Vene pedaal autod.
#81

fic Kirjutas:http://www.zone.ee/ficc/masinad/slaid3.jpg

slaidide hulgast leidsin

Proovisin igati, kuid ei saa aru mis auto ninale on kirjutatud. Sellist pedaalikat polnud ka kunagi varem näinud.

Just a man!
Vasta
#82

Esimest korda vaadates tundus seal kirjutatud olema 'MINSK'
kirillitsas .Nüüd kui Sa sellele tähelepanu pöörasid ,pole ma enam kindel .
v
Vasta
#83

Nõmmel nähtud pedaalikas on küll väga seitsmendal lehel piltidel olevate pobedade moodi. Ainult tundub et rool ja rattad on vahetatud. Täitsa huvitav et kellelgi selline veel alles on.
Vasta
#84

Leidsin vanematekodust sellise pildi.
http://www.pildid.ee/albums/userpics/19238/Mari57.jpg
Tagaküljel kiri "Mari 1957 Tartu".

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#85

Lõpuks sain arvutisse pildid oma pedaalkardist:
http://www.pildid.ee/albums/userpics/19238/kart11.jpg
http://www.pildid.ee/albums/userpics/19238/kart22.jpg
http://www.pildid.ee/albums/userpics/19238/kart33.jpg
Kardi eeliseks plekist kerega pedaalauto ees oli avaram istumisruum. Istet sai koguni edasi-tagasi liigutada, mutrivõtme abiga muidugi. Sellised kardid olid üsna haruldased, poes neid vabalt saada polnud. Minu oma hangiti kaubabaasis töötava sugulase kaasabil. Huvitav, et minu kart kandis numbrit 1, aga kõik teised, mida nägema juhtusin, olid numbriga 2.
Pildid on tehtud tõenäoliselt aastal 1969. Kui kart mulle väikseks jäi, rändas nooremate sugulaste kasutusse ja küllap lõpuks vanarauda.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#86

[quote=smolin]
Lõpuks sain arvutisse pildid oma pedaalkardist:[quote]

Endal maal samasugune. Tõsi-vändad ei tööta. Niisama oli lõbus teha aastaid tagasi puupalkide hunniku otsast rada alla. Tollised lauad üksteise kõrvale kinni löödud ja päris lõbus oli. Igavaks läks, siis lasime tagurpidi alla jms. Teatavasti lõpevad sellised uljused alati õnnetusega, saigi paar korda sellega kukutudBig Grin Pilti otsin hetkel, kuid ennem arvasin, et see on ise tehtud. Mäletan, et ostsin 7aastat tagasi sõbralt 10.- eest veel. Nalja sai küll ja küll, tagantjärele meenutades ajab enim naerma kuidas keegi ütles, et sinna ette võisk võrri mootori panna. Jaa, väikese hooga keerates pidi juba tegema päris korvisõitja liigutusi Rolleyes

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#87

Sellist pedaalidega karti olen näinud küll. Mingil sõbral kuskil Mustamäel oli selline. Sai tollega siis kärutatud.Mis number sellel oli enam küll ei mäleta, kuid oli tume punane.

Just a man!
Vasta
#88

smolin Kirjutas:Lõpuks sain arvutisse pildid oma pedaalkardist:

Mul ka selline olemas.

Leidsin 2 aastat tagasi metsa visatuna enam-vähem töökorras ja komplektsena, roheline värvgi peal. Kui mu mälu ei peta, siis üks esiratas oli "rooliliigendist" lahti vms...

Minu südametunnistus ei lubanud jääda tal metsa alla vedelema, nii ta kaasa saigi haaratud. Loodus, muide, sai ka "prahist" puhtamaks... Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#89

iz350 Kirjutas:Veel hiljem,kui tehnikahuvi tärkas sai auto ka peale mopeedimootori.

Kuhu see sinna ära mahtus/paigutati ja kuidas ülekanne oli lahendatud?
Vasta
#90

sellest mootori lahendusest tahaks küll pilti näha Big Grin Veel parem, videot. Kuid kuidas kurvi sai minna ? tõusis ikkagi kahele rattale ju ?

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#91

Hetkel minu valduses olevad pedaalautode jäänused-
[Pilt: ped1wy9.jpg]
[Pilt: ped2vk7.jpg]
Vasta
#92

Kas nendega sai tagurpidi ka sõita ? Millegipärast on mälusopis meeles, et sai, ning tundus nii lahe, et sõidad edasi, mõtled et võiks tagasi sõita ning saigi. Et tundus selline tunne nagu mõttejõuga paned tagurpidi käigu sisse Big Grin Aga võib vabalt olla ka valeunistus.

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#93

Saab ikka. Pedaalid ju jäigalt ühenduses tagumiste rataste väntvõlliga
Vasta
#94

Minu laste mänguasjad. Auto muide originaalvärvi all.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#95

tiit Kirjutas:Minu laste mänguasjad. Auto muide originaalvärvi all.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#96

Potsataja103 Kirjutas:Vene foorumis www.rcforum.ru sattus ette selline pilt:

[Pilt: modules.php?name=Forums&file=download&id=25228]


Thats my father in car. Smile
Vasta
#97

Ma sain kah väiksena(1-2aastasena) sünnipäevakingituseks pedaalauto onult, kui leian pildi üles, siis postitan.Aasta oli siis umbes 1991-1992, autost nii palju, et lõpuks läksid tal plastik osad kakti ning ta leidis oma tee kuusakoskisse.Sad
Edit: nüüd olemas ka pilt.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#98

966 Kirjutas:
Potsataja103 Kirjutas:Vene foorumis www.rcforum.ru sattus ette selline pilt:

[Pilt: modules.php?name=Forums&file=download&id=25228]


Thats my father in car. Smile
Sellist "Mosset" sai ka ise pedaalitud ja juhitud. Minu mäletamist pidi olid esituledes taskulambipirnid ja kuskil küljepaunas oli vooluallikaks defitsiitne lapikpatarei.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#99

Pääsküla rabas jäi fotoka ette pedaalidega Moskvichi kere, plekist polnud alles suurt midagi, liigutades tahtis juba päris ära laguneda. Ainuke säilinud asi on armatuurlaud.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Täna leitud Pobi ninaga pedaalauto ,alles kere ja tagumised rattad,hea õnne korral leiaks ka esirattad.Kui see kellelegi huvi pakub andke teada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne