Uunikute XX Talveralli 25.-26.02.2023 järelkaja ja pildid ja videod
#61

(07-03-2023, 10:34 AM)Myrka00 Kirjutas:  Söögiga olime rahul ja õhtune pidu oli nagu ikka pidu (ei ülista ega laida).
Kuna ka Sina oled vast üks potensiaalseid uusi Korraldajaid, siis paar minu tähelepanekut:
Ma keelaks Eestis suisa Seadusega ära IGASUGUSE ühekordsete nõude kasutamise. Jaagumäe TAlu keiteringi pakutud söök oli imehea ja seda jagus kõigile ja jäi üle ,siis POOL sööginaudingust on silmadega nähtav ja vanatehnikahuvilistele sobin pigem portselan, kristall ja lauahõbe, nagu Euroopas sellistel sõitudel kohane, mitte mikihiirte papptopsikud. Aga me jookseme kinni jälel kohtadega ja AINSANA suudab maapiirkonans kultuurset pärisnõudega toitlustust tagada kohalik suur gümnaasium.
Õhtu Kandles oli vist parem just vahendite poolelt???

Pidu. Ka see on puhtalt minu "leiutis", nagu see orgunnitud lõuna- ja õhtusöök. Narva-Jõesuus ol imeid ni ivähe ,et see hotelli all baaris tiksumine peoks ei kvalifitseeru, viinavõtuks küll Wink Ja tegime muudki...
Esimene pidu oli Hiiumaal 2003 ja spontaansena, lihstalt Vetsi Tall oli käigutee kaugusel ja see pidu toimis!!! Kes esines, ei mäleta keegi ja polegi oluline. See ol ivõib-olal üldse kõige "rajum" pidu...
Kolmas sõit läks 2004 Pärnusse ja seal keeglis oli kutuuriprogrammiks just "sport".
Teadlik pidu oli 2005 Järvamaa tiirul, kui me Jänedal olime kinni pannud enamuse Musta Täku Tallist ja sealsest õhtuesinejast. See oli ka kõva tantsupidu. 
2006 Rakverre oli juba esimene tellitud bänd, selleks hetkeks aktiivselt toimima hakanud MosseLiiga punt Fast Moskiitos. Siin tolle õhtu pildimaterjal. 
Edasi on juba ajalugu. V - XV ja XX Talveralli oli sisi õhtune asi minu "orgunnida" KÕIGE muu kõrval. Eks tase ole kõikunud aga mõned korard on ikka täkkesse ka läinud ja Alvari/Heleni mõlemal korral on ise ka karata saanud. Nelijärvel "uute jalgadega" reaalse nõrkemiseni Wink Tegelikult 2007 Kuusalu lõpuga oli ka õhtune osa peaagu null kuigi sõit ise oli üks paremaid koos õhtuse paarisrajal mees-mehe vastu Võitja väljaselgitamisega jne. Siis me saime ise ka aru, KUI oluliseks oli muutunud just see õhtune osa KOOS ÖÖBIMISEGA ja et me ei tee rahvarallit ega muud, kus peale kopsikute kiiret kätteandmsit kõik koju "vanaema kassile kaebama" punuvad! Peale seda oelme ju püüdndu alati mingi bändi või esineja saada mis muidugi "läks käest" kui õhtune asi kippus juba mõne hea ja/või tuntud bändi kontserdiks.  LustGast (mitte Krõll) ehk Uuno Kaupmees (Voore1) oli algus aga Arctic Madness (Roosta1) oli 90'te alguse edetabelitippude bänd, S.E.K.S. (Roosta2) lihstalt ülihea nagu ka IZ58 (Roosta3), ja siis muidugi Kolumbus Kris (Männiku). Lumetormiralli Andropoffis (Pärnu1) oli disko ja tookord oli DJ taga proff Evelin aka Lind. Kas mitte Einar Kapp ei olnud, jälle Legend juba eluajal. Strandis (Pärnu2) mina bändiga ei tegelenud aga diil oli ju samal õhtul esineva edenbändi Regatt kontserdiga aga kogu see Strandi asi oli kuidagi imelik... aga ma TEAN, et kes tahtsid need möllasid ennast samamoodi segaseks. Värskaga on kuidagi mälus "auk" sees ehk mis bänd oli? 
Edit: ksf!Assakurat meenutas tõsiasja, et esines ans.KODANIK kus trumme tagus Kupits-noorem, Sahistaja oli Reismann, mingil hetkel oli laval ka Talve ja siis muidugi filigraanset piilikäsitsemist näidanud purupurjus Liitmaa, lisaks käis lavalt läbi Teearu, siis keegi tundmatu talverallitaja miski Teppo lõõtsa vms instrumendiga jne (viimases kahtustab Proua OjaTommi kätt?) Wink Ühesõnaga see oli tõsine jämmimine, seda me mäletame Big Grin Miks asi tõsine oli ei saagi metsakohinate maanurgas mäletada! Miski avalik seks veekeskuse fuajee aknal oli ka mulle hiljem etteheide Sanaka poolt, et "lapsed ju ka käivad..." Tähendab oli Hea Pidu!!! 

Ausaltöeldes on "tühi maa" ka mõlema Alvari sõidu ja Voore2 asjaga. 19.kord oli ans. Hea Tuju + makidisko "Koolipidu" nime all või mis seal kooli saalis toimus Wink Midagi ju möirgas lavalt...  


Seega tasub juba eos mõelda täiesti eraldi õhtuse ürituse-peo organisaatorile!!! See tegelane ei tegele rajaga, tulemustega, ei arvuta ajakaristusi ega midagi, ta isegi ei pea teadma kustkaudu rada käib, vaid ta tegelebki vaid ja ainult õhtuga. Tegelikult nii lõnasöögi kui õhtuse poolega + vajadusel natuke majutuse "regulli". Kui seda peab veel distantsilt ka tegema, seda enam.
Ja midagi pole teha - kõik need kell 01 sulgemised jms ei ole piisav! Ka meil jäi seekord kõvasti pidu puudu!!! OK, mina olen harjunud, ma olen üldse vähestest saanud mingilgi moel osa aga siis on pärast südaööd väiksemas seltskonnas jämmimine ja natuke tantsu jätkunud. Ehk JÄLLE oleme tagasi suurima väljakutse ees: KOHT, mis suudaks mahutada 200-300 Võiduajajat/Kohtunikku ja seda vähemalt kuni 03 öösel koos muusikaga. See 550 tegelast õhtul on vast ajalugu tänaseks. OK, mistahes moel "peab" saama Tulemused palju kiiremini ja veatult kätte AGA asi ei tohi olla ikkagi äpipõhine! See pole siis VANATEHNIKA sõit enam. Uunikute Talveralli PEAB saama sõita läbi paberkaardi, mehaanilise stopperi, lükati ja pliiatsiga, telefoni olemasolu ei ole tähtis. Aja registreerimine võib aga olla küll GPS-seadme või muu anduriga (QR-kood, triipkood jms), mis on autost ja Juhist sõltumatu. Reaalselt Ajakaardil mida kaardilugeja ISE peab ju esitama, võib see olla peal ja Kohtunik lihtsalt piiksutab aga võib ka SI-jaama kombel asi automaatne olla.  

Üks asi mida ma siin juba ette soovitan ja seda võiks aastakese ettegi avalikumalt arutada. Sport ja Turist aga nii nagu ma tegin Alvarile raja 16.Talverallil Nelijärvel! Kaks "kõrva", mida siis kumbki klass sõidab eraldi! "Sport" tuleb ära, siis "Moodne" ja nende järel kohe "rasketehnika". Kerge VANEM tehnika on teisel rajal. See on jälel raja kokkujoonsitamsie küsimus aga kusagil keskel võib olla üks statsionaarne rada, mida siis Sport mõlemal ringil külastab aga teised mitte. See on jälle inimressursi kokkuhoiu koht. See mõiste "Sport" tähendabki kunagi sisse toodud "Moodne" ehk vanatehnikana liiga kiiret! Meie olukord on see, kus vana ja reaalselt aeglast enam peaagu pole rajal. Seda 25-40 hobujõu flathead-klassi ju pole ammu. Tänane kättesaadavas hinnas vana on 80'te väga hästi sõidetav tehnika, kus kiirused peavad olema kõrged ja teed pikad. A'la W201 "kutsikaga" alla 300 kildi 50km/h väikeste lteedel keskmisega pole nagu mõtet, sinna juurde siis 100 kilti maanteekiirust ülesõitudena põnevatele radadele või lisakatsetele. Kui maantee oleks küll neutraalajas aga AKPst välja maantee + korralik katse + maantee järgmisse AKPsse on ikkagi pisiavalt tempokas, on ka see põnev! Siis pole ka 90 km/h "keskmiseks" küsimus. Katse eel on ooteaeg, puurita autode katsed peavad olema "aeglased" (EAlil vist äkki kuni 70 on rahvarallis lubatud kui katse on tehnilise vaatleja poolt heaks kiidetud), ehk ka kogu pikas neutraalajas arvutuslik keskmine tuleb kosšer kuni 55 Wink 55 on siis "rahvusvaheline õigus" ehk sinnani pole kellegi asi midagi vaadata ega keelata. Aga see tähendab, et sa pead maanteel kindlasti 90km/h sõitma, et endale kasvõi minut-paar pissi- ja tankimsiaega tekitada. Käänulistel kitsastel teedel, kus on ka kiiruspiirangud peal, seal käib siis puhas regularity. Kusjuures ei tasu karta sedasama Ristõna, mida saab imekergelt ka võõrkeelde panna sest asi on ju maha loetav AGA seesama ohutuse tekitamise teema! See keskmist olulislet alla ei vii kui autost lahkuma ei pea, küll aga sunnib teatud kohtades lihstalt väga palju aeglasemalt sõitma! Kui pead veel silmadega otsima, on kiirus nullilähedane. Ehk puhas 8-tunnine täistööpäev roolis peaks olema, lõunad-asjad juurde, 10-11 tundi.  

Ja jõuame peamise asjani - rahani! Ka selle üle on ju lõputult vingutud!!!! Jaanuaris Rapla Rahvarallil oli see 260€ auto kohta + võistejakaart jne. Ühekordne litsents on 30€, hooajale 90. Eraiskule registreerijalitsents juurde 325€ kui mingis edevad EALi liikmes"klubis "ei sõida. Muidu maksab näiteks Klubi Unic MTÜle see 900€. Seega 10 registreeringut aastas maksaks igaühele 90raha. Eraldi on veel rahvaspordi käula tehniline kaart 25€. Tahad ühe suvalise ralli sõita, on kuludeks: 260+2X30 + 325 + 25 = 670€!!! See teeb 335 näkku. Süüa ei saa, pidu pole, kopsikud on ka üldiselt mõttetud mitte erilised autoritööd nagu meil Wink No ma e itea, kas me ikka oleme 20 korda halba, kallist, läbimõtlematut, lisaväärtust mittepakkuvat jne üritust teinud???? Meil oli 70-80-100 nägu!!! Panid 80 kahe ööbimise peale juurde, mürasid Võrus ja maakonna teedel reedest pühapäevani sportklassi autole kogukuluga 360eurot KOOS kahe söögikorraga. Ahjah, Misso Karikas on stardimaks 70 raha kord ja sellest saan ma veel vähem aru Smile Nagu ka jäärajasõitudest, sprintidest ja muust jurast kus ootad päeva et kol mkorda törtsukese sõita saada. Ehk ma olen siiani alati vaadanud peeglisse ja küsinud endalt, et KAS ma oleks nõus selle eest selle summa maksma? Jah - andke tulla!!! 2024 Sport-klassis mingi 125€ ei tundu üldse palju aga värske närilisohu tõttu me ei tea inflatsiooni!! Lisaks paar tehnilist lisatingimust täita, mida Turistidel poleks. Veosilma märgistus, aku kinnitus jne Wink  Turist 100€ tundub ka OK, seda EVKL liikmesklubi juhatuse liikmelegi.
Vasta
#62

Värskas esines ansambel Kodanik. Põhimõtteliselt toodi Tartust kogemata kohale lisaks trummidele veidi võimsam heli. Elmar Liitma kes oli osaline rallil küsis, et kes see hull selle tehnika siia tellis. Sellega saaks toita väiksema Lauluväljaku kontserdi.
Ühesõnaga lõpuks täristas Liitma kidrat, Tanel Talve raius trumme ja kõik laulsid koos .... 
Paneme Punki ka edaspidi.
Vasta
#63

Tõmbame siis tänavusele Talverallile järelpeoga joone alla

https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=66376
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne