Uued \"EURO\" numbrimärgid
#21

Kas uunikule ilmtingimata tulebki. Vennasvabariigis Soomes näiteks pole. Uunikule ei pruugiks ju nii verivärsket leiutist külge kruvida.

loll on loll olla.
Vasta
#22

Uuele numbrile õnneks ei tule ülevaatuse kleebist ja ka ei pea seda kleepima kuhugile mujale auto peale.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#23

pkuldsaar Kirjutas:Uuele numbrile õnneks ei tule ülevaatuse kleebist ja ka ei pea seda kleepima kuhugile mujale auto peale.
Mind see eriti ei rõõmusa, sest jälle mentidel üks \"põhjus\" juures autot ja dokumente kontrollida. Ka uuemat sorti autode puhul nüüd pea võimatu ülevaatukleepsu järgi ära arvata tema toomis/müügi aastat. Sad
Seega siis enam uute autode omanikud 07 kleepse peale ei saagi.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#24

To: Jansa

Väga hea ja ülevaatlik hinnatabel!

Lugupidamisega
Sm. Tasku
Vasta
#25

Ma isiklikult küll ei möista miks sellest uuest numbrist nyyd nii suurt kära teha? Number nagu number ikka ja ma küll ei arva et mu auto on koledam vöi jumal teab mis veel peale nende numbrite külge kruvimist, mul vanad numbrid kulunud ja mölkis ja loomulikult vahetan nad 62.- eest uute vastu olgu seal minupärast mistahes tähed vöi vidinad peal, pealegi mulle meeldib kui numbrid on uued ja värsked.Nii et kokkutulekul saan ma outsider olema EUR numbritega Toungue

174 Jaapanlast kapoti all
Vasta
#26


Kleepsude suhtes nõus Landyga.
Tallinnas nägin täna kuskil kümmetkonda masinat seeriast EUR ja ei meeldi mulle need Eesti eurokad.


Landy Kirjutas:
pkuldsaar Kirjutas:Uuele numbrile õnneks ei tule ülevaatuse kleebist ja ka ei pea seda kleepima kuhugile mujale auto peale.
Mind see eriti ei rõõmusa, sest jälle mentidel üks \"põhjus\" juures autot ja dokumente kontrollida. Ka uuemat sorti autode puhul nüüd pea võimatu ülevaatukleepsu järgi ära arvata tema toomis/müügi aastat. Sad
Seega siis enam uute autode omanikud 07 kleepse peale ei saagi.
Vasta
#27

Landy Kirjutas:Kas mustadele numbritele (kaiysejõud ja uunikud) tulevad ka EURO märgid peale või on neid \"lattu toodetud\" sellisel hulgal, et niipea seda karta pole.

Kaitsejõududel on numbreid varutud jah tervete seeriate kaupa ,vähemalt 92.a. (kui endal tuli teenida peastaabi kompaniis) osteti 001-999 EKJ sai isegi neid uuritud . Ja kui auto lõpetas enda sõitmised (romustus...) siis number läks järgmisele \"käbedamale isendile\"
uunikute kohta ei oska arvata...

M 411 60.a.,M410 60.a.,M401 56.a.,M403 64.a.,
M 424 64.a.,M423 62.a.,GAZ M20 48.a.,Opel Kadett B 71.a.,
Vasta
#28

Pole sellest kaitsejõudude numbrivaruminsest ausaltöelda aru saanud. Nagunii on nad ju väga teistsugused, ehk siis musta taustaga, milleks neid tähekombinatsioone siis veel tarvis on?
Vasta
#29

Jansa Kirjutas:Pole sellest kaitsejõudude numbrivaruminsest ausaltöelda aru saanud. Nagunii on nad ju väga teistsugused, ehk siis musta taustaga, milleks neid tähekombinatsioone siis veel tarvis on?

Vat ei oska öelda,aga olemas ju veel EKV seeria (mida esialgu vähemalt jagati kaitseliidule kuid hiljem ka kaitsejõududele)
Aga \"kaitsejõud\" on meil juu SUURED ja see nagu veidi \"sõjasaladus\" palju neil tegelikult liikureid on...Big Grin
Alguses oli arutamist sellel teemal et mis nr.anda tagala-,kuperjaanovi-,päästepataljonidele 200-300 siina ja 301-400 tänna aga arvati et oot-oot vaenlasel (luurajatel) siis ju väga lihtne välja selgitada kes on kes.Ning numbreid jagati läbisegi sammuti vahetati (algusaastatel)autosid rotatsiioni korras (eks see oli tingitud ka autode vähesest hulgast ning väeosasid ju loodi juurde...)

M 411 60.a.,M410 60.a.,M401 56.a.,M403 64.a.,
M 424 64.a.,M423 62.a.,GAZ M20 48.a.,Opel Kadett B 71.a.,
Vasta
#30

mrali Kirjutas:Kleepsude suhtes nõus Landyga.
Tallinnas nägin täna kuskil kümmetkonda masinat seeriast EUR ja ei meeldi mulle need Eesti eurokad.
Ega mul midagi põhimõtteliselt nende eurokate vastu pole. Lihtslt tuleb meels hoida, et 30.06 sai üks ajajärk Eesti autonumbrite ajaloos ümber
Kas mulle ainult tundub või on ka font neil numbritel veidi muutunud.
Tehnilise poole pealt- kas tehakse alumiinumplaadile ja helkiva kattega?

Kas keegi mäletab, millal neid praegu käibivaid välja andma hakati? Millagi \'91 suvi?

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#31

Olen minagi paari EUR numbriga autot linnas näinud, jah, suht viisakas, kuigi mulle tundub, et mõnele 70-ndate autole sobib tagasihoidlik mustvalge number paremini. Loodan, et jõuan oma autol veel õigel ajal numbrid ära uuendada(vanad on kannatada saanud) Smile
Vasta
#32

1991 päris lõpus,mäletamist mööda nõks enne jõule.


Landy Kirjutas:Kas keegi mäletab, millal neid praegu käibivaid välja andma hakati? Millagi \'91 suvi?
Vasta
#33

Saksas saad ka valida kas EU number või tavaline.Sääl jaid EU omadele ülevaatus ja liidumaa kilepsud alles.
Vasta
#34

Kui kleepse ikka edasi antakse, vaevalt et keegi nende uuele numbrile kleepimise ära keelab.

loll on loll olla.
Vasta
#35

Uued pikad numbrid on väga rõvedad. Usa omad euromärgiga pole nii rõvedad kui pikad aga koledad ikkagi. Mustale numbrile selle lätaka panemine on ikka eriti jube asi.
Vasta
#36

eks see euro number ole jah üks naljanumber,enda autole ei kavatse panna ja seda kleepsu ma ka kuhugi ei topi,kui ainult nende otsaette,kes euroopa liitu pooldasid hääletusel
Vasta
#37

Landy Kirjutas:
mrali Kirjutas:Kleepsude suhtes nõus Landyga.
Tallinnas nägin täna kuskil kümmetkonda masinat seeriast EUR ja ei meeldi mulle need Eesti eurokad.
Ega mul midagi põhimõtteliselt nende eurokate vastu pole. Lihtslt tuleb meels hoida, et 30.06 sai üks ajajärk Eesti autonumbrite ajaloos ümber
Kas mulle ainult tundub või on ka font neil numbritel veidi muutunud.
Tehnilise poole pealt- kas tehakse alumiinumplaadile ja helkiva kattega?

Kas keegi mäletab, millal neid praegu käibivaid välja andma hakati? Millagi \'91 suvi?

Enda igapäevasõidukil ka euronumber. Font muutunud pole, aga numbrite vahe ja tähtede vahe on väiksem. numbriplaadid on sama suured kui vanadki. Ja number ikka alumiiniumist ja helkiva kattega.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#38

Ehee, juhtusin nägema täna \"euronumbrit\" kus ülevaatuskleeps peal oli!

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#39

minule öeldu ülevaatusel et ei saa kleepsu..ja isegi kauplemise peale ei antud...pole ette nähtud Toungue
Vasta
#40

Noid eelmised EW numbrid tulid 92 lõpul või 93 algul.Sain omale 93 mai lõpul uue tööautu ja tollel olinumber 236 A A B.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne