Muhuga ARK-i
#1

On muhk ja muhul ka vene dokumendid. Oleks vaja ümber vormistada minu nimele, kuid on probleem. Dokumentide järgne omanik on surnud ja auto on juba 3-4 inimese käest vahepeal läbi käinud. Kui ma nüüd lähen viimase omanikuga ARK-i ja näitan dokumendid ette, kas siis saab asja ilusti ümber registreerida ilma mingite takistusteta?
Vasta
#2

Ei saa, müüa saab ainult paberite järgne omanik või tema pärijad, erijuhul saad ise vormistada kui sul on selleks notarjaalne volitus või ostumüügi leping.

Dad.
Vasta
#3

ant87 Kirjutas:On muhk ja muhul ka vene dokumendid. On probleem. Dokumentide järgne omanik on surnud .Kui ma nüüd lähen viimase omanikuga ARK-i ja näitan dokumendid ette, kas siis saab asja ilusti ümber registreerida ilma mingite takistusteta?
*****************************************************
ARKI pead siirduma omaniku lese või pärija(te)ga.Koos surmatunnistusega.Kui hiljuti miskit muudetud pole .
Vasta
#4

Surfasin natuke ARK-i Küsimuste/Vastuste lehel.

Küsimus: Tere. Mis dokumendid on vaja esitada sõiduki omanikuvahetuseks kui õige omanik on surnud, aga praegune omanik ei ole vormistanud endale notarjaalseid dokumente pärimise kohta.

Vastus: Kui sõiduki registrijärgne omanik on surnud, siis registriandmete muutmiseks on vaja esitada notariaalne pärimistunnistus.


Läheb keeruliseks.
Vasta
#5

kuna tegu ei ole mitte omanikuvahetuse, vaid esmaregistratsiooniga (vanade vene dokudega auto juriidiliselt eestis arvel ei ole ega pole ka kunagi olnud), siis pead lihtsalt suutma tõestada sõiduki sinu kätte jõudmise legaalsust.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne