Balti keti sõit 2024
#1

Aasta pärast augustis toimub taas Balti keti sõit. Kui 2019. aastal sõideti Vilniusest Tallinnasse, siis seekord on suund vastupidine. Lähemalt uudises.

Vanatehnikaühingud sõlmisid lepingu Balti keti sõidu korraldamiseks

Leedu, Läti ja Eesti vanatehnikaühingud sõlmisid 6. juulil 2023. aastal Riias lepingu 2024. aasta augustis Balti keti sõidu korraldamiseks.

Algupärasel Balti keti teekonnal toimuv sõit algab 20. augustil 2024. aastal näitusega Tallinnas. 21. augustil sõidavad osalejad Tallinnast Rapla ja Türi kaudu Viljandisse. 22. augustil jätkub teekond sealt läbi Karksi-Nuia ja Valmiera Riiga. 23. augusti programmi kuulub sõit marsruudil Riia - Bauska - Pasvalys - Panevežys. 24. augustil sõidavad osalejad Panevežysest Vilniusse, kus toimub ka ürituse pidulik lõpetamine.

Osalema on oodatud 1989. aastal ja varem valmistatud sõidukid, mis on algupärases või sellele lähedases seisukorras. Osalejad ei pea kaasa tegema kogu programmi, vaid võivad liituda ka üksikuteks lõikudeks.

Lepingule kirjutasid alla Läti Latvijas Antīko automobiļu klubs (AAK) president Valts Ceplevičs, Riia Mootorimuuseumi direktor Agris Šmits Leedu Senovinių automobilių klubas Klasika president Egidijus Einoris, Eesti Vanatehnika Klubide Liidu juhatuse liige Tiit Talts ja Vanatehnika Klubi LEVATEK juhatuse liige Veiko Praks.

Lätist osalesid allkirjastamisel Armands Ābele, Valts Ceplevičs, Andris Smits ja Agris Šmits. Leedu esindusse kuulusid Egidijus Einoris, Dalius Linkevičius, Albinas Monstavičius, Rolandas Setkauskas ja Raimondas Skridulis. Eestist võtsid sündmusest osa Heino Jaanus, Tõnu Korrol, Kaspar Noor, Imre Otter, Veiko Praks, Indrek Sirk, Kristjan Sooper, Martti Suur ja Tiit Talts.

Esimene Balti keti sõit toimus 2019. aastal Vilniusest Tallinnasse.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2

19. jaanuaril 2024 kogunesid Eesti, Läti ja Leedu vanatehnikaorganisatsioonide esindajad taas Riia linnas, et arutada 20.08.2024 kuni 24.08.2024 toimuva "Balti Kett 35" sõidu korralduslikke küsimusi. Kuigi juba traditsiooniliseks saava ürituse juures on paljud detailid paigas ning sellel konkreetsel üritusel ka sõidu marsruut juba 1989. aastast enam-vähem teada, siis ikkagi on orgkomiteede ühised kokkusaamised vajalikud. Sai langetatud ka mitmeid olulisi otsuseid. 

Olulise infona on jagada seda, et mistahes riikide militaarsete sõidukite osalemine ei ole lubatud. Kriitilise pildiga vaadatakse ka sellistele sõidukitele, mis võiksid idealiseerida repressiivorganeid, eelkõige Nõukogude Liidu omi. Näiteks miilitsavärvides sõidukid ei ole oodatud, kuid üksikujhtumi tasemel kaalutakse ka iga registreerunud parteinomenklatuuri täistavat sõidukit, mistõttu võivad olla piirangud ka näiteks musta värvi GAZ või ZIL tehaste toodangul. Registreerimistoimkond tegeleb piiripealsete juhtumitega eraldi. 

Osalustasu on: 
- sõiduk + juht 100 eurot
- kaasreisija 60 eurot
- lapsed kuni 7 (ka) tasuta ning 8-17 (ka) -50%

Osalustasu eest saab auto kohta märgi ja sõidu materjalid, igale osalejale lõunasöögid (enamasti on tegemist kas supi või pudruga). Ööbimiste, luksuslikuma lõunasöögi, hommiku- ja õhtusöögi eest muretseb igaüks ise vastavalt oma soovidele. 24.08.2024 õhtul on suurem lõpupidu nagu 2019. aastal Laitses, sellel osalemiseks on eraldi tasu, mis selgub hiljem. 

Unic-Moto eestvedamisel on valmimas ka vimplid. 

   

Unic klubi on märgi ja metallmärgi kujundamise enda peale võtnud. 

   

Sõidu märk on veel kujundamisel, kuid varsti saab seda ka jagada.

Seekordsel koosolekul Riias osales Eestist Veiko Praks, Tiit Talts, Avo Kompus, Martti Suur ja Indrek Sirk, Lätist Armands Abele, Valts Ceplevics ja Andris Smits ning Leedust Albinas Monstavicius, Andrius Zigmantas, Dalius Linkevicius, Rolandas Setkauskas, Tomas Aliulis, Romualdas Masonas. 

Kes kindlalt plaanib osaleda, siis tasub mõelda ööbimiskohtade broneerimise peale. Registreerimine avatakse tõenäoliselt maikuus.
Vasta
#3

Kas telkidega ööbimine on samamoodi korraldatud kui 5 aastat tagasi? Bikerniekil näiteks.
Vasta
#4

(12-02-2024, 10:17 AM)wax Kirjutas:  Kas telkidega ööbimine on samamoodi korraldatud kui 5 aastat tagasi? Bikerniekil näiteks.
Telkimiseks leiab igas linnas sobiva koha. Seda tuleb eraldi teada anda ning lahendatakse loominguliselt. Kuna tung telkimiseks väga suur ei ole, siis spetsiaalset telklaagrit ei korraldata.
Vasta
#5

Ma siis annan teada et plaanis oleks telklaagrist osa võtta matkakäruga Mossega.
Vasta
#6

Üldised küsimused, ettepanekud ning ka abi pakkumine on teretulnud. Konkreetseid üksiku ekipaazi telkimisega seotud küsimused saavad lahenduse siis, kui läheb registreerimiseks ning on määratud kontaktisikud sellega tegelemiseks. Kogu foorumi ees iga üksiku telkimissoovi üle arutlemine ei ole võimalik ning see ei jää kahjuks ka meelde. Igale olukorrale on lahendus.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne