audi 80 kütuseleke
#21

(01-12-2022, 13:35 PM)Oliver06 Kirjutas:  Nüüd sai selle lekke ära parandatud aga autol on koguaeg üks probleem olnud, et jõudu pole ja pöördesse ei lähe. Algul oli see suht tühine aga mida aeg edasi seda hullem on ja praegu on nii et kui sõidad siis jõud kaob 2500 plörde peal ära ja kohapeal lapatsit andes ta üle 4000 ri lähe vaid läheb 4000 välja ja hakkab vaikselt kukkuma. 
Mis viga võiks olla?
Ise kahtlustan, et kas ei saa kütsi peale piisavalt või katt umbes.
Mul oli hobikal täpselt sama häda- sai erinevate inimestega igasugu erinevaid asju proovida, kuni selgus, et üks kahest katist totaalselt kinni. Uus katt ja asi korras. Lase korra katt lahti ja vaata, mis siis teeb.
Vasta
#22

(01-12-2022, 19:05 PM)tomki Kirjutas:  
(01-12-2022, 15:20 PM)Oliver06 Kirjutas:  
(01-12-2022, 14:42 PM)TeeTL Kirjutas:  
(01-12-2022, 14:02 PM)wax Kirjutas:  kui kütsi ei saa, siis hakkab puterdama, mitte ei hakka pöördeid piirama
Puterdamine võib tekkida ka liiga rohkest kütusest (ja vähesest õhust). Aga siis kas läheb raskelt pöördesse ja mingis vahemikus töötab  isegi enamvähem, või ei lähe üldse pöördesse ja sureb välja. Igaljuhul on siis tunnuseks, et küünlad tahmased.

Praktiline küsimus ka - kas õhufilter on kontrollitud ja selle hädad välistatud? Nii katalüsaatori kui õhufiltri ummistus võivad olla sellised jamad, kus mõju süveneb aegamööda, mitte ei teki järsku. Ja kõrgematel pööretel ei tule piisavalt õhku peale või ei lähe välja.
Õhufilter vahetatud mingi 1500km tagasi ja on puhas aga no võin ka korra korpuse kaane ära võtta ja siis proovida
Kui mono pritse siis võib viga peituda lambda anduris.Mul isal oli kunagi ka monopritsega audi ja ülevaatusest ei saanud läbi sest pöörded ei tõusnud vajalikul määral.Aitas lamda vahetus.
kas seda kuiDagi kontollida ka saab? iSe võtsin hetkel lihtsAlt pistikust lahti ja läks ainult hullemaks.
Vasta
#23

Testisin katti niimoodi, et lõikasin relakaga enne katti väikse lõhe sisse ja proovisin kas on parem. Ei olnud, niiet katt vist vigane ei ole?
mõtlesin, et äkki hakkab kütuse pump surema. Kas keegi teab mitu bari see pump tootma peaks ja pakutakse ka 6v ja 12v. Eeldan, et ikkagi 12v aga surve kohta ei leidnud kuskilt vastust
Vasta
#24

Enda autol läks ühel hetkel madalatel pööretel töötamine puterdavaks, siis jälle oli korras.
Veaks oli esimese pihusti kinnituse purunemine. Liikus ülesse-alla ja sõltuvalt asendist kandus edasi mootori tööprotsessi.
Liimisin vigase koha ära ja kuna sisselaske pidi küljest kakkuma, siis vahetasin kõikidel pihustitel tihendid ära. Kevadel tegin ja siiani korras.
Vasta
#25

(04-12-2022, 21:08 PM)Oliver06 Kirjutas:  Testisin katti niimoodi, et lõikasin relakaga enne katti väikse lõhe sisse ja proovisin kas on parem. Ei olnud, niiet katt vist vigane ei ole?
mõtlesin, et äkki hakkab kütuse pump surema. Kas keegi teab mitu bari see pump tootma peaks ja pakutakse ka 6v ja 12v. Eeldan, et ikkagi 12v aga surve kohta ei leidnud kuskilt vastust
 Audi 80 B4 monopritse rõhk on 0,8..1,2 bar, töötas ilusti ka 1,4 bar rõhuga. Aga nii kõrget rõhku ei usu õige pumbaga.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#26

Kütuse mure saad kontrollida kui hing kinni lased sisselaskesse näiteks sutsu aerosooli juurde - kasvõi seda stardiabi. Aga mõistlikkuse piires. Kui aitab, siis kütuse rõhu kontroll on järgmine asi. Kui jagaja on mehhaaniline(vaakumiga), siis võib juhtuda et ei keera süüdet kõrgemal pöördel varasemaks ja seal probleem. On ka ette tulnud seda, kus siis jagaja rootori(äkki on õige sõna) kiil on järgi andnud ja rootor nihkunud oma asendist ära. Ja pöördesse ei lähe. Või on ka jagaja olnud algusest peale natuke kehvasti reguleeritud ja tasapisi detailide kuludes anomaaliad süvenevad...

Ja on ka olnud see, et uue poe b varuosa jagaja rootori kiil on kitsam olnud kui võlli soon ja seega rootor annab loksuma võlli peal, süütenurk muutub pidevalt ja tekitab anomaaliaid. 

Audi mehhaanilise pritsega mootor töötab elektroonilise pritse pumbaga kohapeal hästi. Aga koormuse all avaldub just 3500 - 4000 pöörde kandis kütusenälga jäämine ja pööre hakkab alla vajuma kuigi gaas põhjas.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#27

Mitu pumpa sellel on ,VW monopritsel on kaks ,mul kooles paagipump ära siis jamas ,pritsungipea alune padi tuleks üle vaadata ja lambda,mul odavad junnid põlesid ruttu maha, korralikum kestis .Rohkem seal nagu surevaid asju väga polegi ,suht lollikindel süsteem
Vasta
#28

(06-12-2022, 20:49 PM)roosteuss Kirjutas:  Mitu pumpa sellel on ,VW monopritsel on kaks ,mul kooles paagipump ära siis jamas ,pritsungipea alune padi tuleks üle vaadata ja lambda,mul odavad junnid põlesid ruttu maha, korralikum kestis .Rohkem seal nagu surevaid asju väga polegi ,suht lollikindel süsteem
 1,8 monopritse on Audi b3 ning sellel on paak taguistme taga ning etteande pumpa pole vaja kuna bensiin ise voolab pumpa. Tühikäigu mootor on samuti kulu osa mis võib mootori normaalset tööd segada.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#29

roosteuss Kirjutas:Mitu pumpa sellel on ,VW monopritsel on kaks...
OT aga missugusel vw monopritsel on kaks pumpa? Ainukesed mida mäletan on k-jet variandid e. meh. hargpritsed mille töösurve on 5 bar ringis.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#30

2. generatsiooni Golfil ja Polol. Mudelite väljatöötamise ajal ilmselt monoprotsele veel ei mõeldud ja hiljem ei tahetud kütusepaaki enam muutma hakata. Golfi puhul seda mõned aastad hiljem G60 mootori (millel on vaid 1 paagisisene kütusepump) tulekuga seda aga siiski tehti.
Vasta
#31

Okei probljema ikka alles.
Räägin ära ss mis ma sellel autol viimase 2k km jooksul vahetanud olen.
Mootori rihm, Küünlad, küünla juhtmed, jagaja kaas ja rootor, pritse all olev padi, kütusefilter ja nüüd sai ka pump ära vahetatud mis midagi ei muutnud.
Kütuse peale saamisega probleeme ei ole sest panin gaasi põhja ja lasin spritsungisse brake cleanerit peale ja pöörded ei tõusnud. Sai proovitud teise auto pealt teist süütepooli ja see ka ei mõikanud, proovisin ka süütenurka natu keerata, see ka ei mõjunud, ainult kohapeal läks töötamine natu mahedamaks. Olen igasugu andureid ka ükshaaval lahti võtnud, kõik temp andurid peale radika küljes oleva venti anduri, need väga midagi ei mõjutanud aga kui lambda välja tõmbasin siis läks kohe palju kehvemaks aga see vist nii olema peabki. Kas peaks andureid testriga ka mõõtma?
Vasta
#32

(10-12-2022, 19:10 PM)Oliver06 Kirjutas:  Okei probljema ikka alles.
Räägin ära ss mis ma sellel autol viimase 2k km jooksul vahetanud olen.
Mootori rihm, Küünlad, küünla juhtmed, jagaja kaas ja rootor, pritse all olev padi, kütusefilter ja nüüd sai ka pump ära vahetatud mis midagi ei muutnud.
Kütuse peale saamisega probleeme ei ole sest panin gaasi põhja ja lasin spritsungisse brake cleanerit peale ja pöörded ei tõusnud. Sai proovitud teise auto pealt teist süütepooli ja see ka ei mõikanud, proovisin ka süütenurka natu keerata, see ka ei mõjunud, ainult kohapeal läks töötamine natu mahedamaks. Olen igasugu andureid ka ükshaaval lahti võtnud, kõik temp andurid peale radika küljes oleva venti anduri, need väga midagi ei mõjutanud aga kui lambda välja tõmbasin siis läks kohe palju kehvemaks aga see vist nii olema peabki. Kas peaks andureid testriga ka mõõtma?
A ja katti kontrollisin ka nii, et lõikasin enne katti relakaga lõhe sisse. See ka ei aidanud
Vasta
#33

Mis meetodiga see hammasrihma vahetus välja nägi?
Vasta
#34

(10-12-2022, 19:53 PM)gruppen Kirjutas:  Mis meetodiga see hammasrihma vahetus välja nägi?
Märgid paigas, mitu korda üle kontrollinud
Vasta
#35

(11-12-2022, 02:46 AM)Oliver06 Kirjutas:  
(10-12-2022, 19:53 PM)gruppen Kirjutas:  Mis meetodiga see hammasrihma vahetus välja nägi?
Märgid paigas, mitu korda üle kontrollinud ja muidu töötab mahedalt ainult jõudu vähe ja yle 2,5-3k kohapeal ei lähe
Vasta
#36

Kas süütehetk ka peale rihmavahetust üle kontrollitud - istub see jagaja vahevõlli kaudu otse hammasrihma küljes.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#37

(11-12-2022, 12:29 PM)Walter Kirjutas:  Kas süütehetk ka peale rihmavahetust üle kontrollitud - istub see jagaja vahevõlli kaudu otse hammasrihma küljes.
Korras peaks olema, sai natuke jagajat ka keeratud. Kohapeal töötab mahedalt ja midagi viga ei ole
Vasta
#38

(11-12-2022, 19:22 PM)Oliver06 Kirjutas:  
(11-12-2022, 12:29 PM)Walter Kirjutas:  Kas süütehetk ka peale rihmavahetust üle kontrollitud - istub see jagaja vahevõlli kaudu otse hammasrihma küljes.
Korras peaks olema, sai natuke jagajat ka keeratud. Kohapeal töötab mahedalt ja midagi viga ei ole
On esinenud juhtumeid, kus halli andurid jamavad. Kontrollida saad ossiga. Originaalis ainult koos jagajaga, olemas ka remontlahendused.
Vasta
#39

Vahetatud asjade nimekirjas pole lambdat,mina sain neid mitmeid vahetada ,vist oli tuli natuke kuumem kui tavaliselt mis sinna peale läks.
Vasta
#40

Praegu leidsin, et pritsungis on kütusesurve regulaator membraan suht läbi, uus rem komplekt tellitud.
Vahetan selle ära ja kui ei mõika siis lähen andurite kallale.
Lambdat mingi juhendi järgi kontrollisin testriga, mõõdud olid piiripealsed aga ega mootor päris töösoe ka vist ei olnud kui kontrollisin.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne