mis on saanud esimestest tartu scaniatest?
#1

Esimene oli vist 2202.Seda pole mina enam näinud .Mõned nondest esimestest on veel liikvel(neil olid taga katusel kaks vurri).TAK on mõned neist maha ka müünud ,üks on MRP käes ,teine on värvitud siniseks ja sõidab mingit kommertsliini Tallinnas.Toungue
Vasta
#2

Ok aga kas siis MRP ostis Tartust vanad mudelid?Sellel ajal olivad TAKi omadel teistmoodi õhupuhurid(valge kopsik taga katusel).
Vasta
#3

PETSS Kirjutas:Ok aga kas siis MRP ostis Tartust vanad mudelid?Sellel ajal olivad TAKi omadel teistmoodi õhupuhurid(valge kopsik taga katusel).

Need pole ka vanad.
Neid busse on mitut tüüpi ehitatud.
Vasta
#4

Üks lõõtsaga linnaliinibuss (Scania Sisu või Volvo, ei saanud täpselt enam aru) oli ca kuu aega tagasi Tartu EMEX\'isse toodud. Too oli ainult tunduvalt uuem nendest esimestest tumesinistest Scaniatest. Millise loogilise järelduse me siit teeme...?

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#5

Minu teada pole Tartus lõõtsasid tehtud.Küll olen näinud PROOV numbritega linnalähiliini omi.Aga need on siit vist edasi läinud.
Vasta
#6

Kas on olemas ka pilte Tartu toodangu kohta?Siin sõidavad ringi ainult lühikesed linnaliini omad.Nii palju kui mina asjast tean pidi mingi osa Tartu bussidest sõitma Kesk Euroopas.Samas seisavad Tallinnas Kadaka teel tolliplatsil juba mitu aastat valge sinised bussid.Järsku oskab Regardman asjasse selgust tuua?
Vasta
#7

PETSS Kirjutas:Kas on olemas ka pilte Tartu toodangu kohta?Siin sõidavad ringi ainult lühikesed linnaliini omad.Nii palju kui mina asjast tean pidi mingi osa Tartu bussidest sõitma Kesk Euroopas.Samas seisavad Tallinnas Kadaka teel tolliplatsil juba mitu aastat valge sinised bussid.Järsku oskab Regardman asjasse selgust tuua?

Ma ei tea masinate marki ja mudelitki, mida Tartus valmistatakse. Veel vähem ei tea, mis maadesse neid busse on viidud ja, mis värvi nad on?
Need bussid peaksid kuuluma MRP liinidele (vähemalt need lühikesed valged).
Selle punase Scania lõõtsa kohta ei tea midagi, see vist on see sama, mis oli 200x. aastal Motorexil, mitte see, mis vahepeal TAK-is testsõitu tegi ja siis kuskile edasi Scania Eesti poolt müüdi.
Vasta
#8

See punane lõõts sõitis mingi aig Tallinnas 10 ja33.Oli veel kollese EEE numbriga.Siis käis jutt ,et on EW tehtud buss aga kindlalt tolle kohta ei tea.Nende sini valgete kohta olen mina kuulnud,et nood pidid olema selle firma omad mis pidi Õismäe trolliliinid oma kätte saama.Kindel ei ole nii,et vabandust kui keegi ennast puudutuna tunneb.
Vasta
#9

PETSS Kirjutas:Nende sini valgete kohta olen mina kuulnud,et nood pidid olema selle firma omad mis pidi Õismäe trolliliinid oma kätte saama.

No siis nad kuuluvad SL Bussiliinidele.
Vasta
#10

Muidu 2202 paneb 38 niiet vähe poleSmile
Vasta
#11

Hm, esimestel Tartu Scaniadel olid ebamugavad plastmassist istmed. Tallinnas olen näinud neid 5 tk: 1153, 1157, 1158, 3619 ja 2710. Peale selle oli neil bussijuhi seljatagune osaliselt klaasitud. Tartus oli selliseid 6 tk.
2202 oli juba pehmete istmetega variant.
Vasta
#12

Kusjuures need vanemad kandilised Tartu bussid on tehtud inglise firma Duple Metsec põhjal, uuemate madalapõhjaliste aluseks võeti shveitsi Hess.
Vasta
#13

UUemad hess pussid on pask.
Olen hirmsat sõimu kuulnud nende kohta,pärnu bussijuht rääkis,kui ta bussiga seisis PärnuKaubajaamas.
Tal oli Citimarketi reklaamiga buss,mis pidi maha minema varsti.
Mis buss siis esimene oli?
2202?
Aga mingi buss,1116 ja mingi lasnamäe 3XXX on seest teistmoodi,pinkiide asetuselt.
Vasta
#14

Bussipargi klemmid kõnelavad jah,et nonde Tartu omadega pidi probleeme olema.Aknad pidid ära kukkuma.Ise pole noid juhtinud,reisijana pole vigugi.
Vasta
#15

Alatasa pidi midagist perses olema jms.
Vasta
#16

Neli valget ning üks punane lõõts läksid igatahes Poolasse, ca nädal tagasi.
Vasta
#17

2TE116 Kirjutas:UUemad hess pussid on pask.
Olen hirmsat sõimu kuulnud nende kohta,pärnu bussijuht rääkis,kui ta bussiga seisis PärnuKaubajaamas.
Tal oli Citimarketi reklaamiga buss,mis pidi maha minema varsti.
Mis buss siis esimene oli?
2202?
Aga mingi buss,1116 ja mingi lasnamäe 3XXX on seest teistmoodi,pinkiide asetuselt.

Pärnus ei tea küll ühtki Tartu bussi Citymarketi reklaamiga. Üks on, aga see on teht Rootsis u. aastal 86.
Kõige esimene Tartus tehtud Scania, mis inimesi pandi vedama, peaks olema praegu AS Connex Tartu kasutada, sõidab numbri all 100, reg. märk 600TBR, selline valge-lillakirju. MRP-Citymarketi oma (827AJF) võib iseenesest küll veel vanem olla, kuid reisijaid vedama hakkas tunduvalt hiljem.
2 bussi Tallinnas, millel on u. 5 lisaistet, on 1116 ja 3625
Vasta
#18

Juttu ja pidlimaterjali Tartu Scaniatest:
http://kodu.pri.ee/ta/index.php?sisu=ajalugu&osa=8


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#19

2TE116 Kirjutas:Mis buss siis esimene oli?
2202?
Aga mingi buss,1116 ja mingi lasnamäe 3XXX on seest teistmoodi,pinkiide asetuselt.
Panen siis siia kirja Tartust tulnud Scaniate esitosina: 2202, 1015, 2702-2704, 2710, 3614, 3616, 3619, 1153, 1157, 1158. Edasi tuli terve posu Lasnamäe parki...
Vasta
#20
Exclamation 

Rääkisin mingist scaniast mis oli citimarketi värvides ja peaks varsti maha minema,ja see bussijuht kes tollega sõitis ütles et tartu bussid (madalad( pidid saast olema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne