[poolita] Eramaja generaator
#1

(12-12-2022, 14:44 PM)Andy00 Kirjutas:  Täna hommikul õnnestus kodus näha sellist seisu, et kolmest faasist ühel korrektne pinge, kaks alapingega. 100V, 240V ja 130V näitas tester Smile
Kuidas see EE-l õnnestus, ei ole au teada. .... Hommikukohv jäi täna igaks juhuks ära, kuni elektrikud pinge korda ajavad Big Grin
Kas ikka teada ka andsid, et selline seis? 
Mul eelmine või üle-eelmine aasta kulus rikketelefoni tibidele seletamiseks ilmatu aeg, ikka ajasid udu kaitsmete kontrollimisest jne. Nende automaatika näitab, et vool olemas ja kõik sellega korras, ühes faasis jah. Lõpuks helistas tagasi rikkebrigaadi mees ja tema sai kohe aru ...
Vasta
#2

(12-12-2022, 14:59 PM)honkomees Kirjutas:  
(12-12-2022, 14:44 PM)Andy00 Kirjutas:  Täna hommikul õnnestus kodus näha sellist seisu, et kolmest faasist ühel korrektne pinge, kaks alapingega. 100V, 240V ja 130V näitas tester Smile
Kuidas see EE-l õnnestus, ei ole au teada. .... Hommikukohv jäi täna igaks juhuks ära, kuni elektrikud pinge korda ajavad Big Grin
Kas ikka teada ka andsid, et selline seis? 
Mul eelmine või üle-eelmine aasta kulus rikketelefoni tibidele seletamiseks ilmatu aeg, ikka ajasid udu kaitsmete kontrollimisest jne. Nende automaatika näitab, et vool olemas ja kõik sellega korras, ühes faasis jah. Lõpuks helistas tagasi rikkebrigaadi mees ja tema sai kohe aru ...

Kahjuks teada anda seda ei jõudnud. See kõik toimus kerges sahmimises, sisse magatud, lasteaiaring ootas. Seetõttu ei hakanud riskima, lükkasin peakaitsme välja, et pärast saan rahulikumalt teavitada, muidu oleks pidanud seda tegema autoroolis olles.

Tagasi jõudes oli olukord normaliseerunud. 
Naaber (sama maaliini otsas) olevat teavitanud, ta olevat saanud ühe pealt ainult 60V. Seekord polevat teda kappi kaitsmete kallale saadetud, vaid oldi kohe aru saadud ja lubati tegutseda.
Vasta
#3

nojah, ma tookord tibinatele ütlesin, et tõstsin kilbis kogu tarbimise ühe faasi taha, seepeale jäid vaikseks  Big Grin .
Vasta
#4

Tibid võtavad kõiki helistajaid 5a lapse tasemel,mul oli eelkirjeldatud sündmus suvel peale äikest,osad lambid hõõgusid ,osad põlesid.Külmik ohkas raskelt.Sain kohe aru ,et faasidel alapinge.Mõõtsin faasidel pinged ära 90v,130v ja 225v.Helistasin ,eeldasingi ,et võtavad ,kui lolli,ennetasin ja ütlesin ,et töötan elektrikuna ja on probleem.Suunasid kohe kellegile spetsialistile.Sai poolest sõnast aru ,mis viga.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#5

(12-12-2022, 21:02 PM)diselist Kirjutas:  Tibid võtavad kõiki helistajaid 5a lapse tasemel,mul oli eelkirjeldatud sündmus suvel peale äikest,osad lambid hõõgusid ,osad põlesid.Külmik ohkas raskelt.Sain kohe aru ,et faasidel alapinge.Mõõtsin faasidel pinged ära 90v,130v ja 225v.Helistasin ,eeldasingi ,et võtavad ,kui lolli,ennetasin ja ütlesin ,et töötan elektrikuna ja on probleem.Suunasid kohe kellegile spetsialistile.Sai poolest sõnast aru ,mis viga.
 Aga mis sellist pingete madalust põhjustab? Kui üks faas on tunduvalt üle teiste siis saan aru et kusagil neutraal katki, väga ohtlik olukord.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#6

Keskpingel faasid puudu ja trafo genereerib puuduvatele faasidele mingid pinged.
Vasta
#7

[quote pid='544856' dateline='1670874097']

 Aga mis sellist pingete madalust põhjustab? Kui üks faas on tunduvalt üle teiste siis saan aru et kusagil neutraal katki, väga ohtlik olukord.
[/quote]

Meil näiteks ei suutnud elektritarnija mitme aasta jooksul liinide hargnemiskohas traate korralikult kokku siduda.
Kui faas kadunud või nõrk siis piisas kui ütlesid tekefonineiule  et las pingutavad kurepesa juures traate. Töötas jälle kuni esimese tuuleni.

Korra tegin nagu honkomees. Panin kapist silla peale. Kaks pool kuud oli nii. Mina unustasin ära ja elektrikud samuti. Kuigi nad pidid kohe tulema viga likvideerima
Siis järsku olid 2,5 kuu pärast tüübid õues, et mis toimub? Muidu tuleb vool Narvast aga täna läheb.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#8

(13-12-2022, 10:10 AM)Daff Kirjutas:  Korra tegin nagu honkomees. Panin kapist silla peale. Kaks pool kuud oli nii. Mina unustasin ära ja elektrikud samuti. Kuigi nad pidid kohe tulema viga likvideerima
Siis järsku olid 2,5 kuu pärast tüübid õues, et mis toimub? Muidu tuleb vool Narvast aga täna läheb.
Ei sa teind nagu mina - ma ei sillanud vaid tõstsin kõik juhtmed 2 faasi kaitsmete tagant selle ainsa normaalse faasi kaitsme taha, raske oli toppida ühte auku aga sain hakkama  Toungue
Vasta
#9

Miski ei klapi Daffi jutus. Kakspool kuud olid sisendis faasid lühistatud?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#10

(13-12-2022, 12:12 PM)Marko Kirjutas:  Miski ei klapi Daffi jutus. Kakspool kuud olid sisendis faasid lühistatud?

Aga miks ei klapi? Kui ühte faasi pole siis nad ei saa ju lühises olla.
Lihtsalt traat kuni kurepesa juures oleva katkestuseni oli voolu all.
See oli veel siis kui Otepääl oli telefon ja meister võttis kõnesid vastu.
Ja mis kõige änksim. Kui lõpuks elektrimehed õue peal olid ja olukorda analüüsisime siis selgus, et ka see mees oli kohal kes mulle tol korral nõu andis lubadusega, et paari tunni pärast tulen.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#11

(13-12-2022, 13:22 PM)Daff Kirjutas:  
(13-12-2022, 12:12 PM)Marko Kirjutas:  Miski ei klapi Daffi jutus. Kakspool kuud olid sisendis faasid lühistatud?

Aga miks ei klapi? Kui ühte faasi pole siis nad ei saa ju lühises olla.
Lihtsalt traat kuni kurepesa juures oleva katkestuseni oli voolu all.
See oli veel siis kui Otepääl oli telefon ja meister võttis kõnesid vastu.
Ja mis kõige änksim. Kui lõpuks elektrimehed õue peal olid ja olukorda analüüsisime siis selgus, et ka see mees oli kohal kes mulle tol korral nõu andis lubadusega, et paari tunni pärast tulen.
1983/84 aastavahetus olkarm lumetorm. Karmim kueilne. Meil olalles 1 faas, mis juhtumisi oli see kus taga suur tuba ja telekas. Kusjuures see oli see "põhifaas" sest ka 1-faasilised olid valged.   1 faas oli nullis ja ühest tuli midagi mis hõõglambi kergelt hõõguma pani. Ütleme et oli 120-150 volti. Enamus Eestist oli üldse pime ning läbimatu. See elektrikatkestus kestis isegi Nõmmel päris pikalt, uueaasta päeval veel midagi paremaks ei läinud! Alajaam paistab p.mõtteliselt kodu kätte ja meil siin mingeid õhuliini rikkeid polnud. Alajaamade toitekaaabel oli aga ka siis juba ammu maa all ehk faaside puudus oli kusagilt kaugemalt pärit! 
Vasta
#12

Kuidas ülevalolev generaatori valimisega seostub ning miks täpselt on selle raames oluline suhtluskogemus võrguettevõtte esmatasandi teenindajaga (kes on väga lihtsa funktsiooniga lihtne tööjõud) või kuidas puutuvad generaatori valimisse 40a tagused elektrikatkestused - ei mõista.
Kui aga lihtsalt tung midagi kirjutada, siis siia testimise alla poolitatud teema sobib selleks hästi.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#13

(12-12-2022, 21:02 PM)diselist Kirjutas:  Tibid võtavad kõiki helistajaid 5a lapse tasemel...
See pigem isegi täitsa Eesti keskmise tavainimese tase. Nt. hiljuti üks täitsa tavaline inimene seletas mulle, et tänapäeval peavad olema seinakontaktis 3 faasi juhtmed (sinine, pruun ja rohe-kollane), aga temal tulevad veneajal ehitatud korteris seinast ainult 2 faasi jutmed ja needki on ühte värvi.

Seega kui klienditeenindajale on ka selgeks tehtud, et lõpptarbijal võivad olla sellised iseõpitud kõrgemat sorti elektriteadmised, siis tulebki väga ettevaatlikult läheneda. Eriti tänapäeval kui igaüks võib ennast igal erialal 15 minutiga internetis spetsialistiks koolitada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne