Abipalve tagasideks

(02-05-2023, 10:12 AM)olli Kirjutas:  ...
Või mis asi see nii kole on, et kõik ennast nii petetuna tunnevad? Või lihtsalt krooniline hädaldamisvajadus lööb välja?
...

Kole on see, et enne valimisi ei rääkinud ükski valitsuses olev tegelane, et praegu on veel TäPe aga vat peale valimisi saab olema PuPu... Vastupidi: kõik kiitsid taevani oma saavutusi ja põhjasid kõiki teisi. See oleks veel mõistetav, kui meil oleks uued erakonnad ja tõepoolest inimesed alles kabinetti astudes leiavad nurgast hõõguvad söed, aga kuulge, SAMAD INIMESED!

Kui see pole "eksitav reklaam", siis mis veel oleks?

On meil keegi, kes oskaks ja viitsiks teha järelepärimise TTJA-le, kes tarbija õiguste eest seisma on määratud?

https://www.ttja.ee/ariklient/tarbija-te...emisvotted
Vasta

(02-05-2023, 10:18 AM)v6sa Kirjutas:  Huvitav tähelepanek on ka see, et rahva rahulolutabelis kõrgel kohal olevad "heaoluriigid" on kõik väga kõrge laenukoormusega. Millest järeldub otseselt, et FIAT rahal põhineva püramiidskeemi puhul näitab "tasakaalustatud eelarve" idealiseerimine vaid rumalust, kuivõrd raha juurde trükkiv riik (Eesti siis läbi EL finantsinstitutsioonide) ei saa palgasaajast perekonna viisil pankrotti minna. 
Pankrotti ei lasta, aga kontroll eelarve üle võetakse enda kätte. Kuni rahanduse korda saab. Kreeka puhul siis 12 aastat.
https://maailm.postimees.ee/7588360/lopp...kreeka-ule
Eestile sellist perspektiivi mina küll ei soovi.
Vasta

(02-05-2023, 10:50 AM)raulex Kirjutas:  
(02-05-2023, 10:18 AM)v6sa Kirjutas:  Huvitav tähelepanek on ka see, et rahva rahulolutabelis kõrgel kohal olevad "heaoluriigid" on kõik väga kõrge laenukoormusega. Millest järeldub otseselt, et FIAT rahal põhineva püramiidskeemi puhul näitab "tasakaalustatud eelarve" idealiseerimine vaid rumalust, kuivõrd raha juurde trükkiv riik (Eesti siis läbi EL finantsinstitutsioonide) ei saa palgasaajast perekonna viisil pankrotti minna. 
Pankrotti ei lasta, aga kontroll eelarve üle võetakse enda kätte. Kuni rahanduse korda saab. Kreeka puhul siis 12 aastat.
https://maailm.postimees.ee/7588360/lopp...kreeka-ule
Eestile sellist perspektiivi mina küll ei soovi.

Sa ikka annad aru, KUI SUURE summa me võiksime laenata, et samale tasemele jõuda?
Vasta

Rõuge valla volikogu esimehena näen ja tunnetan praeguse valitsuse piiramatut sõjahüsteeriat. Kui mõned aastat tagasi tegid konservatiivid ettepaneku soetada keskmaa õhutõrje ja ja laevakaitse raketid, siis sellele vilistati ja Leopard tanke pakuti meile suisa tasuta aga siis leiti, et nende ülalpidamine liiga kallis. Muutunud olukorras on kogu see värk kõvasti kallinenud ja et kõike seda soetada, tõsteti kaitsekulutusi umbes 1 miljardi jagu. Ja see miljard tuleb meil uute maksudena kokku koguda. Kui eelmisel aastal rööviti see raha rahvalt energia hinnatõusuga, siis nüüd see võimalus, seoses energia odavnemisega kadunud. On ju energia hinnatõusult kogutud käibemaks kõige lollikindlam maks üldse. Seda ei saa osta Lätist ega mujalt. Nüüd siis, et see miljard kokku saada tõstetakse käibemaksu, kehtestatakse automaks, kordades tõstetakse autode esmaregistreerimise tasu ja ka kõiki aktsiise. Kondina visatakse tagasi nn maksuküüru kaotamine, mis tegelikult madalama sissetulekuga rahvast üldse ei mõjuta.
 Antud situatsioonis olen teinud valitsusele ettepaneku, panna pausile harjutusväljakute ja baaside rajamine, oodata ära Ukraina sõja tulemused, sest isegi Venemaa võidu korral pole see riik uueks sõjaks NATO-ga nii pea valmis. Vähendada kaitsekulusid o,5 miljardi võrra, jätta ära kavandatud automaks. Tõsta võiks käibemaksu, kuid mitte toiduainetel. Tõsta võiks alko ja tubaka aktsiisi aga ainult koostöös Lätiga. Kaaluda võiks autode esmaregistreerimise tasu tõusu. Selle võiks siduda CO emissiooniga. Ühe miljardilise maksukoormuse lisamine võtaks 750.-€ täiendavalt iga meie inimese (titast raugani) taskust aastas. Kohutav löök just suurematele peredele.
Vasta

(02-05-2023, 10:41 AM)v6sa Kirjutas:  
(02-05-2023, 09:31 AM)Jesper Kirjutas:  Ma jälle ei saa aru, miks maksu puhul see proportsioon muutuma peab. Normaalne oleks see, et iga päev on sama hinnaga ja ostad nagu vorsti, niipalju kui parajasti vaja.

Ma ei julgeks nii sinisilmne olla: kui eesmärgiks on saada inimestelt kätte maksimaalne rahakogus, siis just rekendaks progresseeruvat mudelit: pikem periood oleks soodsamSmile

See on ikka uskumatu, kuidas inimene ühest küljest kurdab, et "abipalve tagasisideks" ja "miks küll kogu rahvas omavahel kiskleb," aga samas suudab kahte ritta libistada kaks solvangut minu isiku pihta (eelneva posti tsiteerimine täismahus, "sinisilmne"). Iseloomustab päris hästi kogu seda kaadrit, kes kurdab, et "nendega ei arvestata" - eks niikaua on tore teiste varvastel talluda, kui sa võitjate poolel oled, aga kui ise sisse saama hakkad, siis on hilja nende varvaste omanike käest kaastunnet nuruma tulla.
Vasta

Konkreetselt rahandusministri näitel - kas keegi oskab öelda ühe objektiivse põhjuse, miks hoitakse Aivar Sõerd rahanduse võtmepositsioonidelt lolli järjekindlusega eemal? Isegi vastava parlamendikomisjoni esimeheks ei lubata.

  Ehk on liiga aus ja liiga tark , mis alati pole kasulik ?
Vasta

(02-05-2023, 11:28 AM)Jesper Kirjutas:  
(02-05-2023, 10:41 AM)v6sa Kirjutas:  
(02-05-2023, 09:31 AM)Jesper Kirjutas:  Ma jälle ei saa aru, miks maksu puhul see proportsioon muutuma peab. Normaalne oleks see, et iga päev on sama hinnaga ja ostad nagu vorsti, niipalju kui parajasti vaja.

Ma ei julgeks nii sinisilmne olla: kui eesmärgiks on saada inimestelt kätte maksimaalne rahakogus, siis just rekendaks progresseeruvat mudelit: pikem periood oleks soodsamSmile

See on ikka uskumatu, kuidas inimene ühest küljest kurdab, et "abipalve tagasisideks" ja "miks küll kogu rahvas omavahel kiskleb," aga samas suudab kahte ritta libistada kaks solvangut minu isiku pihta (eelneva posti tsiteerimine täismahus, "sinisilmne").
...

Õppeprotsessi edukuseks on kinnistamine vajalik. Ma nüüd kontrollin, kas olen mõistnud austet ksf! etteheiteid plaanitud viisil. Kuivõrd vahelduseks on tulnud täpselt teemapüstitusse haakuv postitusSmile

EDIT: oluline viga parandatud, kaks koolonit on minu enda leiutis.  Sad  Esiteks oleksin pidanud ühelauselist ja kahe kooloniga liigendatud (mis on sellisena  keelereeglites määramata uuendus) lühendama enne oma kommentaari lisamist. Kas austatud õpetaja võtaks ehk vaevaks näidata, millise osa sõnadest oleks saanud ära jätta nii, et mõte ei kannataks? Ma ei osanudSad

Teiseks loeb austatud ksf! sõna "sinisilmne" solvanguks. Keelenorm nii ei arva: http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=sinisilmne&F=M . Ma ei mõista ka enda sinisilmseks nimetamist solvanguna, vaid lihtsalt maailmavaatelise erisusena ja ei osanud seetõttu säärast õrnapõrnalisust oodata. Käesolevaga kinnitan, et ei olnud plaan solvata isikut, vaid pidasin eeldust plaanitava automaksu rangelt võrdsete ühikumaksumuste osas seniteadaoleva alusel põhjendamatuks.

Mis puudutab perioodiliste maksude ühikumaksumuse rehkendust, siis on üsna levinud tava mängida inimeste eeldusele: lühem on soodsam. Enamasti nii ei ole, näiteks teekasutustasu: https://www.teetasu.ee/payment . Ehk on hea ksf! nii lahke ja toob mõne maksu/tasu näite, kus perioodi pikkus ei mõjuta maksumust?

Tänan hea näite eest, kui erinevalt on võimalik tekstist aru saada.
Vasta

Lootusetu juhtum, tuleb ja tuleb ja jääbki tulema, nüüd olen lisaks "õrnapõrnaline" Smile

Ma päris tegelikult ei teagi ühtegi maksu peale selle teekasutustasu, mis sedasi tagurpidi astmeliselt töötaks. Isegi kiirusetrahviga ei saa suurema hulga pealt allahindlust, vaid vastupidi. Ennast see teema muidugi üldse ei puuduta, mul on isegi tsiklitel kindlustused aasta läbi peal, kuna hinnavahe reaalse kasutuse ajaga võrreldes on olematu.
Vasta

(02-05-2023, 12:15 PM)Jesper Kirjutas:  Lootusetu juhtum, tuleb ja tuleb ja jääbki tulema, nüüd olen lisaks "õrnapõrnaline" Smile

Ma päris tegelikult ei teagi ühtegi maksu peale selle teekasutustasu, mis sedasi tagurpidi astmeliselt töötaks. Isegi kiirusetrahviga ...

Olen jah lootusetu, seda tunnistavad isegi arstid. Seega soovitan leppida, et siinses teemas "normaalset" juttu ei tule.

Kas austatud ksf! palun selgitaks, miks ta paneb samasse lausesse ühekorraga nii maksukoormise ehk tulevase automaksu kui kehtiva seaduse rikkumise eest määratud tasu ehk "kiirusetrahvi"? Need on juriidiliselt ikka väga erinevad asjad...  Et neid minusugune lihtne inimene maksab samalt arvelt, ei ole siin määrav.

Maamaks oleks olnud mulle hästi mõistetav võrdlus, samuti tulumaks üle 2100 € teenivatel isikutel.
Vasta

(02-05-2023, 11:38 AM)edvard Kirjutas:  "Konkreetselt rahandusministri näitel - kas keegi oskab öelda ühe objektiivse põhjuse, miks hoitakse Aivar Sõerd rahanduse võtmepositsioonidelt lolli järjekindlusega eemal? Isegi vastava parlamendikomisjoni esimeheks ei lubata."

  Ehk on liiga aus ja liiga tark , mis alati pole kasulik ?
Nu sedasi paistab olema küll - kompetentsel ja eetilisel inimesel pole sellele ametikohale asja, sest näitab veel teiste lontkõrvade tegeliku olemuse kätte.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(02-05-2023, 11:24 AM)Formika Kirjutas:  Rõuge valla volikogu esimehena näen ja tunnetan praeguse valitsuse piiramatut sõjahüsteeriat. Kui mõned aastat tagasi tegid konservatiivid ettepaneku soetada keskmaa õhutõrje ja ja laevakaitse raketid, siis sellele vilistati ja Leopard tanke pakuti meile suisa tasuta aga siis leiti, et nende ülalpidamine liiga kallis. Muutunud olukorras on kogu see värk kõvasti kallinenud ja et kõike seda soetada, tõsteti kaitsekulutusi umbes 1 miljardi jagu. Ja see miljard tuleb meil uute maksudena kokku koguda. Kui eelmisel aastal rööviti see raha rahvalt energia hinnatõusuga, siis nüüd see võimalus, seoses energia odavnemisega kadunud. On ju energia hinnatõusult kogutud käibemaks kõige lollikindlam maks üldse. Seda ei saa osta Lätist ega mujalt. Nüüd siis, et see miljard kokku saada tõstetakse käibemaksu, kehtestatakse automaks, kordades tõstetakse autode esmaregistreerimise tasu ja ka kõiki aktsiise. Kondina visatakse tagasi nn maksuküüru kaotamine, mis tegelikult madalama sissetulekuga rahvast üldse ei mõjuta.
 Antud situatsioonis olen teinud valitsusele ettepaneku, panna pausile harjutusväljakute ja baaside rajamine, oodata ära Ukraina sõja tulemused, sest isegi Venemaa võidu korral pole see riik uueks sõjaks NATO-ga nii pea valmis. Vähendada kaitsekulusid o,5 miljardi võrra, jätta ära kavandatud automaks. Tõsta võiks käibemaksu, kuid mitte toiduainetel. Tõsta võiks alko ja tubaka aktsiisi aga ainult koostöös Lätiga. Kaaluda võiks autode esmaregistreerimise tasu tõusu. Selle võiks siduda CO emissiooniga. Ühe miljardilise maksukoormuse lisamine võtaks 750.-€ täiendavalt iga meie inimese (titast raugani) taskust aastas. Kohutav löök just suurematele peredele.
Ekre oma kodulehel ripub siiamaani üleval, just vaatasin:
EKRE leiab, et Eesti riigi kaitsekulutused on vaja tõsta vähemalt 3%ni SKTst ning kulutused laiapõhjalise riigikaitse, sealhulgas elanikkonnakaitse ülesehitamiseks vähemalt 0,5%ni SKTst.
Mul nagu meenus, et riigikaitsekulud on enamvähem ainus asi, milles erakondadel konsensus on.
Kui seisukoht on muutunud, võiks erakonna lehel info uuendamisest alustada
Vasta

Mina näen asja sedamoodi , näiteks : Kui mees / naine petab on tegemist peresisese petmisega , kui peaminister teadlikult parlamendis rahvasaadikutele valetab , seda valetamist eksponeerib meedia tervele eesti rahvale , siis on meid kõiki petetud . 
 Valitsemine peab olema aus ja läbipaistev .
Vasta

(02-05-2023, 12:51 PM)DevilDeVille Kirjutas:  
(02-05-2023, 11:38 AM)edvard Kirjutas:  "Konkreetselt rahandusministri näitel - kas keegi oskab öelda ühe objektiivse põhjuse, miks hoitakse Aivar Sõerd rahanduse võtmepositsioonidelt lolli järjekindlusega eemal? Isegi vastava parlamendikomisjoni esimeheks ei lubata."

  Ehk on liiga aus ja liiga tark , mis alati pole kasulik ?
Nu sedasi paistab olema küll - kompetentsel ja eetilisel inimesel pole sellele ametikohale asja, sest näitab veel teiste lontkõrvade tegeliku olemuse kätte.
Riigijuhtimise ametikohad on alati poliitilised kohad, mida jagatakse toitumisahela skeemide järgi ja neile kohtadele üldjuhul spetsialistid ja oma ala asjatundjad ei satu.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(02-05-2023, 13:42 PM)edvard Kirjutas:  Mina näen asja sedamoodi , näiteks : Kui mees / naine petab on tegemist peresisese petmisega , kui peaminister teadlikult parlamendis rahvasaadikutele valetab , seda valetamist eksponeerib meedia tervele eesti rahvale , siis on meid kõiki petetud . 
 Valitsemine peab olema aus ja läbipaistev .

Suures pildis kindlasti õige seisukoht.

Kui lähemalt urgitsema hakta, siis sõnad "aus" ja "läbipaistev" on subjektiivselt hinnangulised. Kelle meelest aus ja millal aus? On isegi väga üllatav, et ajakirjandus on valimislubaduste ja realiteedi vastuolu suhteliselt teravalt kõneks võtnud. Mängime läbi olukorra, kus võimule oleks saanud praeguse valitsuse vastased: avalikkuses käiks koordineeritud lainetena hüsteeria, mustamine ja viha üles kloppimine. Pisimagi kõrvale kaldumise eest nõutaks valitsuse vahetust.

Vassimist praegu võimul olijate poolt esitatakse nagu väikest ja andestatavat apsu. Tegijal ju ikka juhtub, üldiselt nad ju liiguvad õiges suunas, makse peabki tõstma jne.

PS. Minu lugupidamine nende suhtes, kes oma valikule jätkuvalt truuks on jäänud. Muidu üsna igal sammul, kui vaatad neid "nalju" ja hädaldamisi, tekib küsimus, kes valis - ise valis! Rahva meel on üldiselt väga tuulelipu moodi, kes pealtnäha meeldivamalt käitub, selle poolelt ollakse.
Vasta

Praegust asjade käiku vaadates võiks küll küsida, et kuidas üldse osata kedagi valida, kui nüüd selle lühikese ajaga on selgunud, et kõik "vali mind" valetavad täiesti süüdimatult nii et suu suitseb. 
See on lihtsalt masendav- peaasi, et soojale kohale persetama saaks, muu pole oluline.
Vasta

Ma olen kogu aja mõelnud : kui saaks saadiku tagasi kutsuda , kasvõi et valetas , kas siis oleks need veerandtonnidiiselkütuse tankimine ja muud vääritud teod võimalikud , praegu sülita valijale näkku ja laia edasi , mingit karistust ei järgne , kui vast oma erakond korrale ei kutsu .
Vasta

(02-05-2023, 10:12 AM)olli Kirjutas:  ... Ning süsteem saab olema kordades õiglasem kui see kaabude välja mõeldud üllitis, kus kooriti eelkõige keskmise palga saajat ja keegi midagi aru ei saanud, ...

Tegelikult on kaabud süüdi ka kliima soojenemises, mandrite rändes ja üldse kõigis neljas aastaajas.
Mind on siiani lõbustanud, kuidas teatud inimesed mistahes paha asja peale karjatavad "Ekre tegi!", kuid pikapeale hakkab pisut tüütama.
Minu mälu on lühike ja nõder, aga internetil pikk ja püsiv, seega vt. näiteks

https://www.err.ee/1608947398/tsahkna-ma...jale-jalgu

kus "Saatejuht Mirko Ojakivi meenutas, et maksuküüru leppisid omal ajal kokku Keskerakonna esimees Jüri Ratas, sotsiaaldemokraatide toonane juht Jevgeni Ossinovski ja erakonda IRL (praegune Isamaa) juhtinud Margus Tsahkna."
Vasta

Selgituseks neile, keda siin ja teistes teemades nimetatakse õrnapõrnalisteks: 
Tsitaat:Põrn mängib olulist rolli inimese immuunsüsteemis. Põrnas moodustuvate lümfotsüütide funktsiooniks on organismi kaitsmine nakkuste vastu. Põrnas lagundatakse punaliblesid.

Kõlab peaaegu nagu "haiged inimesed", rohkem infot seal.
Kuulge inimesed harige ennast või vähemalt avardage silmaringi, ei ole neis viimase peal laenudega riikides elu midagi parem, mõtlen lõunapoolsed euroopa riike ja mujal on omad probleemid. 

P.S. Valimistel tegin teadliku valiku, see tähendab, et tuli valida halbadest valikutest kõige vähem halb. Pole vahet, kes on võimul, maksud oleks tõusnud nii ehk naa, võimalik,et vähe teisel kujul. Odavat elektrit poleks tulnud, sest kahjumiga keegi oma toodangut ei müü, ka pensionid ja riigilt saadavad palgad jääksid samale tasemele, erafirmas pead sa ennast ise müüma õige hinna eest, mingil määral õnnestub see ka riigiettevõttes.
Kurat, seiske enda eest siis, kui on õige aeg, mitte taganjärgi tuult keerutades.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Mulle tikuvad aeg-ajalt sellised nurjatud mõtted pähe, et kuskohast see maksutõusudeks kuluv raha reaalselt tulema peaks? No tuleb automaks, mis laieneb ka veoautodele ja bussidele, summad lahtised.(Veoautodele on Eestis niigi raskeveokimaks, teekasutustasu ja nüüd see uus asi ka veel, milleks seda iganes nimetataksegi).  Transpordikulud tõstavad üldist inflatsiooni. Tõusevad käibe- ja tulumaks 2%. Järgmise aasta maist tõuseb kütuseaktsiis. Maamaks tõuseb x korda, sest kaotati ära kodualuse maa maksuvabastus ja ümberhindamisest tulnud piirang, et maamaksu ei saanud tõsta rohkem kui 10% aastas. Nüüd kõik vaba ja Tallinna Nõmme/Pirita/Kakumäe elanukud ilmselt käivad koibade värisedes poes, et palju Kõlvart ikka otsustab väänata, kas pääseb 3000-4000 euriga aastas või läheb rohkem.
Hetkel valitseb suhtumine, et "Milleks Eestile tootmine kui on tarbimine". Majanduslangus on hetkel ühe tabeli järgi 4,3%. Äripäevast loen, et mingi tehas siin või seal paneb pillid kotti, sest ei suuda enam ja tänagi artikkel, et moodulmajade tootja koondab tootmise, seekord "ainult" 13 inimest jäi töötuks. Õhku on vistud ka suurusjärk (kinnitamata andmetel), mis räägib ca 1000 lisatöötust nädalas. Tööstuskaupade müük on langenud aastatagusega üle 13% jne jne.
 Ei näe isiklikult, et selline asi võiks kestma jääda ja see raha reaalselt õnnestuks Eesti majandusest välja vedada. Võib-olla olen lihtsalt piiratud mõtlemisega ega saa mitte millesti mitte midagi aru ja Eestis läheb õnneks elu iga päevaga järjest paremaks ja paremaks ja ühel päeval astume üle heaoluriigi künnise kui lõpuks fosforiiti hakatakse kaevandama. Artikkel
Vasta

Võiks vähemalt oma lingist selle facebooki jälitaja ära koristada, selle järgi saab aru ilusti, et ega sa peale objektiivi midagi loegi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne