Planeta spordile tahomeeter !?
#1

Tahaks panna izh planeta spordile tahokat kuna see on ikkagi väga vajalik selle mootori puhul .

Ise mõtlesin , et võiks kasutada jawa tahokat ,et teha mingi kinnitus trossi jaoks väntvõllile. Aga kas jawal on väntvõllilt trossi peale yle kanne 1:1 ?

Igastahes soovitage tahokaid .......väike tingimus oleks see ,et ta ei valetaks ja pöördeid kuni 10 000 näitaks.
Vasta
#2

leia endale mõni elektrooniline tahhomeeter, seda on lihtsam külge panna kui mehaanilist.
Vasta
#3

Ega ma täpselt mäleta palju see ülekanne oli jawal aga kindlasti mitte 1:1, mõtle pisut, tahhoka tross teeb kestas 7000 pööret/min.....?!
Elektrooniline on tõenäoliselt lihtsam, kuigi võib vajada väikest lisajubinat mis impullsi kordistaks.

Teisisõnu kui doonorautol on 4 silindrit, siis saab tahhokas 4 impullsi 2 pöörde jooksul, ehk 2 impullsi / 1 pöörde kohta.
Sinu massina süütepool annab välja poole vähem.
Vaja siis asja mis igast impulsist 2 teeks. Võid ka sihverplaadi ümber joonistada.



Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#4

isandpauk Kirjutas:Ega ma täpselt mäleta palju see ülekanne oli jawal aga kindlasti mitte 1:1, mõtle pisut, tahhoka tross teeb kestas 7000 pööret/min.....?!
Elektrooniline on tõenäoliselt lihtsam, kuigi võib vajada väikest lisajubinat mis impullsi kordistaks.

Teisisõnu kui doonorautol on 4 silindrit, siis saab tahhokas 4 impullsi 2 pöörde jooksul, ehk 2 impullsi / 1 pöörde kohta.
Sinu massina süütepool annab välja poole vähem.
Vaja siis asja mis igast impulsist 2 teeks. Võid ka sihverplaadi ümber joonistada.

Äkki V8 mootori tahhokas sobib?
Vasta
#5

sobiks vast kõige paremini mõni lääne 4 taktise 2 silindrilise massina oma aga ega see ka oleneb.
Tasub läheneda individuaalselt st. vastavalt millele küüned taha saad.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#6

Täna uurisin Harley tahokat ....ning pärast pikalist ja loogilist mõtlemist ...avastasin ,et asi hakkab valetama Sad Ymber teha on liiga keeruline ....mul tuleks praktiliselt uus trykiplaat valmis teha :S
Vasta
#7

Mine uuri kardisportlaste käest. Neil olemas väga head elektroonilised tahhokad. Jätavad ka max pöörded mällu. Loevad üles töötunnid. Vingemad näitavad ka küünla temperatuuri.
Töötab oma patarei toitel ja vajab ainult impulssi küünlajuhtme juurest. Temp näidikuga isendil mõõtja küünlaseibi asemel.
Mingi 5 aastat tagasi ostsin ühe sellise ja maksis minu mäletamist mööda 1600eek (võin ka eksida).
Veel võimalik tahhokat osta Husgvarna esindudtest. See aga pole nii sobiv ja on kallim.
Vasta
#8

kui juba tahoka peale nii palju raisata siis ostaksin pigem harley \'\'drag racer\'\' tahoka mis maksaks isegi vähem =)
Aga äkki teed pildid sellest tahokast ning kas tal näitab pöördeid seieriga ?


motamees Kirjutas:Mine uuri kardisportlaste käest. Neil olemas väga head elektroonilised tahhokad. Jätavad ka max pöörded mällu. Loevad üles töötunnid. Vingemad näitavad ka küünla temperatuuri.
Töötab oma patarei toitel ja vajab ainult impulssi küünlajuhtme juurest. Temp näidikuga isendil mõõtja küünlaseibi asemel.
Mingi 5 aastat tagasi ostsin ühe sellise ja maksis minu mäletamist mööda 1600eek (võin ka eksida).
Veel võimalik tahhokat osta Husgvarna esindudtest. See aga pole nii sobiv ja on kallim.
Vasta
#9

Seierit pole. Suured tiginumbrid. Pilti pole ja seal pole ka midagi näha. Tavalise suitsupaki suurune (osa olid tikutopsi mõõdus) aga poole õhem. Pool küljepindalast kuulub kuvarile. Ette nähtud spetsiaalselt kahetaktilisele. Pöördeid olen ise näinud sellel 16500. Lõppsuurust ei teagi. Tahhokas käib kummist spetsalusel, mis kinnitatakse rooli (kardil) külge. Kiiresti eemaldatav.
Valik on sinu. Minupärast sa võid ka Harley oma panna. Ise sa ühes eelnevas postituses kirjasid, et Harrika oma raske ümber teha ja hakkab valetama.
Vasta
#10

Võib-olla nõme soovitus aga, kui tahad täpseid numbreid, oleks Mota soovitet variant üsna hää. Kui aga tahad ise ja oma sikliga cooool välja näha, ära topi üldse mingeid kellasid külge. Kasuta kõrvu...

loll on loll olla.
Vasta
#11

Jah......seda kuulamise tehnikat oleks kasutanud eelmise mootori puhul (planeta 4 ) aga planeta sport on midagi muud ..seal on seda lihtsalt vaja ......Ehitan ju ikkagi race custom ratast ;-)

Veel omaette probleem on see kusagile panna , et ta ei rikuks tsikli välimust :S

Aga tekkis idee !!!
Harley on 4T mootor ja kaks silindrit aga Izh on 2T yks silinder. Seega loogiliselt peaks ju kyynla juhtmelt neid impulse lugema võrdselt. Või ma peksan segast nyyd ?

IIIFFFAR Kirjutas:Võib-olla nõme soovitus aga, kui tahad täpseid numbreid, oleks Mota soovitet variant üsna hää. Kui aga tahad ise ja oma sikliga cooool välja näha, ära topi üldse mingeid kellasid külge. Kasuta kõrvu...
Vasta
#12

mõned elektroonilised tahhomeetrid peaksid olema sellised mis kinnitatakse väntvõlli külge.
Vasta
#13

Tuleb vaadata, kas on tavasüüte või splitfire oma, samuti millisele süütesüsteemile ... sobima peaks vist tavasüüte single fire oma.
Vasta
#14

oldmoped, seleta nende erinevustest pikemalt. saab ka põhimõtte teada.
Vasta
#15

Eks see Splitfire ole rohkem minu arvates selline teleturukaubamoodi asi - probleeme võib tekkida splitfire juhtmete puhul siis, kui kasutatakse tahoandurit, mis võtab impulsid küünlajuhtme ümbert. Kuna on erinev juhtmetehnoloogia, materjalid, takistus, isolatsioon jne siis ka juhtme ümber tekiv induktsioon ja \"läbilöök\" on erinev ja erinevad tahod on erineva tundlikusega.
http://www.splitfire.com/motor_press.htm - seal on küll ainult tavalist reklaamjuttu küünlajuhtme ja küünla kohta.

Rääkides HD-dele mõeldud tahodest, mille andur tuleb süütemängust tuleb arvestada sellega, et neil kasutatakse palju erinevaid süüteideoloogiaid - single fire, dual fire, multiple jne - säde mõlemas/säde seal kus vaja, mitu järjestikust sädet 1 töötaktil (nagu vana hea \"pabina\") jne . Ja neil käib kõigil kas oma spetsiaalne tahhomeeter või on süütmängu tahhomeetri impulside jaoks kompensaator sisse ehitatud.
Vasta
#16

Nii........ostsin harley tahoka ning sobib izhile yks yhele ....teoorias . Sest tahokas saab yhe impulsi yhe ringi pealt =)

See mis mul on...töötab nii ,et pluss ja miinus juhtmed aku peale ning kolmas juhe syytepooli peale =) Igaks juhuks panen dioodi syytepoolile kinnituvale juhtmele Wink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne