Vana kolmerattaline
#1

Eelmise ratta-projektiga ei läinud mul just kõige paremini ja musta numbrit sellele tõenäoliselt ei saa. Tuli siis midagi uut otsida. Käisin täna Türil ja sain sealt ühest vanarauahunnikust huvitava kolmerattalise. Taastama ma seda vist ei hakka ja asjatundja ma ei ole rataste alal. Minu jaoks on sellel rattal palju huvitavaid lahendusi ja alguses arvasin, et on kodusel teel valmistatud. Kuid lenksul on kroomi jäänused, vist siis ikkagi tehasetöö. Kas oskab keegi midagi öelda selle ratta kohta? Kas enne sõda toodetud? Kas kohalik toodang?                                    
Vasta
#2

       
Vasta
#3

(02-06-2024, 19:11 PM)Raudpats Kirjutas:  Eelmise ratta-projektiga ei läinud mul just kõige paremini ja musta numbrit sellele tõenäoliselt ei saa. Tuli siis midagi uut otsida. Käisin täna Türil ja sain sealt ühest vanarauahunnikust huvitava kolmerattalise. Taastama ma seda vist ei hakka ja asjatundja ma ei ole rataste alal. Minu jaoks on sellel rattal palju huvitavaid lahendusi ja alguses arvasin, et on kodusel teel valmistatud. Kuid lenksul on kroomi jäänused, vist siis ikkagi tehasetöö. Kas oskab keegi midagi öelda selle ratta kohta? Kas enne sõda toodetud? Kas kohalik toodang?

Tere - tere, jah!
Aga miks Sa ei kirjutanud, et Priit nüüd kindlasti ütleb - ole kena mees ja pane see kohe sinna tagasi, kust võtsid!?
Ei ole minagi mingi asjatundeja rataste alal ja eriti ei ole ma asjatundeja laste- ja rootsi sõjaväejalgrataste alal. Aga kosta ikka kostan, miks ei kosta... Kohalik toodang see vist ei ole, on ju Türil küll mitmesuguseid vigurisi tehtud ja valmistatud, alates lennukist ja lõpetades tühjade moosipurkide riiuliga (see viimane on mul küll veel lõpetamata), aga selliseid aparaate ei tea küll, et siin oleks sepistatud. Kui, siis vb Pala külas ehk, seal on ka mitmeid osavate kätega seppasi pesitsenud ...
Aga Türil Resa Nukustuudios on sarnane aparaat täiesti olemas

   

Ja eks sõdu on mitmel ajal peetud, enne viimast espetsiaalset operatsiooni on see kindlasti valmistatud, aga konstruktsioon on selline "klassikaline vitsrauast väänatud tallapress", nö ajatu ja klassikaline stiil, vaata näiteks seda väntsõõri

   

No nii, makske kinni või öelge rohkem!
Vasta
#4

Minul kinni maksta pole millegagi. Küll aga niisama jutu jätkuks ütlen, et olen sarnase tegumoega lasterattaid siinmail aeg ajalt näinud, seega ikka tehase töö
Vasta
#5

Ei hakka uut teemat tegema, kuna järjekordne paljulubav jalgrattaprojekt läks teadagi kuhu. Käisin jällegi ühes Kesk-Eesti linnakeses, mille nimi algab T-tähega ja kolasin seal natuke ringi. Võsast leidsin ühe imetabase ratta, mille taolist ma varem näinud ei olnud. Kohe tekkis ka soov see osta, aga omanik oli haritud mees ja teadis hästi, et ülemaks, kui hõbevara, kallimaks kui kullakoormad, tuleb ....
   
 Priit muidugi kohe ütleb, et pane see kohe sinna tagasi, kust võtsid ja nii ma tõesti seekord tegin. Ei olnud mul neid kullakoormaid kusagilt võtta ja nii see jäi. Tahtsin mõned pildid teha, aga peremees vastas kuidagi umbes nii, nagu Kristel Aaslaid, et hoia pilk peal, aga ära näpi!
  Teadagi on Türil selliseid rattaid alati olnud lademetes, kui mitte masslademetes. Siiski juhin ma tähelepanu asjaolule, et tegemist ei ole ülimasslevinud mudeliga Turgel Super Elastic, mida Priit siin ühes vanas teemas kunagi tutvustas ja tõenäoliselt ei ole see ka see ratas, millega Türi - Paide kuldse kausi võistlusel võisteldi, Turgel Low Rider või midagi sellist. Olen selles üsna kindel, kuna iseloomulik käivitusvänt puudub. Ma arvan et tegemist võiks vist hoopis olla rattaga XBT , aga ei ole selles sugugi kindel.
Vasta
#6

Mõned fotod siiski sai tehtud:
                   
Vasta
#7

Voi blin, see on tõeline kaunitar! Mis aastast võiks see olla?
Vasta
#8

   
Vasta
#9

(06-06-2024, 20:38 PM)Raudpats Kirjutas:  
....
 Priit muidugi kohe ütleb, .....
Õhtust!
Tõtt - öelda Priit ei oska selle peale muud kosta, kui et - tule taevas appi! (see on viisakas kirjalik versioon sellest, mida ma mõtlen). Nüüd on nii, et homme kohe varakult peale kl 10 -t läheme meestega joonelt Kalevi Konsumi juurest võsa läbi kammima, alates Näljakülast kuni Konnakülani ja kui sellest vähe, siis tuleme Särevere alla välja - teame küll, kus kivi all vähjad peidus on ja kus virulaste röövretkedel osalejad peidupaika ja kaitset leiavad!  Sad Õhtu poole katsun hr. Kraudi, hr. Aluoja jms aatelisemate türi muinsuskaitsjatega arutada, mida saame ette võtta võõrastest maakondadest pärit "turistide" invasiooni pärssimiseks, tuleb midagi ette võtta, muidu lõppeb see "käisin - leidsin - sain" asi nii, et ühel üldse mitte ilusal päeval tuleb mul konsumi juurest puhta jalgsi koju komberdada  Sad ...
Aga teemasse ka - palju selliseid "ameerika" tallapresse Türil on, seda ma muidugi ei tea, suur linn ikkagi, isegi seda ei tea, palju neid Näljakülas on. Iseenesest minu (meie) tänaval ühel peaaegu naabrimehel muidugi selline aparaat on, nime ei julge siia panna, võrrivõidusõidu mehed teavad teda hästi, pilti ka vist ei saa teha, ta konsumi manu ei käi ja minust eriti lugu ei pea, tere ei ütle ...  Sad 
Ega mulle iseenesest sellist ameerikastiili jalgrattad ei sümpatiseeri, aga see konkreetne väntsõõr on tõesti  isegi natuke stiilne aparaat!  Sad
(siia ainult kurvad kollased mullid, nii on...)
Vasta
#10

60-ndatel polnud enam vajadust sellise lisavedrustuse järgi. Juba oli asfaldiga (kehva ja auklikuga küll) kaetud teejuppe ja pikemaid teid. Küllap munakiviteede aegne leiutis!


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#11

Huvitav ratas! Googel leiab ühe sarnase pildi, mis tõestab et tegu on tehasetootega ja et see ratas võib isegi olemas olla mitte akf ei ole siia AI loodud pilte laadinud!


[Pilt: tumblr_p2x1zuo1fa1ro0oqio1_540.jpg]
Vasta
#12

(07-06-2024, 09:23 AM)Peeter2 Kirjutas:  Huvitav ratas! Googel leiab ühe sarnase pildi, mis tõestab et tegu on tehasetootega ja et see ratas võib isegi olemas olla mitte akf ei ole siia AI loodud pilte laadinud!


[Pilt: tumblr_p2x1zuo1fa1ro0oqio1_540.jpg]
Sadula all ripub seesama trosslukk? Sama ratas ilmselt ...
Vasta
#13

https://kinkkelaade.pic.fi/kuvat/America...016/15.JPG
Vasta
#14

tundub et tegu on mingi kunagise custom aretusega mis peale 2016. aasta näitust on õue mädanema visatud... Kleepsud peal ka samad ju.
Vasta
#15

(07-06-2024, 10:54 AM)Peeter2 Kirjutas:  tundub et tegu on mingi kunagise custom aretusega mis peale 2016. aasta näitust on õue mädanema visatud... Kleepsud peal ka samad ju.
Lihtinimene nii tõesti arvabki. Ratta omanik on kunstnik ja ratas kogub praegu paatinat ehk roostekihti ja sellel suvel tõenäoliselt saab seda mõnel mainekal näitusel näha natuke tuunituna. Ratrod klassis tõenäoliselt. See ei ole nali.
Vasta
#16

Ketiratas on küll ära vahetatud. Alumine riistakott on veekahjustust juurde saanud, ülemine riistakott kadunud ja pidurihoova kinnituspolt on teistpidi pandud. Sadula värvus ka muutunud.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Pilt (pildid)
           

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne