Praegustest numbrimärkidest Eestis
#41

Piibur Kirjutas:Paraku on keegi mees oma sõnnikulaoturile saanud uuema neljakandilise numbri samuti kombinatsiooniga 552 AP. Ja iga kord kui politsei tee peal minu tsikli andmeid kontrollib, jookseb neil juhe kokku. Esimese päringuga tuleb minu tsikkel ja natuke hiljem juba see laotur.
Sul ikka sõnnikulaoturi juhi load on? WinkBig Grin

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#42

Kärudele minu teada praeguse EV ajal pole kunagi antud kuuekandilisi märke,ikka sellised nagu praegu,küll aga tol ajal (90.aastate keskel) olid nii tsikli- kui ka haagistenumbrite seeriad A*,kusjuures olen näinud nii haagist AB kui ka tsiklit kuuekandilise AB-ga...
Hiljem jäeti tsiklitele siis (vast siis avastatud kattuvuse tõttu...) seeria C* ning kärudele-kui jõuti BY-ni,hüpati kohe DA peale.


Piibur Kirjutas:Lõbus lugu!
Minu tsiklil on veel 90-ndate keskpaigas antud kuuenurkne number 552 AP. Pass on ka sinine aga kehtiv. Tegemist oli vahepealse riikliku registreerimismärgiga, mille sain Piritalt 1994. aastal. Samad kuuekandilised numbrid anti ka haagistele. Mõni hetk hiljem hakati väljastama haagistele ja tsiklitele erinevaid numbreid. Tsiklitele ülalt alla neljakandilised ja haagistele selliseid nagu me nüüd tunneme. Paraku on keegi mees oma sõnnikulaoturile saanud uuema neljakandilise numbri samuti kombinatsiooniga 552 AP. Ja iga kord kui politsei tee peal minu tsikli andmeid kontrollib, jookseb neil juhe kokku. Esimese päringuga tuleb minu tsikkel ja natuke hiljem juba see laotur.
Vasta
#43

Huvitav
nägin ykspäev et ka nn ameerika numbritest on olemas eurovariant. Sellega seoses tekkis mõte, et huvitav kas ka mustadele numbritele eurutähed peale pannase?Smile
Vasta
#44

Jah,nii see pidi tulema...Sad


dzeiaar Kirjutas:Huvitav
nägin ykspäev et ka nn ameerika numbritest on olemas eurovariant. Sellega seoses tekkis mõte, et huvitav kas ka mustadele numbritele eurutähed peale pannase?Smile
Vasta
#45

Swennonil on jälle tagasi alumiiniumist numbrimärgid.Ei tea miks enam plastmassist es lubata.Samas on too EU number ainult enamus autodel taga,ees ikse endine,nagu UK ees walge ,taga kollane.Taani nr süsteem on veel oma ette ooper ,wäga sarnane SSSR omale(sääl ka eraldi kollased ja walged numbrid)
Vasta
#46

mrali Kirjutas:Jah,nii see pidi tulema...Sad


dzeiaar Kirjutas:Huvitav
nägin ykspäev et ka nn ameerika numbritest on olemas eurovariant. Sellega seoses tekkis mõte, et huvitav kas ka mustadele numbritele eurutähed peale pannase?Smile

Käes! Registrist öeldi, et esimesed sinitriibuga mustad numbrid. Pean tunnistama, et eurotähis hävitab üksjagu, just selle triibu jagu musta numbri ilust-võlust. Sad
NB! Uue hobiajakirja teises numbris Veski Priidu artikkel ja tabel mustanumbri serti omavast vanatehnikast.
Vasta
#47

Te siin mühinal rääkisite ennist Eesti numbrimärkidest (nendest mille kombinatsioon on ntx 123 ABC) ja siis veel asutusetest või müügifirmadest, kus paigaldati mingil ajal kindla lõpukombinatsiooniga numbrimärke (ntx. GAZ or smth). Tuli siis kiusatus küsida, et kas lõppkombinatsioon ASO tähendab ka midagi (olen näinud paaril SEAT-il, muudel ei tule ette)?Rolleyes

Maamees linnast.
Vasta
#48

ASO minu teada tuli AS*-seeria käigus ehk 2003.aasta teisel poolel.
Aga kui Seatidest juttu oli,siis kuskil 1997-98,kui Seati turuosa Eestis oli üsna marginaalne,kandsid uutena müüdud selle firma autod numbreid xx SEAT.
Vasta
#49

Ei tea kas selline asi on võimalik nagu mossedel originaalis et ees pikk nr ja taga ruut?
Vasta
#50

Molotov51 Kirjutas:Ei tea kas selline asi on võimalik nagu mossedel originaalis et ees pikk nr ja taga ruut?

Praegusel ajal mitte,kuigi N.ajal oli mustade numbritega tõesti nii,samuti ka valgete veoautode ja busside omadega (EA-seeriast).
Erandkorras on ralliautodele lubatud ette panna väikesi numbrikleepse,seda juhul kui originaalsuuruses nnumber hakkab segama mootori õhuvõttu vms.Õige esinumber rändab siis uksetaskus kaasa...Big Grin
Vasta
#51

ME*-seeriat ei ole jagatud päris õiges järjekorras:MEA,MEB,MEC,MED,MEG on ilma eurosildita,seejärel tulid MEF,MEH,MEI ning alles siis MEE...
Kui 1985.aastal veel musti numbreid jagati,siis pidid need olema ilmselt kõige viimasemad jäägid.
Musti numbreid pandi esmaregistreeritud sõidukeile ka 1990-te päris alguses,siis oli tegu aga mahakantud rapetelt võetutega üldise numbridefitsiidi tingimustes...
Vasta
#52

üldiselt ja oma kogemusest võin tunnistada, et on parem, kui autol ei ole päritolumaale viitavaid tunnuseid(näit. \"EST\" märk või uus euronumber) sest reisides võib ette tulla juhuseid, et auto on pargitud oma kogematusest \"valesse\"(loe: tasulisse) kohta. ja siis õhtul rannast või restost tulles ja avastades 48 eurise \"parkimiskupongi\" kojamehe vahelt võid olla suht rahulik, kuna tead, et trahvi ei osata saata õigesse riiki.
eelnimetatud \"nähtus\" toimib muidugi kaugemal reisides, meie naabermaades sellisele alatule taktikale väga lootma jääda ei tasu...Wink

PS. minu post ei ole mõeldud kuritegeliku suunitlusega, kuid võite selle ära kustutada, kui leiate, et see on miskitpidi selle foorumiga vastuolus.Cool

aga kui mu auto liigub valguskiirusel, kas on siis esituledest veel kasu?


Otsin pagasniku luuki 1/43 M407-le
Vasta
#53

Tähelepanekud viimastest nädalatest ütlevad seda,et nüüd,E Liidu ajal on käibesse tulnud ka seeriad APS ja APU,mida AP*-seeria üldise väljaandmise ajal (2001-02 algus) ei jagatud.
Ning kunagi hulk aega tagasi nägin Tallinnas ühte musta,toonitud klaasidega Ford Scorpiot,mille märk 666 RIP.
Vasta
#54

mrali Kirjutas:Tähelepanekud viimastest nädalatest ütlevad seda,et nüüd,E Liidu ajal on käibesse tulnud ka seeriad APS ja APU,mida AP*-seeria üldise väljaandmise ajal (2001-02 algus) ei jagatud.
Võibolla varsti tulevad ka ARE, ARF, ASF jt. vahelt ära jäänud kombinatsioonid.
Ja AU* seeria on ka ammendatud. Kuigi AUKe pole näha olnud, siis AVAd on juba väljas.

Aga see teema sobiks paremini Vaba Teema alla.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#55

SimmuJee Kirjutas:
mrali Kirjutas:Tähelepanekud viimastest nädalatest ütlevad seda,et nüüd,E Liidu ajal on käibesse tulnud ka seeriad APS ja APU,mida AP*-seeria üldise väljaandmise ajal (2001-02 algus) ei jagatud.
Võibolla varsti tulevad ka ARE, ARF, ASF jt. vahelt ära jäänud kombinatsioonid.
Ja AU* seeria on ka ammendatud. Kuigi AUKe pole näha olnud, siis AVAd on juba väljas.

Aga see teema sobiks paremini Vaba Teema alla.

Eks tõesti ole siin teemas seinast seina juttu...nii et ehk ongi VT kõige etem koht selle teema jaoks.
Samas on otsa saamas ka ME* seeria (MEZ veel pole näinud).
Viimase aja seeriate võimalikest kombinatsioonidest pole peale AUK-i kohanud veel nt AUU ja ATS.Samas oleks päris huvitav teada,kes määrab konkreetselt,mis seeriaid nüüd välja andma hakatakse ja miks just neid?
Vasta
#56

osta.ee-s parasjagu üks veneaegne numbrimärk müügis
Vasta
#57

mrali Kirjutas:Kärudele minu teada praeguse EV ajal pole kunagi antud kuuekandilisi märke,ikka sellised nagu praegu,küll aga tol ajal (90.aastate keskel) olid nii tsikli- kui ka haagistenumbrite seeriad A*,kusjuures olen näinud nii haagist AB kui ka tsiklit kuuekandilise AB-ga...
Hiljem jäeti tsiklitele siis (vast siis avastatud kattuvuse tõttu...) seeria C* ning kärudele-kui jõuti BY-ni,hüpati kohe DA peale.


Piibur Kirjutas:Lõbus lugu!
Minu tsiklil on veel 90-ndate keskpaigas antud kuuenurkne number 552 AP. Pass on ka sinine aga kehtiv. Tegemist oli vahepealse riikliku registreerimismärgiga, mille sain Piritalt 1994. aastal. Samad kuuekandilised numbrid anti ka haagistele. Mõni hetk hiljem hakati väljastama haagistele ja tsiklitele erinevaid numbreid. Tsiklitele ülalt alla neljakandilised ja haagistele selliseid nagu me nüüd tunneme. Paraku on keegi mees oma sõnnikulaoturile saanud uuema neljakandilise numbri samuti kombinatsiooniga 552 AP. Ja iga kord kui politsei tee peal minu tsikli andmeid kontrollib, jookseb neil juhe kokku. Esimese päringuga tuleb minu tsikkel ja natuke hiljem juba see laotur.

Minu aastal ~2000 ostetud Turist kandis sellist numbrit seljas. Kui sõiduk sai korda tehtud, jäi see number talle külge (dokumendid ju selle numbriga välja antud). Tulika tänava ülevaatuspunkti mees jäi eelmisel suvel küll üsna nõutu näoga seda plekitükki vaatama, kutsus veel paarimehe kah putkast välja, sügasid siis mõlemad seal Turisti ees kukalt ja vormistasid siis ülevaatuse nõuetekohaselt ära.

http://www.pilt.ee/photo/206089/10475659/

Nii et tegu suht haruldast formaati numbriga, nagu ma aru saan Wink ?


T.
Vasta
#58

Paar päeva tagasi nägin ühe ümberehitatud Jawa taga
kollase taustaga ja musta kirjaga numbrimärki **-** ESI (vene
tähed). Uurisin lähemalt asja, nummer paistis originaal
värvides olevat.

Ning eile nägin ühe VW Golfi taga numbrit *** BBB!!!!

Sellised tähelepanekud siis.


Vasta
#59

BBB-sid toppis mingi aeg Viking Motors oma müüdud sõidukeile aktiivselt taha,nii et kui A** üks hetk lõpeb (AV*,AX*,AY* ja AZ* veel on),siis B**-seeriatesse see enam ei mahu.
Kunagi olen näinud (Tartus) ka ühte Volvo 240,millel seeria *** AXI,kuid selle näol tegu vist üksiktellimusega.
Ning MF*-seeria on ka alguse saanud,kuid kombinatsiooniga MFB.Samas MEZ ja MFA pole näinud,nagu ka AUZ.
Vasta
#60

Viimased tähelepanekud kaasaegsemate numbrite valdkonnast:
AV*-seerias on jõutud AVK-ni (eile jäi pealinnas silma üks selleseeriase numbriga Opel Omega),kuid vahepealt on AVE ja AVF puudu.
T** seeriates peaks olema jõutud TFN-ini (või TFO,ühte numbrit,millel paraku ei osanud vahet teha,kas TFD või TFO nägin bussiaknast samuti pealinnas).
Ja huvitav nüke on tehtud M** osas.Seerialt MFD hüpati kohe üle MGA-le...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne