Kapp-liivapritsidest
#1

Väike "ise küsin, ise vastan" stiilis sisuloome uudistevaesel ajal.

Suhteliselt tihti on metalltoorikud kaetud roostega. Astumaks sammu kultuursuse poole, tahtsin juba ammu relakateemadest loobuda ja soetada endale liivapritsikappi. Lõpuks selline päev kätte jõudiski, kus kapp töövalmis oli. Installatsioon sai tehtud arvestusega, et suuremad detailid lasta puhastada teenuse korras, aga väiksemate pudinatega peaks ise hakkama saama.

350l kapp sai soetatud Koneitast, täpselt sama kapp on müügil ka Tööriistamarketis Meganex brändi alt. Kapp kasutab siis ejektor-süsteemis pritse, mida ma nüüd "profimudeliks" nüüd küll kiita ei julge. Väiksemad asjad teeb küll kenasti ära, plekkvelgede puhastamisest vms pole mõtet unistada. Tuleb tunnistada, et muus osas on tegemist suhteliselt kvaliteetse toodanguga, koostekvaliteedile pole suuremat ette heita. 

Kõige suurem puudus on seotud tolmuimuriga. Esiteks on see kobakas paigutatud kapi tahaküljele, mille tõttu paisub laiusgabariit halvasti kasutatud ruumi tõttu arutult suureks. Teiseks on imuri lahendus liiga lihtsakoeline. Imur on olemuselt ventikaga mootor, mis veab õhku läbi filtri välja. Korpuse sisselaskele on miski plekist nõks ette tehtud, et sissevool ringi hakkaks käima, aga see suuremat ei toimi. Sisuliselt on sissevool üpris otse vastu filtrit suunatud ja pritsimisel tekkiv tolm kitib filtri kiiresti kinni. Õnneks võimsust sellel jurapullil näikse olema, kodulehe andmel isegi 1200W.

Töötegemine originaalseades käis nii, et mõnikümmend minti saab tööd teha, siis hakkab imur õudse häälega õuuaa-õuuaa lõugama. See tähendab, et tuleb filter välja võtta ja suruõhuga puhtaks sussutada, siis saab natuke jälle edasi teha. Jube tüütu, ei tea, kas profid peaksidki nende meelest niimoodi tööd tegema?

Lahendust oli vaja. Sai hakatud uurima tsüklonfiltreid. Tuleb nii välja, et Hiinamaa pakub neid kenas valikus. Sai Alibabaast tellitud üks 50mm sisendavadega tsüklon, min tellimiskoguseks 2tk. Peale ootamist jõudsid need lõpuks kohale ning üks sai kanalisatsioonitorude ning Hydroscandist ostetud imivooliku jupi abil kohale installitud. 

Imuri installatsioon
   

Kohe tuli võit ruumipaigutuses. Sain ruumi juurde seal, kus teda vaja oli ehk kapi seinale lähemale ja vahekäiku laiust juurde ning kasutasin ära ruumi seal, kus temast nagunii kasu polnud. Tsükloni juhendisse oli kirjutatud, et imemisvõimu peaks tema jaoks olema vähemalt 750W võimsusega ventilaatori jagu. No see tingimus oli täidetud. Tsüklonite kohta on öeldud, et töötab seda paremini, mida suuremad on õhuvoolu kiirus ja filtreeritavad osakesed. Kuna filtreerida on vaja suhteliselt väikesi tolmuosakesi, siis olid ses osas esialgu teatavad kõhklused. Õnneks läks hästi, peale kusagil ~10h töö tegemist on tsüklon vahelt võtnud ja pütti kogunud ca 2l jagu tolmu. See tolm on just kõige vastikum kleepjas kitt, mis filtrit ummistab.

Kogunenud tolm
   

Töö tegemise käigus imes see jurapull kapist tolmu ära umbes samahästi nagu enne, jõudluse kadu nagu ei tunnetanud. Imur on väga lärmakas nagu varem, aga filtrit peab puhastama kordades harvemini.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Kapp-liivapritsidest - Autor: Envir - 19-07-2023, 22:50 PM
RE: Kapp-liivapritsidest - Autor: 13piisab - 20-07-2023, 12:46 PM
RE: Kapp-liivapritsidest - Autor: Envir - 20-07-2023, 15:51 PM
RE: Kapp-liivapritsidest - Autor: Arnol - 21-07-2023, 08:18 AM
RE: Kapp-liivapritsidest - Autor: ronny25 - 22-07-2023, 17:22 PM
RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4) - Autor: honkomees - 20-07-2023, 08:27 AM
RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4) - Autor: isandpauk - 20-07-2023, 09:54 AM
RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4) - Autor: Envir - 20-07-2023, 11:30 AM
RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4) - Autor: honkomees - 20-07-2023, 11:46 AM
RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4) - Autor: 90Deville - 20-07-2023, 12:37 PMKasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne