Postitused: 1,961
Teemad: 14
Liitus: Oct 2004
Maine:
17
(18-05-2026, 10:43 AM)mossepower Kirjutas: Lisaks ka selline tähelepanek, et ka L1e mopeedi puhul oleksin justkui saanud ka teha ajutist kustutamist tõestamise teel koos pildistamise ja €15 lõivuga. Palju kavalam oli teha üheks päevaks €4 kindlustus ning mopeed ilma arvuti tagant lahkumata arvel tagasi "Registrikande taastamine poliisi alusel". Nüüd pean arvel oleva mopeedi ajutiselt kustutama alles ühe aasta jooksul, et ei tekiks sundkindlustust.
Tegin sama lükke (kuuajaline kindlustus 8.xx eur), registrisse ilmusid koheselt ka andmed kindlustatuse kohta aga ikkagi juures kiri: ''
Sõiduki kasutuselevõtmiseks tuleb sõlmida liikluskindlustus'' ning juures keelumärk?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Postitused: 1,961
Teemad: 14
Liitus: Oct 2004
Maine:
17
(28-05-2026, 13:29 PM)indreksirk Kirjutas: Kaf! walter + kas Sinul oli ka mopeed? Või muu kategooria sõiduk?
Millisesse registrisse ilmusid kindlustuse andmed - kas kindlustuse või Transpordiameti?
Kas nüüd kui on veidi aega möödunud, on sama olukord?
Mopeed ja sama kategooria. Vaatasin uuesti ja nüüd on tõesti ilmunud kiri:''
Liikluskindlustuse leping jõustub 29.05.2026.'' Saan ka ajutiselt kustutada.
Ilmselt võttis see veidi aega.
Huvitav mis juhtub, kui L4e kat. mootorrattaga sama liigutus teha - kas jõuab ka tagasi registrisse ning liiklemiseks vaja vaid TÜV teha? Sel on juures samad kirjad mis olid mopeedilgi:
Peatatud kandega sõiduk. Sõiduk kantakse registrisse pärast tehnoülevaatuse läbimist
?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Postitused: 1,961
Teemad: 14
Liitus: Oct 2004
Maine:
17
Ilmselt jah - tänud vastajatele!
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Postitused: 7,220
Teemad: 61
Liitus: Jul 2012
Maine:
103
(26-05-2026, 23:07 PM)indreksirk Kirjutas: Sõidukid, mida ei ole riik kaua näinud, liikusid sajandi alguses infosüsteemide uuendamise käigus nö arhiivi. Ma peast ei mäleta neid aastaid, aga 1997. aastal viimati registreerimistoimingu saanud sõidukeid on minu praktikas olnud teisigi. Sellise sõiduki toomiseks aktiivsesse registrisse on tõepoolest vaja sõiduk ette näidata, kuna vajalik on andmete täpsustamine.
Kui on soov autot säilitada selliselt, et seda ise (st sama omaniku nimele registreeritult) liikluses kasutada, siis on tõepoolest mõistlik auto ette näidata, et see liiguks aktiivsesse registrisse, kus selle saab ajutiselt kustutada. Aastamaks tuleb maksta üksnes siis, kui sõiduk jätta ajutiselt kustutamata. Kui kohe toimingu käigus taotled ajutist kustutamist, siis aastamaksu ei rakendu.
Kui sõiduk ei ole reaalselt registris nähtav, siis tema suhtes tõepoolest registreerimise, registrist kustutamise, aastamaksu ja muud seadused ei rakendu. Sest seda ei ole lihtsalt nende toimingute vaates olemas.
See ei ole esmane registreerimine ning registreerimistasu selle eest ei nõuta.
Kui on plaan auto kellegi teise nimele registreerida kas praegu või tulevikus, siis see tegevus praegu registrisse tagasi toomise, tõendamise ja ajutise kustutamisega ei anna kasutegurit, kuna omanikuvahetuse korral tuleb nagunii maksta registreerimistasu.
See väga hea postitus lahendas ka minu ühe nö hirmu, mis oli seoses 93. aastal registreeritud Granadaga. Võin rahulikult ka edaspidi olla passiivse müügi faasis ja eiriti ei põe, et mingi jama selga kukub. Peab ainult lootma, et riik järgmist repressiooni ei kavanda sordiini all. Hetkel kisub pigem tühistamise poole.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Postitused: 1,646
Teemad: 233
Liitus: Jun 2004
Maine:
123
Ma igaks juhuks selgitan üle, et eelnev kommentaar oli sõidukite kohta, mida liiklusregistris praegu näha ei ole, kuid mis on reaalselt olemas ning on kunagi ikkagi olnud Eestis registreeritud. Ma julgen loota, et liiklusregistri arhiiv ikkagi kuhugi ära ei kao. Kuigi aeg-ajalt on teatud ametnikel kiusatus mingeid vanu asju hävitada. Kindlaim viis selles olukorras on alles hoida vanad dokumendid. Kui neid mingil põhjusel ei ole, siis sõiduki registrisse kantud omanik saab taotleda arhiiviandmete tõendit, ka kinnitatud kujul. Kui dokumendid on olemas, siis on ka digitaalse registri kadumisel võimalik uuesti sõiduk registreerida. Füüsiliste dokumentidega on ka lihtsam müüa näiteks välismaale.
Kui aga sõiduk on reaalselt olemas ja nähtav ka liiklusregistris (kuid registrikanne on peatatud enne 01.07.2019), siis lastes selle registrist automaatselt kustutada riskib praegune omanik karistusega. Tõenäosus, et keegi neid otsima tuleb, on kaduvväike. Kuid äratades keskkonnaametnike tähelepanu muu tegevusega (näiteks on maja ümber mitukümmend mädanevat autovrakki), siis võivad ka need osutuda karistamise põhjuseks.
Postitused: 565
Teemad: 4
Liitus: Nov 2012
Maine:
28
Mina sain 30.05.2026 külgkorviga IZ puhul antud operatsiooni tehtud nii, et logisin nutitelefonis e-teenindusse sisse ja sealt järjest läksin, ise olin tsikli kõrval. Ja õnnestus kenasti ja saigi ära tehtud.
Toimis veatult 100%.
Aasta aega vana oneplus nutitelefon VÄRSKE androidiga ja uuendused tehtud vastavalt telefoni soovile.
Postitused: 394
Teemad: 1
Liitus: Jan 2006
Maine:
22
Tänan Indrekut aega säästva info eest, et tahvliga pole mõtet ponnistada.
Kui õigesti olen protsessist aru saanud, on toimingu peatatud kanne -> ajutine kustutamine teostamise tähtaega algsest 30.06.2026 edasi lükatud 4 kuud 31.10.2026. Aluseks viited päringute vastustele eelpool.
Ajutise kustutamise alguse kuupäeva on hetkel võimalik panna kuni 2 kuud tulevikku s.t. võimalikud valikud on juuni ja juuli. Et protsessi järgmine kord võimalikult hiljem läbi teha, tundub otstarbekas saada ajutise kustutamise alguse kuupäevaks 31.10.2026. Mida saab teha eeldatavasti alates 01.09.2026.
Parema meelega saaksin kiiremini kaelast. Kui süsteemi modimiseks läheb (vaikevaliku 5 aastat sissse viimisest oli juttu), äkki oleks arendajal võimalik viia ka ajutise kustutamise alguse tähtaja valiku võimalus kuni 31.10.2026
Postitused: 767
Teemad: 42
Liitus: Jun 2005
Maine:
9
Tegin toimingu tahvelseadmes Samsung Galaxy tab s9 fe. Korduvalt ei sobinud pilt ühest külest, aga muutes tausta said kõik sobivaks.
Hoolimata sellest sai toiming tehtud umbes 10 minutiga.
Nb! Teostanud olen ainult ühe toimingu, sest isiklik seade, kõrvade vahel, ei suuda endiselt süsteemiga koostööle asuda...
Postitused: 187
Teemad: 3
Liitus: Aug 2014
Maine:
6
Ehk keegi oskab kiirelt vastata sellisele küsimusele:
Mul on auto, millel väljastatud 90te alguses ajalooline Läänemaa numbrimärk - SAH. Läänemaal olid SAE, SAA jne. Nüüd vastavalt automaksu saabumisele otsustasin selle sõiduki utiliseerida sest taastamisperspektiiv oli liiga ränk.
Numbrimärgid on ilma eurotähisteta ja korralikud.
Saatsin Transpordiametile järelpäringu, et kuidas saaksin auto ära lammutada ja numbrimärgid üle tõsta teisele sõidukile. Sain sellise vastuse:
"Autolammutused mis omavad vastavat jäätemekäitluse luba saavad ise kustutada sõiduki registrist ja jätta ka registreerimismärgi hoiule kui näitate need ette ja need on heas seisukorras ning vastavad nõuetele."
Ehk siis minu küsimus ongi - et kas ilma eurotähisteta numbrimärke saab üle tõsta teisele sõidukile? Või peaksin ennem tellima uued numbrimärgi duplikaadid ja siis alles auto lammutuses utiliseerima?
Auto, millele tahan numbrimärke üle tõsta, on sama mark ja aastast 1984. Mitte, et see midagi tähendaks aga kahju vanale autole vileuusi läikivaid numbrimärke külge lüüa.
Postitused: 187
Teemad: 3
Liitus: Aug 2014
Maine:
6
Aitäh selge vastuse eest!