Kovrovi инз; зид Masinate näituse korraldamine...
#1

Kuklal kõbised üks mõte juba mitu aastat...
Mõtlesin ühe asja aktiveerida, et kas on võimalik kokku saada Kovrovetsi tehase (инз; зид) masinapark e. alates 1945aasta esimestest K125... kuni Sovadeni välja. nii 125sed kui ka 175/200sed. Võib olla mõni enne 1945a moskvalane või DKW võiks ju olla ka, et ilmestada sugupuud... Minski M1A/M1M, kuni 1958aastani ehk ka... ülejäänud ehk piltidena.
Masinad võiks olla suhteliselt orignaalis säilinud või restuareeritud. kui mingi aastakäigu masinat ei ole võimalik Ok korras saada, sobib ka see mis ratastel oleks/või mingigi kooslus (nt esimene K-175 jawa sugemetega)
Masinate list enam vähem selline: http://moto-kovrov.ru/
Avalikult ei tahaks andmeid kogutud andmeid presenteerida (st mitte koos kontaktidega), kui just mõni seda ise ei kuuluta, sest inimesi igasuguseid. Samas annan ülevaate milliseid masinaid on näitusele esitatud.
Erinevate masinate kogus võib lõpuks ju tulla päris suur (iga aasta kohta 1-3 masinat....ehk 50x1..3) aga selle mahuga tegeleme siis, kui see teemaks saab.

Lisaboonus oleks spetsiaalselt sihtotsarbelised rattad (krossikad, rinkad, reisirattad - nende osas ka kasutuse kirjeldus)
Mul oleks ülimalt hea meel kui annaksite PS-is teada (või ka siin teemas), mis masin, mis aasta masin, mis korras ja mis võiks olla sellise näituse korraldamise aeg (Kuu täpsus, ajavahemik nt... või vabal valikul muu ajaühik või nt kogua aeg...) e. kuidas saaks ratast eksponeerida. Pilt/pildid ütlevad olukorra kohta rohkem, kui kirjeldus.
Hea kui oleks ka mingi kontakt nr, et kui enam vähem mõistlik kogus rattaid koos, siis saaks hakata ajatama näitust... tõenäoliselt võiks selline asi toimuda järgmine aasta.
Andmeid ei jaga ilma andme omaniku loata.
Mina saaksin omalt poolt tuua 3 ratast:
1958 a. K58 (osad asjad hilisemalt/varasemalt masinalt), sõitev, omas mahlas.
1958. K175 - kooslus enam vähem, restuareerimata, mootor ei tööta.
1958... K58+ reisiratas - K58 veermikule rajatud voshodi detailidel põhinev ratas, millegag lõuna euroopas 10 riigis Aadria merest Musta mereni, Tatrates- Karpaatia mägedes sõidetud.
Näidata saaks suvekuudel R-P.

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta
#2

Väga vähe on selline üleskutse aktiivne olnud ning üllatuseks saanud juba huvitavaid ideid ja infot.
Kindlasti teen ühe postituse, mida muudan jooksvalt, et kuvada milliseid masinaid on juba pakutud.

Kuid on ka mainitud, et selline "näitus" võiks kesta kauem, kui üks päev... sest suurem osa neid rattaid ei ole aktiivses liikluses + ühel omanikul võib neid olla rohkem, kui üks. 
Kui peab mitut masinat transportima, siis see on ajakulukas ettevõtmine ning ühe korraga ei pruugi olla võimalik masinaid kohale tuua, siis paariks tunniks kuhugi platsile tarida ei nähta mõtet. Kui räägiksime pikemast näitusest, siis see vajaks juba kinnist ruumi või telklat ning ideaalis ~100 rattale (ZID aastakäike 50, igas aasakäigus ~1-3masinat)
Aga koosviibimise/näituse (koht, aeg, kestvus) osas tegeleme siis, kui piisav hulk rattaid oleks võimalik esitada ja küll vajaliku transpordi toe leiame.

Vanasõidukite registris on 19 Sad ZID valikuga masinait: 1947 K125 kuni 1971a. Voshod1-ni. Suhteliselt hästi on esindatud kuni 1961a. masinad. Jah seal on mõned aastakäigud vahel aga no enam vähem. Sellesse ajavahemikku saab pikkida mudeli erisusi nt K58 osas - 9L tilga paagiga, teistsuguse istmealuse plekiga, nt ka rohekas juubelimudel (mis peaks mustvee kandis olema Wink )!!
Juba natuke on suhteldus ka Maanteemuuseumiga... lisaks tean, et ka teistes kohtades on neid rattaid olemas (nt Vana-Kolga tsiklitallis, Rõuges) aga jällegi küll jõuab ka nendega suhelda.

Pigem sooviks 1970+ ZID masinaid ehk voshode 1-3M + Sova ja miks mitte krossi/rinka ning ka ATV-sid.

Praeu nautige suve ja heietage mõtteid Wink

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne