Talvine Vanatehnika Seiklussõit - Sinu soovid?
#1

Ahoi!

Lumi on maas ja mõte liigub taas vanatehnika seiklussõitude suunas. Kuna viimased minu poolsed vanatehnika üritused on vähese osaluse tõttu ära jäänud, siis tahakski teada sinu arvamust. Mis tooks su rajale ja mida sa selliselt sõidult ootad? On täitsa võimalik, et minu ja sinu maailmapilt on täiesti erinevad ja jätan midagi kahe silma vahele. Mitu pead on ikka mitu pead ja ehk suudame üheskoos mingi lahenduse välja mõelda. 

Esialgne mõte on detsembri lõpus või jaanuari alguses sõita. Nüüd vajaksin sinu abi: Kas üldse, kus, kuidas ja mis formaadis sõita võiks?

Jaga julgelt oma arvamust, nii negatiivset kui ka positiivset!

Tänulikult
Joonas
Vasta
#2

Mistahes ürituste korraldamisel tuleb üles leida see müstiline X-faktor, mis kutsub inimesed kokku. Selle sõnastamine on keeruline ning ülesleidmine veelgi keerulisem. 

Minule isiklikult meeldivad Joonase korraldatavad seiklusorienteerumised just sellisel kujul nagu nad on. Vanatehnikakogukonnas mingil põhjusel see üritus aga hästi ei lenda. Erinevalt näiteks Uunikute Talverallist, millele ainuüksi siin foorumis teate avaldamisest on ühe ööpäeva jooksul mitukümmend huvilist registreerunud. 

Ma väga loodan, et Joonase tehniliselt alati hästi korraldatud seiklused leiavad ka vanatehnikaharrastajate südamesse tee. 

Mina kiidan takka. Ikka on vaja teha selliseid üritusi. Minul neil sõitudel osaledes ei ole küll midagi puudu jäänud - kui on soov veeta tore päev Eestimaal orienteerumisülesandeid lahendades, siis on see just õige tegevus. Vanatehnikaga aga seos väga tugev ei ole. Iseenesest oleks väga huvitav kuulda nende inimeste seisukohti, kes registreerusid end loetud tundidega Uunikute Talverallile, kuid siin sõna ei võta. Alati ei olegi see kuidagi põhjendatav ning sarnaselt korraldatud üritusel ei pruugi ikkagi olla sama emotsiooni. Ma olen seisukohal, et igas ürituses on korraldajal vaid osa ja põhifiilingu annavad ikkagi osalejad.
Vasta
#3

Minu poolt samuti Joonase ees müts maha! Olen tahtnud osaleda rohkematel tema üritustel, kui olen jõudnud, kuid Eestimaa suvi on lühike ja konkureerivaid üritusi väga palju. Kuid need, kus olen käinud, on väga vahva olnud. Nii korraldus, tema lihtne ja loogiline äpisüsteem kui ka inimesed. 

Indrek ütles kuldsed sõnad - osavõtjad/inimesed on kogu ürituse hing. Seda olen ka mina "oma" 200-pealisele mossehaigete kambale iga suvi aastast aastasse korranud. Tegelikult ei ole ju vahet, kes asja veab või korraldab. Kui kogu seltskond on lahe, siis muu on juba tipid-täpid. Eks ole muidugi tõsi, et on vahe, kas üritust korraldab terve orkester või üks mees. Üksi ei saa asju nii suurelt ette võtta kui mitmekümnepealise korralduskomiteega ja olgem ausad, lihtsalt füüsiliselt ei jõua. Ses suhtes Joonasele respekt, et ta on leidnud erinevaid lahendusi, kuidas oma üritused sujuvalt jooksma saada.

Vastuseks küsimusele Kas üldse, kus, kuidas ja mis formaadis sõita võiks? ma kõigi vanatehnikahuviliste eest vastata ei saa. Kuid Talveralli eelmänguna võiks ju jaanuari lõpus ühe nädalavahetuse külg ees lumes ringi paugutada küll kui ikka lund on Smile Formaat võiks olla rohkem sõitmist, vähem võimlemist ja jooksmist. Saaks nii tehnikat kui ekipaaži testida, talverallide paus on pikk olnud.
Vasta
#4

Pole üritustest osa võtnud ise aga arvata võin ikka. Nagu jaanipäev või Jõulud ühelt poolt ja mingi volbriöö teiseltpoolt. Nii võrdleksin vanatehnika sõitu ja seiklussõitu. Ühel pikk traditsioon ja põhimagnetiks õhtune koosviibimine, kus vanad tuttavad saavad silmast-silma suhelda. Seiklussõidud jäävad suhtluse poolest tagasihoidlikeks ja võibolla noortepärasemaks.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#5

Aitäh Indrek, Wax ja Aavu arvamuse ning mõtete eest. Kuna ka see teema erilist vastukaja ei leidnud, siis lõpetan praegused projektid ja tõmban mõneks ajaks juhtme seinast.

Jäänud on kaks viimast rada seiklemiseks. Rajale võid tulla nii vana kui ka uue autoga. 

27.11-10.12 Suure-Jaani-Olustvere-Sürgavere autoseiklus
11.12-18.12 Imavere-Adavere-Põltsamaa autoseiklus

Seiklusteni!
Vasta
#6

Kahju kuulda. Ma loodan, et vähemasti hajutuse moodi üritusi tuleb ikka veel - väga äge, et Sa oled teinud ja ehk teed ikka veel Wink
Ma küll vaid ühel osalenud, aga osalemisi oleks rohkem, kui sobival ajal oleks sobivalt lähedal midagi avatud. Olen paaril korral "on kena ilmaga laupäev - teeks õige täna väljasõidu" loogikaga Seiklusministeeriumi lehte piilunud, aga ei ole õnne olnud.

Sellest ka ettepanek: tehniline võimekus lubab orienteeriuda misiganes ajal - miks mitte jätta eri piirkondades radu nt võistlejate järel pikalt lahti. Ka täitsa tärniga, et rada tehtud dd.mm.yyyy ning sellest ajast võib olla asju muutunud. Niisama seigeldes ei muuda muutunud taust üritust kehvemaks. Nimetagem need asjad "kaardi vimkadeks" ja on lihtsalt nii.
Jääb selline mõnus orienteerumisvõimalus neile, kes taoliseid asju suurt ette planeerida ei soovi.

Indu,
Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne