Uunikute XX Talveralli 25.-26.02.2023 info. LÕPPTULEMUSED
#21

Tabel uuendatud. Kõigile autodele omistatud võistlusnumber.

Palun vaadake üle ja kellel veel tegemata, arveldage ka maksed!
Vasta
#22

(13-02-2023, 13:35 PM)zazik Kirjutas:  Homme, 14.02 õhtul kell 18:30-21:00 jagame võistlusnumbreid Alfredi pubis, aadressil Rahumäe tee 25, Tallinn.
Tere, magasin selle postituse nüüd maha kahjuks. Kas on mingi koht kuhu saaks ise järgi tulla kokkulepitaval ajal?
Vasta
#23

(14-02-2023, 23:10 PM)mydimees Kirjutas:  
(13-02-2023, 13:35 PM)zazik Kirjutas:  Homme, 14.02 õhtul kell 18:30-21:00 jagame võistlusnumbreid Alfredi pubis, aadressil Rahumäe tee 25, Tallinn.
Tere, magasin selle postituse nüüd maha kahjuks. Kas on mingi koht kuhu saaks ise järgi tulla kokkulepitaval ajal?

Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis 21.02 proovime teha uue numbrite jagamise. Tõenäoliselt Siili pubis Mustamäe ja Kristiine piiri peal.

Annan värskema info pühapäeval.
Vasta
#24

Aga endiselt stardis saab ka numbreid?
Vasta
#25

(15-02-2023, 17:12 PM)taavi Kirjutas:  Aga endiselt stardis saab ka numbreid?

Ikka saab stardis ka.
Vasta
#26

Tahaks kõigile südamele panna, et teeolud võivad meil siinkandis olla Wäga! muutlikud. Näide tänasest hommikust: kuigi ilmateade lubas kuiva ilma, tuli jäävihma. Samas on tee kenasti jääs, mida on karestatud. Samas on kohati kruus väljas ja selle kõrval on päikese käes klaasiks sulanud jääd. Ülehomme lubab kõvasti lund ja lörtsi. Kes siinkandis palju sõitnud ei ole, siis tuletan meelde, et meil on ka selliseid toredaid kurve, mis esmapilgul on lauged, kuid lõpus lähevad järsuks. (Nt Tsolli ja Petruse küla vahel Piusa jõe ääres).  Samuti kehtib enamikes kohtates vana Tänaku seaduspära "iga km tee kohta on 2km kraavi". Kui peaks juhtuma, et on lumine ilm, siis peaks ka teepervega ettevaatlik olema, sest talve jooksul sahamehed võivad kohati natukese liiga laialt teid ja kurve lahti lükata (Kui trassile peaks jääma nt Rauba bussipeatus, siis see on legendaarne "sõpruse kurv").
Pigem sõitke rahulikult ja omas sõidurajas- ka kõrvalteedel, sest loomakasvataja peab ka puhkepäeval heinapalli traktoriga vedama. Sel aastal on näha olnud ka talirattureid, kes kurvi tagant välja hüppavad, samuti pisut suitsidaalseid saanimehi. Metsloomad on vast igal pool Eestis teadatuntud oht.
 Võtke kaasa labidas, köis ja liiva. Vaadake, et oleks olemas lihtsasti ligipääsetav ohukolmnurk. Küllap ka see aasta tuleb legendiga kaasa roheline OK silt jm. Traksid peale!

Kaarel
Vasta
#27

(16-02-2023, 13:23 PM)kaarelsi Kirjutas:  ... meil on ka selliseid toredaid kurve, mis esmapilgul on lauged, kuid lõpus lähevad järsuks. (Nt Tsolli ja Petruse küla vahel Piusa jõe ääres).  ... (Kui trassile peaks jääma nt Rauba bussipeatus, siis see on legendaarne "sõpruse kurv").
...
Üsna pidevalt mõlemas Kaarli mainitud kohas liiklejana ei arva ma neid eriti ohtlikeks, nii Kurksina silla juures kui Rauba küla kurvid on tavalised Võrumaa maalilised maanteed.
Aga Kaarli soovitet varustus kuulub ikka talveauto juurde, mul on kastikas alati köis kohalike kraavi-ottide abistamiseks.
Vasta
#28

Ull pää teeb kogu Võrumaal liiklemise ohtlikuks. Teedel leidub ettearvamatuid kurve. Leidub kohti, kus üle tõusuharja paistev "järgmise kurvi" lõpp ostub tõusuharjale jõudes hoopis üle-ülejärgmiseks kurviks.

Graafiline GPS-Navigaator võib tunduda väärt abivahendina kurvide ettenägemiseks, aga soovitan sellesse suhtuda väga tugeva skepsisega. Kuna suur osa trassist on vägagi kolmemõõtmeline, siis üles- ja allapoole minevad kurvid jäävad Navigaatori-graafikast välja. Lisaks kipuvad need teed olema graafiliselt sirgemad kui päriselus.

Hoidke pea klaar, ärge laske ruudulipul silme ette langeda ja suhtuge teedevõrku aukartusega, siis jõuate õhtuks kenasti Kandlesse!
Vasta
#29

(16-02-2023, 16:05 PM)honkomees Kirjutas:  
(16-02-2023, 13:23 PM)kaarelsi Kirjutas:  ... meil on ka selliseid toredaid kurve, mis esmapilgul on lauged, kuid lõpus lähevad järsuks. (Nt Tsolli ja Petruse küla vahel Piusa jõe ääres).  ... (Kui trassile peaks jääma nt Rauba bussipeatus, siis see on legendaarne "sõpruse kurv").
...
Üsna pidevalt mõlemas Kaarli mainitud kohas liiklejana ei arva ma neid eriti ohtlikeks, nii Kurksina silla juures kui Rauba küla kurvid on tavalised Võrumaa maalilised maanteed.
Aga Kaarli soovitet varustus kuulub ikka talveauto juurde, mul on kastikas alati köis kohalike kraavi-ottide abistamiseks.
Teades nüüd täpselt Sinu kodukohta Wink siis julgen meelde tuletada ÜHTE tõdemust: Teie seal sõidate paari teekest korduvalt, rada on aga turistidele 280 km ja sportlastele 340 km pikk! Tulipeid siis vastavalt 220 ja 240 tükki, enamus neist on pöörded, millede vahel on kurvid!!! Kui seesama Legend kirjutada hübriidsena, kus oleks vahepeal ka kurvid kirjeldatud, julgeks ma pakkuda numbriks 2000-2500 märget! See on ühe WRC etapi noodiraamatu jagu, ainult et 4 päeva asemel 8 tunniga Wink  Videos on ju ilusti näha, et sõltuvalt oludest on täiesti LS järgi lubatud kiirustega sõiteski tegu tõsise ralliga! Seega "Nõuame Lund"!!! 

Nii hakkab rolli mängima hoopis väsimus ja ka kõige rajumale mägieestlasele on päris kindlasti sees teid, kuhu nad pole kunagi sattunud, vähemalt talvel mitte! Suvine ja talvine on ka veel kaks erinevad asja. JA ka üllatuslibedad jms. Ainuüksi selle lühikese ajaga on meilegi selge, et on mingid kohalike liikumisloogikad ja siis muu loogika! Ja siis on veel ka kolmas, Talverall "loogiga"  mis on igati ebaloogiline Wink  Ja ka see, et kohalik arvab, et keegi ei sõida ja meie arvame sama, kuna tegelikult ju ei sõidagi (peale postiautode ja "kolme" jahimehe...) Wink Apekseid lõigates ehk riskides on kiirus teine kui reaalselt LSi järgi sõites. Kuna ma olen ka ise kogu raja roolis läbinud vanakese Disco1'ga, aga ikkagi juba ette teades ka kurve jms, siis talverallitaja kombel veel vanemate ja vaegvedustega on see kohe kindlasti veel kordi väsitavam.

PS: istusin Viluka Mossesse ja mõtlesin, et "mida kuradit ma ise seal ägedat leidsin ja kuidas ma üldse suutsin sellega kiiresti sõita?" See oli nii pagana ebamugav ja "vääraks", laada on muidugi veel hullem! Peale Rallye-Elited olnud Volvo244, Rekord, 123Wagon jms on ikka täiesti teine ja Inimesele mõeldud maailm Wink Aga ma täitsa mõistan ,et 32-aastasena oledki veel paras loll  Big Grin Osa.3 algab kohe tagapingi hädakisaga Wink Sama seis, kui zaziku pandud videos Vilukast: kui Mossel tagurdustuled vilguvad, on kiirus "õige" Wink 

Kuna kindlasti on palju noori kes ei tea ega pole ka näinud, siis meenutused 20 aasta tagusest ajast, mille peale praegusel moel Legendiga ja NATUKENEGI tsiviliseeritum Uunikute Talveralli tekkis Wink See oli viimane aasta, kui oli niipalju külma ja lund, et Hiiumaaa jäätee oli lahti ja ka Eesti kõige läänepoolsemad poolsaared olid paksus lumes Big Grin Kindel on see, et 2023 jääb minu poolt ka viimaseks ilma roolita sõiduks! 







Vasta
#30

Avapostituses tabel uuendatud. Lisatud võistlusjuhend.
Vasta
#31

Võistlusnumbreid jagame teisipäeva 21. veebruari õhtul alates 18:30 Siili pubis Tallinnas Sõpruse pst 159.
Vasta
#32

Tänaseid meeleolusid rajalt.
Eile sai seal tagaveolisega sõita.
https://m.youtube.com/watch?v=U67a8rK77KE&feature=youtu.be
Vasta
#33

Avapostitusse lisatud stardinimekiri.
Homme kell 18:30-21:00 jagame numbreid Siili pubis.
Vasta
#34

Seoses masina tehnilise tagasilöögiga tühistasin oma ööbimise järgmises kohas: 

Guesthouse Mõisa Ait tuba kahele 36€ 25. - 26. 02.

Ehk siis, kel vaja, läheb küsima, kas on vabu tube. Kas hind on sama, ma ei tea, ilmselt sõltub hotellipidaja eetilisusest.  Toungue
Aga 2 kohta neil igal juhul vabanes.

Edu neile, kes rajal, ja edu ja sitkust ka korraldajale!
Kelle üritusele järgmisel aastal kindlasti tahaks jõuda.
Vasta
#35

Ilusat pidu!
Vabandan teema solkimise üle.
Paljud tuttavad küsivad kas on kuskil ka ajakava kust starditakse ,kuhu siirdutakse ja umbkaudne ajakava kus tee ääres olla.
Nael kummi ja katus lömmi !

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#36

(24-02-2023, 10:43 AM)jurka Kirjutas:  Ilusat pidu!
Vabandan teema solkimise üle.
Paljud tuttavad küsivad kas on kuskil ka ajakava kust starditakse ,kuhu siirdutakse ja umbkaudne ajakava kus tee ääres olla.
Nael kummi ja katus lömmi !
No ütleme nii ja sarnane jutt peaks ja Võrumaa teataja paberlehes olema, vähemalt ma u.nii saatsin:
8:00 hommikult Tamula parkla ja siis mingi aja Võru lähiümbrus aga me ei lähe Väimela-Orava liinist põhjapoole ega Ruusmäe-Rõuge-Nursi liinist edelasse. 
Suurel maanteel Hinsas u.10.00. 
Obinitsas OjaTommi katsel 10.30-12.30, seal võib juba venida. Meremäelt ei pääse ka mööda Big Grin 
Lõuna Vastseliina koolis 11.45 alates aga kas ka jõutkase nii vara?
Misso katse Missokülä rajal võib alata juba 13:30 kui sportlased tasemel on. 
Haanjas ollakse 14:40 alates, kui sportlased tasemel on ja turistid mitte varem kui 15:15. Aga sealt on lihtsalt läbisõit.
Ja peale seda jälle Võru ümbruses, kus rajad jälle lahknevad. 

Tegelikult on seekord raja ja legendi ülesehitus selline, et kes üldse Lõunale ja enam-vähem ajaga Misso jõuavad, siis edasi on lihtne ja kiire Wink Missoks on suures piires asjad selged, edasi on puhas lust Võrumaa teedest. Ja kohalikel kastikavendadel ei tasu seekord Kankkuneni mängida sest VASTU võib tulla Vatanen-Biasion Dakari Kamaz Big Grin Või ka kuuselangetajast Ilvesed kohtkindlalt salongi kinnitatud torudega vanakesel Big Grin  Päris kindlasti on meil sees teejuppe, kus 90 autot on kogu kuu norm...see on see ainus kohalik Berlingoga...

Piusa Kordonit ka hoiatasin ja see on elementaarne et dokumendid on kõigil kaasas. Legendis on ka märge Obinitsa Coopi seinalt tahvlilt, et mobiilne nett tasub välja lülitada ja  minu lisandus - mingitel võimalikel riigitelefonidega tegelastel a'la Kaitsevägi, tundlikumad ministeeriumid jms need üldse välja lülitada. See "oht" on siis kõigile endile ka mõistetav, et millal me Riigipiirile liiga lähedal oleme ja ühes kohas on ka selline märge Legendis. Vastseliina ja selle ümbrus ei ole teemaks, see puhas Setomaa mure.
Vasta
#37

(24-02-2023, 11:19 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(24-02-2023, 10:43 AM)jurka Kirjutas:  Ilusat pidu!
Vabandan teema solkimise üle.
Paljud tuttavad küsivad kas on kuskil ka ajakava kust starditakse ,kuhu siirdutakse ja umbkaudne ajakava kus tee ääres olla.
Nael kummi ja katus lömmi !
No ütleme nii ja sarnane jutt peaks ja Võrumaa teataja paberlehes olema, vähemalt ma u.nii saatsin:
8:00 hommikult Tamula parkla ja siis mingi aja Võru lähiümbrus aga me ei lähe Väimela-Orava liinist põhjapoole ega Ruusmäe-Rõuge-Nursi liinist edelasse. 
Suurel maanteel Hinsas u.10.00. 
Obinitsas OjaTommi katsel 10.30-12.30, seal võib juba venida. Meremäelt ei pääse ka mööda Big Grin 
Lõuna Vastseliina koolis 11.45 alates aga kas ka jõutkase nii vara?
Misso katse Missokülä rajal võib alata juba 13:30 kui sportlased tasemel on. 
Haanjas ollakse 14:40 alates, kui sportlased tasemel on ja turistid mitte varem kui 15:15. Aga sealt on lihtsalt läbisõit.
Ja peale seda jälle Võru ümbruses, kus rajad jälle lahknevad. 

Tegelikult on seekord raja ja legendi ülesehitus selline, et kes üldse Lõunale ja enam-vähem ajaga Misso jõuavad, siis edasi on lihtne ja kiire Wink Missoks on suures piires asjad selged, edasi on puhas lust Võrumaa teedest. Ja kohalikel kastikavendadel ei tasu seekord Kankkuneni mängida sest VASTU võib tulla Vatanen-Biasion Dakari Kamaz Big Grin Või ka kuuselangetajast Ilvesed kohtkindlalt salongi kinnitatud torudega vanakesel Big Grin  Päris kindlasti on meil sees teejuppe, kus 90 autot on kogu kuu norm...see on see ainus kohalik Berlingoga...

Piusa Kordonit ka hoiatasin ja see on elementaarne et dokumendid on kõigil kaasas. Legendis on ka märge Obinitsa Coopi seinalt tahvlilt, et mobiilne nett tasub välja lülitada ja  minu lisandus - mingitel võimalikel riigitelefonidega tegelastel a'la Kaitsevägi, tundlikumad ministeeriumid jms need üldse välja lülitada. See "oht" on siis kõigile endile ka mõistetav, et millal me Riigipiirile liiga lähedal oleme ja ühes kohas on ka selline märge Legendis. Vastseliina ja selle ümbrus ei ole teemaks, see puhas Setomaa mure.
Mobiilne nett välja või rändlus välja?

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#38

Kindlam on mõlemad välja lülitada!

VW K-70L '73; SAAB 90 '84; FORD SCORPIO MK II TOURING GHIA `96
Vasta
#39

Vabastasime just ühe 3 kohalise majutuse terveks nädalavahetuseks, pakun eelisjärjekorras kaasvöistlejatele vöimaluse koht okupeerida.
Võru linnas 
Uma Kuup Guest Apartments Reede- Pühapäev (k.a)
Majutaja nr on 528 0780

Bookingu järgi näitab et köik on väöja müüdud aga kui mainite et kodanik Tanel Murd nim on 1 x3 kohaline tuba ss selle saate endale. 

Ärge siis sisse magage ja kohtume rajal rsk !
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne