Jääsae teritamine
#1

Sai mõne aasta eest ostetud selline toode:
https://pood.magaziin.ee/product/jaasaag/

Probleem on aga selles, et hammas ei võta. Nühid tühja. Ütleme nii, et kui poe teravusega püüda üks 1m2 jääauk teha kulub vähemalt pool tundi ning särk on märg. Tean ühte tüüpi, kes sai selle sae teritatud nii, et lõikab nagu mühiseb. Olen oma saele teinud 2 teritust. Ja sain selle ehk 10% paremaks aga asi on siiski äärmiselt kehva.

Kas kellelgi on kogemusi? Meil sõpruskonnas neid saage mitu. Seisavad niisama jõude.

Õhtul hiljem ehk saan teha hambast lähema pildi. Aga mul on tunne, et siin on kogemust vaja. Niisama puusalt pannes olen 2 korda juba ebaõnnestunud. Jää on puidust jms erinev materjal. Seega hamba kuju ja tera nurk on üli olulised.

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta
#2

Meil siin grupp talisuplejaid käivad järves ujumas.
Iseseisvuspäeva puhul saagisid omale umbes 40m pikkuse riba ja neil oli selline meetripikkune saag mis lõikas ühe tõmbega 5-6cm ja selle hambad ei meenutanud üldse selle Magazini sae omi...
Pigem nagu saekett ümarviiliga teritatud aga hambaid hõredalt ja lõikasid mõlemale poole ning saag ise kaares.
Sael oli pikk käepide ja saeti umbes 45 kraadi maakera teljega.
Vasta
#3

Viimati sai jääauku lõigatud tavalise mootorsae ja vana ketiga. Ketiõli võiks panna mingi biolaguneva vms. Et ei tekiks vikerkaarevärvilist kirmet jääaugule. See viimane ka ajutine, paar ämbrit vett välja ja ongi läinud. Auk oli kuskil 2x3m ja jää kuskil 20cm. Ehk on lihtsam saeketti teritada, kui käsisaagi?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#4

(28-02-2023, 19:27 PM)isandpauk Kirjutas:  Viimati sai jääauku lõigatud tavalise mootorsae ja vana ketiga. Ketiõli võiks panna mingi biolaguneva vms. Et ei tekiks vikerkaarevärvilist kirmet jääaugule. See viimane ka ajutine, paar ämbrit vett välja ja ongi läinud. Auk oli kuskil 2x3m ja jää kuskil 20cm. Ehk on lihtsam saeketti teritada, kui käsisaagi?
Siberis lõikavad üldse ilma õlita, eriti jahimehed külmunud lihakehi tükeldades, ka jääd saagides egas see nii pikka aega ei toimu, et liiga teeb. Jää saagimisel nö tööstuslikus mastaabis olla kasutatud ka toiduõli aga selle peab pärast saepaagist välja pesema ...
Vasta
#5

(28-02-2023, 21:00 PM)honkomees Kirjutas:   Jää saagimisel nö tööstuslikus mastaabis olla kasutatud ka toiduõli aga selle peab pärast saepaagist välja pesema ...
Bio saeketi õli polegi midagi muud, kui rapsiõli. Kasutan kümmekond aastat, pole midagikusagilt välja pesnud. Rolleyes
Üks viide ka, mis silma jäi netist: https://baltoil.ee/toode/euro-bio-saeketioli-2/
Vasta
#6

(28-02-2023, 21:30 PM)pannkook Kirjutas:  
(28-02-2023, 21:00 PM)honkomees Kirjutas:   Jää saagimisel nö tööstuslikus mastaabis olla kasutatud ka toiduõli aga selle peab pärast saepaagist välja pesema ...
Bio saeketi õli polegi midagi muud, kui rapsiõli. Kasutan kümmekond aastat, pole midagikusagilt välja pesnud. Rolleyes
Üks viide ka, mis silma jäi netist: https://baltoil.ee/toode/euro-bio-saeketioli-2/
Tohoh, vast ikka pole päris puhas rapsiõli, tavaline poslamasla kleebib natuke seistes nii kinni et anna olla. Vaenlase armee püssiõliks soovitatav, pärast nädalat relvahoidlas seismist enam ei tee ühtegi pauku ...
Vasta
#7

Mootorsaag ju tore ja ehk selle foorumi kodanikele käepärane. Aga rappa ma selle kolakaga matkale paraku ei lähe. Motonetis on selline müügil. Hind on võrreldes magazini omaga selline, et võiks juba lõigata. Big Grin

https://www.motonet.ee/et/toode/542600/Laxstrom-jaasaag

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta
#8

Äkki mõni lähem slaid sellest olemasolevast saest nõnda, et joonlaud on hammaste peale pandud?
Miks osta teist samasugust kui pole analüüsitud miks esimene ei lõika...
Vasta
#9

Nonii, tegin mõned klõpsud. Ega seda saagi lihtne pildistada ole.

[Pilt: b5DfEg1.jpg]

[Pilt: cfCLJkq.jpg]

[Pilt: w3Bnyb3.jpg]

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta
#10

Pildid on andekalt tehtud, midagi öelda ei ole aga kas selline nurk on olemas kui paned ühelt hambalt teisele joonlaua peale et ainult hamba tipud kannavad?
   
See nurk võiks olla ka külgedelt vaadatuna, kuigi väiksem et kinni ei kiiluks.
Kui ainult hambatipud kannavad ja hambad teravad on peab saag ka lõikama, siin pole teist varianti.
Kui lõikab aga hambad vähe võtavad tuleb seda nurka suurendada kuni hammas piisavalt lõikab ja nii keeruline ongi.
Kui hamba tipud ära lähevad kas pahupidi või ümaraks on tegu sobimatult pehme materjaliga lõikeriista jaoks ja muud keerulist siin polegi.
Kui teda viil võtab siis teritada peaks proovima ikkagi viiliga et hambaotsi kumeraks ei lükka.
Küllalt on nähtud et inimesed proovivad lamellkettaga asju teritada ja kuidas see kõik nurgad ümardab...
Vasta
#11

Pildipealt vaadates tunduvad hambad naljakalt teritatud. Sellel tundub ikka vähe teistmoodi hamba kuju, sul oleks hamba otsad justkui kumerad.
 https://www.kivikangas.fi/laxstrom-jaasaha-puuvarrella
 https://www.kivikangas.fi/infot/kalastus...roitus.pdf
Vasta
#12

Joonlaua asemel parkett. Mulle tundub, et seal kuidagi ei ole seda 5-10 kraadi. Tipud on seest poolt veidi ümarad, sest selle kahe teritusega mis ma tegin, ajasin hamba teravaks hamba seest poolt. Poest tulles oli puha nüri. Väljast poolt ei hakanud võtma, sest siis oleks hambumine ju veel halvemaks läinud. Ja ma nagu eeldasin, et see hamba nurk võiks poest tulles ju enam-vähem olla. Rolleyes

Teritasin ma viiliga. Aga kui nüüd peab seda hamba nurka hakkama seadma, siis tuleb küll rellaka järgi haarata...

[Pilt: 1oz0imi.jpg]

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta
#13

Aja taganurk suuremaks ja see instrument peaks siis lõikama küll.
Niimoodi vaadata siis ta ühe tõmbega üle millimeetri ei saa lõigatagi
Muidugi minu nägemuses oleks hamba põhjad ümarad et jääpuru mis tekib saab keerleva liikumise ja eraldub hambast nagu ta jääst välja jõuab aga see on vaid väike jõudluse küsimus.
Vasta
#14

aga alguses olevat see ju võtnud?
Kas tõesti teritas ta seda nii, et kalded valeks muutusid? Rolleyes
Vasta
#15

loeme ikka küsimust ja kirjeldust kah - jäävad tarbetud esimeses postituses lihtsalt ja üheselt kirjeldatud asjade üle küsimised või nende teistpidi väideteks keeramised ära.
(ehk siis pannkoogi väide on vale ja jutt tarbetu)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#16

(01-03-2023, 11:17 AM)ratsoup Kirjutas:  Joonlaua asemel parkett. Mulle tundub, et seal kuidagi ei ole seda 5-10 kraadi. Tipud on seest poolt veidi ümarad, sest selle kahe teritusega mis ma tegin, ajasin hamba teravaks hamba seest poolt. Poest tulles oli puha nüri. Väljast poolt ei hakanud võtma, sest siis oleks hambumine ju veel halvemaks läinud. Ja ma nagu eeldasin, et see hamba nurk võiks poest tulles ju enam-vähem olla.  Rolleyes

Teritasin ma viiliga. Aga kui nüüd peab seda hamba nurka hakkama seadma, siis tuleb küll rellaka järgi haarata...

[Pilt: 1oz0imi.jpg]
Pildilt paistab viga ilusti silma, aga arvan, et ei ole mõtet relakaga hambaid maha käiama hakata. Proovi esmalt leida "mingi toru" mille saada lükata hambale peale ja ehk kannatab hammast lihtsalt natuke tahapoole painutada  Rolleyes
Vasta
#17

väike kino, keel on küll vale, kuid ehk on abiks, liigutused on õiged.
Vasta
#18

Nii, teritasin käiaga 1 kord. Testisin, läksin männikule testima. Palju parem. Tegin ühe tiiru teritust veel ja nüüd tulemus selline. Homme rappa juba päris auku tegema.

[Pilt: nAUUL4c.jpg]

See video muidugi on selline viiliga mängimine. Mul oli ikka vaja sealt hea 2-3mm rauda maha saada nurgast, et hamba kraad õige oleks. Igatahes suur tänu nõustajatele! Big Grin

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta
#19

Testauk tehtud. Peab ütlema, et võiks veel parem olla. Üksi oleks seda auku saaginud seal ja päris võhmal olnud. Jää paksus oli ~20cm. Võrreldes algusega muidugi korralik edasiminek lõikamise osas. Peab vist seda motoneti saagi vaatama minema. Või veel rohkem hammaste kallet suurendama? Rolleyes

[Pilt: 4HVmrwN.jpg]

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta
#20

Tsitaat:Või veel rohkem hammaste kallet suurendama?
Ma prooviks hamba seda osa ka maha viilida. See, mis praegu paralleelne joonlauaga. Äkki aitab.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne