Rohepööre või rohepöörasus?
#41

(02-10-2023, 13:02 PM)Aare R. Kirjutas:  ...
Muuseas, ka nüüd augusti arvel olid numbrid väga mõistlikud, kusjuures vähemalt mina ei ürita oma tegemisi börsi põhjal sättida, mida küll nii mõnedki minu tutvusringkonnast teevad.
Samuti ei saa ma aru sellest, kui raadiumi sees uudistes räägitakse, et näe, neil kellaaegadel on elektri hind selline ja nendel selline.
...
Eks see energia tarbimisplaani pidamine ole ka kõik roheelektrile üleminemise oluline osa ning selles osas käib juba varane tuleviku eluga harjutamine. Kuna tuule- ja päikeseenergiat ei anna otseselt vastavalt vajadusele "nupust juurde kruttida" nii nagu nt. fosiilkütustel või tuumade lõhustaise jõul põhinevat energiat ning igasugune salvestamine on tegelikult energiamahukas ja kallis, siis on kõige mõistlikum suunata tarbijaid üleliigset energiat rohkem ära tarbima ja vastupidi jälle puudujäägi korral vähem tarbima. Niimoodi vähenevad ka vajalikud salvestusvõimsused, et tarbimispiikide puudujääki katta ja otseloomulikult ka energiakulud. Et siis tegelikult need kes viitsivad elektrihinna jälgimisega tegeleda teevad sellega osaliselt soodsama hinna tekitamise teene ka nendele, kes elektrihinda jälgida ei viitsi (sh. mina).
Vasta
#42

(02-10-2023, 13:02 PM)Aare R. Kirjutas:  ei mina ega tõenäoliselt keegi usu, et need tegelikult põhjendatud olid.
Miks oma arvamusi koguaeg selles "tõenäoliselt kõik teised ka; küllap paljud; arvatavasti kõik" mahlas esitama peab? 
Saab nii julgust juurde?
Vasta
#43

Loodetavasti mahub teema raamidesse :  Vesinikubuss vedas rohefanaatikuid alt , kuigi neil vesinikuentusiastidel on riigilt finantstugi olemas . Aeg oleks utoopiamaailmast reaalsusesse naasta , meie pole selliseks hüppeks valmis , kui siis jaapan ja usa , meile on hübriidjõuallikatega sõidukid ning akudega autod esialgu jõukohased .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne