Inglise tallapress Royal Enfield c.a 28-30 a.
#1

Täna juhtus selline asi, et päkapikud olid mulle kuuse alla kingituse toonud. Aga kingitus oli suur ja kuusk oli kaugel. Üle lume lagedale viis mind rõõmus talvetee. Tee viis orust mägedele, üle külmetanud vee. Olge rõõmsad, velled hellad, olge rõõmsad ikka veel, helisevad rattakellad ..... ja umbes nii edasi. Kuuse all ootas mind üks väga vana jalgratas. Täpset vanust on raske määrata. Ja üldse läheb selle asjaga kiireks, sest Priit lubas foorumit boikoteerida terve aasta ja Valdo juba boikoteerib ja nii võib juhtuda, et ratas jääbki tuvastamata, restaureerimata ja ka realiseerimata.

  Õrnapõrnalistele foorumiliikmetele rahustuseks olgu kohe öeldud, et üsna suure tõenäosusega ei ole tegemist Venemaal toodetud tallapressiga ja isegi mitte Udmurdimaal ei ole seda toodetud. Kuigi, ei saa välistada, et mõni slaavlane on tootmisprotsessis osalenud. Ja kuusk, mille all ratas seisis on  Venemaa piirist vähemalt 80 kilomeetrit eemal. Olen üsna kindel, et tegu on Inglise rattaga. Sellele viitab esmalt see, et kõik mutrid on tollimõõdus võtmetele ja keermed ei ole millimeeterkeermed. Kõige olulisemad ratta identifitseerimistunnused - Kassiaugud -  kahjuks puuduvad. Selle koha peal, kus võiks asuda silt, on küll mingi nurga alt vaadates näha mingeid jälgi, mida võiks hea fantaasia korral pidada vesipildi jäänusteks. Ei ole kindel, kas võis olla embleem raamile kantud vesipildina? Tagarumm on Perry, see peaks ka Inglise rattale sobima. Üldiselt ma arvan, et see ratas on säilinud suhteliselt originaalses konditsioonis ja võõraid detaile ei tohiks eriti olla. Tehasest ta muidugi väljus oluliselt paremas seisus, kui praegune. Võibolla on ratta mark Victoria, aga see võibka vale olla. Kas ketiratas on selle ratta oma? Kas oskab keegi midagi öelda täpse margi ja valmistamisaasta kohta?
                           
Vasta
#2

                                           
Vasta
#3

Vahepeal on siis selgunud niipalju, et Inglise jalgratastel tõesti kasutati vesimärgi-embleemi. Ja et ratta mark võikski olla Perry. Perry-tüüpi tagajooksul on rummul ka kiri "PERRY & CO LTD BIRMINGHAM, MADE IN ENGLAND ja selle kirja juures võiks olla kaks kahekohalist numbrit, millest vasakpoolne peaks olema rummu tootmise aastaarv. 1940.aasta rummul peaks kiri olema sõidusuunaga risti. Minu rummul on kiri sõidusuunas, see peaks olema vanem tüüp. Mingeid numbreid ma rummult ei leia.
https://www.vintageccm.com/sites/default...e_pic3.jpg
   
Vasta
#4

Royal Enfield c.a 28-30 a.
Vasta
#5

(25-12-2023, 22:40 PM)illi123 Kirjutas:  Royal Enfield c.a 28-30 a.
Ketiratas ei ole originaal?
Vasta
#6

(25-12-2023, 23:42 PM)Raudpats Kirjutas:  
(25-12-2023, 22:40 PM)illi123 Kirjutas:  Royal Enfield c.a 28-30 a.
Ketiratas ei ole originaal?
On.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne