Praegustest numbrimärkidest Eestis

mrali Kirjutas:Kummaline on ka Z-i mittekasutamine tavasarjades.
...(nagu pole tulnud ATZ,AUZ,AVZ,MEZ,TEZ,TFZ,MFZ...)
AUZ on olemas, nähtud 30.06 õhtul. Ning kui siia juba postitamiseks läks siis võib mainida USA mõõtu numbritest ZHF (see küll loomulik asjade käik pärast ZHE-d).
EdR Kirjutas:Panen veel ühe huvitava pildi
Sel bussil number vaikimisi stange keskel pukseerimisaasa kohal, jah? Siis ilmselt pärast pukseerimist unustati, kas kogemata või tahtlikult, asi endisesse asendisse tagasi panna... Tegelikult ise pole ka sellist nalja tänaval enne näinud.
Veel veidi numbrituuningut :
Regardman kunagi ammu, 2004.a, Kirjutas:Kas Eestis on mõni reg. nr. välja antud, millel on täpitähed ?
[Pilt: 495apu.JPG]
Jah, see on Eestis välja antud ning fotoka silm ei peta, täpid seal igatahes olid. See aga ei tähenda seda, et need täpid seal ka väljaandmise hetkel olid Big Grin
Vasta

TV3 ülekandejaamam kandis ka tähekombinatsooni AMM.Siis muutus (kellegi naljamehe rõõmuks) tagumise numbri tähekombinatsioon ÄMM aks.Markereid ju igaltpoolt saada.Mulle teadaolewalt Eestis pole ametlikult kasutusel Ä,Ö ,Õ,Ü tähti.
Vasta

millal ABY seeriat välja anti?!

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pildid.php?id=241653&mfid=3616842&cache_missing=1
Vasta

Kaks ilmselt värskeimat seeriat, mis välja antud, on AXK ning TGB, mõlemaid trehvatud täna. Haagistest on jõutud vähemalt GD-ni. Tundub, et nüüd on käimas aukude täitmine A** osas, kui juba AUZ on välja antud, on lähiajal vast oodata ka AVZ vms.

Ja VW eriseeriatest niipalju lisaks: eile nägin Tallinnas VW Sharani 169VWD.
Vasta

Nägin nädalivahetusel Pärnus jänkistaili nummert: 88ZZZ

loll on loll olla.
Vasta

Eile nähtud AZA seeriat.
Vasta

AZA isegi näinud Tallinnas. Täna jäi silma motorratas 10 OO
Enne AZA tundus olevat AUZ. AVZ jäi vist seekord taas vahele või on keegi märganud kuskil?

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

ennww Kirjutas:Hiiumaal nähtud ka 9xx AXB
paides liigub ka päris mitu autot ***AXB numbriga 2 neist on mondeod.
Vasta

Eile Tartus liigeldes nägin sellise numbrimärgiga masinat:
008 TOK

Tõestuseks ka pilt:
http://foto.k-arvutisalong.ee/?valik=galerii&valitudgalerii=90477&p=3000662

Huvitav tähtede kombinatsioon.
Vasta

Minu poolt ka paar huvitavat numbrit:

Number ühe Audi RS6 küljes, mis on minuarust ka seda väärt
[Pilt: 300KMH.jpg]

Üks number, mida oleks oodanud mõne uuema bemmi, mersu või audi küljes, aga näe Nissan Sunny
[Pilt: 500EUR.jpg]

Ja siis ühel vihmasel ilmal jäi ette selline mees, kes vist arki meestele eriti ei meeldinud. 816 on ju tähtedena B I ja G ehk siis BIG ASS

[Pilt: 816ASS.jpg]

vabandust, et pilt nii kehva, aga kinnitan, et see on originaal.



Vasta

nägin täna Tallinn-Tartu mnt peal AZA.
Kas ARK jagab ka numbreid nn "plokkide" kaupa erinevatesse filiaalidesse?
AZA jätab mulje, et AY-seeria hakkab alguses ära jääma.


www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Viimasel ajal on jagatud AXK

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

Peaks pildi tegema Kesktutu juures asuvast 111 III 'st Smile

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta

kui foto on värske ja tehtud avaliku liiklusega teel, kas siis on tegemist tänapäevase numbrimärgiga? Wink

[Pilt: haagis.JPG]

Edit: Ja teeks on Lenska maantee, nii et mitte just kõige tagasihoidlikum koht Wink

Ma mäletan küll veel kui olid ainult mustad numbrid kuid ise siis rooli kaugeltki ei keeranud ja täpselt ei tea. Kas sõiduauto kärudel olid mustad numbrid siiski "прицеп" kirjaga?

tehtud telefoniga ja roolitagant, seega kvaliteedile ei pretendeeri
Vasta

jtt Kirjutas:kui foto on värske ja tehtud avaliku liiklusega teel, kas siis on tegemist tänapäevase numbrimärgiga? Wink

Arvatavasti oli kellelgi jäänud käru EVs ümber registreerimata ning kiiresti-kiiresti ja hädavajalikult oli vaja midagi vedada. Ja siis ta lootis, et üliagarad politseinikud käru ei peata ega registreerimata ja kehtetu numbrimärgiga käruga sõitmise eest trahvi ei tee. Eestpoolt seda nagunii ju ei näe ja kuipaljuke siis neid on, kes viitsivad sireeni ja vilkuritega juba möödunud sõidukile järele sõita.

Loomulikult on see liikluseeskirjade rikkumine ja taunitav, kuid minu silmis palju leebem rikkumine kui nt Tallinn-Tartu maanteel keelatud kohas vastassuunas sõitja nina eest 130ga mööda lipsata (see viimane on meie liikluspildis kahjuks tavaline Sad ). Eriti kui kärul haakeseade ja tuled korras on ning kogu asi on ainult paberites.

Olles sõitnud palju Eestimaa väikestel teedel, olen näinud ikka külavahel PALJU liikumas numbrimärkideta ja/või vananenud numbrimärkideta liikureid (sh isegi ЭС-seeria omi). Nt kuu aega tagasi tuli Kärstna ja Anikatsi vahel mulle vastu ajahambast puretud IŽ-49, taga ЭСМ-seeria numbrimärk...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

teemasse ka
[Pilt: 200.JPG]

200 OOO
Vasta


Olen siin mõtelnud, et miks tekkis inimestel nn "euronumbrite" tulekul selline massiline soov neid endale saada?
Vaevalt oli see EU sümboolika. Või asjaolu, et ei pea EST-ovaali autole kleepima? vaevalt. Mis teie arvate?
On arvamus, et põhjuseks on see, et taaskord tekkis numbrile ka midagi muud kui lihtsalt kolm numbrit või kolm tähte? Mingi väljund.

Mõni näide teistest uutest EU riikidest. Ungari vahetas riigilipu välja 12 kuldse tähe vastu 2004 aastal. Olen sellest ajast näinud palju palju Ungari numbreid ja võin kinnitada, et sealmail ei lähe Eurosümboliga numbrid nii kuuma kaubana kui siin.
Slovakkia on ka huvitav näide. Alguses (2004) vahetati slovakkia vapp eurotähekeste vastu välja. Nüüd, 2006ndal toodi aga riigi vapp numbrile tagasi, kuigi teise asukohta.

See postitus ei ole euromeelsusest või vastasusest vaid sellest, et meie autonumbritel peaks ka olla linnade või maakondade vapid vastavalt registreerimise kohale. Samas saan aru, et ei saa selleks eriti midagi ära teha. Teeb see riigilõivu üle mõistuse kalliks? Paljud riigid võtavad taas kasutusele kodeerimise süsteemi auto registreerimiskoha järgi. Millal Eesti uuesti sinnamaale jõuab? Kui B ja C seeria otsa saavad, et siis jõutakse kunagisele Viljandi D-seeriale vastu ja läheb keeruliseks vanu numbreid üles leida ja maha kanda. Või järgneb C-le hoopis E? Tont seda teab.
Kas keegi teab, mis saab registreerimise kleepsust?

Kas selle eest saab trahvi kui panna lisakleeps oma autonumbrile? Olen näinud tänavatel liikumas igasuguste lisakleepsudega numbreid.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

elideel Kirjutas:Olen siin mõtelnud, et miks tekkis inimestel nn "euronumbrite" tulekul selline massiline soov neid endale saada?
Ühel oma autodest tellisin eurod, sest number oli kulunud (mõlemad) ja ei viitsin iga 1/2 aasta tagant neid jälle vildikaga üle käia...
Teisel (kuigi number kõver) vahetada ei kavatse, kuni hädavajalikuks muutub.

**********
(eurovastane)
Vasta

Style Kirjutas:Ühel oma autodest tellisin eurod, sest number oli kulunud (mõlemad) ja ei viitsin iga 1/2 aasta tagant neid jälle vildikaga üle käia...
Teisel (kuigi number kõver) vahetada ei kavatse, kuni hädavajalikuks muutub.

**********
(eurovastane)

Mõni aeg tagasi küsiti minu käest ARKis küll, kas asendusnumbreid soovin eurotähistusega või ilma. Küll ei osatud mulle öelda, et kui ma uue auto arvele võtan ja talle kohe asendusnumbrid tellin, kas neid ka ilma tähiseta saab. Tõenäoliselt siiski saab.
Vasta

jtt Kirjutas:Tõenäoliselt siiski saab.
Saab küll. Aga kuna need mingil ajal kohustuslikuks muutuvad, siis võtsin kohe EUR. Hind ka sama...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne