Tagadi Restauraatorite päev 01.10.2023
#1

Lugupeetud vanatehnikahuvilised!

Tagadi Restauraatorite päev toimub pühapäeval, 1. oktoobril 2023. Sissepääs laadale maksab 5€ (tasumine sularahas), kuni 16-aastastele noortele ja Unic-Moto liikmetele tasuta. Parkimine on tasuta, mootorratastele mugav parkla laada tõkkepuuga väravas, samas on ka kohad neile, kes saabuvad lahedate vanade uunikumautodega.
Vanade mootorrataste näituse teemaks seekord Harley Davidson 120!

NB. Unic-Moto infotelgis müügil piiratud arv verivärskeid raamatuid "Eesti vanatehnika ajalugu" (autor Mati Laos) ja Eesti Vanatehnika Klubide Liidu ajakirja "Vanad Veljed" uusi ja vanu numbreid.

Registreeerimine kauplemiskohtadele algab 01.09.2023!

Kui soovid tulla kauplema, registreeri end siin: http://unic-moto.ee/tagadi-restauraatorite-paev/
Moodsal ajal on info olemas ka Facebookis: https://www.facebook.com/Tagadilaat/

Olete oodatud! 

Eesti Vanamootorrattaklubi UNIC-MOTO

   
Vasta
#2

Tagadil toimub pühapäeval, 1. oktoobril taas Baltimaade suurim vanatehnikalaat

Pühapäeval, 1. oktoobril 2023 toimub Harjumaal Saku vallas taas aastakümnete pikkuse ajalooga Tagadi Restauraatorite päev, kuhu kogunevad vanatehnikahuvilised nii Eestist kui ka lähiriikidest. Laadaplatsi enam kui 400 kauplemiskohta on hetkel juba kõik broneeritud. Temaatilise näitusega tähistatakse Harley Davidson mootorrataste 120. sünnipäeva.

„Hea meel on tõdeda, et huvi ajaloo ja vanatehnika vastu on endiselt suur ning Tagadi Restauraatorite päev on populaarne igas vanuses inimeste jaoks. Meie eesmärk on aidata huvilisi vanade mootorrataste, autode, busside ja traktorite restaureerimisel, aga samuti kollektsionääridel leida oma kogusse vanu esemeid nagu õmblusmasinad, kohviveskid, vanad tööriistad ning muu seonduv," ütleb Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto president Andrus Lüüding.

Unic-Moto on Tagadi Restauraatorite päeva korraldanud enam kui 50 korda, alates aastast 1995 toimub laat kaks korda aastas – iga mai ja oktoobri esimesel pühapäeval. Traditsiooniliselt on sügisene Tagadi Restauraatorite päev vanamootorratturite jaoks hooaja lõpuüritus, mis aga muidugi ei tähenda, et enam sõita ei saaks.

Laadal on avatud Unic-Moto infotelk, kust saab informatsiooni klubi tegevuse ja Eesti vanatehnikaliikumise kohta. Infotelgis on müügil ka Eesti Vanatehnika Klubide Liidu ajakiri „Vanad Veljed", kus on palju põnevat tehnikaajalooalast lugemist ning informatsiooni sõiduki vanatehnikana tunnustamise regulatsioonide ning nõuete kohta. Musta numbrimärki taotlev sõiduk peab olema vähemalt 35 aastat vana, kajastama ajastupõhiselt tehnilisi arenguid autotööstuses või omama ajaloolist ja kultuurilist väärtust. Müügil on ka piiratud kogus värskelt ilmunud raamatuid „Eesti vanatehnika lugu”, mille autor on Mati Laos. Tegu viiest raamatust koosneva sarja esimese raamatuga.

Lisaks on Unic-Moto infotelgi ees on avatud ka temaatiline vanamootorrattanäitus, mis seekord on pühendatud legendaarse mootorrattamargi Harley Davidson 120. juubelile. Tähistamiseks tuuakse rahva ette unikaalsed eelmise sajandi harrikad JD, DL, VLD, 32V, 30B, 30C, WLA ja võrdluseks uus Pan America, et oleks võimalus ette kujutada ja reaalselt näha, kuhu on mootorratta disainiga tänaseks välja jõutud.

Tagadi Restauraatorite päeva korraldamine on aga vaid üks Unic-Moto tegevus. 1976. aastal alguse saanud klubi eesmärk on liita vanamootorrattaomanikud ja -huvilised ning populariseerida vanatehnika säilitamist ning renoveerimist. Alates 1994. aastast annab klubi kord aastas välja ajakirja Tempo ning vanamootorrattateemalise kalendri.

Seekord toimub Tagadi Restauraatorite laat pühapäeval, 1. oktoobril kella 8-15. Sissepääs laadale maksab 5 eurot, kuni 16-aastastele tasuta. Parkimine oli ja on tasuta.
Lähem info kodulehel: http://unic-moto.ee/tagadi-restauraatorite-paev
Üritus Facebookus: https://fb.me/e/10GCdrWmO

Kohtumiseni Tagadil!

Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto
Vasta
#3

Tere, jagan ka siis juba oma ostusoovi. Oleks huvi MB w115 diisel mootori vastu. 2,0/2,2d peaks olema vist enim levinud. Kui keegi teab kedagi kel võiks leiduda siis saame laadal kokku. 57880866
Vasta
#4

Käidud! Sai suheldud, ostetud ja toredat sügispäeva nauditud. Suured tänud korraldajatele!
Aga laadaplatsil tahaks käia inimeste keskel, mitte tunda ennast kui koertenäitusel. Koeraomanik kes muliseb telefoniga ja ta kaks krantsi(vbolla ka tõukoera) tirivad pikkade rihmade otsas inimeste vahel eri suunas ei lase ennast inimeste pahameelest häirida. Kas need penid mida jalutatakse inimeste vahel on ka vanatehnikahuvilised. Nii mõnigi laps ronis ema-isa sülle kui järjekordne lömmislõust oma peremeest jalutas. Arvan et koeral oleks olla turvalisem kodus ja külastajatel rahulikum üritusel kui penid poleks platsil.
Olles ka ise korraldanud mõne laada ja penide teemal suhelnud  kauplejatega on neil tihti probleemiks  täis kustud kaup ja alused millel kaupa eksponeeritakse. Külastajad toovad probleemiks turvalisuse. Olen keeland oma üritustele tulla koeraga. Algul pritsiti tatti palju. Nüüd on üksikud kes keelust aru ei saa. 
Aga mina arvan ,penidetta üritus on ikka toredam! Big Grin

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#5

Need koerad olid üks osa  negatiivsest poolest . Teine osa on vargad . Läti poistel läks näiteks kaots 01 ümargune peegel ja volga raadio nuppude komplekt . Vähemalt nii nemad väitsid . Ka nende mitte rõõmus olek seda kinnitas . Ka viimastel aegadel on sõbrad peale vanatehnika ürituse korraldust avastanud et nii mõnigi sai on jalad alla võtnud . Minul isiklikult aga viisid auto ostjad kaasa töökojast palju asju . Naine andis tookord auto üle . Usun et need Tartukad enam ei viruta . Tegelesin nendega maksimaalselt .
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne