Mingi imelik pump/agregaat
#1

Kas keegi teab, mis on antud masina otstarve? Millise vooliuga saaks ta tööle ja mida ta teeb?

https://photos.app.goo.gl/89tiQfPZQ6QCi2am9
Vasta
#2

Õhupuhuja. Tavaline võrgupinge mis kodus pistikus on. Milleks sellist õhupuhujat vaja on, ei tea. 25 kuupi annab tunnis, rõhu ühikuid ei oska öelda, ma ei tea venekeelseid termineid.

Do'nt panic
Vasta
#3

(21-02-2023, 17:46 PM)giordanobruno Kirjutas:  ... , rõhu ühikuid ei oska öelda, ma ei tea venekeelseid termineid.
gigapaskal (Gpa)  teisendamine omale sobivasse mõõtühikusse
Vasta
#4

Päris sellist ma ei ole näinud, aga sarnaseid asju kasutatakse ruumide ventileerimiseks gaasilekke korral. Ka suitsu eemaldamiseks ruumidest tulekahju järgselt.
Vasta
#5

(21-02-2023, 20:00 PM)honkomees Kirjutas:  gigapaskal (Gpa)  

Pigem hektopaskal, sellega annab 0,155 baari, mis niisama puhujale üsna loogiline.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#6

Kodune võrgupinge ei tee selle vurriga midagi, vaja ikka kolme faasi, kus faaside vaheline pinge on 220 V, neutraali ja faasi vahel on sellisel juhul 127 V. Arvestades, et venelastel on tänase päevani G ja H segamine, siis ilmselt hektopaskal. Pidevat puhumist ilmselt ei kannata, sest mida see 6 min/4 min peaks tähendama.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#7

Ma lootsin seda kasutada iseehitatud ääsi ventilaatorinna, aga nende vastuste põhjal tundub, et see on võimatu. Seda 220 3f pinget mul küll ei ole. Kas temaga on midagi targemat teha, kui vanarauda viia, või kasutada paadiankruna Smile
Vasta
#8

Pane kondensaatori abil tööle!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#9

Kui uskuda seda paberit korpuse siseküljel, siis seal oleks justkui 220v kollektormootor, nagu elektritrellil.

Edit: Taoline "õhupuhuja" käis komplekti perforaatoriga ИЭ4707. Väidetavalt tolmu ja prahi ära puhumiseks. Mõnes komplektsuses käis kaasa ka töötaja mask, seega ei saa välistada, et oli (ka) selle maski õhustamiseks.

Edit 2: Maski kohta ajasin plära. Tööinimene nõukogude ühiskonnas polnud kaitset väärt. Õhuga jahutati tööriista mähiseid. Riistast väljuv õhk viis ka osa tolmu lihtsalt möödaminnes ära.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#10

(21-02-2023, 20:40 PM)Marko Kirjutas:  
(21-02-2023, 20:00 PM)honkomees Kirjutas:  gigapaskal (Gpa)  

Pigem hektopaskal, sellega annab 0,155 baari, mis niisama puhujale üsna loogiline.
Гектопаскаль (гПа) ehk eesti keeli hektopaskali lühend peaks olema tähistatud väikse vene g-ga ja гигапаскаль [ГПа] nii nagu apastraadil kirjas, suur vene G ja suur p ning väike a.
Aga tegelikult võib olla ka vigane tähistus. Ja öeldud on birkal, et vähim rõhk ...
Vasta
#11

Plasmalõikuse õhuandjaks kasutada kaasajal? Kondencaatorid pole obligatoorsed, summutavad raadiohäireid ja sädelemist harjadel.
Vasta
#12

(21-02-2023, 23:14 PM)Wiki432 Kirjutas:  Kui uskuda seda paberit korpuse siseküljel, siis seal oleks justkui 220v kollektormootor

Nii need puusaltlaskmised tihtipeale lõpevad kahjuks, minu viga. Ilmselt on mingi variant see vigur ka valgustusvoolult käima ajada, aga selleks puudub mul nii koolitarkus kui ka praktiline kogemus. 
Kass kindlasti teab ja oskab, aga kas ta räägib ka? Pigem mitte...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#13

(22-02-2023, 22:05 PM)Marko Kirjutas:  
(21-02-2023, 23:14 PM)Wiki432 Kirjutas:  Kui uskuda seda paberit korpuse siseküljel, siis seal oleks justkui 220v kollektormootor

Nii need puusaltlaskmised tihtipeale lõpevad kahjuks, minu viga. Ilmselt on mingi variant see vigur ka valgustusvoolult käima ajada, aga selleks puudub mul nii koolitarkus kui ka praktiline kogemus. 
Kass kindlasti teab ja oskab, aga kas ta räägib ka? Pigem mitte...
Katsun Kassi asendada (100% kindlasti ei õnnestu, sest mul pole läheduses Konsumit). Agregaat vajab kolme faasi,faaside vahelise pingega 220 volti, vaata kapsarauda number 3 järel. Edasi võimalusi kaks, esimene on tekitada kondekatega faasinihe, mina ei tea, millistega ja ei hakka otsima ka, teine on hankida trafo, näiteks selline:


[Pilt: 930_0.jpg]

On kindlasti veel mõni veneaegne Kuusakoskisse viimata, ilmselt ka odavam, pilti ei leidnud, võimalik, et veneajal polnudki interneti. Ilmselt tuleks ühendada kolmnurka, konsum kaugel, seega täpselt ei tea. Kass teab, aga ei kontakteeru.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#14

Kui oleks tavaline lühisrootoriga 3faasiline mootor, siis on ainult kondeka valimine ja voilaa. No võibolla on käivituseks natuke lisakondekat ka vaja, see on tehtav. Konkreetne vigur on harjadega, seal juba on mingeid kondekaid ja need võivad lisakondekaga labaselt tülli minna, ma jätaks proovimata. 380-220V trafo oleks kindla peale minek, aga kas asjal jumet on? Ääsi peale puhuma saab ehk kõige lihtsama lauaarvutiventika ka panna kui säästu- või pm. taaskasutuseteema on.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#15

(23-02-2023, 17:57 PM)metsakohin Kirjutas:  Agregaat vajab kolme faasi,faaside vahelise pingega 220 volti, vaata kapsarauda number 3 järel. Edasi võimalusi kaks, esimene on tekitada kondekatega faasinihe, mina ei tea, millistega ja ei hakka otsima ka, teine on hankida trafo.
   

Kuhu austet kaasfoorumlane need kolm faasi antud agregaadi skeemil ühendada soovitaks?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#16

(23-02-2023, 22:01 PM)Wiki432 Kirjutas:  
(23-02-2023, 17:57 PM)metsakohin Kirjutas:  Agregaat vajab kolme faasi,faaside vahelise pingega 220 volti, vaata kapsarauda number 3 järel. Edasi võimalusi kaks, esimene on tekitada kondekatega faasinihe, mina ei tea, millistega ja ei hakka otsima ka, teine on hankida trafo.


Kuhu austet kaasfoorumlane need kolm faasi antud agregaadi skeemil ühendada soovitaks?
Kolm kaldkriipsu tähistavad kolmesoonelist kaablit.
Vasta
#17

Laiskus Sad lähtusin ainult plekist sildist agregaadil. Kui paber on õige asja oma, siis andke särtsu ja töötab.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne