetkel ka palju ei aita kahjuks, mitmed asjalikud inimesed on omale mainekahju juba tekitanud. Ma ei pea silmas helmeklubi toetamist, jutt on lakkamatust londipõristamisest. Inimesed, mis teil ometi arus on?
Kahju on tehtud ammu enne! Foorumile. Poliitika on veel viimane, mis siin alles on jäänud. Nii suures piires. Kõik muu on ju kadunud. Aga olen minagi visanud viimasel paaril päeval pilku soojemate kantide kinnisvarakuulutustele Wink Miskit pole teha. Alternatiive tuleb kaaluda. Ja ma olen alati ka julgenud oma valikuid välja öelda: ma olen truu, Isamaa ja seekord Kalle Muuli nr.313 sai hääle ja ma usun, et kõigi meie pere poolt. Seega äkki 3. Selle eest et Ta raadios oravpedofiili õige nimega nimetas, selle tehtud jälkuseid "tutvustas" ja selle eest saatekeelu sai. Vähemalt sai ERR mingitki respekti arvamusloo avaldamise eest. Kas see on nüüd vale, et paljud meist ei taha pedofiilide paradiisis elada? Miljonivarastest (ja see pole isegi mitte kommunist Siim vaid TS näiteks), miljonite raiskajatest ja muust õudusest rääkimata. 

Ma julgen täie uhkusega minult Riigikogu valimistel hääle saanud üles lugeda: 1990 Ülemnõukokku Eesti Liberaaldemokraatlik Partei liige Tiit Käbin, 1992 Priit Aimla Kuningriiiklasena, 1995 Mart Laar, 1999 Lauri Vahtre, 2003 Lauri Vahtre, 2007 valisin tegelikust maailmavaatelisest Rohelisi kes said ka sisse ja teist korda Tiit Käbinit, 2011, 2015 ja 2019 Mart Nutt. Käbin ja Nutt on surnud.
Tuletan hr. kõiketeadjale meelde, et RK valimised on salajased.

https://jarvateataja.postimees.ee/772220...n-salajane

pole asi millega uhkustada...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(08-03-2023, 18:41 PM)Telc Kirjutas:  ...
Maainimesed ei hääleta elektrooniliselt, paljudel pole internetti, nutitelefoni ammugi mitte. 

Ja kuidas tänapäeval püsiva internetiühenduse ja energiaröövlist kaapelaua asemel eelkõige rääkimiseks pruugitava telefoni kasutamine kedagi peaks alaväärseks tegema?

Protesteerin otsustavalt: nutitelefon ja internetiühendus ei ole ainsad täisväärtusliku elu näitajad, kuigi turundus pingutab naba paigast selle narratiivi loomiseks.

(08-03-2023, 22:22 PM)Janka Kirjutas:  ...
Refid võitsid. Ok, see selleks...
Aga teie, kes te sellele võidule kaasa kiidate, mida teie võitsite? Jah, igaüks eraldi. Mida võitsite, et nii suures joovastuses olete?

Palun viita mõnele postitusele siin foorumis, kus kiidetakse reformierakonna võitu! Või jäta oma luulude avaldamine faktide pähe.


(09-03-2023, 02:06 AM)spitfire Kirjutas:  Mind paneb mõtlema see, et  seda "musta kasti" sisu neile kas matsu jagavad ei näidata ja ei ole teada (vähemalt avalikult) kes seal kastis niite tõmbab. Selleks, et kaaperdada üks pisike põhjala riik, piisab puugist seal kastis.
...

Mind paneb pigem mõtlema see, et ma ei saa kuidagi näha, kuhu ja kuidas MINU TÄIDETUD sedel kastist edasi liigub. Valimisvaatlejad näevad vaid hunnikut anonüümseid sedeleid, mille arv peab klappima jaoskonnas antud allkirjade arvuga ja ongi kogu "kontroll". Kas see hunnik on reaalselt päeva jooksul kogunenud sedelitest või on tekitatud päeva peale tagaruumis eeltäidetud sedelitest ja vahetatud kasti lugemisruumi toomisel "vale" kastiga, ei ole kuidagi võimalik SAJAPROTSENDILSELT TAGADASad Jah, ma käisin pabervalimas, sest vaid nii saab anda vastuhääle ja tagada, et minu väljavõtmata hääletussedel ei hääletaks mulle vastuvõtmatu kandidaadi poolt petturist valimiskomisjoni liikme "abil". Ka "protestihääl" läheb jagamisele võitjate vahel, tänu modifitseeritud d'Hondti jagajate meetodile (https://www.valimised.ee/et/valimiste-me...-riigikogu , pt. 3), kui hääle saanud erakond ei saavuta 5% künnist.

Ma olen seisukohale, et sulide ja selgrootute vastu aitab AINULT avalik hääletamine: nii saab igaüks näha oma hääle tegelikku saatust. Mulle väga sobiks, teeks elu palju lihtsamaks. Ei paberhääletamise pitseeritud urn ega häältelugemiskomisjonide mitmeliikmelisus ei tee paberhääletusest kuidagi paremat, kui on tänane e-hääletuse metoodika. Nagu deus ülal kirjutas: kui kahtleja ikka ei saa aru, MIDA tähendab andmebaaside eraldatus ja võtmete jälitatavus, siis pole midagi teha - see inimene ei tahagi aru saada, kuidas arvutitega realiseeritud turvalisus töötab. Iroonilisel kombel on sel inimesel põhimõtteliselt õigus: absoluutset turvalisust ei ole otstarbekas tagada (see on liiga kulukas). Täpselt samavõrra, nagu iga mees on potentsiaalne vägistaja juba riistvara tõttu... Võimalus selleks vägivaldseks aktiks ju ju on.
Vasta

(09-03-2023, 08:12 AM)Külahull Kirjutas:  
(09-03-2023, 01:28 AM)deus Kirjutas:  Külahullu link on ehe näide lokkavast lollusest! Üks keeleoskamatu on ees vehkinud ja ülejäänud  lihtsalt jooksevad kaasa.
Tundub, et sa ei saa aru, mida Alex räägib, muidu sa sellist jama siia kokku ei kirjutaks praegu. Kõik, mida ta videos räägib, on tõsi muide!

PS! Meil ei käi see asi nii nagu USA's ehk video EI OLE kohandatav meie oludele!

Kas sa videot üldse vaatasid või oled konkreetses eitusfaasis, et midagi võiks olla natukenegi kahtlast? Kui kogu videot ei jaksa/taha vaadata, siis vaata vähemalt alates 42 minutist. Video on konkreetselt e-valimistest, mitte ainult Usast. Mul tekitab see küll küsimusi, kuigi olen suht itikauge ja Eesti poolt vastuseid ei saa. 
Foorumil on jubedalt ikka vedanud, et vähemalt üks tark inimene on, kes kõigile teistele ütleb, et kuidas asjad tegelikult on.

Mina vaatasin läbi. Põhimõtteliselt seisnes härra point selles, et kõik taandub protseduurilistele reeglitele. Nende hindamiseks või vaatlemiseks ei pea omama erilisi it-alaseid teadmisi. Täpselt samamoodi on paberhääletuse puhul. Kusjuures enamus tema näiteid protseduuri rikkumisest olid kas kontekstis välja rebitud (ja seega ebapädevad) või siis lihtsalt tühi loba. Tehnilise poole pealt tal paraku ka midagi tarka öelda ei olnud. Tema naeruvääristav suhtumine ja must-valge maailmapilt (et e-valimisi ei ole võimalik turvaliselt teha) annavad suht selge indikatsiooni, et ta ei ole oma töös sõltumatu. Kui publik hakkas pakkuma soovitusi, kuidas süsteemi parandada (tema ise varasemalt ühtegi soovitust ei andnud), hakkas lihtsalt maha tegema, et see ei ole mõttekas, kuna kõik ülejäänu on ikka katki.

Kui see midagi näitab, siis siinkirjutajal on MSc Tarkvaratehnikas.
Vasta

(09-03-2023, 08:12 AM)Külahull Kirjutas:  ...
Foorumil on jubedalt ikka vedanud, et vähemalt üks tark inimene on, kes kõigile teistele ütleb, et kuidas asjad tegelikult on.

Isegi kaks sellist on Toungue
Vasta

(09-03-2023, 08:12 AM)Külahull Kirjutas:  Kas sa videot üldse vaatasid või oled konkreetses eitusfaasis, et midagi võiks olla natukenegi kahtlast? Kui kogu videot ei jaksa/taha vaadata, siis vaata vähemalt alates 42 minutist. Video on konkreetselt e-valimistest, mitte ainult Usast. Mul tekitab see küll küsimusi, kuigi olen suht itikauge ja Eesti poolt vastuseid ei saa. 
Foorumil on jubedalt ikka vedanud, et vähemalt üks tark inimene on, kes kõigile teistele ütleb, et kuidas asjad tegelikult on.

Esiteks on video 1h ja 12 minutit pikk ja teiseks on vedanud küll jah. Kolmandaks, õpi keel selgeks ja siis IT ala ka enne kui hakkad siin sõnu üksteise järel lausesse sättima, mis mitte midagi ei tähenda, nagu algajad spetsialistid teevad. Kui isegi subtiitrid ei aita valgusele lähemale, siis oleks aeg endale tnnistada, et peab lihtsalt uskuma, et kõik on kosher.
Suht ainuke oht oli teenuse tõkestamine aga kuna see on 5 aastat vana video, siis see asigi on suht irrelevantne tänapäeval, pealegi CERT-EE reageerib sellistele asjadele päris hästi ja kordineerib vastavate asutuste inimesi asju tegema (eraasutuste).
Videos on väga palju Should, Could, Would sõnu, tee endale selgeks need!
Võiksin ka ju su koduses Inteno ruuteris sees istuda aga mul pole praegu botnetti kasutada. - lause videost sisuliselt muudetud isiklikuks rünnakuks sinu suunas. 
Selle video kohta saaks välistavaid asju nii palju kokku tuua, mis pole lihtsalt reaaleluliselt võimalik ja ei kehti tänapäeval aga kes see jaksab, taguge oma "e-hääl on võltsitud värk" trummi edasi lihtsalt, opositsioon on isegi ju riigikogus olemas.

(09-03-2023, 08:29 AM)Kult Kirjutas:  Oleks nagu jälgede segamiseks, et jumala eest ei oleks võimalik kontrollida. Kui valimised on ühetaolised, siis miks saab e-häält muuta, igale inimesele 1 hääl mida saab anda 1 korra. 
Ongi ju "jälgede segamine" anonüümsuse säilitamise huvides. Väga geniaalselt suisa tehtud. Muuta saab seepärast, mis on seal puust ja punaselt öeldud. Tulen ja panen noa kõrile sulle esmaspäeval, teisipäeval lähed muudad oma hääle ringi ja kui ikka ei usu, lähed ja annan pühapäeval hääle
Vasta

(09-03-2023, 11:01 AM)deus Kirjutas:  
(09-03-2023, 08:12 AM)Külahull Kirjutas:  K

E

(09-03-2023, 08:29 AM)Kult Kirjutas:  Oleks nagu jälgede segamiseks, et jumala eest ei oleks võimalik kontrollida. Kui valimised on ühetaolised, siis miks saab e-häält muuta, igale inimesele 1 hääl mida saab anda 1 korra. 
Ongi ju "jälgede segamine" anonüümsuse säilitamise huvides. Väga geniaalselt suisa tehtud. Muuta saab seepärast, mis on seal puust ja punaselt öeldud. Tulen ja panen noa kõrile sulle esmaspäeval, teisipäeval lähed muudad oma hääle ringi ja kui ikka ei usu, lähed ja annan pühapäeval hääle

Või siiski hoopis selleks, et legaliseerida häälte muutmine. Kas seda häält muudab inimene arvuti taga või puuk kastis? Või puuk sinu arvutis? Ja inimesele kelle eest "kogemata" tema teadmata puuk kastis on juba hääle andnud on täna lahkelt ka paberhääle võimalus antud. Elektri hääli ei lasta enne turule kui paber hääled on teada. Isegi kui mingit musta kasti täna kellelegi näidatakse ei ole isegi seda võimalik öelda, kas see on "just see" kast.

Kas on avaldatud kui palju hääli tegelikult muudeti ? Kui palju oli elekter ja paber topelthääli ?

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(09-03-2023, 12:05 PM)spitfire Kirjutas:  Või siiski hoopis selleks, et legaliseerida häälte muutmine.
...

Sa ikka saad aru, et see küsimus kehtib samamoodi suvalise riigiameti kohta?

Oled kindel, et Valimiskomisjon on erapooletu?
Vasta

Küsiks kui suured ja karvased peaks olema "munad" sellel kelle käsul selline asi toimiks. ma mõtlen siis häälte muutmine.
Jah Pkoreas ja venes jms. on lihtne. Piiksud midagi ja sind rohkem ei ole. Jood valest tassist teed või toetusid kogemata liiga uljalt vastu avatud akent.
Aga meie ühiskonnas. Oletame, et muudeti midagi s.t. keegi teab midagi ja neid ei saa kindlasti olla ainult üks kes sellest midagi teab.
Seda s...a ei korista ükski mr.propper ära kui see s...t ventikasse lendab. Ja vilepuhumine on tänapäeval järjest enam populaarsust koguv "muusikastiil".
Ühel hetkel lööb mõnel it poisil / tüdrukul kiiks pähe ja muudab oma maailmavaadet ja tal on savi mis tast saab millega teda ähvardatakse vms. Savi mingitest lepingutest ja saadud vaikimistasudest vms. Üks vihje ja mingi kogus faile ja ....
Aga kui on nii siis ma arvan, et on suured karvased ja julged. Võimu nimel tehakse kõike aga kuskil tahaks loota on piir.
Või olen ma ma oma mõttes liiga lillelaps ?
Vasta

(09-03-2023, 12:05 PM)spitfire Kirjutas:  
(09-03-2023, 11:01 AM)deus Kirjutas:  
(09-03-2023, 08:12 AM)Külahull Kirjutas:  K

E

(09-03-2023, 08:29 AM)Kult Kirjutas:  Oleks nagu jälgede segamiseks, et jumala eest ei oleks võimalik kontrollida. Kui valimised on ühetaolised, siis miks saab e-häält muuta, igale inimesele 1 hääl mida saab anda 1 korra. 
Ongi ju "jälgede segamine" anonüümsuse säilitamise huvides. Väga geniaalselt suisa tehtud. Muuta saab seepärast, mis on seal puust ja punaselt öeldud. Tulen ja panen noa kõrile sulle esmaspäeval, teisipäeval lähed muudad oma hääle ringi ja kui ikka ei usu, lähed ja annan pühapäeval hääle

Või siiski hoopis selleks, et legaliseerida häälte muutmine. Kas seda häält muudab inimene arvuti taga või puuk kastis? Või puuk sinu arvutis? Ja inimesele kelle eest "kogemata" tema teadmata puuk kastis on juba hääle andnud on täna lahkelt ka paberhääle võimalus antud. Elektri hääli ei lasta enne turule kui paber hääled on teada. Isegi kui mingit musta kasti täna kellelegi näidatakse ei ole isegi seda võimalik öelda, kas see on "just see" kast.

Kas on avaldatud kui palju hääli tegelikult muudeti ? Kui palju oli elekter ja paber topelthääli ?
Elektertopelthääli tuvastati see aasta vist üks (vana hääl ei kustunud), paberi kohta ei tea.
Kogu selle jauramise siin saab kokku võtta sellesama video lõpuosaga tegelikult https://youtu.be/3FywJKdT90U?t=3606

Vahepeal on mind selle Alexi videoga veel tambitud, eriti Meediakriitika video osaga: https://youtu.be/EQmF7YuzXzo?t=2131

Tavaline protseduur on, et kui meedia sisse jalutab, visatakse ette teised ekraanid, mis näitavad ilusaid graafikuid ja jooksvaid koodiridu ning ikoone täis töölauad. Seinte peal on on wifi paroolid kirjutatud aga oh üllatust, sellist wifit kas ei eksisteeri või eksisteerib liivakasti eesmärgil, et näha, millega ja kuidas üritatakse sisse ronida. Ehk siis ma saan aru, kuidas see mees ja miks ta seal MIT ees irvitab aga kas ta irvitab pärisasja pihta?
root kasutaja parooli teada saamine - root kasutajaga ei saa masinatesse sisse logida juba ammu, lokaalselt enamasti saab (kuidas see soomlane turvadest mööda pääseb?) aga kaugelt mitte. Isegi kui saad füüsilise ligipääsu, mis teed selle juurkasutaja passiga? Kustutad tulemused ära, millega kaasneks rahvuslik intsident ja e-hääled loetaks kompromiteerituks ning see aasta oleks EKRE võitnud, vanasti Keskerakond.
Teen pildi pealt võtme järgi? Lihtsam on muukida. https://www.youtube.com/@lockpickinglawyer/videos
Kes ütles, et pildi pealt üldse andmekeskuse võti oli, mitte tüübi koduukse võti? Mul on kaks sellist võtit, üks kodu ja üks garaaži jaoks.
Ei saa eitada ka, et tollel ajal see füüsiline turve natukene lonkas aga ausalt öeldes tänapäeval andmekeskustesse ei saa sa ei sisse ega välja enne kui kaamera pole sind üle lugenud ja kaal ära kaalunud.
Nagu ma algses postituses ütlesin, et Alex räägib 100% tõtt! Aga mehed siin tambivad, et kui on võimalik auk, siis on kohe asi välistatud ja kindlasti juba võltsitud! Alex mainib ka seda oma videos, et Keskerakond sai tänu e-hääletusele veits vitsa ja kohe oli nende poolt hala lahti, et võltsitud värk, EKRE kordab ajalugu aga veits vananenud andmetega.
Ausalt öeldes ma kergelt tahaks, et järgmised valimised ütlevad kõik erakonnad, et teeme nüüd traditsiooniliselt ja paberi peal ainult. Pakun, et sttagi ei muutu, eeldusel, et refid koos sotsidega nüüd asja veel rohkem prsse ei keera, kui nad seda juba teinud on kuid vaadates sotside plaane, siis maksutõusud juba koputavad uksele või kui EKRE ennast ei paranda selleks, kelleks nad reklaamivad ennast olevat ning loobuvad enda praegusest nende endi iseloomuvastasest tegevusest.
Vasta

(09-03-2023, 12:15 PM)v6sa Kirjutas:  
(09-03-2023, 12:05 PM)spitfire Kirjutas:  Või siiski hoopis selleks, et legaliseerida häälte muutmine.
...

Sa ikka saad aru, et see küsimus kehtib samamoodi suvalise riigiameti kohta?

Oled kindel, et Valimiskomisjon on erapooletu?

Ei ole. Aga seal on igal inimesel oma nägu ja nimi, see nagu distsiplineerib. Kui sohki tehakse mõnes jaoskonnas, siis vaevalt see üldist pilti muudab. Aga kui elektrikastis on puuk, siis halvimal juhul see kaaperdab riigi. Legaalselt kusjuures.
Seda, et Küberväejuhatuse kolonn paraadil kõige pikem on, on ilus vaadata ja hea teada. Ja see on vägev. Aga iga jõu vastu on jõud, küsimus on ainult mis see maksab..  Paberid loetakse üle ja vaidlus lõpeb. Elektri puhul kui läheb kohtuni välja,kas kohtunik saab aru millest jutt käib? Buratinol oli ka üks  võtmeke, mulle meenub, kuldvõtmeke.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(09-03-2023, 13:04 PM)spitfire Kirjutas:  
(09-03-2023, 12:15 PM)v6sa Kirjutas:  
(09-03-2023, 12:05 PM)spitfire Kirjutas:  Või siiski hoopis selleks, et legaliseerida häälte muutmine.
...

...
Oled kindel, et Valimiskomisjon on erapooletu?

Ei ole. Aga seal on igal inimesel oma nägu ja nimi, see nagu distsiplineerib. Kui sohki tehakse mõnes jaoskonnas, siis vaevalt see üldist pilti muudab. ...

Aga kui tehakse kolmandikes jaoskondades?

Kui Sul on õigus, siis pole ju üldse vahet, mida me siin jaurame, OTSUS on tehtud. Ning tulemused oleks samad ka sajaprotsendilise pabervalimise korral, lihtsalt valimistel osalemise protsent oleks oluliselt väiksem. 

Julgen siiski täheldada, et Eesti on väiksevõitu sellise mastaapse jama korraldamiseks ja saadud tulu ei pruugi korvata mainekahju avalikukstulekul.

Endiselt on kõige lihtsam viis saada inimese hääl temaga südamlikult vestelda. Ristiisa kombel...

Mis aga puudutab e- ja paberhääletusel häälte jaotuse erinevust, siis see on ju täiesti ootuspärane: paberhääletuse valivad pigem alalhoidlikumad inimesed, kelle eelistused on ka "konservatiivsemad" (täiesti teadlikult jutumärkides, kuivõrd ei viita hetkel otseselt maailmavaatele) ja e-kanalites valisid pigem edasipüüdlikumad (sealhulgas ka need, kes üldse ei saa aru, mille üle siin praegu jauratakse). Loomulikult peavadki nende eelistused erinema.
Vasta

Minul oli seekordsetel valimistel võimalus osaleda terve nädala jooksul ühe jaoskonna töös. Oli tore kogemus, soovitan teistelegi. Lisaks on igaühel võimalus sadada suvalisse jaoskonda sisse ja esitleda ennast vaatlejana. See võiks ehk veidi aidata vähendada oletusi mingitest eeltäidetud sedelitest ja topeltkastidest kuskil tagaruumis, aga millegipärast seda võimalust nagu eriti aktiivselt ei kasutatud.
E-hääletusse puutuvat ei oska kahjuks kommenteerida.
Vasta

Pöial püsti eelkirjutajale Cool'

Üks arvamus, kus on hulk toredaid linke:
https://valdekseeder.blogspot.com/2019/1...e.html?m=1

Kui sama lähenemist rakendada praegustele pabervalimistele, siis tekib ju sama olukord: võltsimise puudumist EI OLE VÕIMALIK tõendadaSad Ainult ebaõnnestunud (loe: avastatud) võltsimise juhtumeid...
Vasta

Valimised läbi , mingi vaidlus käib ja hunt sellega , oskajad ning teadjad elavad iga valitsuse ajal ära .

 Nüüd kui juhtub et päike end näitab oleks päikseprille vaja , on erineva värvusega klaasid , kollased , pruunid , sinised , hallid ja ilmselt kõik ei tule kohe meelde ka ja nüüd ootan soovitusi - millist tooni klaasid oleks silmale head vastu eredat hommikupäikest sõites .
Vasta

(12-03-2023, 22:31 PM)edvard Kirjutas:  Valimised läbi , mingi vaidlus käib ja hunt sellega , oskajad ning teadjad elavad iga valitsuse ajal ära .

 Nüüd kui juhtub et päike end näitab oleks päikseprille vaja , on erineva värvusega klaasid , kollased , pruunid , sinised , hallid ja ilmselt kõik ei tule kohe meelde ka ja nüüd ootan soovitusi - millist tooni klaasid oleks silmale head vastu eredat hommikupäikest sõites .

Kas teema küsimustest, mis oma teemat ei vääri, on kustutatud? Siin on tiba teised jutud...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne