Esilaterna tuvastamine
#1
Photo 

Peamiselt nõukogudeaegset tehnikat hoiustanud ja remontinud garaažist tuli välja kaks uut esilaternat. Millega võiks tegemist olla? Läbimõõduks 176...177mm. Pakendiks pappkarp, paraku aeg oma töö teinud ja täiendavat infot sealt ei saanud.

Tagaküljel järgmised tähised:
P-105 või P106 ümara ringi sees, läbimõõt ringil 12mm
Number 4327
12V 100W III 72
P-

Seisukord vägagi viisakas, hõõgniidid mõlemal laternal terved. Kas on prügimäe kaup või kulub kellelegi marjaks ära. Kas ära anda õlle eest või võib ka kopika küsida?

Tänud ette!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Vasta
#2

Ei tea millele kuulus, ise kasutan M 407 lisatules ja olen neid varunud. Hinnad olnud erinevad, viimase ostast ostsin 12.-  eest.
 Tänaseks mul neid tagavaraks päris mitu, aga kui kellelgi teisel vaja pole, siis pakun kahe eest näiteks 20.-.
Nb! Mõned on põlenud voolu saades koheselt läbi.

Tervitades Janek.
Vasta
#3

Vaakumelemendid. Ehk siis kogu latern on suur pirn. Kui vaakum kaob, on ka element surnud.

Plussiks see, et niiskus pääseb sisse vaid üks kord.

A

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#4

(31-01-2023, 13:27 PM)Aspelund Kirjutas:  Vaakumelemendid. Ehk siis kogu latern on suur pirn. Kui vaakum kaob, on ka element surnud.

Plussiks see, et niiskus pääseb sisse vaid üks kord.

A
Keda huvitab, saab silmaringi laiendamiseks ingliisi keeles juurde lugeda:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Paraboli..._reflector
Vasta
#5

Ma mäletan justkui neljalaternalistel Ikarustel uuena olid sisemised laternad samuti selliste prose elementidega komplekteeritud, klaasid ilma mustrita. Päris vanadel ka katusel prose.
   
Vasta
#6

(03-02-2023, 23:44 PM)taruvaras Kirjutas:  Ma mäletan justkui neljalaternalistel Ikarustel uuena olid sisemised laternad samuti selliste prose elementidega komplekteeritud, klaasid ilma mustrita. Päris vanadel ka katusel prose.
Kas Ikaruse elekter on 12v ?
Vasta
#7

Tootmise mõttes pole erilist vahet, kas selliseid teha 6V, 12V või 24V süsteemi jaoks.

[Pilt: 104586406.jpg]
https://www.osta.ee/autolatern-lamp-valg...20347.html
Vasta
#8

(04-02-2023, 10:40 AM)janek555 Kirjutas:  
(03-02-2023, 23:44 PM)taruvaras Kirjutas:  Ma mäletan justkui neljalaternalistel Ikarustel uuena olid sisemised laternad samuti selliste prose elementidega komplekteeritud, klaasid ilma mustrita. Päris vanadel ka katusel prose.
Kas Ikaruse elekter on 12v ?
24V. Ise kokku ei puutunud aga kuulnud olen, et ikarustele prooviti panna lennundusest pärit samasuguseid 27V-seid. Originaalis olid ikka mingid saksa prožektorid millel eraldi  24V pirn vahetatav nagu ladalgi.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#9

Tere,
Mul samasugune 28V lennundusest asjandus müügis: https://www.osta.ee/index.php?fuseaction...=189041733

Seal, kus lõpeb asfalt...seal lööme laagri ja Zillisauna püsti!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne