Praegustest numbrimärkidest Eestis

tundub, et AZA ei olnud siiki juhuslik.

[Pilt: AZB.png]

AY jääb siis vahele? aru ma ei saa mida nad jamavad seal.
Kui kaugele AX on jõudnud? AXU?


www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

AX* on kasutatud pea täielikult, pole trehvanud AXX ja AXZ. Nö graafikust hiljem on tulnud AXE, AXF, AXK.
Vasta

elideel Kirjutas:Olen siin mõtelnud, et miks tekkis inimestel nn "euronumbrite" tulekul selline massiline soov neid endale saada?
Vaevalt oli see EU sümboolika. Või asjaolu, et ei pea EST-ovaali autole kleepima? vaevalt. Mis teie arvate?
On arvamus, et põhjuseks on see, et taaskord tekkis numbrile ka midagi muud kui lihtsalt kolm numbrit või kolm tähte? Mingi väljund.
Arvan, et paljudele siiski hakkas eurosümboolika meeldima (et ikka uus asi jne.), teised soovisid lihtsalt uusi numbrimärke oma liikuri külge, mis sest, et sümbolid neil jäid endiseks, pealegi see 62 kr, mis euronumbrid algul maksid, polnud ju mingi eriline raha. Kolmandad aga tellisid euronumbrid põhjusel, et eelmised olid (pikaajalisest kasutamisest) inetuks muutunud. Neljandad kartsid, et euronumbrid muutuvad varsti kohustuslikuks koos hirmsuure riigilõivu tulekuga nende saamiseks. Ja viiendad, enamasti need, kes palju välismaal käivad, tahtsid justnimelt EST-ovaalist loobuda. Kindlasti oli veel erinevaid põhjuseid.
elideel Kirjutas:Kas keegi teab, mis saab registreerimise kleepsust?

Kas selle eest saab trahvi kui panna lisakleeps oma autonumbrile?
Kui kleepsudele jutt läks siis käesoleva aasta algul ülevaatusel käies ei huvitanud numbrimärkidel olevad 2004.a ülevaatuse kleepsud kedagi. Nädalake tagasi aga, teise liikuriga ja teises ülevaatuspunktis, tiriti vanad ÜV kleepsud ära ja öeldi, et number peab puhas olema, midagi kleepida sinna enam ei tohi. LE §220-st võib sama välja lugeda: Mootorsõiduk ja haagis peavad olema registreeritud, neil peavad olema ettenähtud kohas puhtad, kaitsekatteta ja nõutavalt kauguselt selgesti loetavad registreerimismärgid.
Ometi on liikluses näha vanu, s.t. kuni 2005.a ÜV kleepse ning ka eurosümboolikat imiteerivaid kleepse mitte-euro-numbritel ÜV kleepsu koha peal. Järelikult trahvi selle §220 eest veel ei tehta.
Vasta

Veel paar eriskummalist, ent "teemasse" numbrit: mõni aeg tagasi sai nähtud Mustamäe teel Kadaka turu (pardoon, Mustika keskuse) ligiduses kahte Mercedest, vastavalt numbritega 55 CLK ja 55 SLK. Kusjuures, mina oma nigelate mersu-teadmistega otsustasin, et need isegi peaks kattuma antud mudelitega.

Ja kaks omapärast numbrit veel vennasvabariigist Leedust: 12 ja 69. Kõik. Eestis sedapsi ei saa teha, Eestis peavad tähed ka olema.
Vasta

TGC Tartus liikvel.
Vasta

Kas oskab keegi rääkida, mis tingimustel ja kellele väljastatakse Uunikumi numbreid? Need "A0013" tüüpi, mustal taustal. Viimase lõbusõidu piltidel on selliseid Pobedal täheldatud.
Vasta

Style Kirjutas:Kas oskab keegi rääkida, mis tingimustel ja kellele väljastatakse Uunikumi numbreid? Need "A0013" tüüpi, mustal taustal. Viimase lõbusõidu piltidel on selliseid Pobedal täheldatud.

Sellega, et neid musti numbreid oma autole saada, pead sa kõvasti vaeva nägema. Ma mõtlesin ka vahepeal sinna poole pürgida (autoks ford granada),aga noh, tingimused on ikka suhtkoht karmid ja ma arvan et täiesti õigustatult.

Täna nägin sellist numbrit nagu 001 KUX..........RolleyesRolleyes
Vasta

elideel Kirjutas:Olen siin mõtelnud, et miks tekkis inimestel nn "euronumbrite" tulekul selline massiline soov neid endale saada?

Kindlasti on suur osa ka eestlaste autohullusel, sest peab ju olema eestlasel ikka parem auto kui naabrimehel. Seega on ostetud palju uusi ja väga palju mujalt sissetoodud autosid, mis kõik saavad ju uued eurotähisega registreerimismärgid. Kui neid euronumbreid vaadata, siis väga palju just ei kohta ju neid vabariigi algusaastatel välja antud seeriaid.
Vasta

Kas TLD on kunagise Japauto poolt väljastatud numbrimärk Seat Toledodele?
Täna õnnestus igatahes näha xxxTLD.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

Liiwa ladude juures sai kohatud TLA seeria numbrit.
Vasta

täna RPM ühel VW Passatil.
Kas keegi tead mis on saanud Tallinna taksode spets numbrite ideest, millest vahepeal nii kõvasti pasundati?

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

[Pilt: 20OOO.JPG]
Vasta

Liikvel on juba mõnda aega ka MGI sari. M**-seeriate aukude teemal jätkates-ytras sisaldub selline buss kui Go Busile kuuluv Volvo Aabenraa numbriga 526 MGF...ei oska küll kommenteerida, kas see on õige (nagu siingi teemas varem mainitud, pole MGE, MGF, MGG liikumas näha olnud).
Ning paar päeva tagasi nägn VWV seeriat ühe 5. seeria bemari peal.
Vasta

MGI on hetkel väljastatav Saue poolt sari. Varsti tuleb siis MGJ Smile
VWV on muarust ka suht vana sari, Saksa Auto oma avamisel Tellis ära VWv, VWX, VWA ja VWB
Vasta

JXK-Jaguar XK

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

Style Kirjutas:MGI on hetkel väljastatav Saue poolt sari. Varsti tuleb siis MGJ Smile
VWV on muarust ka suht vana sari, Saksa Auto oma avamisel Tellis ära VWv, VWX, VWA ja VWB

No kui VWA ja VWX olid levinud sarjad (mis kasutati algusest lõpuni ära), siis VWV ja VWB on väga vähe levinud. Olen ise, nagu varemgi kirjutanud, näinud ka VWS ja VWD.
Ning, kui jätkata arutelu, mis võiks A** lõppemisel tulla, siis julgeks pakkuda, et minnakse sama rida edasi (B**, C** jne), D**, F** jne tulles lihtsalt alustatakse sealt, kus 90te keskel pooleli jäi. Enda arvestuse kohaselt oldaks juhul, kui vahepealset maakonnasarjade väljaandmist (ning sellega kaasnevalt ka M** ja T** levikut) poleks olnud, oldaks kusagil B** päris lõpus (kadunud maakonnasarjadest jõuti kõige kaugemale Pärnus (FAS), Ida-Virus (IAP) ja Lääne-Virus (RAN)).
Vasta

pritsimees Kirjutas:[Pilt: 20OOO.JPG]
Tegu minu tuttava autoga. Olla to kunagi lätist tulnud, siis EPV olla nii loll olnud, et küsinud :" Mis maa registris teie auto on ?", tüübil endil teh. pass ees.
Vasta

Pikaks läinud teema jätkub 2. osas aadressil http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=16933

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne