Abipalve tagasideks

See võtab rahulolematuse hästi kokku :⁠-⁠D

https://youtu.be/hxgiGGw2Ku8
Vasta

Tere õhtust, Koosata pere rahvas!
Mõtteid on palju - kasutas sellist kujundit oma postituste juures  üks kadunud ksf! , kes oli igati voorumiga rahul, kuni selle ajani, kui ta enam siia keskkonda nina ega ms ei toppinud.
Selline oluline info lugejatele - mina valisin RK -sse RE kandidaadi, kes ka edukalt sinna sisse sai ja mind ei huvita apsaluutselt!, mida see RF valimiste puhul lubas! Olen valinud ka Isamaa maeiteamisliitu? (mille edukas liige oli ka minu seekord valitud RE kandidaat mingi ajani), sotse, ka Lavli Perlingiga (oli ka temast uumorinurgas jutuke, kus punaveinigi mainitud) olen töölõuna käigus (no mina tegin elektritööd ja tema keetis meile makaroone) koos punaveini joonud ja spagette mätsutanud. Ja ise arvan, et kui Teie arvate, et on vahet, millist erakonda valida, siis T,e minu arvates natukene eksite, sest teised valivad ikka teistmoodi, kui Teie arvate, et peaks valima!
Mart Helme tundus mulle omal ajal täitsa lahe sell ja puha, Martin aga ei tundu enam sugugi... ja ise pean ennast ka konservatiiviks ja rahvuslaseks ja mida kõike veel, aga see ekre on minu jaoks ikka täiega üle võlli värk!
Mis Teil veel vaja teada on - minul autot ei ole, no ütleme, sõitvat, päris autot, mittesõitvaidmittepärisautosid mõned siiski on, aga kuni jalgrattaid ei maksustata, seni ma ka nende eest ei maksa, pärast muidugi tuleb oma panus anda.
Meil on firmas tööl hulga lätimaalasi (no ukrainlasi muidugi ka), paljudel on kasutusel eesti numbriga automobiilid, ei tea, vb lihtsalt kohapealt varastatud?  Rolleyes
Mida veel, pole küll see nalja, neegrite ja õigekeele teema, aga vahet pole minu arvates, üks (vana???)tehnika voorum kõik...
VOT - see on laen vene keelest ja võlg on võõra oma, vot tak, prjaaniki! Eesti keeles on patriootlik kasutada sõna VAAT! (mitte segi ajada alkohoolsete jookide hoiustamiseks kasutatava anumaga, kuigi minu poolest võite ka vabalt segi ajada, mul suva, kuigi laialt levinud väärarusaam on, et õlut ja viina ei tohiks segamini juua!)
Siis sõna HULLIKE, vb Liivimaal on selline kirjavorm kasutusel, mina ei tea, minul on kogu suguselts Eestimaa kubermangust pärit, meil kirjutatakse seda "asja" ULLIKE! Ja nii on õige ja tähti kulub ka vähem!
Eesti keelest - minu kooliskäimise ajal kirjutati - eesti keel, mitte näiteks Eestikeel jms vormid. Vb muutunud poliitilises keskkonnas kirjutatakse uut moodi.
Kuskil keegi äsja kirjutas midagi, et huvitav ... mul sama teema, et huvitav, huvitav, kus küll neeger suvitab, et juba...
Koidulast ja trükimasinaga türalastest ei oskagi kohe midagi hetkel lisada, väga vabandan!
Veel lisaksin siia teemasse viite ühele muusikapalale, mille õigem koht oleks muidugi teemas "Hea jalgrattateemaline/jalgrattal kuulamiseks mõeldud mjuusika" 
https://www.youtube.com/watch?v=6-iUU44PbKU
Ja kokkuvõtteks nendiks, et tõesti, õige voorumlane postitab isegi siis, kui pole kuhu postitada ja mida postitada, hea voorum ja järjest paremaks läheb!  Cool 

tervitades, P (palun mitte kustutada ega selle peale kusta, kõik on põhjendatud ja mul on projekt ka!)

Ja palun mitte unustada, see on tegelikult ksf! V6sa kiitmise teema, mis see rehvormierakond siia puutub?
Vasta

(08-04-2023, 22:48 PM)kass Kirjutas:  Mart Helme tundus mulle omal ajal täitsa lahe sell ja puha, Martin aga ei tundu enam sugugi... ja ise pean ennast ka konservatiiviks ja rahvuslaseks ja mida kõike veel, aga see ekre on minu jaoks ikka täiega üle võlli värk!

Ma vist tean, mis sind häirib. Martin kasutab peaaegu igas sõnavõtus väljendit "ei saa aru" Kellele selline inimene saakski meeldida? 
v6sa ise lubas siin natu poliitikast jahuda, loodetavasti me pole liiale läinud.

PS sa riputasid siia teetööliste hümni. Põhimõtteliselt õige muidugi, kärab ka jalgratturitele, eriti pärast ajaveetmist Konsumi murul baaslaagrisse siirdudes.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(09-04-2023, 00:49 AM)Marko Kirjutas:  
(08-04-2023, 22:48 PM)kass Kirjutas:  Mart Helme tundus mulle omal ajal täitsa lahe sell ja puha, Martin aga ei tundu enam sugugi... ja ise pean ennast ka konservatiiviks ja rahvuslaseks ja mida kõike veel, aga see ekre on minu jaoks ikka täiega üle võlli värk!

Ma vist tean, mis sind häirib. Martin kasutab peaaegu igas sõnavõtus väljendit "ei saa aru" Kellele selline inimene saakski meeldida? 
v6sa ise lubas siin natu poliitikast jahuda, loodetavasti me pole liiale läinud.

PS sa riputasid siia teetööliste hümni. Põhimõtteliselt õige muidugi, kärab ka jalgratturitele, eriti pärast ajaveetmist Konsumi murul baaslaagrisse siirdudes.

Jopp... hakkab jälle peale! Hoopis mina ei saa aru ja ma ei saa aru, kuidas teised ei saa aru! Muidu mina ka ei saa millestki üldse aru, aga tööjuures naistele ikka meeldin, ma ise arvan...
P.S. (poscriptum) - Konsumi juures ongi baaslaager, tule taevas appi, no mida sa sellisele kaadrile üldse siin püüad selgeks teha!  Sad Bobulistidest, elmetest ja orbanitest pole vist üldse mõtet siia voorumisse trükkida, kõik on sombeeritud, ajubestud ja normaalsed ära bännitud!  Sad Seoses sellega tahaksingi tervitada ärabännitud vana virtuaalset sõpra ksf??? Jurkmani 50-nda juubelisünnipäeva puhul! Cool Oled mind siin kvaliteetselt solvanud mitmeti ja ka mind on 60-nda sünnipäeva puhul voorumi omanik bänninud igaveseks ajaks ja veel kauemaks, tark ja õiglane mees nagu ta on!

Seda viimast soovin ka kõigile teistele toredatele voorumlastele, koos muudame voorumi veel paremaks!  Wink
Vasta

Huvitav, kui valid erakonna, mis enne valimisi lubab üht, teist, kolmandat jne., aga pärast valituks osutudes ei tee seda, mida lubas, vaid hoopis midagi muud, kas siis n.ö. tehingust taganeda ei saaks?
Võrdlus automüügiplatsiga: ostja (ehk siis valija) käib ringi ja vaatab, millise sõiduki (erakonna) ta valib. Lõpuks leiabki ühe. Hind (maailmavaade) sobib, müüja lubab, et täiesti töökorras (igati meelepärane lubadus ju). Ostad siis selle auto ära (annad oma hääle sellele erakonnale). Aga juba esimese paarikümne km jooksul selgub, et mõni käik ei taha sisse minna, mõni jälle ei seisa sees. Mõni uks kipub sõidu ajal lahti minema, rattalaager undab, midagi koliseb, soojal mootoril kaob õlisurve ära, pidurdamisel hakkab külge ette kiskuma, mootor kuumeneb üle ja lõpuks teeservas peatudes võib näha, et mootorist üht-teist veel tilgub ka. Selge see, et niisuguse käula tahaks müüjale tagastada, raha tagasi saada ja teise auto omale valida. Kui müüja ülbab vastu, et ise olid loll ja ole nüüd rahul, siis järgmiseks on juba pöördumine tarbijavaidluskomisjoni ja kui muidu ei saa, siis ka kohtusse. Ilmselt saad lõpuks oma raha tagasi, kuna müüja teadis või pidanuks eeldatavasti teadma, et autol need puudused on. Või siis oleks pidanud vähemalt ausalt ütlema, et sõiduk on kontrollimata, ostja otsustagu ise, kas võtab riski või ei ja hilisemaid pretensioone ei rahuldata. Aga kindlasti mitte kiitma, et täiesti korras ja kõik toimib.
Selles mõttes ka reffid teadsid või pidid teadma, et riigieelarves on ilmatu auk ja läheb maksutõusuks. Sellest pidanuks valijat ka enne tehingu tegemist e. valimist teavitama. Või siis äärmisel juhul ütlema, et meie ei luba praegu mitte midagi, valid omal riisikol ja hilisemate tagajärgede eest me ei vastuta.
Autoturu näide oleks vist käsitletav kelmusena (vigased pidurid teatud olukorras ehk isegi tapmiskatsena). Aga valimiskelmus? Mõni hakkaja jurist võiks asja käsile võtta. Küllap leiaks kümneid tuhandeid inimesi, kes oleks nõus ühishagile õla alla panema ja tehingust taganemist ehk uusi valimisi nõudma.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

(09-04-2023, 03:14 AM)Mossemees Kirjutas:  Huvitav, kui valid erakonna, mis enne valimisi lubab üht, teist, kolmandat jne., aga pärast valituks osutudes ei tee seda, mida lubas, vaid hoopis midagi muud, kas siis n.ö. tehingust taganeda ei saaks?
Võrdlus automüügiplatsiga: ostja (ehk siis valija) käib ringi ja vaatab, millise sõiduki (erakonna) ta valib. Lõpuks leiabki ühe. Hind (maailmavaade) sobib, müüja lubab, et täiesti töökorras (igati meelepärane lubadus ju). Ostad siis selle auto ära (annad oma hääle sellele erakonnale). Aga juba esimese paarikümne km jooksul selgub, et mõni käik ei taha sisse minna, mõni jälle ei seisa sees. Mõni uks kipub sõidu ajal lahti minema, rattalaager undab, midagi koliseb, soojal mootoril kaob õlisurve ära, pidurdamisel hakkab külge ette kiskuma, mootor kuumeneb üle ja lõpuks teeservas peatudes võib näha, et mootorist üht-teist veel tilgub ka. Selge see, et niisuguse käula tahaks müüjale tagastada, raha tagasi saada ja teise auto omale valida. Kui müüja ülbab vastu, et ise olid loll ja ole nüüd rahul, siis järgmiseks on juba pöördumine tarbijavaidluskomisjoni ja kui muidu ei saa, siis ka kohtusse. Ilmselt saad lõpuks oma raha tagasi, kuna müüja teadis või pidanuks eeldatavasti teadma, et autol need puudused on. Või siis oleks pidanud vähemalt ausalt ütlema, et sõiduk on kontrollimata, ostja otsustagu ise, kas võtab riski või ei ja hilisemaid pretensioone ei rahuldata. Aga kindlasti mitte kiitma, et täiesti korras ja kõik toimib.
Selles mõttes ka reffid teadsid või pidid teadma, et riigieelarves on ilmatu auk ja läheb maksutõusuks. Sellest pidanuks valijat ka enne tehingu tegemist e. valimist teavitama. Või siis äärmisel juhul ütlema, et meie ei luba praegu mitte midagi, valid omal riisikol ja hilisemate tagajärgede eest me ei vastuta.
Autoturu näide oleks vist käsitletav kelmusena (vigased pidurid teatud olukorras ehk isegi tapmiskatsena). Aga valimiskelmus? Mõni hakkaja jurist võiks asja käsile võtta. Küllap leiaks kümneid tuhandeid inimesi, kes oleks nõus ühishagile õla alla panema ja tehingust taganemist ehk uusi valimisi nõudma.

Ma arvan, et enamus ref valijaid teadis, mis tulemas on. Laenuliug on lõbus, aga lühike. Selleteemalisi postitusi on täna mitmel pool ilmunud ja konsede klähvimine ei anna enam tooni.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Sõna "klähvimine" või "klähvima" ei ole siin keskkonnas poliitkorrektene. Minu viimane selle sõna tarvitamine pani Sturmbännführeri kustukummi kiiremini liikuma kui samurai mõõga. Bännineerimine veel peale selle Smile
Vasta

Tsitaat:Võrdlus automüügiplatsiga: ostja (ehk siis valija) käib ringi ja vaatab, millise sõiduki (erakonna) ta valib. Lõpuks leiabki ühe. Hind (maailmavaade) sobib, müüja lubab, et täiesti töökorras (igati meelepärane lubadus ju).
Platsiga saaks võrrelda kui erakond saaks üle poole hääli riigikogu saali. Siis teeks omamoodi. Praegu on kolmest autost kokkulapitud see sõiduk. Bemari kehvad pidurid, sapaka jõuetu õliõgardist mootor ja paz-bussi ebamugavad istmed. Millisele tehasele saadad oma pretensiooni?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Kassile. Ullike või hullike?  Igikestev küsimus nagu Shakespeare` "Olla või mitte olla". Kuna eriti lõunapoolne lõuna eestlane ei usalda täishäälikuga algavaid sõnu, kardab, et mõte  jääb poolikuks või läheb hoopis kaduma, siis ta paneb alati kindluse mõttes sinna ette kas "tugeva" või "nõrga" H tähe. (H)aspen, (h)ullike, (h)ummamuudu. See viimane on erandsõna ja sinna ette käib nõrk H täht.
Kuna eesti keeles on ka seoses sotsiaalmeedia arenguga hakanud välja kujunema kõnekeel ja kirjakeel siis miks mitte kerges suhtluses näidata välja, et sa pole "päris eestlane" vaid natuke nagu lõunapoolsem eestlane.
Kas me tahame põhjanaabrist olla kehvemad?
Somm näiteks saatis mulle SMS-i milles sisalduvast 25 sõnast sõnaraamat võttis omaks 5 sõna. Vaat rsk. Meil õnneks sellist pauku on raske panna aga ma võin endast anda  parima kui on soovi.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(09-04-2023, 08:03 AM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Võrdlus automüügiplatsiga: ostja (ehk siis valija) käib ringi ja vaatab, millise sõiduki (erakonna) ta valib. Lõpuks leiabki ühe. Hind (maailmavaade) sobib, müüja lubab, et täiesti töökorras (igati meelepärane lubadus ju).
Platsiga saaks võrrelda kui erakond saaks üle poole hääli riigikogu saali. Siis teeks omamoodi. Praegu on kolmest autost kokkulapitud see sõiduk. Bemari kehvad pidurid, sapaka jõuetu õliõgardist mootor ja paz-bussi ebamugavad istmed. Millisele tehasele saadad oma pretensiooni?
Antud juhul on koalitsioon nagu automüügiplats, kus üks poliitsotsiopaatide grupeering on omaniku, üks on müügimehe ja  üks on mutrivillu rollis. Kõik on harukordses üksmeeles loobunud oma kutseeetikast (valimislubadustest) ning "kollektiivne vastutus" (50 prossa puudumine) on alati hea vabandus sigaduste kordasaatmiseks. Müügimees müüb naerusuiselt mutrivillu kokkuplätserdatud sitta ja omanik loeb muheledes raha.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(09-04-2023, 09:21 AM)DevilDeVille Kirjutas:  
(09-04-2023, 08:03 AM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Võrdlus automüügiplatsiga: ostja (ehk siis valija) käib ringi ja vaatab, millise sõiduki (erakonna) ta valib. Lõpuks leiabki ühe. Hind (maailmavaade) sobib, müüja lubab, et täiesti töökorras (igati meelepärane lubadus ju).
Platsiga saaks võrrelda kui erakond saaks üle poole hääli riigikogu saali. Siis teeks omamoodi. Praegu on kolmest autost kokkulapitud see sõiduk. Bemari kehvad pidurid, sapaka jõuetu õliõgardist mootor ja paz-bussi ebamugavad istmed. Millisele tehasele saadad oma pretensiooni?
Antud juhul on koalitsioon nagu automüügiplats, kus üks poliitsotsiopaatide grupeering on omaniku, üks on müügimehe ja  üks on mutrivillu rollis. Kõik on harukordses üksmeeles loobunud oma kutseeetikast (valimislubadustest) ning "kollektiivne vastutus" (50 prossa puudumine) on alati hea vabandus sigaduste kordasaatmiseks. Müügimees müüb naerusuiselt mutrivillu kokkuplätserdatud sitta ja omanik loeb muheledes raha.
Ja lõpuks, senikaua kui käib pidevalt mingi vaidlus odavate autorimakate üle, ei tule keegi selle pealegi, et kogu see müügiplats on vaid kattevari suuremas mastaabis hämarat päritolu raha pesemiseks ja seal servas asuvas vanas kaarhallis saab narkolabor ka segamatult toimetada. Big Grin

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

@deus:  Keskerakonna poolt loodud röövmajandusega, mis haukas kõige suurema tüki just selles 1200 kuni 2100 euri teeniva inimese taskust ja seda juba aastaid?

Delfist: Tulumaksumäära tõus kahe (2025. aastast) ning käibemaksumäära tõus samuti kahe protsendi võrra (juba 2024. aastast) polnud kindlasti see, millest erakonnad enne valimisi rääkisid.

Enne valimisi räägiti maksuküüru kaotamisest, aga kui täna lugeda huultelt, siis näib peris realistlik stsenaarium kus, (valijale jäeti elegantselt illusioon, et looga keskpaik painutatakse alla), pole võimatu, et looga alumised otsad painutatakse kindlate kätega hoopis üles. Milline elegants. 

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Riik on riik, riik peab olema stabiilne ja kindel.
Kas keegi sooviks veel tagasi eelnevat vene blatnoikultuuri hullust kus rahandusest ei teadnud keegi midagi, küll Trump miljardeid kingib, võtke laenu seda ei pea tagasi maksma, rahaeraldis kolhooside tagasiloomiseks( mis õnneks lõppes enne kui alustada jõuti), tortide sarikinkija iga skandaali kiituseks jne jne jne. Lisaks enamus neid asju milles alles loomata valitsust süüdistatakse oli juba nende ajal alustatud.
Kas keegi üldse aru sai kuhu see arvutamisoskuseta rahandusministri võetud laen üldse kadus? Olen püüdnud uurida aga paistab et jälgedeta musta auku.
Isiklikult imponeerib kõige rohkem Tiit Vähi valitsemisaeg, põhimõte oli lihtne- ela ise ja lase teistel elada. (Muidugi sellega kaasnenud legendaarne nn vähi kümnis kestis kuni savika aja lõpuni).
Ja üldse on siin maailmas kaks asja kindlad: Surm ja maksud
Vasta

Ja üldse teen ettepaneku et kõik kes on teinud siia tehnikakaugeid poliit-postitusi kannavad nädala õlleraha Ukraina droonipilootide autode ehitamiseks.
Raputan tuhka pähe ja tegin ülekande ära.
Vasta

(08-04-2023, 22:48 PM)kass Kirjutas:  ...
Ja palun mitte unustada, see on tegelikult ksf! V6sa kiitmise teema, mis see rehvormierakond siia puutub?

Palun lahkesti jätkata auru väljalaskmisega siin, kuivõrd kiita teemalgatajat millegi eest ei ole. Jäävad teised teemad puhtamaks, pärast lihtsam koristada.

Seekordsetele valimistele järgnenud räige pähekusemine kõigile kodanikele on ikka analooge mitteomav ülbus. Veel 4. märtsi õhtul kinnitas Kaja Kallas telekast, et Eesti on hästi hoitud. Ning juba 6. märtsil ilmnes, et eelarve on räiges miinuses.

TEIE enda koostatud eelarve, kallis Kaja Kallas!

Sad

Õnnetuseks on valida ainult küünilise varga, lolli varga ja labase varga vahelSad

Lihtsal inimesel läheb järgmistel aastatel päris keeruliseks. Eriti neil ajast mahajäänutel, kelle jaoks sõnad "kodu" ja "südametunnistus" on midagi enamat, kui vaid rida ÕS2018.
Vasta

(09-04-2023, 15:38 PM)v6sa Kirjutas:  ...
Õnnetuseks on valida ainult küünilise varga, lolli varga ja labase varga vahelSad

Lihtsal inimesel läheb järgmistel aastatel päris keeruliseks. Eriti neil ajast mahajäänutel, kelle jaoks sõnad "kodu" ja "südametunnistus" on midagi enamat, kui vaid rida ÕS2018.

Kusjuures pole teada, kui palju neid keerulisi aastaid tulemas on. Momeelest käituvad puurotid oravad praegu täpselt nii, nagu oleks nende tagasivalimine igaveseks ära otsustatud.
A' minul veab: ma olen teie enamikust vanem Toungue
Vasta

Tsitaat:Õnnetuseks on valida ainult küünilise varga, lolli varga ja labase varga vahel[Pilt: sad.gif]


Demokraatia paraku ongi ülimalt küüniline valitsemisvorm. Kuna kõik nagunii varastavad, siis tuleb võimu juures olijaid korrapäraselt võimu juurest välja vahetada. Asi läheb uppi siis, kui mingi seltskond krabab võimu liiga pikaks ajaks enda kätte ja kaevab ennast sügavalt sisse. Seega oleks võimuvahetus olnud põhimõtteliselt hea asi. On arvatud, et kui RE jääb võimu juurde, siis läheb suurem osa Eesti ressurssidest paari-kolmekümne perekonna kasutusse.

Nagu keegi siin tabavalt mainis, siis kahjuks suutsid Helmed sama reha otsa hüpata, mis Savisaar. RE pani enda poolt hääletama hulga inimesi, kes nende poolt esindatud väärtusi üldiselt ei salli. Kui RE-lt Savisaar või EKRE ära võtta, kukub see kokku nagu tühi kott.
Vasta

Nagu keegi siin tabavalt mainis, siis kahjuks suutsid Helmed sama reha otsa hüpata, mis Savisaar. RE pani enda poolt hääletama hulga inimesi, kes nende poolt esindatud väärtusi üldiselt ei salli. Kui RE-lt Savisaar või EKRE ära võtta, kukub see kokku nagu tühi kott.
[/quote]

No ei saa ju RE-lt e-kremliste ära võtta, nad lihtsalt ei lähe. Tervete perekondadena oma valijate poolt riigi palgale upitatud uusmõisnikud lähevad riigikogulase sissetulekute juurest ainult jalad ees seega peame RE kannatama veel pikalt.
Kas sa ise loobuksid kui ikka koos naisukesega teeniksid 4 aastaga 700-800 tuhat sooja auru suust väljaajamise eest?
Vasta

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120170...lt-olematu

Paberi peal on kõik ilus. Tulumaksaga saab soti juurde, et see pärast käibe kujul kõige muu peale ära kulutada Smile
Vasta

"Maksuküüru" ja kerkivate maksude teemat käsitles Andrei Korobeinik sedasi:

Näiteks tegid rahandusministeeriumi juhtinud ja Eesti majanduse olukorda hästi kursis olevad reformierakondlased ettepaneku kehtestada kõigile ühtne tulumaksuvaba miinimum (ja samas tõsta see miinimum 700 euroni). Selle lubaduse hind on pool miljardit eurot aastas ja sellest võidavad need, kes saavad keskmisest rohkem palka. Näiteks tänane rahandusminister Annely Akkermann, kes hakkab riigikogu uues koosseisus rahanduskomisjoni esimehe ametikohal saama brutopalka 6207 eurot kuus, saab selle reformi tulemusel 1680 eurot aastas juurde (2,9 protsenti tuludest) ja tinglik lasteaiaõpetaja brutopalgaga 1200 eurot saab aastas 110 eurot (ehk ainult 0,9 protsenti palgast) rohkem.
Akkermann võidab, lasteaiaõpetaja kaotab
Esmapilgul tundub, et see on justkui veidi veider, kuid siiski korrektselt täidetud valimislubadus? Mitte päris. Pool miljardit eurot tee peal ei vedele, nii et selle lubaduse täitmiseks tõstab riik esmalt käibemaksu kahe protsendi võrra ja seejärel tulumaksu kahe protsendi võrra. Kas Siim Kallas – või isegi Andrus Ansip – võisid ette kujutada, et just Reformierakond tõstab tulumaksu? Sama erakond, kes langetas tulumaksu 26 protsendilt 20 protsendile ja pani sellega aluse Eesti majanduskasvule. Kuid faktide vastu vaielda ei saa.
Ja seega meie lasteaiaõpetaja rõõmustas liiga vara – tõusnud tulumaksumäär läheb talle maksma 115 eurot aastas (kokkuvõttes miinus viis eurot) ning tänu täiendavale tulumaksule kallineb tema toidupoe ostukorv veel kaks protsenti. Ja kuidas on lood endise rahandusministriga? Ka Annely kaotab tulumaksu tõusuga raha, kuid õnneks jääb ta ikkagi plussi: ta saab 32 eurot kuus rohkem kui enne reformi, säästes sedasi 382 eurot aastas. Nii et viie euro eest iga lasteaia õpetaja käest – 382 eurot uue keskklassi tublile esindajale, Annelyle.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne