Abipalve tagasideks

(14-03-2023, 11:50 AM)bom Kirjutas:  Valimised valimisteks aga muret teeb hoopis kõrvalteema hobigaraaži ehitusest. Maja peaks ikka olema selline, et lihtinimene ka aru saab. Talad mis korraga lükkavad ja tõmbavad? Mina oma humanitaarharidusega vaatan neid pilte ja aru ei saa. Projekt pole tegelikult muud kui jooned ja numbrid paberil, kas tõesti pimesi usute projekteerijat?

Point on arusaadav, aga üks probleem ikkagi on... antud võrdlus paraku ei ole pädev. Eestlane ehitab kokkuhoidlikult ja jätab projekti konstruktiivse osa tellimata. Nüüd kõik ette kerkivad küsimused tuleb lahendada loominguliselt ehk improviseerida. Selle keisi puhul ei ole küsimus projekteerija pimesi usaldamises sest projekteerija ei ole peale projektiarhitektuurses osas antud materjalide loetelu midagi projekteerinud.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Tundub et valmistest on saanud pigem erievate kildkondade usuküsimus.
Ainut ei usuta iseennast, riiki ega jumalat vaid parteikontorite meeste-naiste jutukesi oma andunud fännide õuele kommunismi toomise teemal.
Aga kellel laiem tutvusringkond see teab et millegipärast  enamus neist jutuvestjatest kuuulub ise rubriiki: "Ära käi minu tegude vaid minu sõnade järgi"
Vasta

(01-02-2023, 18:13 PM)Kalts Kirjutas:  Peale selle on kogu Interneti sisu, e. mitte ainult videod, ajutine.

Samal teemal: https://www.dpreview.com/news/5901145460...m-to-close

Kindlasti on neid kes ei tea millega tegu ja ei huvita, aga asja sisu on lihtne: ~20 a. kollektiivset teadmust kallatakse lihtsalt bitiämbrisse.
Teate mõte: varsti pannakse raamatukogule tuli otsa!
Vasta

(22-03-2023, 00:25 AM)Kalts Kirjutas:  
(01-02-2023, 18:13 PM)Kalts Kirjutas:  Peale selle on kogu Interneti sisu, e. mitte ainult videod, ajutine.

Samal teemal: https://www.dpreview.com/news/5901145460...m-to-close

Kindlasti on neid kes ei tea millega tegu ja ei huvita, aga asja sisu on lihtne: ~20 a. kollektiivset teadmust kallatakse lihtsalt bitiämbrisse.
Teate mõte: varsti pannakse raamatukogule tuli otsa!

https://web.archive.org/web/202300000000...Review.com
Vasta

"Bande" , mille liikmed Meie elu kujundavad on võtnud nõuks automaks kehtestada , huvitav , kuidas või millistel alustel see määratakse , sots väidab et on seos kliimaeesmärkidega , on kellegi mõtteid ?
Vasta

meie mõtteid ja arvamusi nagunii keegi arvesse ei võta.usun,et tehakse rangemalt ja kallimalt,kui lääne-euroopas
Vasta

(08-04-2023, 13:09 PM)edvard Kirjutas:  "Bande" , mille liikmed Meie elu kujundavad on võtnud nõuks automaks kehtestada , huvitav , kuidas või millistel alustel see määratakse , sots väidab et on seos kliimaeesmärkidega , on kellegi mõtteid ?
Lugege meie kalli peaministri huultelt.

A' üleüldise maksutõusu valguses ma meenutan, et Eestis tõsteti käibemaks 18 protsendilt 20 protsendile kriisist väljatuleku ajutise võttena. Ilmselt nüüd on see ajutisus otsa saanud ja saab rahulikult veel kaks protsendipunkti otsa kõrvetada.
Vasta

(08-04-2023, 14:54 PM)olevtoom Kirjutas:  
(08-04-2023, 13:09 PM)edvard Kirjutas:  "Bande" , mille liikmed Meie elu kujundavad on võtnud nõuks automaks kehtestada , huvitav , kuidas või millistel alustel see määratakse , sots väidab et on seos kliimaeesmärkidega , on kellegi mõtteid ?
Lugege meie kalli peaministri huultelt.

A' üleüldise maksutõusu valguses ma meenutan, et Eestis tõsteti käibemaks 18 protsendilt 20 protsendile kriisist väljatuleku ajutise võttena. Ilmselt nüüd on see ajutisus otsa saanud ja saab rahulikult veel kaks protsendipunkti otsa kõrvetada.


Huvitav oleks kuulda nüüd nende kommentaare kes enne valimisi seda sekti taevani kiitsid ja teist arvamust omavatesse  kui hullikestesse suhtusid.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Positiivsest noodist - vähemalt lubatakse see idiootne tulumaksasüsteem ära kaotada.
Vasta

(08-04-2023, 15:28 PM)Daff Kirjutas:  
(08-04-2023, 14:54 PM)olevtoom Kirjutas:  
(08-04-2023, 13:09 PM)edvard Kirjutas:  "Bande" , mille liikmed Meie elu kujundavad on võtnud nõuks automaks kehtestada , huvitav , kuidas või millistel alustel see määratakse , sots väidab et on seos kliimaeesmärkidega , on kellegi mõtteid ?
Lugege meie kalli peaministri huultelt.

A' üleüldise maksutõusu valguses ma meenutan, et Eestis tõsteti käibemaks 18 protsendilt 20 protsendile kriisist väljatuleku ajutise võttena. Ilmselt nüüd on see ajutisus otsa saanud ja saab rahulikult veel kaks protsendipunkti otsa kõrvetada.


Huvitav oleks kuulda nüüd nende kommentaare kes enne valimisi seda sekti taevani kiitsid ja teist arvamust omavatesse  kui hullikestesse suhtusid.
Aga palun: olen täitsa rahul. Kui ainult mõnda positiivset asja mainida, siis maksuküüru, tasuta ühistranspordi ja katuserahade kaotamine.

Pähkliajude hirm
Vasta

(08-04-2023, 13:09 PM)edvard Kirjutas:  "Bande" , mille liikmed Meie elu kujundavad on võtnud nõuks automaks kehtestada , huvitav , kuidas või millistel alustel see määratakse , sots väidab et on seos kliimaeesmärkidega , on kellegi mõtteid ?

(08-04-2023, 16:23 PM)ounou Kirjutas:  
(08-04-2023, 15:28 PM)Daff Kirjutas:  
(08-04-2023, 14:54 PM)olevtoom Kirjutas:  
(08-04-2023, 13:09 PM)edvard Kirjutas:  "B
Lugege meie kalli peaministri huultelt.

A' üleüldise maksutõusu valguses ma meenutan, et Eestis tõsteti käibemaks 18 protsendilt 20 protsendile kriisist väljatuleku ajutise võttena.


Huvitav oleks kuulda nüüd nende kommentaare kes enne valimisi seda sekti taevani kiitsid ja teist arvamust omavatesse  kui hullikestesse suhtusid.
Aga palun: olen täitsa rahul.

Vahel jääb mulle mulje, et mõnele "valijale" pole oluline mitte see mida tehakse vaid see, kes teeb.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(08-04-2023, 16:38 PM)spitfire Kirjutas:  
(08-04-2023, 13:09 PM)edvard Kirjutas:  "Bande" , mille liikmed Meie elu kujundavad on võtnud nõuks automaks kehtestada , huvitav , kuidas või millistel alustel see määratakse , sots väidab et on seos kliimaeesmärkidega , on kellegi mõtteid ?

(08-04-2023, 16:23 PM)ounou Kirjutas:  
(08-04-2023, 15:28 PM)Daff Kirjutas:  
(08-04-2023, 14:54 PM)olevtoom Kirjutas:  
(08-04-2023, 13:09 PM)edvard Kirjutas:  "B
Lugege meie kalli peaministri huultelt.

A' üleüldise maksutõusu valguses ma meenutan, et Eestis tõsteti käibemaks 18 protsendilt 20 protsendile kriisist väljatuleku ajutise võttena.


Huvitav oleks kuulda nüüd nende kommentaare kes enne valimisi seda sekti taevani kiitsid ja teist arvamust omavatesse  kui hullikestesse suhtusid.
Aga palun: olen täitsa rahul.

Vahel jääb mulle mulje, et mõnele "valijale" pole oluline mitte see mida tehakse vaid see, kes teeb.
No aga su oma sõnad kehtivad su enda suunas ju hetkel või olid sa selle Keskerakonna poolt loodud röövmajandusega pärit, mis haukas kõige suurema tüki just selles 1200 kuni 2100 euri teeniva inimese taskust ja seda juba aastaid?
Vasta

Nii nunnu. Kolm kallast ja isegi tõmbluku kriteeriumid saavad enam- vähem täidetud. Ja mis see väike maksutõus rikkale rahvale ikka ära ei ole, pea- asi et lamemaalaased ja paremäärmuslased kõrvale jäeti.
Vasta

Minule näiteks tuleb rohkem üllatusena see, et kedagi teist võib üllatada asjade kulg. See, et peaminister rääkis valimiste eel ebatõtt, ei häiri ilmselt paljusid üldse. Lubati midagi, mida ei tehta ja tehakse seda, mida ei lubatud ja milleks mandaati pole saadud. Tühja sellest automaksust, see ilmselt tuleb olema ainult 40e kuus auto kohta, no on rahandusministeeriumi onud rääkinud sellisest summast, kui elektrihinna, suletavate tehaste ja töökohtadega saab hakkama, siis pole ka mõtet ulguda tulu- ja käibemaksu tõusu üle. Eestlane maksab ju ikka kõik kinni, muidu võidakse vaeseks pidada, mine tea, et mis meist muidu Euroopas võidakse arvata. Ma just mõtlen enda näitel jälle, et kui automaks tõesti 40e kuus ja peres 2 autot koos muude kulude-tuludega, siis asi see 300e kuus rohkem maksta pole pere eelarve kohta, kommiraha ju...

Tekst puhas sarkasm ja iroonia, kui lihtsameelsematele, kes valimislubadusi usuvad, ikka kohale jõuaks.
Vasta

CZ numbritega on meil juba omajagu autosid, nagu ka RUS, asi see LV siia nüüd lisaks vurama panna, seal on minu elukatele ca 200 euri aasta ikkagi.
Vasta

(08-04-2023, 18:10 PM)deus Kirjutas:  CZ numbritega on meil juba omajagu autosid, nagu ka RUS, asi see LV siia nüüd lisaks vurama panna, seal on minu elukatele ca 200 euri aasta ikkagi.
See ongi see eestlaste orjameelsus, mis ei tegele peapõhjusega. Selle üle ei juurdle keegi, et kas see mõistlik on, vaid oluline on see, et saaks natukenegi säästa. Ilmselt enal ka sama tee ees, sest Soome registrisse oleks bensukas odavam kanda ja diislist üldse loobuda bensuka kasuks. Kes oleks mõelnud näiteks 10-15a tagasi, et saabub päev, kus lihtsam ja odavam viia autod Soome registrisse?

Küll see mõisaaeg oli ikka ilus, siis võeti talupojalt kümnist ainult. Nüüd koos aktsiiside ja muude maksudega on vist 70% lähedal asi.
Vasta

(08-04-2023, 17:58 PM)Külahull Kirjutas:  Minule näiteks tuleb rohkem üllatusena see, et kedagi teist võib üllatada asjade kulg. See, et peaminister rääkis valimiste eel ebatõtt, ei häiri ilmselt paljusid üldse. Lubati midagi, mida ei tehta ja tehakse seda, mida ei lubatud ja milleks mandaati pole saadud. Tühja sellest automaksust, see ilmselt tuleb olema ainult 40e kuus auto kohta, no on rahandusministeeriumi onud rääkinud sellisest summast, kui elektrihinna, suletavate tehaste ja töökohtadega saab hakkama, siis pole ka mõtet ulguda tulu- ja käibemaksu tõusu üle. Eestlane maksab ju ikka kõik kinni, muidu võidakse vaeseks pidada, mine tea, et mis meist muidu Euroopas võidakse arvata. Ma just mõtlen enda näitel jälle, et kui automaks tõesti 40e kuus ja peres 2 autot koos muude kulude-tuludega, siis asi see 300e kuus rohkem maksta pole pere eelarve kohta, kommiraha ju...

Tekst puhas sarkasm ja iroonia, kui lihtsameelsematele, kes valimislubadusi usuvad, ikka kohale jõuaks.
Mina arvutasin oma numbrid läbi ja isegi kui automaks oleks 40€ kuus, on mul maksuküüru kaotusest tulev võit tunduvalt suurem (sisse on arvestatud ka KM tõus).

Toon ühe näidisarvutuse. 2100€ teeniv inimene võidab (maksuküüru kaotusest + 700€ maksuvaba) 114€ kuus. Kui ta kogu palga suunab tarbimisse, on KM tõusust kaotus 29€. Igakuine võit 85€.

Pähkliajude hirm
Vasta

Ma ei väsi kordamast, et ainuke õiglane automaks on kütuseaktsiis (mis rahulikult võiks ka nüüd elektriautode "kütust" hõlmama hakata) -- maksad nii palju, kui sõidad ja saastad. (Kahjuks vanadel inimestel ei kao mälu nii ruttu kui loodetakse ja seetõttu ma tean, et algselt oli kütuseaktsiis ette nähtud teede remondiks ja ehitamiseks).

Automaks seevastu on tüüpiline "rahval-raha-on-korjame-ära"-maks. Igasuguse põhjenduseta.

Jah, ma tean, et see koer kiunatab, keda kivi tabas (mul on pere peale seitse autot, kuid sõidab neist korraga üks, väga harva kaks). Aga kahtlustan, et minusuguseid on siin foorumis teisigi.
Vasta

(08-04-2023, 18:46 PM)ounou Kirjutas:  Mina arvutasin oma numbrid läbi ja isegi kui automaks oleks 40€ kuus, on mul maksuküüru kaotusest tulev võit tunduvalt suurem (sisse on arvestatud ka KM tõus).

Toon ühe näidisarvutuse. 2100€ teeniv inimene võidab (maksuküüru kaotusest + 700€ maksuvaba) 114€ kuus. Kui ta kogu palga suunab tarbimisse, on KM tõusust kaotus 29€. Igakuine võit 85€.
Mul kohe hea meel sellest. Seega saaks ju automaksu tõsta näiteks 80e peale kuus ja inimene oleks ikkagi plussis? Ilmselt võiks sellest peaministrile teatada..
Kas arvutasid need lastetoetuste vähendamised ka sisse? Kui oled üksi elav sots Tallinna kesklinnas, siis tundub jah arusaamatu, et osad elavad linnalähedal maal või üldse Kapa-Kohilas, kus pole bussi, postkontorit ega kooli lähedal. Mul ka mitu last ja peab vedama järelkasvu edasi-tagasi, linnainimese arusaamist mööda mõttetult. Kui kuu lõpus summad kokku lüüa, siis ilmselt oleks rahaliselt mõtekam osta lasnamäele korter ja elada kõik puntras seal, kuid mõnedel on siiski mingi mõra peas, kes tahavad elada maal kõige kiuste ja oma majas. 
Pole midagi teha enam, Eesti valijad on rääkinud ja selline süsteem tuleb. 
Vasta

(08-04-2023, 21:37 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Eks tuleb oodata automaksu detaile. Üldse ei imestaks, kui pedeabieluvalitsus tõmbaks maksukirvega silmadevahele ka vanakesteharrastajatele. Luban, et ma ei anna ühegi stsenaariumi puhul kindlakäelistele varastele sentigi.
Tõmbab, tõmbab. Kõik võrkmetsad ja läänelaevad korrutavad mantrat "väiksema ja säästlikuma auto omanik maksab vähem, suurema ja tossavama auto omanik rohkem uut maksu. Erisused on plaanis ka kallimate ehk luksusautode kohta."

Tahtsime neljarajalisi põhimaanteid -- saime abieluvõrdsuse. Tahtsime tuumajaama -- saime vihakõneseaduse. Jne.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne